Ζιντάν: «Αξίζαμε την πρόκριση, ο Ρονάλντο κάνει τη διαφορά»

Ζιντάν: «Αξίζαμε την πρόκριση, ο Ρονάλντο κάνει τη διαφορά»



Το εγκώμιο του Κριστιάνο Ρονάλντο έπλεξε ο Ζινεντίν Ζιντάν, ο οποίος απέφυγε να μιλήσει για τη διαιτησία, τονίζοντας πως η ομάδα του άξιζε την πρόκριση.

Η Ρεάλ προκρίθηκε στα ημιτελικά για 7η σερί φορά, κάνοντας ρεκόρ, με τον Ρονάλντο να πετυχαίνει τα 5 από τα 6 τέρματα της «βασίλισσας» στα δύο παιχνίδια με την Μπάγερν. Ο Ζινεντίν Ζιντάν δεν θα μπορούσε να μην αποθεώσει τον Πορτογάλο άσο, που έφτασε τα 100 γκολ στο Τσάμπιονς Λιγκ, ενώ έκανε λόγο για δίκαιη πρόκριση:

«Υποφέραμε. Παίξαμε απέναντι σε μια από τις καλύτερες ομάδες της διοργάνωσης και νομίζω ότι ήταν το πιο δύσκολο παιχνίδι που κληθήκαμε να δώσουμε. Είχαμε αρκετές ευκαιρίες στο πρώτο μέρος, ωστόσο στη συνέχεια δεν ήμασταν τόσο άνετοι. Σήμερα ο Ρονάλντο έδειξε ότι πάντα θα βρίσκεται εκεί στις κρίσιμες φάσεις. Κάνει τη διαφορά. Όταν τον χρειαζόμαστε, είναι πάντα εκεί. Είναι ξεχωριστός και είμαστε χαρούμενοι γι’ αυτόν».

Όσον αφορά τα παράπονα της Μπάγερν για τη διαιτησία, ο «Ζιζού» ανέφερε: «Μίλησα με τον Αντσελότι και αυτό είναι όλο. Δεν θέλω να μιλάω για διαιτητές. Τα πάντα μπορούν να συμβούν. Μίλησα με τον Κάρλο αλλά όχι για αυτό το θέμα. Είτε η δεύτερη κίτρινη ήταν σωστή ή λάθος, ή τα δύο γκολ ήταν οφσάιντ ή όχι, πιστεύω ότι αξίζαμε την πρόκριση με βάση τη εικόνα μας στα δύο παιχνίδια».




Στοιχεία για τον αγώνα: ΡΕΑΛ ΜΑΔΡΙΤΗΣ - ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ
1Χ2OverUnder1X12X2
1.903.953.651.203.151.281.251.9
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
2.182.453.601.223.00
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
6.252.602.059.25

Σχολιασμός

41 σχόλια:

στις 19/04/2017 03:47
Ακριβως οπως τα λεει ο ζιζου στην συνολικη εικονα και των δυο παιχνιδιων ειμασταν καλυτεροι και πολλες χαμενες ευκαιριες απο την μερια της ρεαλ και στα 2 παιχνιδια.

στις 19/04/2017 08:42
αισχος

στις 19/04/2017 13:11
Ο ροναλντο έπρεπε να έχει καθαρίσει. Θα είχαμε γλιτώσει του μελοδράματος...ενώ τώρα...!

στις 19/04/2017 13:14
Ο καρπός πρεπει να περάσει. Ο ζιζου είναι αντιεμπορικό. Ο καρλος ειναι λεβεντιά. Αξίζει το κύπελο.

στις 19/04/2017 13:15
Μη βριζετε αλλά site. Να μπει στους κανονες

στις 19/04/2017 13:18
Ο καρλος πρέπει να περάσει. Ο ζιζου είναι αντιεμπορικό προϊόν. Ειδικά με ροναλντο. Ενώ ο καρλος ειναι λεβεντιά. Αξίζει να γίνει σερ από τη βασίλισσα. Μη σου πω να πάρει την αρσεναλ. Με Νειμαρ Αλεξις.

στις 19/04/2017 13:31
Τωρα γιατί δεν καθσρισε από νωρίς...το θέμα είναι άλλο...

στις 19/04/2017 14:28
goustarate oi fila8loi ths real p perasate etsi?

sas aresei?

στις 19/04/2017 14:39
nickxa mn milaS GIA SUNOLIKH EIKONA GT DN PAIZAME 11 ME 11 GIA NA KRINEIS SWSTA, OSO EIMASTAN 11 ME 11 dn hsoun kalhteros, mn eisai tyflos gt mas akoune k alloi oi opoioi eidan to mats...

στις 19/04/2017 14:40
h bayern epaize, h real klassika ypoulh pisw k mono me antepi9eseis gt dn mporeis na ta katafereis apenanti sth bayern me kanoniko paixnidi, to eidan oloi auto k sta 2 mats

στις 19/04/2017 14:42
mono meta tis apovoles k sto 1o k sto 2o mats pai3ate, epeidh eimastan k me 10 k oso pernouse h wra eimastan k kourasmenoi gi ayto mn krineis ka8olou

στις 19/04/2017 15:22
opoios vazei -1 na milaei, mn ginete h real t site (ypolos) k m pataei -1...

στις 19/04/2017 15:44
Επηδει βλεπω οτι εχεις πονο με τις αποβολες monompalla να σου πω οτι ο βιδαλ επρεπε να ειχε αποβληθει νωριτερα στον αγωνα και οχι στην συγκεκριμενη φαση με τον ασενσιο (που οντως του κανει ενα εξαιρετικο τακλιν).Στον πρωτο αγωνα ο χαβι μαρτινεθ εκανε 2 καθαρα φαουλ πανω στο ροναλντο και δικαια πηρε κοκκινη(δεν φταιει η διαιτησια αν δεν μπορειτε να μαρκαρετε σωστα) σωστη αμυνα ειναι αυτη που εγινε πανω στο ρομπεν,στον ριμπερι και στο λεβαντοφσκι αλλα και στον κοστα οσο επαιξε που τους εξαφανισαμε ουτε μια κλασικη ευκαιρια δεν εκαναν.Αν δεν ειχατε τον νοιερ στο τερμα θα μετραγατε τουλαχιστον αλλα 2 γκολ στο δευτερο ημιχρονο του πρωτου αγωνα και αλλο ενα στανταρ (για να μην πω παραπανω και φανω υπερβολικος) στον χθεσινο αγωνα.Και η διατησια ηταν κακη και για τους δυο χτες και δεν ευνοηθηκε καμια ρεαλ,αντιθετως βρεθηκαμε πισω στο σκορ στον αγωνα στο μοναχο απο ενα πεναλτι που δεν υπηρχε καν και χθες τα ιδια ουτε που τον ακουμπησε τον ρομπεν (υπαρχουν φωτο) και περα απο τα πεναλτι το 1-2 εγ

στις 19/04/2017 15:47
το 1-2 εγινε απο θεση οφσαιντ του λεβαντοφσκι μετα την πασα του μιλλερ, ποια ειναι γνωμη σου για αυτα??Κατσε δες τα στατιστικα και τις φασεις και απο τους δυο αγωνες,ειμασταν καλυτερη και εστω με μισο γκολ αν θες δικαια επρεπε να περασει η βασιλισσα!

στις 19/04/2017 16:41
MIA TRIXA APO TO ARXIDI MOU AKSIZETE EKEI STHN REAL... NIKES MONAXA ME DIAITISIA MOUNIA

στις 19/04/2017 17:15
Η Ρεαλ ευνοηθηκε απο την διαιτησια στο χθεσινο ματς οο ευνοηθηκε και η Μπαγιερν στο πρωτο αλλα και στο δευτερο, ας καθισει καποιος και ας μιλησει λεπτομερως για ολες τις επιμαχες φασεις, εγω πραγματικα βαριεμαι να απανταω σε ολη αυτη την χολη και την κακια... ..την προκριση την αξιζε 100% ομως η Ρεαλ γιατι επαιξε χυχομενα και με παθος και στα δυο παιχνιδια , περισσοτερο απο την Μπαγιερν ...

...τελος

στις 19/04/2017 17:25
PONOS

στις 19/04/2017 18:07
λοιπον ηρθε η ωρα για ενα αντκειμενικο και μεγαλο σχολιο για ολες τις επιμαχες φασεις του ενος απο τα ωραιοτερα και ομορφοτερα παιχνιδια ου εχω δει ποτε μου....

ξεκιναμε λοιπον :

1.ο Βινταλ επρεπε να δεχτει δευτερη κιτρινη καρτα για φαουλ που εκανε στον κασεμιρο ..οποτε επρεπε να ειχε αποβληθει γρηγοροτερα απο το παιχνιδι..

2. Δεν υπαρχει κανενα πεναλντι για την Μπαγιερν καθως ο κασεμιρο τσιμπαει πρωτος την μπαλα μπροστα απο τον Ρομπεν.

3.Υπαρχει καθαρο σπρωξιμο του Λεβαντοφσκι στον Νατσο σε μια διεκδικηση στον αερα μεσα στην μικρη περιοχη, οποτε επρεπε να ειχε δοθει πεναλτνι που δεν δοθηκε.

στις 19/04/2017 18:07
4.το δευτερο γκολ της Μπαγιενρ(αυτογκολ του Ραμος) ειναι καθαρο οφσαιντ καθως ο λεβαντοφσκι συμετεχει ενεργα στην φαη αφου κανει προσπαθεια να δεχτει και να κατεβασει την μπαλα και ετσι δημιουργηται αναμπουμπουλα την αμυνα και ερχεται το αυτογκολ.

5.υπερβολικη η δευτερη κιτρινη που δοθηκε στον βινταλ(υπενθιμιζω ομως πως επρεπε να δοθει πολυ πιο πριν).

στις 19/04/2017 18:07
6.καθαρο οφσαιντ το δευτερο γκολ του Ροναλντο .

7.κανενα οφσαιντ στο τριτο γκολ του Ροναλντο καθως ο παιχτης(Μαρσελο) που του κανει την πασα ειναι πιο μπροστα απο τον τελευταιο αμυντικο της Μπαγιερν.

συνολο ευνοιας απο την κακη διαιτησια χθες το βραδυ: 4-2 υπερν της Μπαγιενρ, βαλ'τε κατω τις φασεις μια μια και θα το δειτε ολοι σας αυτο...εμπρος ολοι οι κομπλεξαρες να χτυπησουν τα dislikes, εγω ειπα αυτα που ειδα μετα απο αρκετα αρκετα αρκετα replay...

στις 19/04/2017 18:27
ta diastrevlwnetai ola, opws sas sumferei ta lete, koita3te antikeimenika ola ta plana k mn m antipara8etete anousies malakies opws px oti o vidal eprepe na vgei pio prin gt o casemiro dn eprepe na paizei apto 1o tetarto....

to xeri t casemiro gt dn to anaferei kaneis? dn einai mono oti eimai me th bayern, alla auto p eida x8es to krazei olos o kosmos

στις 19/04/2017 18:28
Συμφωνω μαζι σου TEO184 και οχι επηδει ειμαι ρεαλ...αλλα ετσι ειναι τα πραγματα τι να κανουμε τωρα!Εγω θα το θεσω διαφορετικα για μερικους που λενε τα αντιθετα,λοιπον ακυρωστε στο μυαλο σας τα 2 γκολ του ροναλντο που ηταν οφσαιντ..τα υπολοιπα που βαλαμε ηταν σωστα?Μαλλον ναι!Ακυρωστε ομως και το πεναλτι γκολ της μπαγιερν στον πρωτο αγωνα στο μοναχο,αλλα και το δευτερο μεσα στο μπερναμπεου που ηταν οφσαιντ ο λεβαντοφσκι μετα την πασα του μιλλερ και το πεναλτι του κασεμιρο πανω στον ρομπεν σας το χαριζουμε μετρηστε το no problem...και υποθεσουμε οτι δεν ειχα γινει αυτες οι φασεις και παλι κερδιζουμε,calma calma!!!

στις 19/04/2017 18:29
tn zidane (8eos gia mena) otan tn rwthsan gia tn diaithsia dn eipe tpt... epishs h real 8a to a3ize an paizame 11 me 11. osoi lene oti a3ia perase apla dn 3erw ti na t pw pragmatika...

στις 19/04/2017 18:30
nickxa h logikh s einai 5xronou paidiou, ti ka8omai k milaw akoma, gamhse ta...

στις 19/04/2017 18:33
monompalla οσο για το χερι του κασεμιρο στο οποιο αναφερεσαι δεν ειχε καποια προθεση να ανακοψει την πορεια της μπαλας,διοτι ερχεται πανω του και το χερι του δεν ηταν τοσο μακρια απο το σωμα του ωστε να θεωρηθει πεναλτι!

στις 19/04/2017 18:36
TEO GAITI DEN LES GIA TIN PASA STON LEFADOWSKI POU DEN EINAI OFFSIDE POU EVGAINE TETA TET; TON KALUVE KATHARA O MARCELO GIA PANE DES REPLAY MHN 3EXNAME ;)!

στις 19/04/2017 18:37
δεν πειραζει αγορι μου θα καταλαβεις και εσυ στο μελλον οταν θα μεγαλωσεις οτι ειστε η καλυτεροι πελατες μας εδω και 3-4 χρονια εχετε να μας κερδισετε αυτο λεει πολλα.Παρε και εσυ ενα χαπι coblexon που εχει βγαλει η ρεαλ στην αγορα για τετοιες περιπτωσεις,καλο θα σου κανει.

στις 19/04/2017 18:42
etsi opws milas me epivevaiwneis thnx :)

στις 19/04/2017 18:44
Barcaa4Ever ρε φιλε σε ποια φαση πιαστηκες τωρα και εσυ,ασε γιατι αν μιλησουμε για τετοιες φασεις σου εχω 3 καραμπινατες 2 απο τον πρωτο αγωνα και μια απο χθες σε βαρος της ρεαλ.Εχετε παρει χαμπαρι οτι με τοσες ευκαιριες που εχασε η ρεαλ και στα δυο ματσ...οι μισες να μπαινανε τωρα θα μιλαγαμε για τον εξεφτελισμο της μπαγιερν,λαμπαδα πρεπει να του αναψουν του νοιερ!

στις 19/04/2017 18:47
Δεν πειραζει αρκει που επιβεβαιωθηκες monompalla,καλη καρδια!

στις 19/04/2017 18:47
monompalla αυτο δεν το ανεφερα γιατι δεν υπηρχε καν λογος, καθαρα φαινεται πως ειναι κολητο, δεν το εχει ε προεκταση, αν δεν εβρισκε το χερι θα εβρισκε στα πλευρα...εγω τα ανερερα ολα φιλε μου...

στις 19/04/2017 18:47
re malaka nickxa eleos, eukairies na tis 8ewrhs 11 me 11 oxi me 10 h bayern, logiko na kanei eukairies ayth p einai me 11 ftanei pia h malakia stn egkefalo.... eleos...

στις 19/04/2017 18:49
Barcaa4Ever στο βιντεο με ολες τις φασεις οπως λεει και ο τιτλος του δεν υπαρχει αυτη η φαση για να σου πω αν ηταν η οχι οφσαιντ, αλλα το ειδα τωρα και ναι, δεν υπαρχει κανενα οφσαιντ οποτε 4-3 , ευχαριστω για την διορθωση

στις 19/04/2017 18:52
meion estw to ena offsite t ronaldo 3-3 etsi?

στις 19/04/2017 18:57
Ρε MOUNOmpallo μαθετε να μαρκαρετε σωστα να μην παιρνετε κιτρινες και κοκκινες,παρτε παραδειγμα απο ραμος,μαρσελο,καρβαχαλ που ηταν απροσπελαστοι και σας κανανε αλοιφη...calma calma τωρα και μιλα καλυτερα που θα με πεις και μαλακα.

στις 19/04/2017 19:49
koita k ton pepe, MALAKA kollhmene, re kala sas kanei h barcelona k h atletiko...

στις 19/04/2017 19:55
πωπω μαλακες εχετε σπασει καθε ρεκορ ε τι κερδιζετε ρε που ακομα στελνετε 20 ωρες μετα ακομα για το ματς ? θα γινει επαναληπτικος κ θα γινετε εσεις οι διαιτητες ? οτι εγινε εγινε η διαιτησια ηταν τραγικη και για τις 2 ομαδες , εσεις δεν ειστε διαιτητες να πατε στην ουεφα οποτε τι ασχολεισται τζαμπα χρονος 20 ωρες μετα τα παμε 1 2 φτανει δεν ειμαι ρεαλ ουτε μπαρτσα ουτε μπαγερν φιλαθλος ειμαι π θελω να βλεπω ωραια μπαλα καντε το κ εσεις αυτο δε χρειαζεται να φανατιζεσται για ανθρωπους που δε ξερουν καν την υπαρξη σας και τα οικονομανε απο την βλακεια σας

στις 19/04/2017 19:57
re arias dn einai vlakeia, apla trelenesai otan exeis dei tetoia gamhmenh diaithsia k sta parousiazeo o ka8e miksas toumpa....

στις 19/04/2017 20:52
που κολαει ο πεπε στους 2 αγωνες που ειδαμε δεν μπορω να καταλαβω...χαχαχα ποσο εισαι 15,16?χαχαχαχαχαχαχα

στις 19/04/2017 20:59
Μηπως εισαι και της αποψης οτι ο ροναλντο δεν σκοραρει με μεγαλες ομαδες?Γιατι αν εισαι αυτης της αποψης,σε πηρα χαμπαρι τι μυαλουδακι εχεις.

στις 19/04/2017 21:05
nickxa asto re agori, gamhse to p s lew... o pepe kollaei otan m les oti dn markaroume swsta, amuale, p allou na kollaei alla esu deeen....

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.