Ντάλιτς: «Προσοχή στις ελληνικές προκλήσεις»!

Ντάλιτς: «Προσοχή στις ελληνικές προκλήσεις»!

Αφορά τον αγώνα ΚΡΟΑΤΙΑ - ΕΛΛΑΔΑ


Ο ομοσπονδιακός τεχνικός της Κροατίας, Ζλάτκο Ντάλιτς δήλωσε ότι οι παίκτες του δεν θα πρέπει να δώσουν σημασία στις προκλήσεις των Ελλήνων, ενώ ζήτησε ηρεμία και υπομονή μιας και περιμένει την ελληνική ομάδα να παίξει με εννέα παίκτες στην άμυνα.

Αναλυτικά όσα είπε ο τεχνικός της Κροατίας ενόψει του πρώτου αγώνα με την Ελλάδα στο Ζάγκρεμπ:

«Πλέον έχω αρκετά ξεκάθαρη εικόνα για το τι πρέπει να κάνουμε. Το πρώτο πράγμα που πρέπει να προσέξουμε είναι η ταχύτητα, ο ρυθμός που θα έχει ο αγώνας και η οργάνωσή μας στο παιχνίδι. Δεν πρέπει να τους αφήσουμε να επιβάλουν το δικό τους ρυθμό. Δεν είναι ομάδα που βρίσκεται σε μεγάλη φόρμα, αλλά αυτό δεν λέει κάτι. Θα προσπαθήσουν να μην δεχθούν γκολ. Έτσι εμείς πρέπει να είμαστε προετοιμασμένοι να το αντιμετωπίσουμε αυτό. Να μην το κυνηγήσουμε και να αγχωθούμε, και να μην είμαστε νευρικοί. Έτσι πρέπει να είναι και όσοι έρθουν στο γήπεδο.

Θα πρέπει να είμαστε αρκετά προσεκτικοί γιατί θα ψάξουν το γκολ στην αντεπίθεση. Το στιλ τους είναι το σκληρό παιχνίδι και οι διαμάχες στο χορτάρι. Θα προσπαθήσουν να μας χαλάσουν την ηρεμία και δεν πρέπει να παρασυρθούμε. Δεν πρέπει να δώσουμε σημασία στις προκλήσεις τους. Μίλησα με τον τεχνικό του Βελγίου, Ρομπέρτο Μαρτίνεθ και μου είπε ότι οι παίκτες του δεν κατάφεραν να συγκρατηθούν.

Ήταν αρκετά τυχεροί και στα δύο παιχνίδια με το Βέλγιο. Οι Βέλγοι έκαναν το λάθος και μπήκαν στο ρυθμό των Ελλήνων. Με τη Βοσνία έβαλαν γκολ στο τελευταίο δευτερόλεπτο. Είναι πειθαρχημένοι και μόνο το Βέλγιο κατάφερε να τους κερδίσει. Είναι δύσκολο να τους βάλεις γκολ, αλλά δυσκολεύονται να σου βάλουν. Χρειάζεται υπομονή. Ξέρω ότι θα αμύνονται με εννέα παίκτες και είμαστε έτοιμοι γι’ αυτό
»




Στοιχεία για τον αγώνα: ΚΡΟΑΤΙΑ - ΕΛΛΑΔΑ
1Χ2OverUnder1X12X2
1.353.757.002.151.4511.132.44
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
1.851.937.252.401.37
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
2.551.684.0030.00

Σχολιασμός

10 σχόλια:

στις 07/11/2017 04:16
και εμείς ξέρουμε ότι τα πολλά λόγια είναι φτώχεια....

στις 07/11/2017 08:09
poustarades kroates poutanas gios ntalits

στις 07/11/2017 09:25
προβλεπω να τον πινετε στο τελος

στις 07/11/2017 16:42
ΟΤΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΡΟΚΛΗΤΙΚΟΙ ΣΑΝ ΛΑΟΣ ΕΙΜΑΣΤΕ Κ ΚΑΛΟΙ ΓΑΜΙΑΔΕΣ ΕΙΜΑΣΤΕ..ΤΣΙΓΚΙΝΟ ΣΟΒΡΑΚΑΚΙ ΤΟ ΝΟΥ ΣΑΣ

στις 07/11/2017 16:55
Ποιες ελληνικες προκλησεις ρε μπαγλαμα?

Μιλας για τις προκλησεις τον βοζνιων που χτυπαγε μεχρι και ο βοηθος προπονητη??

Γουσταρω να ζητανε συμβουλες απο ολους για να μας νικησουν και στο τελος να τον πιουν...εχουν καλυτερα ομαδα απο εμας ,με πιο ποιοτικους ποδοσφαιριστες, κακα τα ψεματα, αλλα αν παιξουμε με ελληνικη ψυχη οπως παντα θα τους περασουμε!!

ΠΑΜΕ ΜΩΡΗ ΕΛΛΑΔΑΡΑ

στις 07/11/2017 17:08
πωωωω ρε πουστη μου δεν μπορώ αλλο με τους σλαβους!!!βρε μαλακές κροατες λέτε τυχερούς τους ΕΛΛΗΝΕΣ που ισοφαριστηκαν απο το βελγιο στο 90, που στο 0-0 τις βοσνιας χάσαμε τρία τετ α τετ, που στο 1-1 της βοσνιας το φαγαμε απο φαουλ με την μπαλα να κανει σαν τρελομπαλακι να χτυπάει στην πλάτη του τερματοφύλακα και μπήκε γκολ!!! οι βυζαντινοί ετσι για να ξέρουν και την θέση τους τα σκουλήκια τους φωνάζανε όλους αυτούς σκλάβους και απο εκείνη την ελληνική με τα χρόνια μετονομάστηκαν σλαβοι!!! όλα αυτα τα σκουπίδια των βαλκανιων που επι χιλιετίες αποκρούαμε επιθέσεις τους, τωρα έχουν γίνει χώρες και τολμάνε να πιάνουν στο στόμα τους την ΕΛΛΑΔΑ!!!αστείοι θα φατε το τσιμπουκι σας και εσείς και θα βγείτε να κλαίτε μετα οτι οι ΕΛΛΗΝΕΣ έπαιζαν στα όρια του φαουλ

στις 07/11/2017 20:14
ΕΛΑ ΜΩΡΕ ΘΑ ΑΡΠΑΞΟΥΝ ΤΑ ΜΠΑΛΑΚΙΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΘΑ ΣΤΑΝΙΑΡΟΥΝ ΟΙ ΚΡΟΑΤΕΣ. ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΠΗΡΑΝ ΤΟ EYRO ΘΑ ΠΑΡΟΥΝ ΤΗΝ ΚΑΤΩ ΒΟΛΤΑ. ΚΑΙ Η ΣΦΑΛΙΑΡΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΕΛΛΗΝΙΚΗ!!!!!!

στις 07/11/2017 21:13
Προπονητής που δεν υπολογίζει και δεν φοβάται μια ομάδα δεν ρωτάει αριστερά δεξιά πως θα την αντιμετωπίσει...

Επιπλέον ξέχασε σκοπίμως να αναφέρει και αυτός και ο Μαρτίνεθ πως στο μας ισοφάρισαν οι βέλγοι στα χασομέρια του πρώτου παιχνιδιού και πως οι κωλόφαρδοι ήταν εκείνοι και όχι εμείς.Αυτά τα ολίγα χέστη φιλοναζί κροάτη Ντάλιτς.

ΕΛΛΑΔΑΡΑ ΓΑΜΗΣΕ ΤΟΥΣ ΝΑ ΓΟΥΣΤΑΡΟΥΜΕ!

στις 08/11/2017 03:53
PROSPATHISTE KAI SHKOSTE THN SEIMEAMAS

OLOI YMASTE MAZISAS

στις 08/11/2017 10:37
Ντάλιτς δήλωσε ότι οι παίκτες του δεν θα πρέπει να δώσουν σημασία στις προκλήσεις των Ελλήνων... αδύνατον ήδη τους έχουν βάλει στο βρακί τους

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.