«Πικέ, μπάσταρδε, φύγε απ'την Εθνική»

«Πικέ, μπάσταρδε, φύγε απ'την Εθνική»



Στην πρώτη προπόνηση της Εθνικής Ισπανίας, εν όψει των προκριματικών του Μουντιάλ, Mαδριλένοι φίλαθλοι αποδοκίμασαν έντονα τον Ζεράρ Πικέ, λόγω της έντονης επιθυμίας του για την ανεξαρτησία της Καταλονίας.

Μόλις 23 λεπτά διήρκησε η πρώτη προπόνηση της Εθνικής Ισπανίας ενόψει των προκριματικών του Μουντιάλ, αφού Μαδριλένοι φίλαθλοι βρέθηκαν στο προπονητικό για να αποδοκιμάσουν τον Ζεράρ Πικέ (σ.σ. αυτός ήταν ο σκοπός τους και όχι να παρακολουθήσουν την προπόνηση, όπως παραδέχτηκαν οι ίδιοι σε ισπανικά Μέσα).

«Πικέ, μπάσταρδε, φύγε απ'την εθνικη», αναγραφόταν σε ένα πανό, ενώ σε ένα άλλο: «Πικέ: Η Ισπανία είναι το έθνος σου». Μάλιστα, κάποιοι πέταξαν αντικείμενα στον άσο της Μπαρτσελόνα, ο οποίος αν και ήρεμος, αποχώρησε με συνοδεία ανθρώπων ασφαλείας.

Υπενθυμίζεται ότι ο Πικέ πάντα ήταν ένθερμος υποστηρικτής της ανεξαρτησίας της Καταλονίας και την Κυριακή (1/10) εξαπέλυσε επίθεση στον πρωθυπουργό της Ισπανίας, Μαριάνο Ραχόι για τα όσα έγιναν έξω από τα εκλογικά κέντρα στην Καταλονία.







Στοιχεία για τον αγώνα: ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΜΑΔΡΙΤΗΣ - ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ
1Χ2OverUnder1X12X2
2.653.302.301.701.801.471.231.36
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
3.051.982.751.552.00
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
3.451.953.2030.00

Σχολιασμός

26 σχόλια:

[+]  nickxa στις 03/10/2017 02:05

[+]  Isaias1994 στις 03/10/2017 02:17

στις 03/10/2017 02:27
ti lete vre zwa, einai dikaioma twn politwn tis katalonias na apofasisoun pou theloun na einai...auta pou eginan ekei ta vlepeis mono se diktatorika kathestota, toulaxiston emeis oi ellines tha eprepe na eimaste poli pio eusthitoi apo opiondipote allon se ethamata dimokratias, ti einai auta pou lete, kala kanei kai thelei tin aneksartisia tis patridas tou...

στις 03/10/2017 03:32
Πουσταραδες απόγονοι ότι πήρατε το πήρατε με την φουρνιά καταλανων χωρίς αυτούς ούτε σε τοπικό !

Πέρα αυτού ναζιστόμουτρα της Μαδρίτης ο Πικέ δίνει ότι καλύτερο για την χώρα του με την ψυχή του και δεν εκτιμήθηκε στο ελάχιστο!

Ο Φράνκο ζει και βασιλεύει!

"ΠΟΥΤΣΑ ΚΑΙ ΞΎΛΟ ΣΕ ΚΆΘΕ ΜΑΔΡΙΛΕΝΟ" φώναξαν κάποιοι,και καλά έκαναν!

Τα σκουπίδια με τα σκουπίδια εγώ ξέρω και η Καταλονία θα ανεξαρτητοποιηθεί θέλετε δεν θέλετε τριμπουρδελα της Μαδρίτης!

ΥΓ Και γαμω τον Ραχοϊ σας!

στις 03/10/2017 07:30
mporei na leme diafora gia thn ΠΑΤΡΙΔΑ mas,αλλα ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ,mono sthn ΕΛΛΑΔΑ yparxei telika.

στις 03/10/2017 10:44
και οι 2 χωρες γτπ ειναι πλακωνονται για παπαριες τον 21ο αιωνα

στις 03/10/2017 10:46
μετα θελουμε και ενωση ολων των κρατων

στις 03/10/2017 13:27
Ο ενας γαρφει το μακρυ του και το κοντο του εδω περα...

ο ενας λεει ''σκατοφλωροι καταλανοι'' επειδη θελουν να ανεξαρτητοποιηθουν οτι να ναι...

ο αλλος λεει δημοκρατια εχουμε μονο στην ελλαδα να σαι καλα φιλε εκλαψα σε πιο κρατος ζεις ρε μαγκα χαχαχα

Δεν ειναι καθολου παπαριες αυτα τα πραγματα διαβαστε λιγο και μετα γραφετε οτι σας καυλωσει...johnt1988 μπραβο ρε φιλε ολοσωστος!!

στις 03/10/2017 16:50
an i kriti i 8raki ei8elan na kanoun kratos esis 8a to dexestoun den 8a sas peiraze?? ara min lete oti malakia 8elete..i katalonia einai meros tis ispanias logiko einai na min 8eloun na kanei kratos i katalonia..

στις 03/10/2017 17:10
λοιπόν ακου ισαια επειδή περίμενα πως καποιος θα το πέταγε αυτο, θα σου πω πως αν οι κρητικοί εκαναν κανονικό δημοψήφισμα(οχι σαν αυτα που γινονται στην τουρκιά) και αποφάσιζαν την απόσχιση θα τους ελεγα στο καλο και με την νίκη....εχω μαθει στην ζωη μου να θελω κοντά μου οσους με θελουν, με το ζόρι δεν γίνεται να καθίσει κανένας(να δω τι θα έκαναν με τους τουρκους μετά που θα τους βλέπανε σαν ξερολουκουμο) οσο για την ΘΡΑΚΗ είναι αστείο το παράδειγμα σου γιατί εκει είναι τα υπολείμματα των τουρκων που δεν θέλουν ανεξάρτητο κράτος αλλα να γυρίσουν στον θείο ερντογαν τα σύνορα της καρδιάς του αστο....

στις 03/10/2017 17:36
αν Η ΚΡΗΤΗ εφευγε σιγουρα θα ειχε προστασια απο αμερικανους η ρωσους ( σιγα μη χασουν ευκαιρια ).......GATE4 ΠΑΟΚ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ

στις 03/10/2017 20:47
isaias1994 γιατι ζοριζεσε;δε θα εχετε ανταγωνισμο θα ειστε παντα πρωτοι θα παιρνετε τα καλα τα φραγκα επωμενος τι ζορι τραβας;

στις 03/10/2017 23:16
ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ Η ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΠΟΙΗΣΗ

στις 03/10/2017 23:25
POSO MLKAS EISAI RE GENIUS POU LES OTI XARIS TN BARCA EPREPE TITLOUS H SPAIN POSO DOGS EISAI DES POSOUS PAIXTES EIXE APO REAL KAI META MILA POUSTOPAIDOOOOOOOOO POU XAARA KAI POUTSA EISAI PROTOSSSSS GMW TI FARA SOU

στις 03/10/2017 23:58
ΟΡΙΣΜΕΝΟΙ ΕΙΣΤΕ ΓΙΑ ΠΟΛΛΑ ΜΝΗΜΟΝΙΑ ΑΚΟΜΑ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΒΑΛΕΤΕ ΜΥΑΛΟ..ΚΑΛΑ ΣΑΣ ΚΑΝΟΥΝ ΕΚΕΙ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΟΛΟΙ ΟΙ ΓΕΡΜΑΝΟΦΙΛΟΙ ΣΥΡΙΖΑΙΟΙ,''ΝΔΗΜΟΚΡΑΤΕΣ'',ΠΑ..ΣΟΚ,ΑΝΕΛ,ΚΚΕ ΠΟΥ ΣΤΗΡΙΖΟΥΝ ΚΑΙ ΨΗΦΙΖΟΥΝ ΤΗΝ ΕΞΟΝΤΟΣΗ ΣΑΣ...ΚΡΙΜΑ ΣΤΗΝ ΧΩΡΑ ΜΑΣ ΠΟΥ ΤΑ ΠΕΡΝΑΕΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ!!

στις 04/10/2017 00:26
Εγώ ξέρω ότι η Ισπανία έχει δημοκρατία ,σωστά leonar μαλακιστηρι;;

Γιατί τότε τα φασιστακια της Μαδρίτης έδωσαν εντολή στην αστυνομία να βαρέσει κόσμο;; Γιατί η Μαδρίτη τρώει χάρη στην Καταλονία! Κάθε δημοκρατική χώρα αξίζει να ψηφίσει σε δημοψήφισμα τώρα εάν αυτό δεν αρέσει σε κάποιους το δηλώνει μετά και όχι χτυπώντας και παίρνοντας τις κάλπες ,μαλακακο που δεν έχεις ιδέα !

Καλά όσο για ποδόσφαιρο βρασε μια μπάλα μπας και πάρεις μυρωδιά ,βλήμα!

στις 04/10/2017 00:30
Περιμένετε να έρθει το Ελ κλασικο τα πουτσοσκαμπιλια θα πηγαίνουν και θα έρχονται,θα περάσετε καλά φασιστακια!

Όσο για τον Πικέ θέλω να βάλει οφσάιντ ΓΚΟΛ στο κοτέτσι σας και μάλιστα στις καθυστερήσεις για να τσουξουν τα κολια σας..!

CATALUNYA CATALUNYA CATALUNYA

INDEPENDÈNCIA INDEPENDÈNCIA INDEPENDÈNCIA

στις 04/10/2017 00:55
geniusMSN- θες κι αλλο el clasico?5 εφαγες πριν λιγο καιρο δεν χορτασες?

στις 04/10/2017 00:58
Γι αυτο θελετε ανεξαρτησια ρεμαλια ε για να την κανετε με ελαφρα απο το αντιπαλο δεος την βασιλισσα...κουφαλες εννοια σας και αν γινει κατι τετοιο θα σας βρουμε σε κανα ευρωπαικο τιτλο...δεν γλυτωνετε οπου και να πατε.

στις 04/10/2017 00:59
Απαντα μου εχεις πλακα

στις 04/10/2017 10:50
Nickmang τι σχεση εχει η δημοκρατια και στην ισπανια υπαρχει δημοκρατια σημερα εσυ δεν εχεις διαφορετικα εθνη μεσα αν ειχες αλβανια η σκοπια που εχουν ποιο πολυ το ελλληνικο στοιχειο τοτε θα σ εβλεπα αν ελεγες για δημοκρατια! εδω μια κυπρος που εχεις ιδια γλωσσα λογικα ιδια ρατσα και παλι.........

στις 04/10/2017 12:31
τα πολιτικα δεν πρεπει να συνδεονται με τον αθλητισμο.Δικαιωμα του ειναι αλλωστε να πιστευει οτι θελει ο καθενας.

στις 05/10/2017 16:15
Nickxa Ναι 5 ακριβώς έτσι χαχαχαχα

Δεν έφαγα 5 γκασμα έφαγα 3 στο εναρ και δύο στο άλλο! Αλλά εσείς που έχετε.να δείτε τέτοιο σκορ τα προσθέτετε τα ματς ΧΑΧΑΧΑ

Τι να πούμε και εμείς που σας ριξαμεε 6αρα,4αρα,5αρα,3αρα και και και.. άστο άστο καλυτερα!

Κάτσε στο -7 και φόρα και το μπουφανακι σους μην κρυώσες και τα λέμε!

στις 05/10/2017 16:21
Αυτό για την ανεξαρτησία που λες πως θέλουμε να φύγουμε ακόμα και εκεί είσαι ανίδεος.. η Μπάρτσα αν ανεξαρτητοποιηθεί η Καταλονία έχει το δικαίωμα να πάει Αγγλία ή να μείνει Ισπανία και να συνεχίσει κανονικά !

Και το καλύτερο είναι πως δεν θα πάμε Αγγλία και να αφήσουμε τους πελάτες μας στην Μαδρίτη ;)

ΥΓ : Να φανταστώ χάρηκες μόλις άκουσες για ανεξαρτητοποίηση της Καταλονίας ε;

Θα είπες άντε να φύγουν μπας και παίρνουμε πιο εύκολα πρωτάθλημα και Κύπελλο ΧΑΧΑΧΑΧΑ

Το κλασσικο έρχεται...

στις 05/10/2017 23:22
5 γκολ γενικα ρε μπινε και τι γκολ το ενα καλυτερο απο το αλλο...εγω προσωπικα σας θελω στο ιδιο πρωταθλημα,εσεις θελετε ανεξαρτησιες και αλλες μαλακιες...οσο για την προιστορια με τα μεγαλυτερα σκορ την εχουμε ξανακανει αυτη την κουβεντα και βαριεμαι να ξαναγραφω παλι για 3αρες,4αρες σε κατι super cup

στις 06/10/2017 14:32
Ένα πραγματικά αδιάφορο σούπερ καπ αυτό που με νικησες έχοντας προβλήματα όπως έλειπε ο Νευμαρ και παίζαμε με Ντελοφεου ,πάντως δίκαια και ωραία νικησατε με ωραία γκολ δεν αντιλέγω,αλλα μετά από αυτό τι κάνεις; Έχεις χάσει και φέρει ισοπαλία με το κάθε χωριό έχοντας -7 βαθμούς από την κορυφή Οκτώβρη μήνα..

Πέρα αυτού η ανεξαρτησία δεν ενοχλεί κάπου οπότε δεν θα σας χάσουμε απο πελάτες!

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.