Πριμέρα Ντιβιζιόν: «Άλωσε» το «Βιθέντε Καλντερόν» η Μπαρτσελόνα

Πριμέρα Ντιβιζιόν: «Άλωσε» το «Βιθέντε Καλντερόν» η Μπαρτσελόνα

Αφορά τον αγώνα ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ - ΘΕΛΤΑ


Με γκολ του Μέσι στο 86’ η Μπαρτσελόνα κέρδισε με 2-1 την Ατλέτικο στο «Βιθέντε Καλντερόν» και πέρασε προσωρινά στην κορυφή της βαθμολογίας. Ο Ραφίνια το άλλο γκολ (64’), ισοφάρισε προσωρινά ο Γκοντίν (70’).

Μεγάλη νίκη στην προσπάθεια για την κατάκτηση του πρωταθλήματος πήρε η Μπαρτσελόνα. Οι Καταλανοί επικράτησαν με 2-1 της Ατλέτικο στη Μαδρίτη και πέρασαν προσωρινά στην κορυφή, έχοντας δύο παιχνίδια περισσότερα από την Ρεάλ.

Η Ατλέτικο πίεζε από τα πρώτα λεπτά για να ανοίξει το σκορ, βάζοντας δύσκολα στην Μπαρτσελόνα που δεν μπορούσε να κυκλοφορήσει τη μπάλα και να δημιουργήσει απειλητικές καταστάσεις. Στο 26’ ο Τερ Στέγκεν πραγματοποίησε μεγάλη επέμβαση σε σουτ του Γκριεζμάν, όμως μετά το 30’ οι Καταλανοί κατάφεραν να ισορροπήσουν, «αγγίζοντας» δυο φορές το 1-0. Στο 38’ ο Όμπλακ έδιωξε σε κόρνερ το απευθείας φάουλ του Μέσι, ενώ στο 43’ έσωσε στη γραμμή την κεφαλιά του Πικέ.

Στο ξεκίνημα του δεύτερου μέρους (49’) η Μπαρτσελόνα έφτασε ξανά κοντά στο γκολ, όμως ο Σουάρες πλάσαρε αρκετά άστοχα σε τετ-α-τετ με τον Όμπλακ. Το 1-0 υπέρ των φιλοξενούμενων ήρθε τελικά στο 64’, με τον Ραφίνια να σκοράρει από κοντά μετά από φάση διαρκείας στα καρέ της Ατλέτικο. Οι «ροχιμπλάνκος» δεν πτοήθηκαν και στο 70’ έφεραν το σκορ στα ίσια, με τον Γκοντίν να εκμεταλλεύεται την λανθασμένη έξοδο του Τερ Στέγκεν και να ισοφαρίζει σε 1-1 με κεφαλιά έπειτα από φάουλ του Κόκε.

Το παιχνίδι άνοιξε και τέσσερα λεπτά πριν το 90’ ο Μέσι έδωσε τη λύση στους Καταλανούς, σκοράροντας με διπλή προσπάθεια με σουτ μέσα από την περιοχή. Το 2-1 έμεινε μέχρι το φινάλε και η Μπαρτσελόνα έμεινε ζωντανή στη μάχη για τον τίτλο, όντας πλέον στο +2 από την Ρεάλ, που έχει όμως δύο παιχνίδια λιγότερα.







Στοιχεία για τον αγώνα: ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ - ΘΕΛΤΑ
1Χ2OverUnder1X12X2
1.087.2514.501.123.90114.83
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
1.303.109.501.581.92
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
6.252.751.786.25

Σχολιασμός

20 σχόλια:

στις 26/02/2017 19:23
ΜΕΣΙ Ο ΜΠΑΜΠΑΣ ΤΗΣ ΜΑΔΡΙΤΗΣ..ΘΑ ΣΕΒΕΣΤΑΙ!

Ο καλυτερος ολων ηταν εκει να κρινει αυτο το δυσκολο παιχνιδι!

ΠΟΥΤΣΑ ΚΑΙ ΞΑΝΑ ΠΟΥΤΣΑ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΛΕΓΑΝΕ ΘΑ ΧΑΣΟΥΜΕ και τους το ζαχαρωσε ο ΜΕΣΙ(ΑΣ)!

Τωρα αρχιζει το παρτυ Βρωμιλενες..αναμενουμε ηττα σας!

ΥΓ Προσκυνηστε τον ΜΠΑΜΠΑ ΣΑΣ ΑΠΟΓΟΝΟΙ ΤΟΥ ΦΡΑΝΚΟ!

στις 26/02/2017 19:38
Και οι Βρωμιλενοι εκει που ηντουσαν ετοιμοι να πανηγυρησουν γκελα μας ,τσαααααααακ.....ΝΑ ΜΙΑ ΠΟΥΤΣΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΚΕΡΑΣΜΕΝΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΑΛΥΤΕΡΟ!

στις 26/02/2017 19:54
Μπραβο στον μεσι που για ακομα μια φορα ξελασπωσε την ουεφαλονα ετσι και φυγει καμια μερα να δω ποιος θα σας ξελασπωνει...Χαρειτε την κορυφη για κανα 5ωρο...ΓΙΑΤΙ ΕΡΧΟΜΑΣΤΕ!!!HALA MADRID!!!!

στις 26/02/2017 20:01
Χερομαι στο οτι συμφωνουμε οτι εχω τον καλυτερο στην ομαδαρα μου! Δεν εχεις να πεις καμια μαλακια? ΤΙ ΝΑ ΠΕΙΣ ΑΦΟΥ ΕΙΣΑΙ ΣΤΟΝ ΠΟΝΟ! Σας γλεντανε κατι 15ες χαχαχαχαχχα περιμενω και αλλα σχολια πονεμενων βρωμιλενων και απογονων του Φρανκο! Εχεται και ενα παιχνιδι με Ατλετικο,με Θελτα θα γελασει η πλαση ολη ΧΑΧΑΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

VAMOS BARCA FORCA CAMPEONES!

ΥΓ 1 πρωταθλημα σε 8 χρονια εχει η πελατισα ρεαλ ΧΑΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑ μην ξεχνιομαστε

στις 26/02/2017 20:15
Εγώ ένα κατάλαβα ότι η Μπαρτσελόνα δεν πείθει άσχέτως αν νίκησε και αυτό δεν είναι υπέρ της για το μάτς κόντρα στην Παρί. Η Ρεαλάρα θα περάσει πάλι 1η και το πρωτάθλημα παίρνει φωτιά!!

στις 26/02/2017 20:16
ΠΑΤΗΣΤΕ ΝΤΙΣΛΑΙΚ ,ΕΙΣΤΕ ΜΕΣΑ ΣΤΟΝ ΠΟΝΟ ΛΟΓΩ ΤΟΥ ΜΠΑΜΠΑ ΣΑΣ δεν σας κατηγορω! + οτι πονατε και απο την ηττα με 2-1 απο την 15η ΧΑΧΑΧΑΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΧΑ

H4LA MADRIOTS!

στις 26/02/2017 20:20
po po tous gamise o THRYLOS TOU PODOSFAIROU oti kai na lete SEBASMO STON MEGALYTERO PAIKTI TOU KOSMOY O ANTTHROPOS EINAI KALYTEROS APO PELE KAI MARADONA THEE MEESSI

στις 26/02/2017 20:28
αυτα τα τσιτος δε μαρεσουν τοσο

στις 26/02/2017 20:32
Mην σου ξαναλεω τα ιδια genius οτι τα προηγουμενα χρονια θελαμε περισσοτερο τα cl,πρωταθληματα ειχαμε πιο πολλα απο ολους σας αλλα τι μιλαω με εναν που υποστηριζει ουεφαλονα ο στοχος καθε χρονια για την κατακτηση του cl ειναι ψηλα γραμματα για σας (δεν ειστε βασιλισσα να καταλαβετε την ψυχολογια).Οσο για τον μεσι φυσικα ειναι απιστευτος οπως και ο ροναλντο ειναι παιχταρας οποιος λεει το αντιθετο απλα δεν ξερει μπαλα!

στις 26/02/2017 20:34
χαρειτε τον τωρα που τον εχετε γιατι ετσι και φυγει...θα παιζετε στο europa,ουεφαλονα!!

στις 26/02/2017 21:25
ΗΤΑΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ Η Μπαρτσα σημερα..και το αξιζε..το γκολ γκολ αυτη τη φορα μας δικαιωσε

στις 26/02/2017 21:34
nickxa αν δης στην ομαδα σου ποσους καλυτερους παικτες εχεις απο τον γκευ σας δε θα τον ξαναπης παικταρα τον τρυπιο

στις 27/02/2017 00:56
nickxa να σου υπενθυμησω οτι η BARCA ΑΝΤΕΞΕ οταν εφυγαν παικτες οπως Ροναλντινιο, Ροναλντο(χοντρος) και αλλοι πολλοι! Οποτε αστο ξεκινα αλλη καραμελα!

στις 27/02/2017 00:58
Παντως οποιος συγκρινει πεναλντο ΜΕΣΙ ειναι το λιγοτερο τετραπληγικος,χωρις να θελω να θιξω καπιον!

στις 27/02/2017 13:10
αντεξε οταν εφιγε ο Ροναλντινιο ενω ειχε τον Μεσσι!

Μη τα λεμε οπως θελουμε

στις 27/02/2017 13:59
Οταν εφυγε ο ρονι ο μεσι ηταν μεσα και επαιζε,εγω πιστευω οτι αν φυγει ο μεσι η μπαρτσελονα θα βγαζει την σεζον με περισσοτερες γκελες,αλλωστε το εχει πει και ο λουις ενρικε οτι ολη η ομαδα στηριζετε στο μεσι και επισης ψαχνουν να βρουν τον αντικαταστατη του (πιο ευκολο ειναι να βρεις καρφιτσα μεσα στα αχυρα,παρα αντικαταστατη του μεσι).

στις 27/02/2017 14:04
ο μεσι και ο ροναλντο εχουν σπασει ολα τα ρεκορ του παγκοσμιου ποδοσφαιρου και με βαση των αριθμων συνηθως κρινεται και ο καλυτερος και οι δυο ειναι παιχταραδες τι να λεμε τωρα!

στις 27/02/2017 14:43
Ο ένας δεν είναι άνθρωπος και ο άλλος είναι ολοκληρωμένος απλό!

στις 27/02/2017 14:48
Ρε μην λέτε μαλακιες,ο Ροναλντίνιο έφυγε αλλά ο.Μέσι ήταν 19 χρονών χωρίς να έχει αναδείξει καν το μεγάλο ταλέντο του! Δεν έπαιρνε μια ομάδα μόνος του τότε και ας είχε το ταλέντο! Εγώ είπα ότι η Μπάρτσα άντεξε.με άλλους κι άλλους,θα αντέξουμε και όταν φτάσει αυτή η κακιά στιγμή

στις 27/02/2017 14:50
Φαντάσου την Ρεάλ χωρίς Κριστιάνο! Και μην ξεχνάμε το 0-4 στο μπερναμπεου ΧΩΡΊΣ τον Μέσι,οπότε άστε το!

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.