Πριμέρα Ντιβιζιόν: Τεσσάρα παρά τις απουσίες η Ρεάλ

Πριμέρα Ντιβιζιόν: Τεσσάρα παρά τις απουσίες η Ρεάλ



Με τον Μοράτα να πετυχαίνει δύο γκολ, η Ρεάλ των πολλών απουσιών πέρασε με 4-2 από την έδρα της Λεγκανές και ανέβηκε ξανά στην κορυφή.

Την 5η σερί νίκη της πήρε η Ρεάλ, η οποία κέρδισε με 4-2 την Λεγκανές εκτός έδρας και προσπέρασε ξανά την Μπαρτσελόνα. Με δεδομένο το πρόγραμμα-βουνό που ακολουθεί (Ατλέτικο, Μπάγερν (δις), Μπαρτσελόνα και Χιχόν ενδιάμεσα), ο Ζινεντίν Ζιντάν ξεκούρασε αρκετούς βασικούς, αφήνοντας εκτός τους Ρονάλντο, Μπέιλ και Μπενζεμά.

Η «βασίλισσα» δεν πτοήθηκε από το μεγάλο απουσιολόγιο αφού μέχρι το 23’ είχε αποκτήσει προβάδισμα τριών τερμάτων με σκόρερ τους Χάμες (15’) και Μοράτα (18’, 23’). Η Λεγκανές δεν πέταξε λευκή πετσέτα και μάλιστα κατάφερε να μειώσει σε 3-2 μέσα σε δύο λεπτά χάρη σε προβολή του Γκάμπριελ (32’) και πλασέ του Νέβες (34’). Ωστόσο, το αυτογκόλ του Μαντοβάνι (48') έβαλε ουσιαστικά τέλος στις φιλοδοξίες των γηπεδούχων και η Ρεάλ βρέθηκε ξανά στο +2 πριν το ντέρμπι με την Ατλέτικο το ερχόμενο Σάββατο.





Στοιχεία για τον αγώνα: ΡΕΑΛ ΜΑΔΡΙΤΗΣ - ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΜΑΔΡΙΤΗΣ
1Χ2OverUnder1X12X2
1.703.755.001.552.001.171.272.14
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
2.082.154.901.552.00
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
4.002.022.7525.00

Σχολιασμός

14 σχόλια:

στις 06/04/2017 00:48
Μπραβο ομαδαρα σημαντικη νικη για την δυσκολη συνεχεια που ερχεται!!!

στις 06/04/2017 03:07
Αμα τρωτε 2 γκολ απο Λεγκανες φαντασου τι θα γινει με Μπαγερν χαχαχα

ΥΓ: Συμβουλη καλη θα ηταν να παρετε εναν μεγαλο σακο για αρχη!

ΥΓ1:Συμβουλη καλη θα ηταν οταν παιξετε στο πελατεου να παρετε ενα πακετο σοδες και για τους πιο κουβαρνταδες 2-3 πακετα χαρτομαντηλα!

Καλη συνεχεια απογονοι

ΜΟΥΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΑ

στις 06/04/2017 05:47
το μουνακι της μανας σου ειναι καυτο...πω πω τι πουτανα σε γεννησε

στις 06/04/2017 12:35
Κατα τη γνωμη μου η μπαρτσα την εχει πιο δισκολα που παιζει με γιουβε

στις 06/04/2017 12:37
ο "δρακουμελ" οπως λεει και ο nickxa τι θα κανει στο τορινο?

στις 06/04/2017 13:16
Καλημερα Johnny!!Πολυ πιθανο ο ''δρακουμελ'' να δαγκωσει κανεναν ανθρωπο παλι μην ξεχναμε οτι εχει και μια προιστορια με τους ιταλους!

στις 06/04/2017 13:53
Καλημερα

κατεμε φαβορι για να περασει ειναι η γιουβε σε αυτη τη φαση..+ ετσι θα το παιξω

απο την αλλη η μπαγερν φετος δεν ειναι κατι το ιδιαιτερο σε σχεση με τις αλλες χρονιες + οτι τα τελευταια χρονια εχει χασει 2 φορες απο τη ρεαλ + αυτο λεει πολλα

στις 06/04/2017 17:06
Η γιουβε φετος δειχνει δυνατη και σιγουρα θα δυσκολεψει το εργο της μπαρτσελονας,θα γινει κλειστο ματσ και με αρκετα σκληρα μαρκαρισματα και η μπαγιερν απο την αλλη ειναι πολυ δυνατη ομαδα δεν το συζηταμε,η ρεαλ θα περασει δυσκολα στην επομενη φαση,προβλεπω ενα χ στο μοναχο και νικη της ρεαλ στο μπερναμπεου...εκτος αν δουμε ξανα το ιδιο εργο οπως πριν 3 χρονια το 2014...το μονο σιγουρο ειναι οτι θα δουμε ωραια μπαλα,με ενταση και παθος!

στις 06/04/2017 23:20
geni?sou thimizw oti esu exeis xasei apo alaves,ti milas?den ntrepesai?xaxaxaxaaxaxaxaxa

KOITA THN PLATH MOU TWRA POU GRAFEI KAI 11 CL,EEEEXEIS POOOOOLU PSOMIIIIIIIIIIII AKOMA

στις 07/04/2017 02:59
ΤΙ ΛΕΕΙ ΘΑ ΝΙΚΗΣΕΤΕ ΤΗΝ ΒΑΛΕΝΘΙΑ ΤΗΝ ΛΑΣ ΠΑΛΜΑΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΣΕΒΙΛΛΗ Ή ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΠΟΛΥ? ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΧΧΑΧΑΧΑ με το ζοριιιιιιιιιι πατε δεν πατε απογονοι χαχαχαχαχα

στις 07/04/2017 03:01
Μιξα θες να σου πω τι θα δεις εσυ προσωπικα? ΤΟ ΚΑΥΛΙ ΤΟΥ ΡΟΜΠΕΡΙ ΣΤΗΝ ΜΑΠΑ ΣΟΥ ΜΟΥΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑ ΚΑΙ ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΙ ΤΙ ΑΛΛΟ ΘΑ ΔΕΙΣ? ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΚΑΥΛΙ ΤΟΥ ΛΕΒΑΝΤΟΣΚΙ ,ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΡΕΛΑ ΤΡΟΜΠΟΝΙΑΑΑΑΑ ΜΟΥΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΑΑΧΑ

στις 07/04/2017 14:17
GENIUS POUTANAS GIE MIA ZWH APO PISO EISAI MPASTARDO KARVOUNOOOOOOOOOOOOOOOO

στις 07/04/2017 18:04
βικονι πουστρακο ΚΑΙ ΕΣΕΝΑ ΣΕ ΓΛΕΝΤΑΩ ΜΗΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΠΑΡΑΠΟΝΑ ΤΣΟΓΛΑΝΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ ΜΟΥΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑ

Βικονι με τετοιο ονομα θα αυτοκτονουσα με κωλοδαχτυλο στην θεση σου ΜΟΥΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑ

στις 08/04/2017 16:30
κανε κανα dislike και τραβα και γαμησου μιξιαρικο

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.