Πριμέρα Ντιβιζιόν: Στο +4 με Μπέιλ η Ρεάλ

Πριμέρα Ντιβιζιόν: Στο +4 με Μπέιλ η Ρεάλ



Με τον Μπέιλ να συνδυάζει με γκολ την επιστροφή του στην ενεργό δράση, η Ρεάλ κέρδισε με 2-0 την Εσπανιόλ στο «Μπερναμπέου» και ξέφυγε με +4 από την 2η Μπαρτσελόνα.

Λίγες ημέρες μετά τη νίκη απέναντι στην Νάπολι, η Ρεάλ επικράτησε με 2-0 της Εσπανιόλ στη Μαδρίτη και συνεχίζει να οδηγεί την κούρσα στο ισπανικό πρωτάθλημα.

Η Εσπανιόλ εμφανίστηκε ανταγωνιστική μόνο στο πρώτο μισάωρο, καθώς στο 33’ ο Ίσκο έκανε τη σέντρα από τα δεξιά και ο Μοράτα με ωραία κεφαλιά άνοιξε το σκορ για τη «βασίλισσα». Η συνέχεια άνηκε απόλυτα στην Ρεάλ, η οποία πριν το 1-0 δυσκολεύονταν να διασπάσει την άμυνα των Καταλανών.

Στο 38’ το σουτ του Μοράτα κατέληξε στην εξωτερική πλευρά των διχτύων, ενώ στο 69’ η κεφαλιά του Ρονάλντο πέρασε πάνω από την εστία του Ντιέγκο Λόπεθ.

Στο 71’ όλοι στο «Μπερναμπέου» σηκώθηκαν για να χειροκροτήσουν τον Γκάρεθ Μπέιλ, ο οποίος μπήκε στον αγωνιστικό χώρο, επιστρέφοντας στην ενεργό δράση μετά από 2,5 μήνες. Μάλιστα, ο Ουαλός έδειξε ανεπηρέαστος από το χρονικό διάστημα της απουσίας του, αφού στο 83’ εκμεταλλεύτηκε τη διαγώνια πάσα του Ίσκο και με διαγώνιο σουτ διαμόρφωσε το τελικό 2-0. Στα αξιοσημείωτα, πως η Ρεάλ σκόραρε για 42ο διαδοχικό παιχνίδι, κάτι που συνέβη για πρώτη φορά στην ιστορία της.





Στοιχεία για τον αγώνα: ΒΙΓΙΑΡΕΑΛ - ΡΕΑΛ ΜΑΔΡΙΤΗΣ
1Χ2OverUnder1X12X2
5.204.001.451.452.152.261.131
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
5.002.201.821.552.00
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
4.501.852.3019.00

Σχολιασμός

12 σχόλια:

στις 18/02/2017 19:25
mpravo re bale se perimename oloi re megale mpravo telie

στις 18/02/2017 19:25
eise apiastos re megale

στις 18/02/2017 19:34
Το φινάλε βρήκε τους Μερένγκες στο +4 από την Μπαρτσελόνα, αλλά και με ένα υπέροχο ρεκόρ, καθώς σκοράρουν σε 42 διαδοχικά ματς σε όλες τις διοργανώσεις για πρώτη φορά στην ιστορία τους. POUTSA KAI EDW

στις 18/02/2017 19:43
Αλλη μια επαγγελματικη νικη για την ομαδαρα και συνεχιζουμε πιο δυναμικα...η επιστροφη του μπειλ θα δωσει αλλον αερα στο επιθετικο κομματι και ας ελπισουμε να μην υπαρξουν αλλοι τραυματισμοι!

στις 18/02/2017 20:05
Μπράβο στην Ρεαλάρα μας! Συνεχίζουμε ακάθεκτη!! Δε νομίζω να χάσουμε το πρωτάθλημα!!!

στις 18/02/2017 21:54
na xasete to prwta8lima????? pas kala reiiii :) teleiwse to prwta8lima ama to xasete mono apo dikia sas malakia

στις 18/02/2017 22:15
re file 2.2.2.2.2. eisai o topoyz? den emfanizesai kai me ekeino to profil?an exo adiko sory an exo dikio stamata na mas prizeis t'arxidia me tis dithen sigoyres protaseis soy kai toys kaloys book poy dinoyn sigoyra lefta alla pairnoyn pio sigoyra apo kati xaivania.an eisai allos kai pali sory file.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

στις 19/02/2017 00:23
Καλη επιστροφη στον Μπειλ τον παικταρα! Μπραβο για την σταση που εδειξε παρα τον τραυματσμο του!

στις 19/02/2017 01:25
mpeil pou se agorina mou twra pou irthes k si den xanoume pouthwn gia pouthena vamoos

στις 19/02/2017 13:59
genius σου εκανα like ρε μπραβο σου!!

στις 19/02/2017 15:28
Den xanoume pouthena den xanoume me tpt to prwtathlima... Alania megalh boukia fate megalh koubenta mhn lete... Den lew borei h Real na dixnei to megalo fabori alla exei polu dromo akoma an den sfuriksei o korakas h mpala paizei

στις 19/02/2017 19:50
nickxa αμα ειναι να πω αληθειες θα τις πω! Μπειλ,Ραμος,Μαρσελο απλα φοβεροι για εμενα! ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑ ο Μπειλ ηρθε μετα απο ποσους μηνες και σκοραρε ,ο πεναλντο ΑΦΑΝΤΟΣ(εκτος απο την καλη τριπλα που στο τελος δεν εκανε και κατι) να λεμε και την αληθεια!

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.