Υπέγραψε στον ΠΑΟΚ ο Ροντρίγκεζ (video)

Υπέγραψε στον ΠΑΟΚ ο Ροντρίγκεζ (video)



Παίκτης του ΠΑΟΚ είναι και επίσημα ο Γκάρι Ροντρίγκεζ. Ο 24χρονος εξτρέμ έμεινε ελεύθερος από την Έλτσε και υπέγραψε τριετές συμβόλαιο συνεργασίας με τον «δικέφαλο του Βορρά».

Ολοκληρώθηκε και τυπικά η μεταγραφή του Γκάρι Ροντρίγκεζ στον ΠΑΟΚ. Ο διεθνής εξτρέμ από το Πράσινο Ακρωτήρι πέρασε με επιτυχία τις ιατρικές εξετάσεις και έβαλε την υπογραφή του σε τριετές συμβόλαιο συνεργασίας με τους Θεσσαλονικείς.

Ο 24χρονος ξεκίνησε την καριέρα του στην Μποσούιζεν και ανέβασε τις ποδοσφαιρικές του μετοχές στη Λέφσκι Σόφιας, με την οποία σημείωσε 21 γκολ και 14 ασίστ σε 47 παιχνίδια. Τον Ιανουάριο του 2014 υπέγραψε στην Έλτσε και τη φετινή σεζόν είχε 2 γκολ και 1 ασίστ σε 31 παιχνίδια στην Πριμέρα Ντιβιζιόν.

Η ανακοίνωση:


"Η ΠΑΕ ΠΑΟΚ ανακοινώνει την απόκτηση του Γκάρι Ροντρίγκεζ, ο οποίος υπέγραψε σήμερα τριετές συμβόλαιο.

Ο μεσοεπιθετικός από το Πράσινο Ακρωτήρι (9 συμ. – 2 γκολ) έχει αγωνιστεί σε Μποσούιζεν, Ντε Χάαγκ, Ντόρντρεχτ, ενώ η καριέρα του πήρε την ανιούσα για τα καλά μετά από ένα χρόνο στη Λέφσκι Σόφιας και κυρίως μετά την περυσινή σεζόν στην Έλτσε.

Έχει γεννηθεί (στις 27/11/1990) και μεγαλώσει στην Ολλανδία και αγωνίζεται στα άκρα και στην επίθεση".

«Να γίνω πρωταθλητής με τον ΠΑΟΚ»


Υπέγραψε στον ΠΑΟΚ ο Ροντρίγκεζ (video)Λίγη ώρα μετά τις υπογραφές, ο Ροντρίγκεζ μίλησε στο κανάλι του ΠΑΟΚ, θέτοντας ως στόχο την κατάκτηση του πρωταθλήματος:

«Νιώθω υπέροχα που βρίσκομαι σε αυτόν τον μεγάλο ελληνικό σύλλογο. Θέλω να ευχαριστήσω όλους όσοι μου έδωσαν την ευκαιρία να παίξω εδώ. Ανυπομονώ να παίξω για τον ΠΑΟΚ»

Τι ξέρεις για τη νέα σου ομάδα;

«Είδα στο ίντερνετ ότι ο νέος αθλητικός διευθυντής είναι ο Άρνεσεν και προπονητής ο Ιγκόρ Τούντορ. Γνώριζα ότι η ομάδα παίζει στο Europa League και είναι μία από τις καλύτερες στην Ελλάδα. Είδα επίσης, στο διαδίκτυο το ρεπορτάζ για τους οπαδούς της ομάδας. Είναι γνωστό σε όλο τον κόσμο ότι είναι υπέροχοι. Για εμένα είναι ένας σύλλογος ο οποίος θα παλέψει για το πρωτάθλημα και είμαι πολύ χαρούμενος που είμαι εδώ».

Ποιες είναι οι φιλοδοξίες σου και τι στοιχεία θα φέρεις στον ΠΑΟΚ

«Η φιλοδοξία μου είναι να είμαι ένας καλός παίκτης για τον ΠΑΟΚ. Για όλο τον σύλλογο και όσους βρίσκονται εδώ και είναι μέλη μιας καλής ομάδας. Επίσης, θέλω να γίνω πρωταθλητής, να κατακτήσω το πρωτάθλημα. Νομίζω ότι αυτό είναι και η φιλοδοξία του κάθε παίκτη που αγωνίζεται στον ΠΑΟΚ. Θέλω να γίνω πρωταθλητής και ένας σπουδαίος παίκτης της ομάδας».

Πότε θα είσαι έτοιμος να παίξεις για την ομάδα;

«Για τώρα θέλω να ξεκινήσω μέσα στις επόμενες εβδομάδες να δουλέψω και ελπίζω να είμαι καλά και δυνατός για να αρχίσω να κάνω πράγματα»






Ομάδες που αφορά: ΠΑΟΚ, ΛΕΦΣΚΙ

Σχολιασμός

22 σχόλια:

στις 04/08/2015 17:19
ΩΡΑΙΑ,ΧΑΙΡΟΜΑΙ!ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΤΑ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ Ο ΠΑΟΚ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΓΙΝΕΙ Ο'ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΠΕΡΣΙ.ΑΝ ΚΑΙ ΤΟ 3-1 ΠΟΥ ΧΑΡΙΣΑΜΕ ΟΤΑΝ ΠΑΙΞΑΜΕ ΣΤΗ ΘΡΑΚΗ ΤΟ ΟΦΕΙΛΑΜΕ ΚΑΘΩΣ ΜΕΤΑ ΓΙ'ΑΥΤΟΥΣ ΑΚΟΛΟΥΘΟΥΣΕ ΑΔΙΚΗ ΗΤΤΑ ΚΑΙ ΣΦΑΓΗ ΣΤΗΝ ΚΡΗΤΗ.ΑΛΛΑ 3 ΣΤΑ ΓΙΑΝΝΕΝΑ,3 ΣΤΗΝ ΤΡΙΠΟΛΗ,4 ΣΤΗΝ ΞΑΝΘΗ,3 ΣΤΗΝ ΚΟΜΟΤΗΝΗ ΚΑΙ 4 ΣΤΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ;ΤΙ ΗΤΑΝ ΑΥΤΟ ΠΕΡΣΙ;

στις 04/08/2015 17:49
πολυ καλη μεταγραφη..μπραβο στους βορειους..

στις 04/08/2015 17:51
και για να μην ξεχνιομαστε αν τον ειχαν φερει οι γαυροι θα μιλαγαμε για τον νεο ρομπινιο και μαλακιες τουμπανες..τωρα που τον εφερε ο παοκ θα λετε,ενταξει μωρε καλος ειναι..

στις 04/08/2015 19:04
Nαι μαλιστα...Ταλεντο δηλαδη προφανως απο τους σχολιασμους των amilas και antihooliganos αν τον ειχε φερει ο ΟΣΦΠ θα μιλαγαμε για νεο ρομπινιο προφανως συγχεει μαζουακου που ηταν νο 9 στον κοσμο στους under 19 με αυτην την περιπτωση του ροντριγκεζ που ηταν τι θεση σε under 19 για θυμηστε μου καποιος τι θεη ειχε ο νεος ρομπινιο που καταξοδευτηκε να φερει ο Κυριος Σαββιδης και το εκπληκτικο team του scouting στον παοκ...???

στις 04/08/2015 19:05
σε τι θεση ηταν στην καταταξη των under 19 γνωριζει κανεις???

στις 04/08/2015 19:06
Ο λόγος για τον 26χρονο Ματιέ Ντοσεβί που υπέγραψε τριετές συμβόλαιο με τους ερυθρόλευκους και τον 20χρονο Αρτούρ Μαζουάκου (η απόκτησή του δεν έχει ανακοινωθεί ακόμη επίσημα), οι οποίοι ήταν συμπαίκτες πέρυσι στην Βαλνεσιέν, αλλά για διαφορετικούς λόγους ο καθένας, δεν παρέμειναν στην ομάδα. Ο Γάλλος δημοσιογράφος, μάλιστα, αποκαλύπτει ότι οι διοικούντες την γαλλική ομάδα, “τραβάνε τα μαλλιά τους” για τον τρόπο που χάθηκε ο δεύτερος, που θεωρείται ίσως ο πιο ανερχόμενος αριστερός οπισθοφύλακας της νέας γενιάς του γαλλικού ποδοσφαίρου.

Αρτούρ Μαζουάκου

στις 04/08/2015 19:45
Τι λεει ο καραγκιοζης ρεε..??

στις 04/08/2015 20:46
Η ΕΛΤΣΕ ΕΧΕΙ ΣΟΒΑΡΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΑΠΟ ΠΕΡΥΣΙ Κ ΞΕΦΟΡΤΩΝΕΤΑΙ ΚΑΛΟΥΣ ΠΑΙΚΤΕΣ Κ ΣΥΜΒΟΛΑΙΑ. ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΜΕΤΑΓΡΑΦΗ. ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙΞΕΙ Κ ΣΤΟ ΧΟΡΤΑΡΙ.

στις 04/08/2015 21:08
Και τωρα:Ρουντνεβς

στις 04/08/2015 22:38
o jaderuos toy pioy eine megalo talento epeze stin eltse megali omada tis ispanias xa xa xa xa

στις 04/08/2015 22:50
ΙΜΠΑΣΕ ΚΑΙ ΑΝΑΞΙΜΑΝΔΡΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΙΤΑ ΠΑΝΙΑ ΕΙΣΤΕ . ΔΕΝ ΒΓΑΖΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΝΟΗΜΑ

στις 04/08/2015 23:33
ηλιθιε IMPASSE δεν το αντεχεται οταν ο ΠΑΟΚ παιρνει μεταγραφες,ποσο σας ποναει καθυστερημενε

στις 04/08/2015 23:35
Ηλιθιοι,δεν κοιτατε την ομαδα σας,μονο για τους αλλους μιλατε..Κανεις δεν ειναι τελειος....Μας το παιζεις και γνωστης του αθληματος,προπονητη του καναπε...

στις 05/08/2015 00:48
kalo paiktaki...mpravo ston paok

στις 05/08/2015 01:20
Ρε "IMPASSE" είσαι Απόλλων Σμύρνης,αντιΠΑΟΚτσής και φιλόγαυρος;Αυτά οι Αρειανοί,οι ΔΟΥΛΟΙ του χοντρού τα κάνουν.Όχι η Απολλωνάρα.Ο ΠΑΟΚ φέτος θα τα πάει καλά.Οι συμπολίτες μας όμως θα κινδυνέψουν καθώς από τις 22 Αυγούστου και μέχρι τις 17 Απριλίου θα παλέψουν με νύχια και με δόντια για την παραμονή τους.

στις 05/08/2015 09:51
ΚΑΛΑ ΜΙΛΑΜΕ ΕΙΣΤΕ ΜΕΓΑΛΑ ΚΟΡΟΙΔΑ Κ ΟΤΙ ΘΑ ΠΑΡΕΤΕ ΤΟ ΤΣΑΜΠΙΟΝς ΛΙΓΚ ΑΜΑ ΣΑς ΠΕΙ Ο ΣΑΒΒΙΔΗς ΘΑ ΤΟΝ ΠΙΣΤΕΨΕΤΕ

ΕΔΩ ΕΧΕΤΕ ΠΙΣΤΕΨΕΙ ΟΤΙ ΕΧΕΤΕ ΟΜΑΔΑΡΑ ΟΠΩς ΠΕΡΥΣΣΙ ΠΟΥ ΘΑ ΧΤΥΠΟΥΣΑΤΕ ΠΡΩΤ/ΜΑ ΑΛΛΑ ΞΕΧΑΣΑ ΠΑΙΖΑΤΕ ΓΑΜΩ ΤΙς ΜΠΑΛΕς ΑΛΛΑ ΟΛΑ ΜΑ ΟΛΑ ΤΑ ΜΑΤς ΗΤΑΝ ΣΤΗΜΕΝΑ ΧΑΧΑΧΑ

ΜΕΓΙΑ ΤΗ ΓΚΑΠΑΡΝΤΙΝΑ ΚΟΡΟΙΔΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΙΔΔΗ

ΑΝΤΕ Κ ΝΑ ΣΗΚΩΣΕΤΕ ΓΙΟΥΡΟΠΑ ΤΕΤΟΙΑ ΟΜΑΔΑΡΑ ΠΟΥ ΕΙΣΤΕ ΕΚΕΙ ΘΑ ΕΧΕΙ ΚΑΛΗ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

στις 05/08/2015 09:56
ΕΙΧΕ ΛΕΕΙ 2 ΓΚΟΛ Κ 1 ΑΣΙΣΤ ΣΕ 31 ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

ΤΡΕΛΗ ΠΑΙΧΤΟΥΡΑ ΜΠΡΑΒΟ ΡΕ ΣΑΒΒΙΔΗ ΠΡΟΕΔΡΑΡΑ ΕΙΣΑΙ ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

στις 05/08/2015 14:13
Ρε "babapsy" κάποια ματς ο ΠΑΟΚ τα έδωσε καθώς με τούυτες τις ομάδες έχει καλές σχέσεις (το 3-1 στην Κομοτηνή το έδωσε,το 4-3 στον ΠΑΟ ήτανε στημένο).Όπως και η ομαδούλα σου υποκλίθηκε στο αιώνιο αφεντικό της το γαύρο.Βέβαια η ομάδα σου με τη δική μου έχουν τεράστια διαφορά σε ποιότητα και δεν το λέω αυτό για να σε κοροϊδέψω αλλά για να σου πω πως 4-5 ματσάκια τα δώσαμε κι άλλα τόσα ήτανε στημένα εξ αρχής.

στις 05/08/2015 14:14
*τούτες*

στις 05/08/2015 14:48
ΦΥΣΙΚΑ κ ΕΧΟΥΝΕ ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΔΙΑΦΟΡΑ ΣΤΟ ΡΟΣΤΕΡ ΕΜΕΙς ΟΜΩς ΔΕΝ ΕΙΠΑΜΕ ΠΟΤΕ ΟΤΙ ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΠΡΩΤ/ΜΑ ΟΥΤΕ ΤΗΝ ΕΙΧΑΜΕ ΔΕΙ ΟΤΙ ΠΑΙΖΟΥΜΕ ΓΑΜΩ ΤΙς ΜΠΑΛΕς ΑΛΛΑ ΜΑς ΑΔΙΚΟΥΝ

ΣΤΟ ΧΩ ΞΑΝΑΠΕΙ Κ Γ΄ΝΑ ΠΑΙΖΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΘΑ ΜΑΣΤΕ

στις 05/08/2015 19:51
κωλομαδα εργοτελης

στις 06/08/2015 00:20
BABASYS PELATIS MAS EINAI

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.