Αντσελότι: «Να εφαρμοστεί άμεσα το instant replay»

Αντσελότι: «Να εφαρμοστεί άμεσα το instant replay»

Αφορά τον αγώνα ΜΠΑΓΕΡΝ - ΜΑΪΝΤΖ


Έξαλλος με τη διαιτησία του Βίκτορ Κασάι εμφανίστηκε ο Κάρλο Αντσελότι μετά το φινάλε του Ρεάλ-Μπάγερν, καλώντας τους ανθρώπους της UEFA να εφαρμόσουν άμεσα το instant replay.

Η Μπάγερν ηττήθηκε με 4-2 από την Ρεάλ στην παράταση, ωστόσο οι Βαυαροί διαμαρτύρονται για τα σοβαρά λάθη του Ούγγρου διαιτητή, Βίκτορ Κασάι. Μάλιστα, μετά το παιχνίδι, ο τεχνικός των Βαυαρών, Κάρλο Αντσελότι ζήτησε την άμεση εφαρμογή του instant replay, ωστόσο οι διαιτητές να μπορούν να συμβουλεύονται το βίντεο:

«Τέτοια σφυρίγματα δεν πρέπει να γίνονται σ’ αυτό το επίπεδο. Ελπίζω οι διαιτητές να συμβουλεύουν το βίντεο όσο πιο γρήγορα γίνετε. Η εμφάνιση του ρέφερι ήταν χειρότερη από τη δική μας. Ξέρω ότι στο ποδόσφαιρο συμβαίνει κάποιες φορές, όχι όμως τόσο σοβαρά λάθη. Δεν υπήρχε αποβολή στον Βιδάλ, ενώ ο Ρονάλντο έβαλε δύο γκολ από θέση οφσάιντ. Είναι ξεκάθαρο πως δεν είμαι ευχαριστημένοι μ’ αυτό. Αξίζαμε περισσότερα…», ανέφερε ο Ιταλός τεχνικός.

Στο ίδιο κλίμα οι δηλώσεις των παικτών της Μπάγερν. Μετά το παιχνίδι ο Βιδάλ δήλωσε μεταξύ άλλων: «Μας έκλεψαν. Μετά το δεύτερο γκολ ένιωσαν ότι μπορούσαμε να περάσουμε και άρχισε το σόου. Αυτά δεν πρέπει να συμβαίνουν στο Τσάμπιονς Λιγκ». Από την πλευρά του ο Ρόμπεν είπε: «Ένα παιχνίδι υψηλού επιπέδου χάλασε από τον διαιτητή. Είναι τρέλα». Πιο ψύχραιμος εμφανίστηκε ο Τσάμπι Αλόνσο δηλώνοντας πως «Με 11 εναντίον 11 θα μπορούσαμε να ήμασταν στους 4»




Στοιχεία για τον αγώνα: ΜΠΑΓΕΡΝ - ΜΑΪΝΤΖ
1Χ2OverUnder1X12X2
1.127.0010.501.302.60114.2
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
1.372.858.751.851.65
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
5.752.002.0212.50

Σχολιασμός

13 σχόλια:

στις 19/04/2017 01:53
οτι ειπα κ στο 1ο ποστ για το ματς ισχυει κ εδω ..

[+]  [email protected] στις 19/04/2017 02:28

στις 19/04/2017 03:14
carmelo antikemeneika mila ta 2 goal htan offside; kai sto 2o eidika stin paratasi ekane kontrol me to xeri kiolas asto mhn to psaxneis...kai prospatheis na vreis dikaio o casemiro oxi 2 4 kitrines kartes eprepe na faei!

στις 19/04/2017 03:43
θα συμφωνησω με τον μεγαλο καρλο αντζελοτι να εφαρμοστει το instant replay για να δουμε και εμεις της ρεαλ αν ηταν πεναλτι το πεσιμο του ρομπεν (δεν υπηρξε επαφη) και το 2 της μπαγιερν οπου ο λεβαντοφσκι ειναι καθαρα μισο μετρο μπροστα απο την πασα με το στηθος του muller.

στις 19/04/2017 12:25
Στο πεναλτυ του ρομπεν ηταν ο ορισμος του πεναλτυ,που ειδες οτι δεν υπηρξε επαφη??τσιμπα την μπαλα και του περνει τα ποδια και ο ρομπεν πεφτει κατω...μπορει να πεφτει καπως υπερβολικα αλλα ηταν ξεκαθαρο πεναλτυ!!

Ο βινταλ περνει ξεκαθαρα μπαλα αλλα θα επρεπε ν αποβληθει πιο νωρις σε μαρκαρισμα στον κασεμιρο...

Ο ροναλντο ξεκαθαρο οφσαιτ,τωρα για χερι δε ξερω δε περνω και ορκο...

Οπως και να χει η ρεαλ περασε ειναι στους 4 τελος

στις 19/04/2017 14:34
1o mats, adikh apovolh t martinez, h sunexeia gnwsth me 10 paixtes klp k xarhkate...

2o mats, prin to penalty t robben eprepe na apovlh8ei o casemiro 2 fores kiolas, to penalty htan ka8aro gt uphrxe epafh, tn 2h kitrinh t vidal dn tn sxoliazw kan, ta 2 goal t ronaldo htan offsite, deite to 3ana k 3ana. k sto 1o alla k sto 2o mats mporousate na valete ta goal meta tis kokkines, mono etsi mporousate, alliws.... ta eipe o alonso, 11 me 11 isws pernousame emeis ..

στις 19/04/2017 15:41
ok mages poes omades eunoithikan poles fores de xriazete na anafero pote oso gia ti real vasi k ta 2 pexnidia exi mia dietisia 55 45 k min xexname oti i dietites ine anthropi k kapies fasis ine diskoles me gimno mati auti i kinisi mpros pios ton epithitikon k ton amintiko eukola mpori na se mperdepsi

στις 19/04/2017 15:42
k an valis k t 2 pexnidia kato i real axize na perasi mi geliomaste de xriazotan dietisia

στις 19/04/2017 16:05
Θα μιλάει και ο Ολυμπιακός τις Γερμανίας

στις 19/04/2017 18:45
re carmelo, an ta valeis k ta 2 paixnidia katw dn mporeis na milhseis gt h bayern epaize me 10, pws mporeis k to les auto, as htan 11 me 11 k 8a legame alla shmera, p htan h real mexri na vgei o vidal, sas eixan pni3ei, tyflos eisai?

στις 19/04/2017 20:59
Έλα μαλακιες τώρα επειδή έγινε με τη μπαγερν που είχε φιλοδοξίες για τον τίτλο σηκώθηκε τόσο θέμα ... Αμέσως ξεχνάτε το 6-1 που προκρηθηκαν με πέναλτι φάντασματα και άλλες μαλακιες

στις 19/04/2017 21:07
poio 6-1? gia p les?

στις 19/04/2017 21:14
BARCA - PARI?

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.