Κύπελλο Ισπανίας: «Καθάρισε» με δύο πέναλτι η Ρεάλ

Κύπελλο Ισπανίας: «Καθάρισε» με δύο πέναλτι η Ρεάλ

Αφορά τον αγώνα ΧΙΡΟΝΑ - ΡΕΑΛ ΜΑΔΡΙΤΗΣ


Με δύο εύστοχα πέναλτι (63’ Ασένσιο, 80’ Βάθκεθ) η Ρεάλ κέρδισε με 2-0 την Φουενλαμπράδα στο «Φερνάντο Τόρες» και «καθάρισε» από το πρώτο ματς την πρόκριση για τους «16» του Κυπέλλου. Με δέκα παίκτες τελείωσαν το ματς οι δύο ομάδες.

Η... δεύτερη ομάδα της Ρεάλ τα βρήκε σκούρα κόντρα στην Φουενλαμπράδα της 3ης κατηγορίας και χρειάστηκε δύο εκτελέσεις πέναλτι για να φύγει με τη νίκη (2-0) από το «Φερνάντο Τόρες» (σ.σ. ο Ισπανός επιθετικός γεννήθηκε στην περιοχή) στο πρώτο από τα δύο παιχνίδια για τους «32» του Κυπέλλου.

Οι παίκτες του Ζινεντίν Ζιντάν αντιμετώπισαν το ματς σαν αγγαρεία και λίγο έλειψε να το πληρώσουν, αφού η Φουενλαμπράδα έδειχνε απειλητική στις στημένες φάσεις. Τελικώς η «βασίλισσα» κατάφερε να προηγηθεί στο 63’ με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Ασένσιο.

Τα πάντα τελείωσαν στο 80’, με τον Λούκας Βάθκεθ να μετουσιώνει σε γκολ το αρκετά αυστηρό πέναλτι που κέρδισε ο Τεό Ερνάντεθ για τράβηγμα του Καντέλα. Ο τελευταίος είδε δεύτερη κίτρινη και αποβλήθηκε, όπως και ο Βαγιέχο στο 89’ για επικίνδυνο παιχνίδι (αυστηρή απόφαση). Η Φουνελαμπράδα θα μπορούσε να κερδίσει πέναλτι στις καθυστερήσεις για σπρώξιμο στον Ιρίμπας, με τον διαιτητή όμως να δείχνει «παίζετε» και να σφυρίζει τη λήξη.




Στοιχεία για τον αγώνα: ΧΙΡΟΝΑ - ΡΕΑΛ ΜΑΔΡΙΤΗΣ
1Χ2OverUnder1X12X2
10.506.501.151.252.854.0111
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
7.752.751.421.651.85
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
6.252.121.9210.00

Σχολιασμός

12 σχόλια:

στις 27/10/2017 00:50
Συνηθισμένα τα χιόνια στα βουνά!

2 πέναλτι για να νικήσουν ομάδα τρίτης κατηγορίας ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ! Καλά ειδικά το δεύτερο πέναλτι...

+ το πέναλτι που δεν δόθηκε στην Φουενλαμπράδα..

Ο Τεο νιώθει πεναλντο στην τοποθεσία « Φερναντο Τόρες» δάκρυσααααααααχαχαχαχαχχαχαχαχα

στις 27/10/2017 01:32
Καλα ο αλλος νομιζει θα χασει η Ρεαλ απο την Φουαλεμανδσ

στις 27/10/2017 03:52
kai ta 2 penalty kseftyla )san oudeteros)

στις 27/10/2017 04:45
Βρεθηκα και αποψε κοντα στην ομαδαρα αφου το συμπαθεστατο γηπεδακι της φουενλαμπραδα απεχει περιπου 25χιλ. απο την μαδριτη.Δεν θα μιλησω για τον αγωνα που το αποτελεσμα ειναι απολυτως δικαιο βαση την εικονα και των δυο ομαδων αλλα θα εστιασω στο οτι πιο πολυ κοσμο ειχε εξω απο το γηπεδο παρα μεσα.Η χωρητικοτητα του γηπεδου ειναι κοντα στα 4-5 χιλιαδες κοσμο και εξω ειχε αλλους τοσους που περιμεναν μια φωτο με τους κορυφαιους...(σσ.μονο που ο ζινταν τους την εφερε και πηρε στην αποστολη ολους τους μικρους της ομαδας).

στις 27/10/2017 14:43
ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΛΕΤΕ ΟΠΑΔΟΙ ΤΟΥ ΑΓΩΝΕΣ ΟΤΙ ΜΕ ΠΕΝΑΛΤΙ ΦΑΝΤΑΣΜΑ ΚΑΙ ΜΕ ΜΕ ΑΠΟΒΟΛΗ ΦΑΝΤΑΣΜΑ ΣΕ ΒΑΡΟΣ ΤΗΣ ΤΟΠΙΚΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΝΙΚΗΣΕ Η ΞΕΚ@ΛΙ@Ρ@ ;ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΒΑΖΕΤΕ ΕΙΚΟΝΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΟΥΦΑ ΠΕΝΑΛΤΙ ΚΑΙ ΑΠΟΒΟΛΗ ;ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΒΙΝΤΕΟ;ΑΛΛΩΣΤΕ ΤΟ ΕΙΔΑΜΕ ΟΛΟΙ ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΑΦΟΥ Η ΕΤ2 ΤΟ ΕΔΕΙΧΝΕ ΤΟ ΜΑΤΣΑΚΙ...Υ.Γ. Η ΑΠΟΒΟΛΗ ΠΟΥ ΛΕΤΕ ΤΟ ΚΟΡΑΚΙ ΤΗΝ ΕΔΩΣΕ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΤΗΣ ΡΕΑΛ ΣΤΟ 92!!!!ΑΡΚΕΤΑ ΟΠΑΔΟΙ ΚΑΙ ΚΟΡΑΚΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΞΕΦΤΙΛΑ ΤΗΣ ΕΥΡΩΠΗΣ...ΞΕΡΕΤΕ ΜΟΝΟ ΝΑ ΛΕΤΕ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ ΥΠΕΡ ΤΗΣ ΜΠΑΡΤΣΑ ΟΠΑΔΟΙ Ε ΟΠΑΔΟΙ ΟΥΣΤ ΟΥΣΤ ΟΥΣΤ ΡΕΕΕΕ

στις 27/10/2017 14:45
ΤΙΤΛΟΣ ΣΤΟ ΑΓΩΝΕΣ:ΚΑΘΑΡΙΣΕΕΕ ΛΕΕΙ...ΑΝΤΙ ΝΑ ΛΕΤΕ ΤΑ ΚΟΡΑΚΙΑ ΚΑΘΑΡΙΣΑΝ ΠΑΛΙ ΟΠΑΔΟΙΙΙΙΙΙ ΧΑΡ ΧΑΡ ΧΑΡ ΑΜΠΑΛΟΙ ΚΟΜΠΛΕΞΙΚΟΙ ΟΠΑΔΟΙ...

στις 27/10/2017 17:29
ΔΙΑΒΑΣΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΥΣ ΚΑΝΟΝΕΣ ΤΟΥ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΑ ΠΕΝΑΛΤΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΜΙΛΗΣΕ...ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΟΤΙ Η ΡΕΑΛ ΑΝ ΕΠΑΙΖΕ ΣΟΒΑΡΑ ΚΑΙ ΜΕ ΟΛΑ ΤΑ ΑΣΤΕΡΙΑ ΜΕΣΑ ΔΕΝ ΘΑ ΝΙΚΟΥΣΕ ΧΑΛΑΡΑ??

στις 27/10/2017 17:58
Άκου τι λέει ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ χρειαζοσταν τους βασικούς για να νικήσετε ομάδα 3ης κατηγορίας ρεεεεεεε;;;;; ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ αχρηστοιιιιιιιιιχαχαχαχχαχαχαχαχαχχαχαχα σφαξατε κατώτερη ομάδα πάλι ρεεεεεεεεεε

στις 27/10/2017 22:14
Αφου εκαναν πεναλτι να μην τα δωσει ο διαιτητης?Καλως η' κακως εγιναν και επρεπε να τα δωσει οπως λεει ο κανονισμος!

στις 27/10/2017 23:13
Κριμα που δεν επαιζε ο πεναλτο για να εκανε τα πηδηματα της μαιμους που κανει συνηθως οταν σκοραρει. Παντως μπραβο τους αφου χρειαστηκαν τι βοηθεια του διαιτιτη για να νικησουν .

στις 27/10/2017 23:34
Χρειαστηκαν την βοηθεια του διαιτητη λεει ο αλλος χαχααχα δεν ηταν πεναλτι κανενα δηλαδη ε?

στις 28/10/2017 17:41
μη τρελενεστε το κυπελο δικο σας θα ειναι και φετος..

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.