Κλείνει μέρος της Θύρας 7 η UEFA

Κλείνει μέρος της Θύρας 7 η UEFA

Αφορά τον αγώνα ΠΑΟΚ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ


Ο Ολυμπιακός θα στερηθεί μέρος των φιλάθλων του στο πρώτο παιχνίδι με την Μπεσίκτας στο «Γ. Καραϊσκάκης», αφού η UEFA αποφάσισε να μείνουν κενά 3.000 καθίσματα στο πέταλο της «7» εξαιτίας συνθημάτων κατά των Τούρκων στον αγώνα με την Οσμάνλισπορ.

Άσχημα νέα στον Ολυμπιακό, καθώς η Πειθαρχική Επιτροπή της UEFA αποφάσισε πως στο προσεχές ματς απέναντι στην Μπεσίκτας για τους «16» του Γιουρόπα Λιγκ στο «Γ. Καραϊσκάκης», θα μείνουν κλειστά 3000 καθίσματα στο πέταλο της «7».

Η απόφαση πάρθηκε εξαιτίας συνθημάτων κατά των Τούρκων στον αγώνα με την Οσμάνλισπορ, ενώ η ΠΑΕ Ολυμπιακός θα εκδώσει ανακοίνωση σχετικά με το τι θα γίνει ακριβώς με τις θέσεις στο πέταλο. Υπενθυμίζεται ότι η UEFA είχε κλείσει μέρος της «7» και στον αγώνα με την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ για τους «16» του Τσάμπιονς Λιγκ το 2014, εξαιτίας ρατσιστικού πανό.

Παράλληλα, έγινε γνωστό ότι αποφασίστηκε να μην υπάρξει παρουσία οπαδών του Ολυμπιακού στη Τουρκία, ούτε και Τούρκων στο Καραϊσκάκη για λόγους ασφαλείας και ομαλής διεξαγωγής του αγώνα.




Στοιχεία για τον αγώνα: ΠΑΟΚ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
1Χ2OverUnder1X12X2
2.052.903.352.301.401.21.271.55
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
2.651.753.951.921.58
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
2.451.924.9030.00

Σχολιασμός

13 σχόλια:

στις 01/03/2017 17:16
opws kai na xei poutsa tha faei h besiktas

στις 01/03/2017 18:14
Οπως λεει ο τσουκαλας η θυρα εφτα δεν βριζει μανες κ νεκρους

Ολα τα αλλα ωμος ναι χαχα ελεος

στις 01/03/2017 19:30
ο χαρτογιακας ο πλουσιος δε θα παει να δει ολυμπιακος-μπεσικτας..!

οπως και να εχει ομως ευχομαι οτι καλητερο στο θρυλο για τις ευρωπαικες του υποχρεωσεις

στις 01/03/2017 19:35
βεεεεεβαια!!! ολη η αιγλη του ποδοσφαιρου ηταν στα κανπογονα... κανονικα, ολοι αυτοι απο τους συνδεσμους, ολων των ομαδων, θα πρεπει να απαγορευτει να μπαινουν στα γηπεδα για ολη τους τη ζωη, και την ωρα του ματς να ειναι υποχρεωμενοι να πηγαινουν στο τοπικο αστυνομικο τμημα να το βλεπουν παρεα με τους μπατσους. το ποδοσφαιρο ειναι παιχνιδι βρε μαλακισμενα. οχι πολεμος. ανεγκεφαλοι! ε ανεγκεφαλοι!

[+]  mike-4-THERISSOS στις 01/03/2017 21:48

στις 01/03/2017 22:24
MIKE 4 THES NA SE SAPISW STO KSILO H OXI?

στις 01/03/2017 23:16
Έλα μωρή πουτανα

στις 01/03/2017 23:18
Να δούμε ποιος θα σαπίσει ποιον

στις 01/03/2017 23:28
Έτοιμη η φρέζα ...πάλι στον κολο θες να στη Βάλω

στις 02/03/2017 01:38
ΑΚΟΥΣΑΤΕ ΑΚΟΥΣΑΤΕ...ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΕΣ ΕΥΡΕΥΝΕΣ ΕΧΟΥΝ ΔΕΙΞΕΙ ΟΤΙ ΤΟ 80% ΤΩΝ ΓΑΥΡΩΝ ΕΙΝΑΙ ΓΚΕΥ ΚΑΙ ΤΟΝ ΤΡΩΝΕ ΜΕ ΑΡΧΙΠΟΥΣΤΑΡΑ ΤΙΝ ΣΤΑΣΟΥ ΣΤΑ ΤΕΣΣΕΡΑ

στις 02/03/2017 13:12
δεν ειμαι οπαδος,ειμαι φιλαθλος

μου αρεσει να καθομαι και να βλεπω θεαμα και οχι να φοβαμαι μηπως με καψει κανενας μαλακας απο πισω μου

δεν ζηλεβετε τα γηπεδα και τη συμπεριφορα των οπαδων στην αγγλια και την ισπανια?

στις 02/03/2017 13:13
αλλα εδω αυτο μας εχει φαει "αστο παιδι μωρε να ξεσπασει.."

στις 02/03/2017 17:54
βρε δικιο εχεις..!οχι δε παω πεταλο,δεν παω καν..

αλλα προχθες στο λεστερ λιβερπουλ ατμοσφαιρα ηθελαν και αυτοι και αναψανε τους φακους στα κινητα τους

θα μου πεις μετα φλωροι ειναι..

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.