Πριμέρα Ντιβιζιόν: Έβαλε «φρένο» στη Σεβίλλη η Εσπανιόλ

29/1/2017 20:24
Η Σεβίλλη έμεινε από το 2ο λεπτό με παίκτη λιγότερο και τελικά ηττήθηκε με 3-1 στην έδρα της Εσπανιόλ, γνωρίζοντας την πρώτη της ήττα μετά από πέντε σερί νίκες.

«Φρένο» στην ξέφρενη πορεία της Σεβίλλη έβαλε η Εσπανιόλ. Οι Καταλανοί κέρδισαν με 3-1 τους Ανδαλουσιανούς στο «Κορνέλλα-Ελ Πρατ» και άφησαν την ομάδα του Σαμπάολι στην 2η θέση, ισόβαθμη με την Μπαρτσελόνα.

Το παιχνίδι «στράβωσε» από νωρίς για τη Σεβίλλη, καθώς στο 2’ ο διαιτητής υπέδειξε αυστηρό πέναλτι και απέβαλε και τον Παρέχα, δίνοντας την ευκαιρία στον Ρέγιες να ανοίξει το σκορ από την άσπρη βούλα.

Η απάντηση των Ανδαλουσιανών ήρθε στο 20’ με τον Γιόβετιτς όμως στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου ο Ναβάρο ξαναέδωσε το προβάδισμα στην Εσπανιόλ. Τη χαριστική βολή έδωσε στο 70’ ο Μορένο με κεφαλιά-ψαράκι,διαμορφώνοντας το τελικό 3-1 για τους γηπεδούχους.