Πρέμιερ Λιγκ: Επέστρεψε στις νίκες η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ (video)

17/1/2015 19:10
Επέστρεψε στις νίκες η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, η οποία κέρδισε με 2-0 την ΚΠΡ στο Λονδίνο και ανέβηκε ξανά στην 3η θέση, έχοντας όμως παιχνίδι περισσότερο από τη Σαουθάμπτον. Φελαϊνί (58’) και Γουίλσον (90+4’) τα γκολ.

Την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα μετά από τρεις αγωνιστικές πήρε η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, η οποία κέρδισε με 2-0 την ΚΠΡ στο «Λόφτους Ρόουντ» και προσπέρασε προσωρινά την Σαουθάμπτον στην 3η θέση.

Οι «κόκκινοι διάβολοι» τα βρήκαν… σκούρα στο πρώτο μέρος και χρειάστηκαν δύο αποκρούσεις του Ντε Χέα σε σουτ του Όστιν για να κρατήσουν στο μηδέν.

Ο Λουίς Φαν Χαάλ έριξε στην επανάληψη τον Φελαινί στη θέση του Μάτα και ο Βέλγος μέσος με γκολ στο 58’ έδωσε το προβάδισμα στους «κόκκινους διαβόλους».

Η ΚΠΡ δεν κατάφερε να αντιδράσει και στις καθυστερήσεις ο 19χρονος Γουίλσον διαμόρφωσε το τελικό 2-0. Βασικός αγωνίστηκε ο Φαλκάο ο οποίος έχασε τρεις μεγάλες ευκαιρίες για να πετύχει το 4ο γκολ του στη φετινή Πρέμιερ Λιγκ.