Στην Σούπερ Λιγκ Λαμία και Απόλλων Σμύρνης! (vid)

Στην Σούπερ Λιγκ Λαμία και Απόλλων Σμύρνης! (vid)



Η Λαμία απέσπασε εντός έδρας ισοπαλία (0-0) στην έδρα του Άρη και εξασφάλισε και μαθηματικά την άνοδο στην Σούπερ Λιγκ. Το ίδιο ισχύει και για τον Απόλλωνα Σμύρνης, ο οποίος επιστρέφει στην πρώτη κατηγορία μετά το ισόπαλο 0-0 με τον ΑΟΤ.

Την άνοδο στην Σούπερ Λιγκ για πρώτη φορά στην ιστορία της πανηγυρίζει η Λαμία. Ο Άρης είχε την τελευταία του ευκαιρία να παραμείνει ζωντανός στο κυνήγι της ανόδου, ωστόσο η ομάδα του Μπάμπη Τεννέ έφυγε με το βαθμό (0-0) από το «Κλ. Βικελίδης» και «σφράγισε» το εισιτήριο για την 1η κατηγορία, τρεις αγωνιστικές πριν το φινάλε της Football League.

Σ’ ένα κακό ποιοτικά παιχνίδι, οι «κίτρινοι» εμφανίστηκαν κατώτεροι των προσδοκιών και δεν κατάφεραν να διασπάσουν την άμυνα της Λαμίας, η οποία κράτησε το μηδέν και πανηγυρίζει την ιστορική άνοδο.

Στην Σούπερ Λιγκ επέστρεψε και ο Απόλλωνας Σμύρνης. Ύστερα από τρία χρόνια η «Ελαφρά Ταξιαρχία» ανήκει και πάλι στη μεγάλη κατηγορία, μετά το 0-0 με τον ΑΟ Τρίκαλα στη Ριζούπολη.






Ομάδες που αφορά: ΛΑΜΙΑ, ΜΕΤΑ

Σχολιασμός

29 σχόλια:

στις 21/05/2017 20:21
παιχτες μπουρδελα βγαλτε την φανελα!

στις 21/05/2017 20:22
οι 2 καλυτερες ομαδες αλλα και οι 2 ποιο ευνοημενες ομαδες ανεβηκαν

στις 21/05/2017 20:22
το μπουλο ολοι απο τον αρη ! η διοικηση να σηκωθει να φυγει τωρα! καρυπιδη μονο λογια ησουνα!

στις 21/05/2017 20:27
axaxaxaxaxaxaxaxaxAAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAX

στις 21/05/2017 20:27
AXAXAXAXAXAXAXAX

στις 21/05/2017 20:30
ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΑΠΟΛΛΟΝ ΠΟΥ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΙΧΕ ΑΝΕΒΗ ΑΠΟ ΠΕΡΙΣΙ ΚΑΙ ΜΙΑ ΛΑΜΙΑ ΠΟΥ ΑΝΕΒΗΚΕ ΜΕ ΚΟΝΤΡΑ ΔΙΑΙΤΙΣΙΑ

στις 21/05/2017 20:51
ανεβηκε κοντρα στην διαιτησια ; τι λες ρε μαλακα;

στις 21/05/2017 20:51
καλα εσεις μπαοκια γελατε! κυπελλουχοι με σπρωξιμο

στις 21/05/2017 21:24
Καταρχην να παρουμε τα σχολια ενα προς ενα:

1ο σχολιο του μανωλακη βριζει τους παικτες και τους λεει να αποχωρισουν. Αολα ασχολιαστο.

2ο σχολιο παλι του μανωλακη συμφωνω με το οι 2 καλυτερες αλλα το 2 πιο ευνοημενες απο που κι ως που ρε πουστη; διαχρονικα η πιο ευνοημενη ομαδα ανα την Ελλαδα εδω και 103 χρονια ειναι το μπουρδελο σου. Με διαφορα απο τον 2ο ηρακλη και 3η λαρισα.

3ο σχολιο παλι του μανωλακη βριζεις παικτες και προεδρο. Ο καρυπιδης ειναι ΤΣΑΤΣΟΣ του χοντρου οπως κι ολος ο ρουλης κι ο κυριος λογος που δεν ανεβηκατε φετος ειναι οτι ο βαγγελας εχει και τη νοτιχαμ και δε γινεται να ασχοληθει και με το μεγαλυτερο παραρτημα του στην Ελλαδα το ρουλη δλδ.

4ο σχολιο του τασου. Δικαιολογημενα και γελαει

5ο σχολιο του τασου παλι σωστος.

6ο σχολιο του γαυρου ο οποιος εχει απολυτο δικιο και νομιζω οτι ειναι το καλυτερο σχολιο που εχει γραφει σε τουτο το ποστ εως τωρα. Ο Απολλων απο περσι επρεπε να ανεβει αλλα επειδη τον σφαζαν τα κορακια (ακουτε σκουληκια και τυρογαλα ε;) ανεβηκε το τυ

στις 21/05/2017 21:25
ανεβηκε το τυρογαλο ο κουγιας με συνεχες γλυψιμο προς το χοντρο. Τη Λαμια τη σφαζανε και κυριως εσεις βρωμοσκουληκα. Σωστος ο γαυρος. Γενικα ο ολυμπιακος εχει δικιο.

7ο σχολιο του τρελομπαρμαν. Ολοσωστος ο φιλος.

8ο σχολιο του μανωλακη του βλακα. Κοντρα καρακοντρα στη διαιτησια θα λεγα εγω. Αλλα εσυ την πηγες κοντρα ολη τη χρονια. Τι να πεις; σκουληκια αρειανα ειστε η ντροπη του βορρα!!!

8ο σχολιο παλι του μπασταρδου του μανωλακη. Στο βρωμοστομα σου δε θα πιανεις τον ΠΑΟΚ. Εισαι πολυ λιγος γιαννα πιανεις στο βρωμοστομα σου τον ΜΕΓΑΛΟ ΠΑΟΚ. Οτι και να κανεις παντα κατω απ τα αρχιδια του θα εισαι βλακα!!! Ε βλακα!!! Κυπελλουχοι με σπρωξιμο;;; Ας γελασω. Αλλος τοσα χρονια ειχε σπρωξιμο κι αυτος ακουει στο ονομα aris. Τελικα ρε σκουληκια εχετε πλακα. Ποσο πιο γλυφτρακια του συστηματος θα γινετε ρε;;; πιο γλυφτης ΠΕΘΑΙΝΕΙΣ!!!

Κατι συμπερασματικο θα ηθελα να πω εδω περα. Ολη η Ελλαδα (εκτος των σκουληκιων φυσικα) ξερει ποιος αξιζε την ανοδο. Η Λαμια και ο Απολλων. Αλλα που να καταλαβεις ρε γ

στις 21/05/2017 21:26
Αλλα που να καταλαβεις ρε γαυρε του βορρα;;; εεε;;; εσυ χωρις το μαρινακη τιποτα δεν κανεις. Περσι γιαυτο ανεβηκες. Επειδη ο βαγγελας δεν ειχε νοτιχαμ ακομα. Φετος που ασχολειται με αγγλια δεν ασχολειται αλλο με τα παραρτηματα του. Παρολα αυτα παλι εκανε οτι μπορουσε για να ανεβεις.

στις 21/05/2017 21:38
Σήμερα η αλήθεια είναι ότι περίμενα να κερδίσει ο Αρης. Το ματς δεν το είδα αλλά γενικότερα ο Αρης φέτος πήρε αυτό που του άξιζε. Όπου δικαιούταν να κερδίσει κέρδισε όπου δεν δικαιούταν να κερδίσει δεν κέρδιζε. Αντίθετα με την Λαμία η οποία πήρε πολύ περισσότερα από όσα δικαιούταν. Και πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί θέλουν μια ομάδα σαν την Λαμία στην Α Εθνική

στις 21/05/2017 22:22
hannibal καλα εσυ εισαι ανωμαλος τι να πω καθε φορα τι ιδιες μαλκιες λες! καλη αποτοξυνωση σου ευχομαι!

στις 21/05/2017 22:24
birbiham1980 καλα ρε φιλε δεν ξερεις γιατι δεν ηθελαν τον αρη στην Α ; γιατι ο αρης θα εμπαινε στην ελιτ των 5 μεγαλων ονοματων και ετσι οι ομαδες τις επαρχιας θα εχαναν λεφτα απο τηλεοπτικα και κτλ. αυτοματως εαν δεν ανεβαινε ο αρης οι ομαδες της επαρχιες θα μοιραζοταν περισσοτερα λεφτα καθως οι μεγαλες ομαδες θα ηταν μονο 4

στις 21/05/2017 22:25
hannibal πρεπει να εχεις φαει πολυ μπουλινκ στο σχολειο για αυτο λες τετοιες μαλακιες! αμα θες καμια μερα να συναντηθουμε να σε βαλω λιγο μυαλο!

στις 21/05/2017 23:44
Βγεικαν ομάδες παράρτηματα ταμενες από περιση επιδει πέρυσι βγείκε η τσιμπουκλου ο καραγκιόζης κουγιας...2 ομάδες Λαμία Απόλλωνα με ρεκόρ φιλικον αγώνων ενό η ομάδα μου όπου έπαιξε είχε πόλεμο και κόντρα τα κοράκια

στις 21/05/2017 23:44
Υ.Γ ΟΦΗ ΓΙΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΣΤΑ ΑΡΧΙΔΙΑ ΜΑΣ

στις 21/05/2017 23:53
Εγω μπορω να πω πως ψιλοχαιρομαι μιας που η ομαδα του βλακα του dimisthessalonika δεν ανεβηκε. Αυτο συνεπαγεται με στενοχωρια του προαναφερθεντα βλακα που περσι τετοιον καιρο εβριζε συνεχως την παιξε η οποια εξ αιτιας του και μονο αποχωρισε και εμενα με πολυ ασχημους χαρακτιρισμους. Αλλα να ξερει και να θυμαται κατι...ΕΧΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΓΥΡΙΣΜΑΤΑ!!! Ο Απολλων δεν ηταν ποτε παραρτημα. Για τη Λαμια δεν ξερω δε θελω να ορκιστω αλλα δεν ειναι. Ο αρης νομιζω οτι ειναι και βασικα αν καποιος παιρνει λεφτα απο τον τσιπρα αυτος νομιζω ειναι αυτος που εβριζε την παιξε και εμενα περσι συνεχως. Θα ρθει και παλι ο καιρος εκεινος ο παλιος που θα φυγουν απο το προσκηνιο αυτοι που ειναι σημερα και θα ερθουν σ αυτο καποιοι αλλοι. Αυτα τα ολιγα.

στις 22/05/2017 00:38
Ανέβηκαν δίκαια...με γκολ οφσάιντ μόνο 5 παίκτες, με πέναλτι επιστημονικής φαντασίας είτε εκτός περιοχής είτε εντός, με χαρισμένες κάρτες-αποβολές, με σφυρίγματα 70-30 όλη τη χρονιά και διάφορα άλλα, αποδεικνύοντας όπως στην Α Εθνική έτσι και στη Β πως ήρθε επιτέλους η εξυγίανση του αθλήματος... Συγχαρητήρια και του Χρόνου με υγεία

στις 22/05/2017 01:38
η μπαρτσελονα έχανε η Ρεάλ έχανε η Μπάγερ έχανε η Γιούβε έχανε η Τσέλσι έχανε όλοι έχαναν ;;;αλλά τη Λαμία και των Απόλλωνα επειδή είδα πολλά ματς ..μόλις έχαναν ματς ..αν δεν έβαζε αυτογκόλ κάποιος αντίπαλος έπερναν ανοιπαρκτα πέναλτι και αν το έχαναν έκαναν επανάληψη ...ηηη. Έβαζαν γκολ με 4 και 5 παίχτες ο Φ Σάιντ .ολα αυτά υπάρχουν δεν τα βγάζω απο το μυαλό μου ..

στις 22/05/2017 03:27
perastika

στις 22/05/2017 06:11
Ένας απ τους δύο του χρόνου μπορεί να πάρει πρωτάθλημα και στην Α εθνική! Όπως η Λέστερ στην Αγγλία!

στις 22/05/2017 15:33
ΒΛΑΧΟΚΑΜΠΟΥΔΕΣ ΓΑΥΡΟΙ. Η ΔΕΥΤΕΡΗ ΟΜΑΔΑ ΣΑΣ ΣΤΗ ΘΕΣ/ΝΙΚΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Ο ΑΡΗΣ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ. ΕΙΝΑΙ Ο ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ ΤΗΣ ΠΟΛΗΣ,Ο ΠΑΟΚ.ΤΟΥ ΔΩΣΑΤΕ ΤΟ ΚΥΠΕΛΛΑΚΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗ ΜΙΛΑΝΕ ΓΙΑ ΤΟΥΣ -6 ΤΗΣ ΚΩΛΟΟΜΑΔΑ ΣΑΣ.ΕΣΕΙΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΑΙ ΤΑ ΤΣΙΡΑΚΙΑ ΣΑΣ ΤΟ ΚΥΠΕΛΛΟ.ΕΤΣΙ ΘΑ ΤΑ ΛΕΣ ΛΟΓΙΚΑ ΚΑΙ ΑΛΗΘΙΝΑ.ΚΑΙ ΝΟΜΙΚΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΝΕΒΕΙ Ο ΑΡΗΣ , ΑΛΛΑ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΞΑΝΑΕΓΙΝΕ ΠΑΛΙΑ, ΠΑΡΕΜΒΑΙΝΟΥΝ ΚΑΙ ΑΛΛΑΖΟΥΝ ΤΟΥΣ ΚΑΝΟΝΕΣ ΤΗΣ ΚΕΔ,ΔΕ ΘΥΜΑΜΑΙ ΠΩΣ ΛΕΓΕΤΑΙ, ΚΑΙ ΣΩΖΟΥΝ ΦΥΣΙΚΑ ΤΟΝ ΚΟΜΠΟΤΗ.ΔΥΣΤΥΧΩΣ Ο ΑΡΗΣ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΚΛΙΚΑ ΓΙ' ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΧΤΥΠΑΤΕ ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΥ.ΣΚΑΤΟΜΠΙΝΕΔΕΣ ΟΛΟΙ ΠΟΥ ΘΑ ΜΙΛΗΣΕΤΕ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΡΗ.ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΝΤΡΕΠΕΣΤΕ ΠΑΛΙΟΛΑΜΟΓΙΑ ΟΛΟΙ

στις 22/05/2017 16:12
ΑΥΤΑ ΓΙΑ ΤΟΝ HANNIBAL GAY ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΛΟΙΠΟΥΣ ΑΣΧΕΤΟΥΣ. ΑΡΗΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΙΕΡΟΛΟΧΙΤΕΣ

στις 22/05/2017 17:41
.ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΔΑ ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΟΦΙΛ ΤΟΥ ΑΣΧΕΤΟΥ ΓΑΥΡΟΥ HANNIBAL GAY;

στις 22/05/2017 17:42
..ΣΥΝΕΧΙΖΩ.ΟΜΟΦΥΛΟΦΙΛΟΣ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ ΚΑΙ ΟΙ ΟΜΟΙΟΙ ΣΟΥ.ΕΤΣΙ ΜΕ ΤΟΝ ΑΡΗ ΘΑ ΑΣΧΟΛΕΙΣΑΙ, ΓΙΑΤΙ Η ΜΟΝΗ ΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΕΤΡΩΓΕΣ ΠΟΥΤΣΑ ΗΤΑΝ Ο ΑΡΗΣ ΚΑΙ ΕΚΡΙΝΕ ΤΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ.ΚΟΜΠΛΕΞΙΚΟΙ ΜΠΙΝΕΔΕΣ, ΟΣΟ ΜΑΣ ΠΟΛΕΜΑΤΕ ΤΟΣΟ ΓΚΑΥΛΩΝΟΥΜΕ ΜΕ ΤΑ ΚΟΚΚΙΝΑ ΚΩΛΑΡΑΚΙΑ ΣΑΣ. ΓΑΜΙΟΛΕΣ ΜΕ ΤΟΝ ΑΡΗ ΘΑ ΑΣΧΟΛΕΙΣΤΕ ΜΙΑ ΖΩΗ ΑΝ ΘΑ ΤΟΝ ΑΦΗΣΕΤΕ ΤΣΟΥΤΣΕΚΙΑ ΝΑ ΑΝΕΒΕΙ.ΧΑΙΡΕΤΙΣΜΑΤΑ ΣΤΑ ΚΩΛΑΡΑΚΙΑ ΣΑΣ

στις 22/05/2017 19:41
ΑΝΕΒΗΚΑΝ ΟΙ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΟΜΑΔΕΣ ΣΤΗΝ SUPERLEAGUE.ΦΑΙΝΟΤΑΝ ΑΥΤΟ ΑΠΟ ΠΟΛΥ ΝΩΡΙΣ.Ο ΑΡΗΣ ΠΛΗΡΩΣΕ ΤΙΣ ΓΚΕΛΕΣ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ ΕΚΤΟΣ ΕΔΡΑΣ ΟΠΟΥ ΕΧΑΣΕ ΒΑΘΜΟΥΣ ΑΠΟ ΟΜΑΔΕΣ ΠΟΥ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΙΣ ΚΕΡΔΙΖΕΙ ΑΠΟ ΗΜΙΧΡΟΝΟ.ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΤΑ ΛΑΘΗ ΠΛΗΡΩΝΟΝΤΑΙ.ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΤΩΡΑ Ο ΑΡΗΣ ΜΑΖΙ ΜΕ ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟ,ΟΦΗ ΚΑΙ ΤΡΙΚΑΛΑ ΘΑ ΠΑΛΕΨΟΥΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΟΔΟ.

στις 22/05/2017 23:19
STAMATISTE TIS MALAKIES. O ARHS EINE ISTORIKO SOMATIO GIA MENA EINE POLI KAKO POU DEN ANEBIKE.

στις 23/05/2017 15:19
Η ΛΑΜΙΑ ΔΕΝ ΑΞΙΖΕ ΝΑ ΑΝΕΒΕΙ... ΠΟΛΥ ΣΠΡΩΞΙΜΟ ΟΛΗ ΤΗ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΥΠΟΠΤΟ... ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ ΤΟΥ ΜΑΡΙΝΑΚΗ ΑΛΛΑ ΕΜΑΘΑ ΟΤΙ ΟΛΗ Η ΕΠΣ ΦΘΟΙΩΤΙΔΑΣ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΠΛΕΥΡΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΙΔΗ

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.