Κύπελλο Ιταλίας: Η γκολάρα του Κονέ δεν έφτανε στην Ουντινέζε (video)

17/12/2015 20:38
Η Ουντινέζε προηγήθηκε μέσα στο «Ολίμπικο» με γκολάρα του Παναγιώτη Κονέ, όμως η Λάτσιο έκανε την ανατροπή (2-1) και πήρε την πρόκριση για τους «8» του Κυπέλλου, όπου θα αντιμετωπίσει την Γιουβέντους.

Η Λάτσιο κέρδισε με ανατροπή (2-1) την Ουντινέζε στο «Ολίμπικο» και θα αντιμετωπίσει την Γιουβέντους στα προημιτελικά του Κυπέλλου, στην επανάληψη του περσινού τελικού του θεσμού.

Οι «λατσιάλι» είχαν ευκαιρίες για να πάρουν το προβάδισμα στο πρώτο μέρος, ωστόσο η Ουντινέζε κράτησε το μηδέν και στο 67’ άνοιξε το σκορ, κόντρα στη ροή, με εκπληκτικό γκολ του Παναγιώτη Κονέ.. Μετά από σέντρα του Πασκουάλε, ο διεθνής άσος έκανε κοντρόλ και με εντυπωσιακό σουτ στην κίνηση, έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα των γηπεδούχων.

Ωστόσο, τρία λεπτά μετά, ο Μάτρι εκμεταλλεύτηκε την αμυντική ολιγωρία της Ουντινέζε και με κοντινό πλασέ ισοφάρισε το σκορ σε 1-1. Την ανατροπή ολοκλήρωσε στο 79’ ο Κατάλντι αν και το γκολ δεν θα έπρεπε να μετρήσει, αφού ο άσος των γηπεδούχων ήταν σε θέση οφσάιντ.