Πήρε το ελληνικό διαβατήριο ο Ζέκα

Πήρε το ελληνικό διαβατήριο ο Ζέκα



Ο Ζέκα πήρε στα χέρια του το ελληνικό διαβατήριο για το οποίο είχε κάνει αίτηση εδώ και μερικούς μήνες και μπορεί πλέον να υπολογίζεται ως Έλληνας και να αγωνιστεί κανονικά στη Εθνική Ελλάδος.

Έλληνας πολίτης είναι και με τη… βούλα ο Κάρλος Ζέκα. Ο αρχηγός του Παναθηναϊκού πολιτογραφήθηκε Έλληνας και πλέον έχει το ελληνικό διαβατήριο στα χέρια του, το οποίο του δίνει τη δυνατότητα να αγωνιστεί στην Εθνική Ελλάδας. Το μόνο που απομένει πλέον είναι η ορκωμοσία προκειμένου να ολοκληρωθεί και το τυπικό σκέλος.

Λίγο μετά την πληροφόρηση για την πολιτογράφησή του, ο Ζέκα δήλωσε τα εξής:

«Νιώθω πολύ περήφανος και πολύ χαρούμενος που πήρα την ελληνική υπηκοότητα. Είναι κάτι που το ήθελα καιρό. Όλα αυτά τα χρόνια που βρίσκομαι στην Ελλάδα όλοι με υποδέχθηκαν με θέρμη και με αποδέχθηκαν. Μου αρέσει πολύ η Ελλάδα και είμαι χαρούμενος που βρίσκομαι εδώ. Χρειάζεται να ορκιστώ για ολοκληρωθεί η διαδικασία και εφόσον γίνει αυτό θα μπορέσω να παίξω στην Εθνική Ελλάδας.

Ένα όνειρό μου έγινε πραγματικότητα αφού με το ελληνικό διαβατήριο πλέον θα έχω δικαίωμα συμμετοχής στην Εθνική Ελλάδας. Επιπλέον ήταν όνειρό μου να βοηθήσω την Ελλάδα με τον τρόπο μου, όπως με βοήθησαν οι Έλληνες όλα αυτά τα χρόνια»
».




Στοιχεία για τον αγώνα: ΗΡΑΚΛΗΣ 1908 - ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ
1Χ2OverUnder1X12X2
6.003.601.452.051.502.251.171
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
6.251.921.932.101.48
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
2.701.683.7030.00

Σχολιασμός

20 σχόλια:

στις 08/03/2017 16:49
αυτο το κωλοκρατος ολους ελληνες θα τους κανει!

στις 08/03/2017 16:52
Η ΕΘΝΙΚΗ ΝΑ ΑΠΟΤΕΛΕΙΤΕ ΑΠΟ ΕΛΛΗΝΟΠΟΥΛΑ, ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΙΖΕΙ ΣΕ ΚΑΘΕ ΓΗΠΕΔΟ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ. Η ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΦΟΥΡΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΑ ΥΠΟΣΧΟΜΕΝΗ, ΗΜΑΡΤΟΝ ΟΧΙ ΑΛΛΟΥΣ ΣΥΝΤΑΞΙΟΥΧΟΥΣ ΣΤΗΝ ΕΘΝΙΚΗ. ΝΑ ΠΑΣ ΚΑΙ ΦΑΝΤΑΡΟΣ ΤΟΤΕ ΡΕ.

στις 08/03/2017 17:07
ΕΛΛΗΝΑΣ ΕΙΝΑΙ ΟΠΟΙΟΣ ΑΓΑΠΑΕΙ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ.ΚΑΙ ΝΙΩΘΕΙ ΕΛΛΗΝΑΣ .ΤΩΡΑ ΑΝ ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΠΕΞΕΙ ΣΤΗΝ ΕΘΝΙΚΗ ΑΥΤΟ ΘΑ ΤΟ ΚΡΙΝΕΙ Ο ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΤΗΣ ΕΘΝΙΚΗΣ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΠΑΡΕΠΙΜΠΤΟΝΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΓΕΡΜΑΝΟΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΑΝΤΙΔΡΑ ΚΑΝΕΙΣ Η ΜΗΠΩΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΕΛΛΗΝΕΣ ΠΡΟΠΟΝΗΤΕΣ?ΠΑΙΔΙΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΓΑΠΑΜΕ ΟΣΟΥΣ ΝΙΩΘΟΥΝ ΕΛΛΗΝΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΧΘΡΟΥΣ ΜΑΣ

στις 08/03/2017 17:21
ΕΛΛΗΝΑΣ ΓΕΝΙΕΣΑΙ ΔΕ ΓΙΝΕΣΑΙ

στις 08/03/2017 17:24
Υ.Γ είναι σίγουρος κιόλας ότι θα παίξει εθνική ;;;για να τα αρπάξει ο ρουφιάνος ο ΑΦΡΑΓΚΟΥΖΟΥΣ ..

στις 08/03/2017 17:25
Φιλε agian εχεις μπερδευτει μ φενεται...ειναι ασχετο ο γερμανος προπονητης (που αποτελει ενα ειδος μεταγραφης στην εθνικη) και αλλο ο ζεκα...απλα ο ζεκα βλεπει πως δε θα παιξει εθνικη πορτογαλιας ουτε στ 8ο ονειρο και παιζει εδω γτ δεν εχουμε κεντρο...σιγα μη νιωθει και ελληνας...ειναι σα τη περιπτωση χολεβα που επαιξε οσο επαιξε και σηκωθηκε κ εφυγε..ελληνας οπως λεει κ ο φιλος απο πανω (οπως και καθε εθνικοτητας ανθρωπος) γεννιεσαι και δεν γινεσαι...ΕΛΛΗΝΑΣ ειναι ο αντετοκουμπο πχ που γεννηθηκε και μεγαλωσε εδω με τα ελληνικα ηθη κ εθιμα οπως ολοι μας...και οχι ο ζεκα που ηρθε εδω στα 25+...αυτα !

στις 08/03/2017 17:29
Σωστός ο τυφώνας

[+]  geniusMSN- στις 08/03/2017 17:57

στις 08/03/2017 18:11
φτανει ποια με τους αλοδαπους ξενος γενιεσαι δεν γινεσαι

στις 08/03/2017 18:12
Ελληνας*

στις 08/03/2017 18:44
ΖΗΤΩ Η ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ ΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧΧΑ

στις 08/03/2017 19:48
ΜΕΓΑΛΟ ΛΑΘΟΣ ΑΠΟ ΔΟ ΚΕ ΠΕΡΑ ΘΑ ΠΛΙΡΟΝΙ ΠΟΛΑ ΣΕ ΕΙΣΦΟΡΕΣ Κ ΦΟΡΟΥΣ

στις 08/03/2017 20:35
swstos o mygdala :P

στις 08/03/2017 21:02
Σωστος ο arsenal95 +10 ΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑ

στις 08/03/2017 21:49
ενω ο Ολυμπιακος δεν το εχει κανει?βλεπε Χολεμπας.Και ο ροτσα δεν επαιξε εθνικη.Ο Ζεκα πιθανον να παιξει.

στις 09/03/2017 00:22
ELLINAS GENNIESAI DE GINESAI!PARAMENEI VRWMIARIS AKSENOS!!!OUSTTTTTTT POUSTOPAIDO!!!!!!!

στις 09/03/2017 11:17
ΟΛΟΙ ΕΣΕΙΣ ΟΙ ΕΞΥΠΝΟΙ ΠΟΥ ΚΡΙΝΕΤΑΙ ΕΑΝ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΠΗΡΕ ΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΔΙΑΒΑΤΗΡΙΟ Ο ΖΕΚΑ ΝΑ ΠΑΙΞΕΙ ΣΤΗΝ ΕΘΝΙΚΗ!!! ΓΙΑ ΚΟΙΤΑΧΤΕ ΠΟΣΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΠΑΙΧΤΕΣ ΠΑΙΖΟΥΝ ΣΤΙΣ ΟΜΑΔΕΣ ΣΑΣ ΚΑΙ ΠΟΙΟ ΕΘΝΟΣ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΥΟΥΝ;ΚΑΙ ΜΗΝ ΝΟΜΙΖΕΤΑΙ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ ΓΙΑΤΙ ΟΤΙ ΜΑΣ ΒΟΛΕΥΕΙ ΣΚΕΦΤΟΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ Ο ΖΕΚΑ ΕΧΕΙ ΑΝΑΓΚΗ ΝΑ ΠΑΙΞΕΙ ΣΤΗΝ ΕΘΝΙΚΗ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΣΗ ΑΝΑΓΚΗ ΕΧΕΙ Η ΕΛΛΑΔΑ ΑΠΟ ΕΛΛΗΝΕΣ ΠΑΙΧΤΕΣ ΝΑ ΠΑΙΖΟΥΝ ΣΤΙΣ ΟΜΑΔΕΣ ΤΟΥΣ ΓΙΑ ΝΑ ΒΑΣΙΖΕΤΑΙ Η ΕΘΝΙΚΗ ΕΠΑΝΩ ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ

στις 09/03/2017 15:59
Γιατί τέτοιος ρατσισμός?

στις 09/03/2017 17:58
Πρεπει να εσπρωξε και αυτος τη Μπαρτσελονα...

στις 11/03/2017 00:09
Σωστος ο Γκας, συμφωνω απολυτα. Εξαλλου ο Ζεκα εχει 6 χρονια εδω(στα 22 του ηρθε)και απ'οτι φαινεται δεν προκειται να φυγει, γιατι αγαπησε τον τοπο μας πιο πολυ απο μερικους <<Ελληνες>>, που παιζουν οι ομαδες μας με Τουρκικες και υποστηριζουν τους βρομιαρηδες.

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.