Πριμέρα Ντιβιζιόν: Νέα «σφαλιάρα» για Ρεάλ

Πριμέρα Ντιβιζιόν: Νέα «σφαλιάρα» για Ρεάλ



Με λόμπα του Φορνάλς στο 87’ η Βιγιαρεάλ κέρδισε με 1-0 την Ρεάλ στο «Μπερναμπέου» και άφησε τη «βασίλισσα» με μόλις μια νίκη στα έξι τελευταία παιχνίδια πρωταθλήματος.

Αρρώστια χωρίς γιατρειά για την Ρεάλ… Η «βασίλισσα» ηττήθηκε με 1-0 από την Βιγιαρεάλ στην Μαδρίτη και κινδυνεύει να βρεθεί στο -19 από την πρωτοπόρο Μπαρτσελόνα. Το «κίτρινο υποβρύχιο» κέρδισε για πρώτη φορά στην ιστορία του στο «Μπερναμπέου» και πλησίασε στο -1 τους Μερένγκες, που απειλούνται πλέον να χάσουν και την 4η θέση.

Η «βασίλισσα» ήταν ανώτερη στο πρώτο μέρος, ωστόσο έπεσε πάνω στον Ασένχο, ο οποίος κατέβασε ρολά. Ο γκολκίπερ της Βιγιαρεάλ απέκρουσε εντυπωσιακά το μακρινό σουτ του Μαρσέλο στο 18’ ενώ στο 23’ έδιωξε στο δοκάρι το απευθείας φάουλ του Ρονάλντο. Στο 30’ ο Ρονάλντο αστόχησε σε τετ-α-τετ με τον Ισπανό πορτιέρο, ενώ στο 31’ το διαγώνιο σουτ του Πορτογάλου κατέληξε στην εξωτερική πλευρά των διχτυών.

Τρία λεπτά μετά οι γηπεδούχοι ζήτησαν πέναλτι για χέρι του Γκονθάλεθ, όμως ο διαιτητής έδειξε παίζετε, όπως και στο 45’ για σπρώξιμο του Γκασπάρ στον Ρονάλντο. Η Βιγιαρεάλ κράτησε το μηδέν και μάλιστα είχε και αυτή κάποιες σημαντικές στιγμές για να προηγηθεί. Στο 29’ ο Νάτσο έκοψε σωτήρια το σουτ του Μπάκα, ενώ στο 37’ ο Γκονθάλεθ δεν κατάφερε να νικήσει από κοντά τον Νάβας.

Στο δεύτερο μέρος η Ρεάλ περιορίστηκε σε φλύαρη υπεροχή και δεν απείλησε σε κανένα σημείο τους φιλοξενούμενους, με εξαίρεση ένα σουτ του Μόντριτς (81’) που πέρασε λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι. Η Βιγιαρεάλ δεν συνάντησε ιδιαίτερο πρόβλημα και στο 87’ έριξε στο… καναβάτσο την ομάδα του Ζιντάν. Μετά από υποδειγματική αντεπίθεση, ο Νάβας νίκησε σε τετ-α-τετ τον Ουνάλ, όμως ο Φορνάλς πήρε το ριμπάουντ και με όμορφη λόμπα έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το τελικό 0-1.



Ομάδες που αφορά: ΒΙΓΙΑΡΕΑΛ, ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ

Σχολιασμός

29 σχόλια:

στις 13/01/2018 19:34
Να παει να γαμηθει οσο δεν μπαινει η κ@λομπαλα φετος δεν εχει ξαναγινει αυτο απιστευτη αστοχια και ατυχια...ας τα δωσουμε ολα για cl και κυπελλο μπας και απαλυνει λιγο την χαλια ψυχολογια μας...Δεν πειραζει ομαδαρα μαζι και στα δυσκολα,τα προηγουμενα 2 χρονια ζησαμε ιστορικες στιγμες σπασαμε ρεκορ.κατακτησαμε τα παντα που καμια αλλη ομαδα στον πλανητη δεν θα το καταφερει αυτο γιατι εισαι η μοναδικη...την νεα σεζον ας ελπισουμε να αλλαξουν ολα αυτα που βλεπουμε φετος στο πρωταθλημα και με τους παιχταραδες που θα αποκτησουμε να δουμε την μπαλα που αγαπαμε...HALA REAL MADRID Y NADA MAS!!!!!

στις 13/01/2018 19:41
entaksei perna krish h real sigoura symfwnw oti tha refarei sto chl kai tha dokimastei me thn psg.An perasei apo psg gia mena to xei shkwsei hdh,an pali apokleistei tha milame makran apo tis xeiroteres xronies ths alla kati mou leei tha milhsei h fanela sto chl

στις 13/01/2018 19:45
Γεια σου ρε Ζινταν προπονηταρα που σου έχει μελανιάσει η καράφλα από τα σκαμπίλια χαχαχα! Πέρα από την πλάκα τίποτα δεν έχει τελειώσει Ζινταν μου ,όντως! Ακόμα μπορείτε να βγείτε ομίλους champions league ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ κλαμααααχαχαχαχαχαχα...

-19 δείχνει το θερμόμετρο ρε.. ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

-Ζινταν;;

-Ναι;

-Το παλτό σου μην ξεχάσεις

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

Εντάξει μικρό το κακό ,θα ξεσπασετε ενάντια στη Παρχαχαχαχαχαχαχχαα καλο καλό Ήρθε και η χυλόπιτα απο τον Αζαρ ,αστα να πάνε ! ΚΑΡΠΑΖΟΕΙΣΠΡΑΚΤΟΡΕΕΕΕΕΕΕΕΣ ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ ΑΝΤΕ ΓΕΙΆ ΚΑΙ ΠΆΝΤΑ ΤΈΤΟΙΑ ΠΕΛΆΤΕΣ ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

στις 13/01/2018 19:46
stiste mwre na bgalete kana symvolaio kserete eseis!!ta idia h poutana h tselsi

στις 13/01/2018 19:57
ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΣΦΑΛΙΑΡΑ ΗΤΑΝ ΠΣΟΣΚΑΜΠΙΛΟ

στις 13/01/2018 20:09
Μεσα σε 2 χρονια 8 τροπαια κανενας αλλος δεν το εχει καταφερει αυτο,2 συνεχομενα cl η μοναδικη ομαδα που το εχει καταφερει,2 παγκοσμια κυπελλα συλλογων που μονο η ρεαλ το εχει καταφερει αυτο και ποσα ατομικα ρεκορ και για τον ζιζου αλλα και για ρεαλ...ε δικαιουται ο γαλλος και η ρεαλ να μην τα πανε καλα μονο στο πρωταθλημα φετος...αλλα ετσι ειναι οταν μιλαμε για τον κορυφαιο συλλογο μια κακη σεζον σε μονο μια διοργανωση ΑΡΚΕΙ για να βγαλετε τον πονο σας χαχαχα δεν πειραζει τουλαχιστον βλεπουμε ποιος πραγματικα ποναει χαχαχα

στις 13/01/2018 20:13
τον μαιο μην μου κρυφτεις σε εσενα ανφερομαι κοπανε και ξερεις εσυ...τον μαιο ορκιζομαι να σου ριξω τετοια μπινελικια που θα τρεχεις σε ψυχολογο μετα

στις 13/01/2018 20:33
nickxa και milko7 μπραβο σας γιατι εστω και καθηστεριμενα παραδεχεστε οτι φετος δεν εχετε ομαδα ,αν ομως δε φυγουν καπιοι εγωιστες παικτες οπως ο cr7 ο μπενζεμα κλπ μην περιμενετε να εχετε ομαδα ουτε του χρονου. Οσο για τον geniusMNS αστον να γραφει τις μαλακιες του.

στις 13/01/2018 20:42
dim231064 με ολο το σεβασμο αλλα αναφερθηκα εγω στο οτι δεν εχει ομαδα η ρεαλ?Προσεξες τι διαβασες?Για αστοχια και ατυχια εγραψα ειδικα στο πρωταθλημα...τα μισα να μπαινανε τωρα θα μιλαγαμε διαφορετικα

στις 13/01/2018 21:00
Ναι λες και άμα φύγουν όλοι αυτοί οι παίχτες που λέτε θα γίνει καλύτερη.Η ομάδα για τον πούτσο γενικά είναι φέτος

στις 13/01/2018 21:18
Η αστοχια και η ατυχια δεν ειναι δειγματα οτι δεν υπαρχει δεσιμο στην ομαδα; αρα οπως και να το πεις για φετος ειστε αστα να πανε!Του χρονου βλεπουμαι.

στις 13/01/2018 21:37
Ronaldo veterans day giortazei?

στις 13/01/2018 21:39
Genius με όλο το σεβασμό στον γελοντοποιο της σελίδας... Ονομα θα αλλάξεις όταν το "N" σε κεράσει το πρώτο παστελι;

στις 13/01/2018 22:57
Ρε βρωμιλενοι καθε 7 χρονια παιρνετε απο ενα πρωταθλημα και μιλατε ? Χαχα και το περσινο κολοφαρδο ηταν με κατι γκολ του ραμος στο 90 + . αλλα δεν θα εχετε καθε χρονο κολοφαρδια. Φετος επιστρεψατε στη φυσικη σας θεση

στις 13/01/2018 23:39
Να και η κουλα της Ισπανίας με τα 10 πρωταθλήματα... Που μετράει τελικούς σε chl την στιγμή που η Ρεαλ μετράει κούπες .. Εσείς μας λειπατε τώρα.. Βρήκατε μέχρι και εσείς ρε ανυπαρκτοι να κάνετε καζουρα... Γελοιοι

στις 13/01/2018 23:55
re teliomene poios sou pe oti eimai real?

στις 13/01/2018 23:55
ante gamisou paliotraveli karkinoma kathisterhmenh einai h mana sou skatopaido

στις 13/01/2018 23:55
GTX SOU

στις 13/01/2018 23:58
de tha kremomai apo ta arxidia kanenos ante me to kathe traveli pou petagetai mh tyxon kai poume th gnwmh mas

στις 13/01/2018 23:58
skatoapovrasma

στις 14/01/2018 01:20
zidane go home!!!!

στις 14/01/2018 05:16
Tεο αρχικά αν ήξερα πως αλλάζει θα το άλλαζα αλλά μαλλον δεν αλλάζει ,δεύτερον το ΠΑΣΤΈΛΙ του Νευμαρ θα το γευτείτε πρώτοι ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

Ή νομίζεις ότι ο Νευμαρ θα έρθει Ρεάλ; ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

Φάγατε την χυλόπιτα του Αζαρ δεν φτάνει; αλλά και να έρθει ο Μέσι ,ο Σουαρεζ,ο Ντεμπελε και Κουτινιο θα σας καροαζωσουν όπως αυτοί ξέρουν οπότε πάλι χαμένοι είστε ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

Έρχεται και ο Καβανι να ρίξει σφαλιαρες στο σβέρκο του καράφλα σας ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

ΦΑΑΑΑΑΑΑΠ πλατς Έτσι θα ακούγετε καρπαζιες ο καβανι ,κλωτσιές ο Νευμαρ ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

ΆΝΤΕ ΓΕΙΑ πελάτες

στις 14/01/2018 05:22
Ακόμη θυμάμαι πως κάνατε πριν το ελ κλασικο ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ μετά όμως έπεσε το τριμπαλο και πίσω στις σπηλιές σας,πόσο ανυπομονώ για το ελ κλασικο στο ΝΑΟ μας ποποπο ,άμα σταματήσουμε στα 5 θα πείτε και ευχαριστώ!

Πολύ γλώσσα βγάλατε μετα το σούπερ καπ Ισπανίας ΆΝΤΕ ΓΕΙΑ ΤΏΡΑ καρπαζοεισπρακτορες

FORÇA BARÇA

VAMOS CAMPEONES

στις 14/01/2018 08:13
3 cl σε 4 χρονια...ο φρανκο εφταιγε πως και δεν το λετε χαχαχα μπα εκεινος ο καραφλας φταιει που τα σηκωσαμε που δεν ξερει τι του γινεται χαχαχα που οταν ηταν ποδοσφαιριστης σας γλενταγε και θαυμαζατε απαντες ...ο νευμαρ ειναι ηδη στην ρεαλ και το πρωτο παστελι χαχα οπως ειπε και ο τεο το αφιερωνω στην μανα σου που την γλενταω...χαχαχαχα και τι ωραια που θα ειναι να φερεις και το αρχικο γραμμα του νεου μπαμπα σου ''Ν'' χαχαχα

στις 14/01/2018 08:17
Εμεις βγαλαμε γλωσσα ρε απολειφαδι που η κωλοομαδα σου τα τελευταια 10 χρονια εχτισε οτι εχτισε χαρη στον ροναλντινιο πιο παλια και τωρα στον μεσσι...αλλα δεν θα ξαναβγουν τετοιοι ποδοσφαιριστες και θα δειτε πως θα πεσετε επιπεδο

στις 14/01/2018 12:37
geniusmsn σαν τα μανιτάρια είσαι ρε πουστη.. με τις εποχές σου βγαίνεις.. για τι αν λέμε ΑΝ θυμάμαι καλά και μάλλον πολύ καλά θυμάμαι μετά τον περασμένο Απρίλιο που αποκλειστηκες από chl και τον είχες κατά φάει στο πρωτάθλημα δεν είδα να πεταγεσε πουθενά, μετά το chl της Ρεάλ δεν σε είδα πάλι. μετά το σούπερ Καπ και της ουεφα και Ισπανίας παλι δεν σε είδα ... μετά το βραβείο της φιφα για Ροναλντο παλι σε σιλβερ αλερτ σε είχαν .. αλλά μόλις δεις πως μέση Οκτ. πανε πιο καλα τα πράγματα έρχεστε και γράφεις σαν 11χρονο καθυστερημένο μπασταρδακι .. αλλά για τι όλον αυτόν τον καιρό 0 σχόλια ? 5 θα έπρεπε να κάνεις μόνο για το σούπερ Καπ Ισπανίας ....

στις 14/01/2018 14:15
milko7 δε σε ειπα Κ Α Θ Η Σ Τ Ε Ρ Ι Μ Ε Ν Ο απλα ενωουσα αργα τα ειπατε ουτε τραβελι σε αποκαλεσα εκτος αν δεν καταλαβενεις αυτα που γραφουμε και εχεις καποιο κολλημα.

στις 15/01/2018 04:57
Πάκο που είσαι ρε ψυχή; Χαμένος εδώ και 4 μήνες ..ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ τι να μου πεις ρε που έχετε φάει την σφαλιάρα του αιώνα και από την ντροπή έχεις κρυφτεί μέσα στη σπηλιά σου ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ ρε πελάτη που ήσουν στο τριμπαλο που έφαγες στο πελατεου; ακόμα αλοιφή βάζεις; ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ ΆΝΤΕ ΓΕΙΆ

Βγαίνετε Γιουρόπα ή δύσκολο ρεχαχαχαχαχαχαχαχ