Εκτός ευρωπαϊκής λίστας ο Τσόρι

Εκτός ευρωπαϊκής λίστας ο Τσόρι

Αφορά τον αγώνα ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΗΡΑΚΛΗΣ 1908


Ο Πάουλο Μπέντο αποφάσισε να «κόψει» τον Τσόρι Ντιμίνγκες από την ευρωπαϊκή λίστα του Ολυμπιακού για το Γιουρόπα Λιγκ. Κανονικά οι Παρέδες, Ανσαριφάρντ και Σισοκό.

Ανακοινώθηκαν τα ονόματα στην ευρωπαϊκή λίστα του Ολυμπιακού για τα παιχνίδια με την Οσμάνλισπορ στο πλαίσιο της φάσης των «32» του Γιουρόπα Λιγκ.

Οι νεοαποκτηθέντες Ανσαριφάρντ, Παρέδες και Σισοκό είναι κανονικά στη λίστα, παίρνοντας τη θέση των Μιλιβόγεβιτς και Ελαμπντελαουί που αποχαιρέτησαν, αλλά και του Τσόρι που δεν υπολογίζεται από τον Πορτογάλο τεχνικό.

Εκτός λίστα έμεινε και ο Γιάννης Μανιάτης, ενώ νέα πρόσωπα είναι οι πιτσιρικάδες Καράδαης και Σκαφίδας και Νικολάου. Αναλυτικά:

ΛΙΣΤΑ Α

Ανσαριφάρντ, Μποτία, Μπουχαλάκης, Καμπιάσο, Καρντόσο, Χουτεσιώτης, Σισοκό, Ντα Κόστα, Σεμπά, Ντε Λα Μπέγια, Ελιουνούσι, Φιγκέιρας, Φορτούνης, Ιντέγε, Καπίνο, Λεάλι, Μάριν, Παρέδες, Ρομαό, Μάρτινς, Βιάνα.

ΛΙΣΤΑ Β

Ανδρούτσος, Καράδαης, Μανθάτης, Νικολάου, Ρέτσος, Σκαφίδας.




Στοιχεία για τον αγώνα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΗΡΑΚΛΗΣ 1908
1Χ2OverUnder1X12X2
1.057.7519.001.252.85115.5
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
1.282.9512.502.601.30
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
6.252.151.9110.00

Σχολιασμός

11 σχόλια:

στις 01/02/2017 22:33
κοψε την πρεζα κοντε

στις 01/02/2017 23:06
Sosti epilogi

στις 01/02/2017 23:21
ton Karapiali ton pire??????

στις 02/02/2017 00:23
Στην λίστα Α μόνο τρεις Έλληνες. Οι δύο με ελάχιστο χρόνο συμμετοχής. Οι υπόλοιποι δεκαοχτώ, ξένοι. Όχι πρωτοκλασσάτοι, αλλά λεγεωνάριοι που ούτε πριν δύο χρόνια έπαιζαν σ' αυτή τη χώρα, ούτε θα παραμείνουν μέχρι την μεθεπόμενη σαιζόν.

Και στη λίστα Β έξι παίκτες όλοι κι όλοι, και οι έξι Έλληνες. Οι δύο,(Μανθάτης και Ρέτσος) με αρκετά μεγαλύτερη προσφορά από τους μισούς τουλάχιστον ξένους της λίστας Α!

Εκείνη την μαλακία που λέγεται για την... "προσφορά" του Ολυμπιακού στο ΕΛΛΗΝΙΚΟ ποδόσφαιρο πότε θα μας την αμολήσει ξανά κανένας Σάββας Σπασαρχίδης;

Άντε γεια, που λέει και το... think tank του Τουρκολίμανου!

στις 02/02/2017 00:28
Oooo tha ftakoume psila kai.feto

στις 02/02/2017 14:11
Θα διασυρθούμε από τους Τούρκους και θα πάρεις δρόμο επιτέλους άχρηστε πορτογάλλε, μαλακιστήρι της χρονιάς.

στις 02/02/2017 14:21
Με ντα Κόστα, Βιάνα, Μποτία, Ντε λα μπέγια και Καρντόσο το βλέπω το διπλό μέσα στο καραισκάκη.

στις 02/02/2017 15:23
Προσωπικά παιδιά αν και Παοκτσης θεωρώ ότι ο Τσορι είναι από τους καλύτερους ποδοσφαιριστές που έχουν περάσει από Ελλάδα!Θεωρώ λάθος του Μπεντο να μην τον έχει στην λίστα εκτός και εαν είναι επιλογή της διοίκησης.....

στις 02/02/2017 15:42
Να ισχύει ότι ο Μπέντο άπαξ και έχει κάποια ''διαμάχη'' με κάποιον ποδοσφαιριστή, τον παραμερίζει? Για Μάριν και Φορτούνη είχε ακουστεί έντονα, βλέποντας και σε κάποια παιχνίδια να μην τον έχει βασικό το τελευταίο χωρίς λόγο, για Σιόβα επίσης κάτι είχε ακουστεί. Είναι καθυστερημένος ο άνθρωπος...

στις 03/02/2017 17:24
st'arxidia mas

στις 04/02/2017 01:10
Balatsas ston paok posoi ellhnes paizoun

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.