Πριμέρα Ντιβιζιόν: Από εξάρα σε… πεντάρα η Μπαρτσελόνα

Πριμέρα Ντιβιζιόν: Από εξάρα σε… πεντάρα η Μπαρτσελόνα



Μετά την εξάρα στη Χιχόν, η Μπαρτσελόνα διέλυσε με 5-0 τη Θέλτα στο «Καμπ Νου» και πλέον ετοιμάζεται για τη ρεβάνς με την Παρί Σεν Ζερμέν, όπου θα κυνηγήσει το θαύμα. Δύο γκολ και δύο ασίστ για Μέσι!

Πραγματοποιώντας μια από τις καλύτερες φετινές της εμφανίσεις, η Μπαρτσελόνα ισοπέδωσε με 5-0 τη Θέλτα στο «Καμπ Νου», με τον κόσμο να αποθεώνει τον Λουίς Ενρίκε λίγες μέρες μετά την αποκάλυψη ότι θα αποχωρήσει το καλοκαίρι.

Οι Καταλανοί είχαν διπλό δοκάρι στο 19’ με Σουάρες και Μέσι ωστόσο στο 24’ ο Αργεντινός άνοιξε το… χορό των γκολ με εξαιρετική ατομική ενέργεια και τελείωμα από το ύψος της περιοχής. Το 2-0 ήρθε στο 40’ όταν μετά από πάσα του Μέσι, ο Νεϊμάρ τσίμπησε τη μπάλα και την έστειλε πάνω από τον γκολκίπερ της Θέλτα, «κλειδώνοντας» την υπόθεση νίκη.

Στο 49’ ο Σέρχι Ρομπέρτο πέρασε όποιον βρήκε μπροστά του, αλλά δεν κατάφερε να ευστοχήσει σε τετ-α-τετ, ωστόσο στο 56’ ο Ραφίνια σκόραρε με κοντινό πλασέ για το 3-0, αν και το γκολ θα έπρεπε να ακυρωθεί για οφσάιντ. Η Θέλτα δεν μπορούσε σε κανένα σημείο να αντιδράσει και στο 61’ ο Ουμτιτί έβαλε και αυτός το όνομα του στον πίνακα των σκόρερ, «γράφοντας» το 4-0 με κοντινή προβολή. Την ασίστ έδωσε ο Μέσι, ο οποίος στο 64’ έβαλε το κερασάκι στην τούρτα με νέα όμορφη ατομική ενέργεια και τελείωμα μέσα από την περιοχή. Με τη νίκη οι Καταλανοί έφτασαν τους 60 βαθμούς και πέρασαν ξανά στο +1 από την Ρεάλ, που έχει παιχνίδι λιγότερο.




Ομάδες που αφορά: ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ, ΘΕΛΤΑ

Σχολιασμός

21 σχόλια:

στις 05/03/2017 01:40
Δείχνει ανεβασμένη η Μπαρτσελόνα! Για να δούμε τι θα γίνει την Τετάρτη. Αλλά δύσκολα(πολύ).

στις 05/03/2017 02:13
Και τα πεντε 5 γκολ προηλθαν απο τα μαγικα ποδια του μεσι οσο υπαρχει αυτος εχει πνοη αυτη η ομαδα...γκολαρα ο νευμαρ πραγματικα φοβερο τελειωμα, αλλα και του μεσι το πρωτο ηταν κατι που εχουμε ξαναδει απο τον κοντο!

[+]  geniusMSN- στις 05/03/2017 03:24

[+]  Barcaa4Ever στις 05/03/2017 03:35

στις 05/03/2017 16:39
Η ειρωνια που ο genious απο πανω εκθιαζει και κοντευει να χυσει με τον μεσσι και στο τελος πεταει και ενα ''forca barca''...δλδ φιλε μου εσυ εισαι μεσσι η μπαρτσα για να καταλαβω?ορισμενοι πρεπει ν ξεφυγουν απο την προσωπολατρεια γιατι θα καταληξουνε να υποστηριζουν μεσσι και ροναλντο και οχι μπαρτσα και ρεαλ...Οσον αφορα τον αγωνα του ch.l. μακαρι ν περασει η υπερομαδα αλλα με το εις βαρος 4-0 ειναι σχεδον απιθανο δυστυχως..

[+]  geniusMSN- στις 05/03/2017 18:29

στις 05/03/2017 18:35
Που ειναι οι πονεμενοι ΒΡΩΜΙΛΕΝΟΙ που ελεγαν θα χασουμε ΚΑΙ εμεις απο ΘΕΛΤΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΧΑ? ΠΕΝΤΑΡΑ ΤΗΣ ΡΙΞΑΜΕ! Εσεις και 2-1 χασατε και 2-2 φερατε και στο τελος αποκλειστηκατε,ειχατε ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑ!

στις 05/03/2017 19:52
το 3 γκολ οφσαιτ!

στις 05/03/2017 19:53
τι να σου κανει μια 5αρα οταν τα προηγουμενα 2 χρονια εχεις 8 τεμαχια απο αυτους...οποτε πατε στο βιγκο σας γλεντανε οχοχοχοχαχαχαααα

στις 05/03/2017 20:10
den pirazi ke na min prokrothume me pari pame gia protathlima meta tha imaste ke ksekoyrasti ke tha parume protathlima

στις 05/03/2017 20:26
manoli ΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑ και τα 5 οφσαιντ ηταν ρε ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟΝ ΠΟΝΟ ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΕΣΥ ΑΜΠΑΛΕ χαχαχαχχαχα!

nicxa θυμασαι απο ποιον αποκλειστηκες? ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑ Ακουτε ΑΣΠΑΣ και ΒΑΣ και τρεμετε ΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΧΑ

ΜΟΝΟ Η BARCA ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΔΩΣΕΙ ΤΟΣΟ ΠΟΝΟ ΣΕ ΒΡΩΜΙΛΕΝΟΥΣ ΚΑΙ ΑΜΠΑΛΟΥΣ!

στις 05/03/2017 20:28
Αααα μανολι ειπες το τριτο,ναι νομιζω ηταν ! Νομιζα ειπες τρια γκολ ηταν οφσαιντ! Σορρυ! ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΠΟΝΑΤΕ ΑΜΠΑΛΟΙ ΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΧΑ Ο ΜΕΣΙ Ο ΒΑΣΙΛΙΑΣ,Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΟΛΩΝ ΜΟΙΡΑΖΕΙ ΠΟΝΟ!

στις 05/03/2017 20:30
ΑΚΟΥΝΕ ΘΕΛΤΑ ΟΙ ΒΡΩΜΙΛΕΝΟΙ και σταζουν κατουρλο να παντελονια τους ΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΧΑ!

Μπορει να εχουμε φαει ενα 8ΑΜΠΑΛΟ σε 2 χρονια αλλα που να ξερες ποσα γκολ εχουν αυτοι συνολικα απ εμας!

στις 05/03/2017 20:34
Αααα nicxa να σου υπενθυμησω οτι,εμεις μπορει να εχουμε φαει 8 συνολικα γκολ απο δαυτους ΑΛΛΑ ποτε δεν με απεκλεισε απο κατι ΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑ χασαμε συνολικα 6 βαθμους ΕΝΩ ΕΣΕΙΣ ΚΑΙ ΧΑΣΑΤΕ ΚΑΙ ΦΕΡΑΤΕ Χ ΚΑΙ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΗΚΑΤΕ! Ειχατε προγραμμα! ΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑ

Μην στενοχωριεσται θα κανετε ΤΡΕΜΠΛ φετος ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑ

στις 05/03/2017 21:15
pos kai kerdisan i ampaloi oi xatapoutaloni

στις 05/03/2017 21:23
Τι ειμαστε ρελιτσα ρε απογονε του Φρανκο και εσυ? Εσας ΣΑΣ ΑΠΕΚΛΕΙΣΕ ΑΠΟ ΚΥΠΕΛΛΟ! Εχετε μαθει απ'εξω το τραγουδι του ΒΑΣ απογονοι!χαχαχαχαχαχ

στις 05/03/2017 21:25
Φαε την μπουγατσα που σε κερασε η ΜΠΑΡΤΣΑ χθες βρωμιλενε μπαγλαμα χαχαχαχαχαχχα 23 Απριλη η μερα που θα αλαξετε ομαδα βρωμια της Ισπανιας χαχαχαχαχχαχχα

στις 06/03/2017 07:45
Τιποτα δεν θα γινει αφαντος ο Μεσσι η μπαρτσα τρωει αλλα 4-ρα και παμε για υπνο το εχουμε ξαναδει αυτο το εργο. Απλα οι μαλακες μας ριχνουν ενα δολωμα 5-0 με την θελτα και ελπιζουμε στο θαυμα. Τελος η Μπαρτσα εχει καταντησει στο μοναχο Γιο της πρεπει και οι αλλοι να σηκωσουν ευθυνες!!

στις 06/03/2017 13:25
Μαλακα geniusMSN- εχεις πραγματικα προβλημα..σερι 6 σχολια δικα σου χωρις να σου μιλαει κανενας αλλος...τι φαση ? μονος σου μιλας? τη βρισκεις με τον εαυτο σου? μας εχεις πρηξει τα @@@ με μια Μπαρτσελονα και ενα βασιλια...εγω ξερω οι βασιλιαδες καθονται σε θρονο δν συνεχιζουν να παιζουν μπαλα γτ ειναι βασιλιαδες και δν εχουν (κανονικα) κατι παραπανω να δειξουν αρα ΜΟΚΟ

τωρα απο την αλλη το ποιος ποναει ποιον και το αν ειναι η Μπαρτσελονα υπερομαδα αστο καλυτερα γτ εσυ ακομα βλεπεις Ραμος και τρεχεις φωναζοντας " ειναι απιστευτο παλι στο 90΄ " γι αυτο κλαψε

στις 07/03/2017 16:12
Εισαι trelos μαλακας εσυ ,μπαγλαμα χαχαχαχχα!Πηγαινε διαβασε και αλλα παραμυθακια με Βασιλιαδες και ασε την μπαλα,πιτουρο! Ρε αμπαλε ΣΟΥ ΕΧΩ ΡΙΞΕΙ ΤΟΣΗ ΠΟΥΤΣΑ ΚΑΙ ΕΣΕΝΑ ΚΑΙ ΑΚΟΜΗ ΜΙΛΑΣ,ΜΠΟΥΚΟΜΕΝΟΣ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ..Δεν ντρεπεσαι που εισαι Αρσεναλ ρε στραβαδι? Ποση πουτσα να δεχτει αυτη η ομαδα για να καταλαβεις οτι ειστε για το ΠΕΟΣ?

Αν θες να με ταπωσεις καπως, μην μιλας για Ραμος βρε μπετοβλακα!

Καλο το ΠΕΝΤΑΜΠΑΛΟ ΠΟΥ ΣΟΥ ΕΡΙΞΕ Η ΜΠΑΓΕΡΝ ΡΕ? ΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΨΧ ΠΟΝΟΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ

στις 07/03/2017 16:17
Το τελευταιο παιχνιδι αναμεσα σε Μπαρτσα -αρσεναλ θυμασαι τιποτα ή το εχεις ριξει στις ουσιες? ΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧ Σε βιασε ο ΜΠΑΜΠΑΣ σου και εσενα ΜΕΣΙ ΜΕΣΙ ΜΕΣΙ και ο ΣΟΥΑΡΕΖ ΕΠΙΣΗΣ ! ΤΙ ΤΡΙΜΠΑΛΟ ΣΟΥ ΕΙΧΑΜΕ ΡΙΞΕΙ ΡΕ ΑΔΕΡΦΕ?

O Mέσι πέτυχε το 9ο γκολ απέναντι στους Λονδρέζους και την έκανε την καλύτερή... πελάτισσά του στην Ευρώπη(ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑ), ενώ το MSN έφτασε τα 106 τέρματα στη χρονιά και συνεχίζει να σοκάρει. Παράλληλα, η Αρσεναλ ισοφάρισε το αρνητικό ρεκόρ της Ρεάλ με έξι διαδοχικούς αποκλεισμούς στη συγκεκριμένη φάση της διοργάνωσης.

ΤΙ ΝΑ ΠΕΙΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΡΕ ΚΑΗΜΕΝΕ χαχαχα

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.