Κύπελλο Ελλάδας: Κυπελλούχος μετά από 14 χρόνια ο ΠΑΟΚ (vid)

Κύπελλο Ελλάδας: Κυπελλούχος μετά από 14 χρόνια ο ΠΑΟΚ (vid)



Με γκολ-οφσάιντ του Ενρίκε (81’) ο ΠΑΟΚ κέρδισε με 2-1 την ΑΕΚ στον τελικό ντροπής του Πανθεσσαλικού και στέφθηκε Κυπελλούχος Ελλάδας για πρώτη φορά μετά από 14 χρόνια. Ο Μπίσεσβαρ (24’) το άλλο γκολ, ισοφάρισε προσωρινά ο Χριστοδουλόπουλος (26’) μετά από «δώρο» του Γλύκου.

Σ’ έναν τελικό που σημαδεύτηκε από σοβαρά επεισόδια πριν το παιχνίδι, ο ΠΑΟΚ κέρδισε με 2-1 την ΑΕΚ και πήρε την πρώτη του κούπα μετά από 14 χρόνια. Ο Ενρίκε, από καθαρή θέση οφσάιντ, διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα και χάρισε το Κύπελλο στον «Δικέφαλο του Βορρά», αφήνοντας τους παίκτες της «Ένωσης» με δικαιολογημένα παράπονα.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με μισή ώρα καθυστέρηση εξαιτίας των πολύ σοβαρών επεισοδίων πριν το παιχνίδι, που σύμφωνα με τις τελευταίες πληροφορίες, είχαν απολογισμό 11 τραυματίες.

Η «παγωμένη» ατμόσφαιρα είχε μεταφερθεί και στους ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων. Αρκετά λάθη, νευρικότητα, έλλειψη καθαρού μυαλού και χαμηλό τέμπο ήταν η εικόνα του πρώτου 20λεπτου, στο οποίο δεν σημειώθηκε καμία αξιόλογη φάση, με εξαίρεση μια ψηλοκρεμαστή κεφαλιά του Σάχοφ (13’) που έβγαλε σε κόρνερ ο Ανέστης.

Το παιχνίδι κυλούσε χωρίς κάτι το αξιοσημείωτο, ώσπου στο 24’ ο ΠΑΟΚ κατάφερε να προηγηθεί χάρη σε εξαιρετική ατομική ενέργεια του Τζάλμα Κάμπος. Ο Ανγκολέζος απέφυγε τους Ντίντακ και Τσιγκρίνσκι και την κατάλληλη στιγμή γύρισε στον Μπίσεσβαρ, ο οποίος από κοντά δεν δυσκολεύτηκε να ανοίξει το σκορ του τελικού.

Η απάντηση της ΑΕΚ ήταν άμεση αφού στο 26’ ο Χριστοδουλόπουλος επιχείρησε μακρινό σουτ, ο Γλύκος έχασε την μπάλα μέσα από τα χέρια και αυτή κατέληξε στο βάθος της εστίας του. Τα δύο γκολ έβαλαν… φωτιά στον τελικό και στο 32’ η ΑΕΚ «άγγιξε» την ανατροπή, με το σουτ του Χριστοδουλόπουλου να φεύγει δίπλα από το δοκάρι. Η απάντηση του ΠΑΟΚ ήρθε στο 39’ με διαγώνιο σουτ του Μπίσεσβαρ το οποίο πέρασε ελάχιστα άουτ.

Κύπελλο Ελλάδας: Κυπελλούχος μετά από 14 χρόνια ο ΠΑΟΚ (vid)Σε αντίθεση με το φινάλε του πρώτου μέρους, το ξεκίνημα της επανάληψης θύμιζε την εικόνα του πρώτου 20λεπτου. Τόσο ο ΠΑΟΚ όσο και η ΑΕΚ προτίμησαν να μην πάρουν το παραμικρό ρίσκο, με αποτέλεσμα το ματς να κυλάει χωρίς υποψία φάσεων, με εξαίρεση μια άστοχη προβολή του Πατίτο στο 46’.

Όλα έδειχναν παράταση, ωστόσο στο 81’ ο νεοεισελθόντας Ενρίκε σκόραρε με κεφαλιά, ύστερα από σέντρα του Μπίσεσβαρ, «γράφοντας» το 2-1. Όπως έδειξε και το ριπλέι, το γκολ δεν θα έπρεπε να μετρήσει, αφού ο άσος του ΠΑΟΚ ήταν ένα μέτρο οφσάιντ. Μάλιστα, ο βοηθός, Γιώργος Καλφόγλου, είχε καλή θέση, αλλά δεν σήκωσε το σημαιάκι. Στα εναπομείναντα λεπτά, η ΑΕΚ δεν μπόρεσε να βρει απάντηση και ο ΠΑΟΚ στέφθηκε Κυπελλούχος Ελλάδας για πρώτη φορά μετά από το 2003.

ΠΑΟΚ (Βλάνταν Ίβιτς): Γλύκος, Μάτος, Κρέσπο, Βαρέλα, Λέοβατς, Κάνιας, Τσίμιροτ (86' Μαλεζάς), Σάχοβ, Μπίσεσβαρ (90' Κίτσιου), Κάμπος (73' Ενρίκε), Πρίγιοβιτς.

ΑΕΚ (Μανόλο Χιμένεθ): Ανέστης, Γκάλο, Βράνιες, Τσιγκρίνσκι, Ντίντακ, Σίμοες (83' Αλμέιδα), Γιόχανσον, Χριστοδουλόπουλος (86' Βάργκας) , Μάνταλος, Ροντριγκες (68' Γαλανόπουλος), Αραούχο.




Ομάδες που αφορά: ΜΕΤΑ, ΠΑΟΚ

Σχολιασμός

44 σχόλια:

[+]  t4sos στις 06/05/2017 23:04

[+]  t4sos στις 06/05/2017 23:05

στις 06/05/2017 23:07
ΟΠΩΣ Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΠΗΡΕ ΤΟ ΚΥΠΕΛΛΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΣΤΕΡΑ ΠΡΙΝ ΜΕΡΙΚΑ ΧΡΟΝΙΑ...ΕΤΣΙ ΚΑΙ Ο ΠΑΟΚ ΣΗΜΕΡΑ ΜΕ ΤΟ ΕΤΣΙ ΘΕΛΩ(ΠΕΝΤΑΚΑΘΑΡΟ ΟΦΣΑΙΝΤ ΤΟ ΓΚΟΛ) ΠΗΡΕ ΤΟ ΚΥΠΕΛΛΟ.ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΤΕ ΤΗΝ ΕΞΥΓΙΑΝΣΗ ΣΑΣ. ΜΠΡΑΒΟ ΣΑΣ!!

στις 06/05/2017 23:08
ζητω η εξυγιανση! μπραβο στον γαυρο του βορρα! τετοιους τιτλους να τους χαιρεστε! αμα τα κανει ο γαυρος σας πηραζει οταν τα κανετε εσεις μια χαρα!

[+]  arias34567 στις 06/05/2017 23:11

στις 06/05/2017 23:13
Φτιάχτηκε σήμερα η παράγκα του ΠΑΟΚ

στις 06/05/2017 23:13
Μελισσανιδη δε περιμενα να επιτρεψεις τετοιες μλκιες οπως με το βαζελο...παρτε το αν το θελετε ετσι ..εξηγιανσηα λεμε ...σωστος ο παχαρος αν και ολυμπιακος μιλησες αντικειμενικα...γελαει ο κοσμος...δικο σας ειναι

[+]  2.2.2.2.2 στις 06/05/2017 23:17

στις 06/05/2017 23:22
paxar0s τι θελεις να πεις; οτι ο οσφπ πηρε ολα τα πρωταθληματα δικαια;η οτι ειχαμε εξυγιανση τοσα χρονια;......GATE4 ΠΑΟΚ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ

στις 06/05/2017 23:25
MPRABO STON GAYRO TOU BORRA AJIOS KAI TOU XRONOU AEJARA

[+]  ciupi στις 06/05/2017 23:27

στις 06/05/2017 23:32
Μαντάμ ciupi ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΟΛΛΕΣ ΨΟΛΕΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΦΑΕΙ ΕΧΕΙΣ ΧΑΣΕΙ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΣΟΥ ΤΣΙΜΠΟΥΜΠΟΠΝΙΧΤΡΑ.ΑΦΟΥ ΕΙΣΑΙ ΑΣΧΕΤΗ ΜΩΡΗ ΤΡΥΠΑ ΑΠΟ ΤΟ ΑΘΛΗΜΑ ΤΙ ΣΧΟΛΙΑΖΕΙΣ?Η ΟΜΑΔΑ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΣΗΜΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΣΤΟ ΠΡΟΦΙΛ ΜΟΥ.ΕΚΤΟΣ ΚΙ ΑΝ ΣΕ ΕΧΟΥΝ ΓΑΜΗΣΕΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΜΑΤΙΑ.ΔΕΝ ΤΟ ΑΠΟΚΛΕΙΩ ΑΥΤΟ ΠΑΡΤΟΥΖΙΑΡΑ.

στις 06/05/2017 23:37
ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΓΩΝΑ ΤΩΡΑ ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΚΑΚΟΠΟΙΗΣΗ ΤΟΥ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ.ΙΣΩΣ Ο ΧΕΙΡΟΤΕΡΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ ΤΩΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΩΝ ΕΤΩΝ.ΠΑΝΤΩΣ ΑΞΙΑ ΠΗΡΕ ΤΟ ΚΥΠΕΛΛΟ Ο ΠΑΟΚ ΑΝ ΚΑΙ ΜΕ ΓΚΟΛ ΟΦΣΑΙΝΤΠΟΥ ΗΤΑΝ ΟΜΩΣ ΕΛΑΦΡΩΣ ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΤΗΣ ΑΕΚ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΤΡΑΓΙΚΗ.ΑΝΥΠΑΡΚΤΗ ΘΑ ΕΛΕΓΑ.ΚΑΙ ΤΟ ΓΚΟΛ ΠΟΥ ΕΒΑΛΕ ΚΙ ΑΥΤΟ ΜΕ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΗ ΔΟΣΗ ΤΥΧΗΣ ΚΑΙ ΤΡΑΓΙΚΟΥ ΛΑΘΟΥΣ ΤΟΥ ΓΛΥΚΟΥ ΤΟ ΕΒΑΛΕ.ΤΕΛΟΣ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΜΙΑ ΗΘΙΚΗ ΔΙΚΑΙΩΣΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΙΒΑΝ ΓΙΑ ΤΑ ΤΟΣΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΔΩΣΕΙ ΣΤΟΝ ΠΑΟΚ.ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΟΝ ΠΑΟΚ ΚΑΙ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ.ΤΑ ΓΑΒΡΑΚΙΑ ΑΣ ΠΡΟΜΗΘΕΥΤΟΥΝ ΚΟΡΝΕ ΓΙΑ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΠΕΦΤΕΙ ΤΟ ΓΑΜΗΣΙ ΣΥΝΝΕΦΟ ΕΝΤΟΣ ΚΑΙ ΕΚΤΟΣ ΕΛΛΑΔΟΣ.

στις 06/05/2017 23:38
ΒΟΥΛΑΡΟΙ ΚΥΠΕΛΟΥΧΟΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΕΙΠΕ?14?????ΧΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΑΧΑΑΧΑΑΑΧΑΧΑΑΧΑΧΑΑΧΑΧ

στις 06/05/2017 23:38
beavis

στις 06/05/2017 11:41

4 Ρε tsibookadoros που ησουν τοσο καιρο ρε θηριο??Καιρο ειχες να μας κανεις να γελασουμε...χαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

Ακου οι καλυτερες ομαδες στην Ελλαδα αυτη την στιγμη..Καλο ρε φιλαρακ!!!ο με εκανες και γελασα χαχαχαχαχαχαχαχα

Ολοι με Παοκ σημερα...Θα μας ζαλησουν τα παπαρια τα χανουμομπερδεμενα αν παρουν δευτερο κυπελακι σερι..Ποιος τους ακουει...Ντορτια στα χανουμια...Οτι και αποδοση να το βρητε για Παοκ ριχτε το με κατι ψηλα,θα σπρωξει και η διατησια αν στραβωσει υπερ της Αεκ..Ληφθει υποψην η αποδοση θα πεφτει συνεχεια..

στις 06/05/2017 23:41
ΣΑΣ ΤΑ ΛΕΓΑΜΕ ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ SITE//...ΔΕΝ ΤΟ ΓΡΑΦΩ ΓΙΑ ΤΟ ΑΝ ΤΟ ΠΑΙΞΑΤΕ ΠΟΥ ΕΦΤΑΣΕ Ο ΑΣΣΟΣ 2,80 ΑΠΟ 2,4 ,ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΣΑΣ ΤΑ ΓΡΑΨΑΜΕ ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΚΥΡΙΟΙ ΚΑΙ ΚΥΡΙΕΣ ΜΟΥ...ΠΟΥ ΤΟ ΞΕΡΑΜΕ ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ???

στις 06/05/2017 23:44
μανδαμ ciupi μωρη αλβανιδα λουγκρα αφου δεν ξερεις ΕΛΛΗΝΙΚΑ τουλαχιστον μαθε γεωγραφια ......GATE4 ΠΑΟΚ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ

στις 06/05/2017 23:45
EΔΩ ΘΑ ΒΡΕΙΤΕ ΚΑΙ ΤΟ LINK:

http://agones.gr/news/17739/ximeneth_se_enan_teliko_metraei_to_pathos_kai_oi_mikres_leptomereies#cmt_111702

στις 06/05/2017 23:51
7boys7 7*7 σε γαμουσαν; 7*7 κατεβαιναν απο τα πλοια; ποιος ειναι ο μπαμπας σου ξερεις; ψαξε ψαξε δεν θα τον βρεις.......GATE4 ΠΑΟΚ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ

[+]  bookadoros στις 06/05/2017 23:52

στις 06/05/2017 23:58
Κακο ματσ γ'εθνικης λουξεμβουργου

στις 06/05/2017 23:59
Το 2 γκολ του παοκ ηταν οφσαιτ και για τυφλους

στις 06/05/2017 23:59
PIO SHMA; MORI POUSTARA. LIZERPOUL SE ELLINIKO AGONA TREPESE NA PEIS OTI EISE TOURKOSPOROS

στις 07/05/2017 00:01
STENFIK ESENA TI NA PO TA EXO PEI STIN MANA SOU OTAN TIN GAMAGA

στις 07/05/2017 00:03
"Έρχονται οι αλλοδαποί και χαλάνε τον πολιτισμό μας" Να πάρτε τα ζώα να μην σας τα χρωστάω!ή μήπως έδιναν τις καρέκλες τους από σεβασμό στον αντίπαλο; χαχα Άμα ευχαριστιεσται βλέποντας τέτοιο ποδόσφαιρο και όταν λέω ποδόσφαιρο εννοώ το Ελληνικό γυρίστε το στο χόκεϊ..

στις 07/05/2017 00:04
<<bookadoros

στις 06/05/2017 23:52

-1 salmeida ΜΩΡΗ ΣΑΛΜΟΝΕΛΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΛΟΥΓΚΡΑ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ ΣΤΟ site?>>

Ο Τυπος εχει 856 ακολουθους τον ξερει και ο ντουνιας εδω μεσα και ρωταει καινουργειος εισαι...Tsibokadoros καλα σου λενε φιλος γραφε πιο συχνα να γελαμε...Και ασε το Σαββιδη και τον ΟΣΦΠ...Ο ΟΣΦΠ πηγαινα δημοτικο σχολειο και επαιρνε πρωταθληματα και σημερα εφτασα να κοντευω να εχω εγγονια και ακομα παιρνει το πρωταθλημα απο τοτε καθε χρονο σχεδον...Πιστεψε με αυτο με τα πρωταθληματα στο Λιμανι θα συνεχιστει φιλε μας τσιμπουκαδορε...

στις 07/05/2017 00:41
Βαλτε το στον κωλο σας μαλακες,γαυροι του βορρα,καλα σας κανανε λοιπον τοσα χρονια οι σκατογαυροι,αφου το πανηγυρισατε κιολας,ενα καλπικο κυπελλακι,μπραβο σας!!!

στις 07/05/2017 01:44
ΜΠΡΑΒΟ ΡΕ ΠΑΟΚ ΑΞΙΟΣ ΚΥΠΕΛΛΟΥΧΟΣ, ΜΑΚΡΑΝ Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΟΜΑΔΑ ΣΤΗ ΣΟΥΠΕΡ ΛΙΓΚ ΦΕΤΟΣ.

στις 07/05/2017 02:22
ΤΕΛΙΚΟΣ ΚΥΠΕΛΛΟΥ ΕΛΛΑΔΑΣ

Σχεδον αδειο γηπεδο. Μονον οι φανατικοι οπαδοι των 2 ομαδων μεσα και οι λιγοστοι επισημοι. Περισσοτεροι οι αστυνομικοι μεσα στο γηπαεδο απο τους απλους φιλαθλους. Επεισοδια εκτος και εντος γηπεδου και φυσικα ο τιτλος κριθηκε και παλι απο "λαθος" των διαιτητων.

ΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΔΕΝ ΘΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΠΟΤΕ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΤΟ ΑΛΛΑΞΟΥΝ Η ΠΟΛΤΕΙΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΔΙΟΙΚΟΥΝ ΤΙΣ ΟΜΑΔΕΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΠΟ!!!

ΕΓΩ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΩ ΤΑ ΕΠΕΙΣΟΔΙΑ ΣΤΑ ΓΗΠΕΔΑ ΜΕΣΑ ΣΕ 2 ΜΕΡΕΣ. ΑΥΤΟΙ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ?

(Περαστικα σε οσους ασχολουνται ακομα με ελληνικες ομαδες πρωταθλημα κυπελλο κτλ).

στις 07/05/2017 02:48
Στο 7' δεν δίνεται η κόκκινη στον Μάτος. Ούτε κίτρινη καν, αφού στο 70' πήρε κίτρινη και θα ήταν κόκκινη. Και το γκολ οφσάιντ που αφορά τον ίδιο επόπτη που ακύρωσε το γκολ του Λάζαρου. Αλλά ρε ψωφόγαβροι, εσείς δεν δικαιούστε να μιλάτε λόγω ελλείψεως εγκεφάλου... Άϊ στον μαρινακη, σαββούληδες.

στις 07/05/2017 07:09
μανδαμ ciupi η αλβανιδα απο τη νικαια εγω την γαμουσα τη πουτανα την μανα σου κανε μας μια πιπα μωρη ξεκωλιαρα τσιμπουκολαρυγγοπνιχτρα ξερεις εσυ σαν αυτες που κανεις οταν πας για δουλεια ......GATE4 ΠΑΟΚ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ

στις 07/05/2017 07:16
hondaGSXR ποναει μωρη; ......GATE4 ΠΑΟΚ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ

στις 07/05/2017 08:22
teogreek, η κάρτα που απέφυγε να δώσει στον Μάτος ο διαιτητής στο 7 ήταν κίτρινη, όχι κόκκινη. Το γκολ της ΑΕΚ που ακυρώθηκε ήταν όντως off side. Πριν από το επίσης off side γκολ του ΠΑΟΚ προηγείται μια φάση που πιθανώς γίνεται πέναλτι, αλλά δεν μπορώ να το πω με σιγουριά αφού λόγω της συνέχειας της φάσης δεν εστίασε πολύ σε αυτό η κάμερα του αγώνα.

Όσο για το δεύτερο γκολ του ΠΑΟΚ, ναι ήταν off side, αλλά για κάτι χιλιοστά. Περίπου τρεις χιλιάδες χιλιοστά όλα κι όλα! Και με τον επόπτη στην ευθεία! Ειλικρινά δεν χαίρομαι να κερδίζω έτσι όμως.

στις 07/05/2017 09:10
Περίμενα τόσο πολύ ο ΠΑΟΚ να πάρει αυτό το κύπελλο και τελικά χαλάστηκα

Πάντα κάτι θα γίνεται με αυτήν την ομάδα και δεν θα μπορούμε να χαρούμε με την ψυχή μας

στις 07/05/2017 09:14
Τι ασχολείσαι τώρα.το θέμα είναι ο Σαββίδης έδωσε λεφτά στον κόσμο.από τότε που απέκλεισε τον πάο νίκη παοκ και κούπα έπαιζες στο στοίχημα.δεν ξέρω τι απόδοσης είχαν γιατί δεν παίζω.

στις 07/05/2017 09:21
Όσο για το ματς όπως το είδα εγώ: Ομάδες σφιγμένες φοβουμενες μην κάνουν το μεγάλο λάθος. Η ΑΕΚ είναι μια ομάδα που πάει το παιχνίδι σε αργό τέμπο την βολεύει το αναρχο παιχνίδι με πολλές διακοπές και πολλά στημένα,έγιναν πολλά σκόπιμα φάουλ, αυτό γενικότερα δεν βοηθάει τον ΠΑΟΚ που είναι ομάδα ρυθμού και έτσι πήγαμε σε ένα ματς που κατά βάση επέβαλε και βόλευε την ΑΕΚ.

στις 07/05/2017 09:21
Μπράβο ρε balantza για την τελευταία σου πρόταση. Στο 7' ήταν κόκκινη, και για την αντιαθλητική κίνηση και για την πρόθεση. Θα προτιμούσα, έτσι, να κερδίζατε τον Κούλη......

στις 07/05/2017 10:49
kastriths ΓΙ ΑΥΤΟ ΟΙ ΓΑΒΡΟΙ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟΚΟΙ ΚΑΙ ΠΥΡΟΤΟΥΒΛΑ ΣΑΝ ΕΣΕΝΑ.ΔΕΝ ΒΛΕΠΕΙΣ ΟΤΙ ΑΛΛΑΖΕΙ ΤΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΚΟ ΣΚΗΝΙΚΟ ΣΤΗΝ ΧΩΡΑ?ΕΚΤΟΣ ΑΝ ΕΙΣΑΙ ΤΥΦΛΟΣ.ΤΟΤΕ ΑΛΛΑΖΕΙ ΤΟ ΠΡΑΓΜΑ.ΟΣΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ ΠΗΡΑΤΕ ΤΑ ΜΙΣΑ ΠΕΤΣΙΝΑ ΚΑΙ ΜΕ 14 ΠΑΙΚΤΕΣ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΑ ΚΟΡΑΚΙΑ ΤΕΛΕΙΩΣΑΝΕ.ΘΑ ΠΕΡΑΣΟΥΝ ΠΟΛΛΑ ΧΡΟΝΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΞΑΝΑΔΕΙΤΕ.ΟΙ ΜΙΣΟΙ ΑΠΟ ΣΑΣ ΘΑ ΕΧΟΥΝ ΠΕΘΑΝΕΙ ΚΑΙ ΟΙ ΝΕΟΤΕΡΟΙ ΘΑ ΑΓΟΡΑΖΟΥΝ ΚΟΡΝΕΔΕΣ ΝΑ ΠΕΤΟΥΝ ΣΤΟΥ ΡΕΝΤΗ.ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΑΙ ΣΤΑ ΓΡΑΦΩ ΑΥΤΑ.

στις 07/05/2017 10:53
ΜΕ ΤΗΝ ΜΑΝΤΑΜ ciupi ΔΕΝ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΓΙΑΤΙ ΟΛΟ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΕΠΑΙΡΝΕ ΑΜΕΤΡΗΤΕΣ ΠΙΠΕΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΚΑΝΑΝ ΤΗΝ ΚΟΛΟΤΡΥΠΙΔΑ ΣΑΝ ΤΗΝ ΠΙΣΤΑ ΤΟΥ ΕΛ.ΒΕΝ.ΑΠΟ ΠΙΣΩ ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΤΡΕΝΑΑΑΑ.ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΕΞΟΥΘΕΝΩΜΕΝΗ Η ΜΑΝΤΑΜ.Ο stefnik ΚΑΤΙ ΞΕΡΕΙ ΠΟΥ ΣΟΥ ΤΑ ΓΡΑΦΕΙ ΑΥΤΑ.ΣΕ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ ΧΑΜΠΑΡΙ ΤΙ ΠΑΡΤΟΥΖΟΤΣΙΜΠΟΥΚΟΠΝΙΧΤΡΑ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ.

στις 07/05/2017 13:39
εμενα με νοιαζει οτι "φανταστηκα" τι θα γινει εβαλα 50ε στο 2,50 του Παοκ και με πληρωσε καλα..ευχαριστω τον εποπτη για το γκολ οφσαιντ :D

στις 07/05/2017 13:59
Γαμιεται η gate4 και ο παοκ αλεξανδρειας μουνακι γαυρακι του βορρα

στις 07/05/2017 16:37
hondaGSXR σαν εσενα δεν νομιζω.το γαμισει που σου ριχνουν δεν τα βλεπουν οι πουτανες ουτε στα ονειρα τους χαχαχα ......GATE4 ΠΑΟΚ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ

στις 07/05/2017 17:51
Να το βαλεις στο κωλο το τσιγκινο,το πετσινο,το χαιρεσε κιολας μαλακα εγω θα ντρεπομουνα να το παρει ετσι η ομαδα μου αλλα η πολυ φαπα σας εχει πειραξει το μυαλο κολογαυροι του βορρα!!!

στις 07/05/2017 18:40
Εγώ έγραψα ότι όλη Ελλάδα και κόσμος έπαιζε παοκ νίκη αλλά και κυπελουχος και με λέει μετά Χριστόν προφήτη.ο κόσμος το έχει τούμπανο....έχει γέλιο εδώ μέσα.άσε που τα καντιλια πάνε και έρχονται.ο άλλος με είχε ρωτήσει αν το πιστεύω ότι ο παο θα χάσει από παοκ?

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.