Πριμέρα Ντιβιζιόν: Στα δύσκολα… καθαρίζει ο Ράμος

Πριμέρα Ντιβιζιόν: Στα δύσκολα… καθαρίζει ο Ράμος



Με τον Ράμος να «χτυπά» ξανά την κρίσιμη ώρα, η Ρεάλ κέρδισε με ανατροπή (2-1) την Μπέτις στο «Μπερναμπέου» και ξέφυγε με +2 από την Μπαρτσελόνα, έχοντας και ματς λιγότερο. Ιστορικό γκολ ο Ρονάλντο, γλίτωσε την αποβολή ο Νάβας, που υπέπεσε σε αυτογκόλ.

Η Ρεάλ τα βρήκε σκούρα απέναντι στην μαχητική Μπέτις, αλλά με ακόμα ένα γκολ του Ράμος πήρε τη νίκη με 2-1 στο Μπερναμπέου και πέρασε ξανά στην κορυφή, εκμεταλλευόμενη και την ήττα της Μπαρτσελόνα στο «Ριαθόρ» (2-1).

Η ομάδα του Ζινεντίν Ζιντάν ξεκίνησε πολύ δυνατά στο ματς, έχοντας καλές στιγμές με σουτ των Ρονάλντο (8’) και Ίσκο (12’) για ένα γρήγορο γκολ. Από την πλευρά της, η Μπέτις απείλησε για πρώτη φορά στο 13’ με σουτ του Κάστρο, το οποίο μπλόκαρε ο Νάβας. Ο γκολκίπερ της Ρεάλ θα έπρεπε να αποβληθεί στο 21’, καθώς ανέτρεψε καθαρά τον Σανάμπρια εκτός περιοχής, όμως δεν δόθηκε ούτε το φάουλ, ούτε η κόκκινη κάρτα.

Ο Κοσταρικανός γλίτωσε την αποβολή, όμως τρία λεπτά μετά (24’) έκανε τη… γκάφα της χρονιάς, καθώς έχασε τη μπάλα από τα χέρια του έπειτα από σουτ του Σανάμπρια, με αποτέλεσμα να χρεωθεί με αυτογκόλ.

Η απάντηση της Ρεάλ ήρθε στο 40’, όταν μετά από σέντρα του Μαρσέλο, ο Ρονάλντο έπιασε την κοντινή κεφαλιά και ισοφάρισε σε 1-1. Αυτό ήταν το 366ο γκολ πρωταθλήματος στην καριέρα του Πορτογάλου, ο οποίος ισοφάρισε το ρεκόρ του θρυλικού Τζίμι Γκριβς ως τον παίκτη με τα περισσότερα γκολ στα 6 κορυφαία πρωταθλήματα.

Οι γηπεδούχοι συνέχισαν να έχουν την υπεροχή και στην επανάληψη, όμως οι παίκτες της Μπέτις αμύνονταν εξαιρετικά και δεν επέτρεπαν στην ομάδα του Ζινταν να απειλήσει. Όλα αυτά μέχρι το 78’ όταν ο Πιτσίνι τράβηξε τον Βάθκεθ και πήρε δεύτερη κίτρινη κάρτα, αφήνοντας τους φιλοξενούμενους με δέκα.

Η Ρεάλ εκμεταλλεύτηκε άμεσα το αριθμητικό πλεονέκτημα, ολοκληρώνοντας την ανατροπή στο 81’ με σκόρερ (ποιον άλλον;) τον Σέρχιο Ράμος. Μετά τα δύο γκολ απέναντι στη Νάπολι, ο Ισπανός σκόραρε με κεφαλιά έπειτα από εκτέλεση κόρνερ, «γράφοντας» το 2-1. Αυτό ήταν και το τελικό σκορ, με τον Νάβας να πραγματοποιεί μεγάλη επέμβαση σε κεφαλιά του Αλεγρία στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων.





Στοιχεία για τον αγώνα: ΑΘΛΕΤΙΚ ΜΠΙΛΜΠΑΟ - ΡΕΑΛ ΜΑΔΡΙΤΗΣ
1Χ2OverUnder1X12X2
4.803.851.501.402.302.141.141
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
4.602.201.871.482.10
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
4.751.922.1816.00

Σχολιασμός

20 σχόλια:

στις 12/03/2017 23:48
Εγω θα αλλαξω τον τιτλο του αρθρου και θα το πω ως εξης:''Τα λαθη των συμπαικτων...τα διορθωνει ο Ραμος''.

στις 12/03/2017 23:49
HALA MADRID και παλι ΠΡΩΤΗ

στις 12/03/2017 23:53
KAI ME TN REFERE NA MAS GAMAEI APO PISO PALI GAMAME #VAMOS REALLLLLLLLLLLLL

στις 12/03/2017 23:57
Pios aksizei crush mpala Ramos h Rinaldo?

στις 13/03/2017 00:03
ΤΙ ΕΠΙΑΣΕ Ο ΡΑΜΟΣ ΣΤΟ 93 ΜΑΛΑΚΕΣ

στις 13/03/2017 00:03
Ο ΝΑΒΑΣ* λαθος της στιγμης

[+]  geniusMSN- στις 13/03/2017 00:25

στις 13/03/2017 00:31
geniusMSN- ETC KANTE MAS FOLLOW APO PISO TWRAAAAAAAAAAAA POUSTONEOOOOOOOOOOO

στις 13/03/2017 00:34
μωρη λουλου robamsn για το ακυρωθεν γκολ του ροναλντο δεν ειπες τιποτα που το παιζεις και δικαιος τρομαρα σου...βγαλε το σκαμο τωρα και μην ξανασχολιασεις που η απατεωνες σου δωσανε ανασα ζωης στην λα κορουνια,βλακα!!

στις 13/03/2017 00:35
viconie μην τον ξαναπεις genius ενας robas ειναι

στις 13/03/2017 00:40
Ο βικονι τα λεει σωστα λεει να τον παρουμε απο πισω ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑ

ΜΙΞΙΑΡΗ εχεις Θελτα εχεις Ατλετικο ,εχεις εμας ΕΧΕΙΣ ΜΠΟΛΙΚΟ ΚΑΥΛΙ ΝΑ ΓΛΕΙΨΕΙΣ ΑΚΟΜΑ ΑΡΑΞΕ!

Ο ΜΠΑΜΠΑΣ ΣΑΣ!

στις 13/03/2017 00:57
μην ξεχνας το ραντεβου μας αυριο στις 22.00 να ερθεις να σε γαμησω...πουτανα μου!

στις 13/03/2017 01:20
Ράμος λέμε. Συνεχίζουμε...

στις 13/03/2017 02:05
Μιξα ποσες φαπες εχεις δεχθει στην ζωη σου? Εγω δεν πλακωνομαι χωρις λογο,περα απο την πλακα! Αμα μου πει κατι βαρυ ο αλλος και θελει βρισκομαστε και του δινω τα δοντια του στο χερι,οποτε πουστοβρωμιλενε μοκο!

στις 13/03/2017 04:31
ETSI GAMANE OI OMADES GAMIETAI H BARCHELONA H TELEUTAIA KOITA THN PLATH MOU TWRA,MOLIS THN KSURISA XAXAAXAXAXAXA POUTSA POUTSA

στις 13/03/2017 05:54
τι εγινε μωρη πορδη αρχιζεις και τσιγκλας χαχαχαχα...τραβα ριξε μια ξουρα στην γαμπιτσα γιατι σε θελω καυλιαρα το βραδυ...δεν θα ξανασχολιασεις σε αρθρο που αφορα την ρεαλ γιατι θα σε βρω και θα σου γαμησω στα αληθεια,κοιτα την ομαδα σου (το μπουρδελο σου) και τιποτα παραπανω...το πιασες?

στις 13/03/2017 06:01
που θα γινεις και ο μπαμπας μας....η πουτανα μας θα γινεις και τιποτα αλλο,αντε να πουμε με το καθε μαλακισμενο εδω μεσα

στις 13/03/2017 09:55
o allos perase sto cl sthnontas kwlo kai shmera exase apo thn lacorunia kai nomizei exei kai apopsh..hahahahahahahahhaha

στις 13/03/2017 14:47
Marcelαρος παιχταράς... Οι πάσες του οι ντρίμπλες του είναι όλα για replay ! ΣΚΥΛΙ ΜΑΥΡΟ δεν σταματάει να τρεχει

στις 14/03/2017 01:23
Μιξα τραβα μια μαλακια να στανιαρεις ρε γαμια χαχαχαχαχαχχαχαχα

Καλα εσυ ακομα υποστηριζεις αρσεναλ ρε κλαμενε? που να ετρωγες 15 τι θα γινοταν ΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑ

ΡΕ ΕΙΜΑΙ Ο ΜΠΑΜΠΑΣ ΣΑΣ ΟΠΩΣ Ο ΜΕΣΙ ΘΑ ΣΕΒΕΣΤΕ ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΑ

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.