Σεριε Α: Έκανε ζημιά στη Γιουβέντους η Σαμπντόρια (video)

14/12/2014 15:31
Την πρώτη της βαθμολογική απώλεια στο Τορίνο γνώρισε η Γιουβέντους, η οποία ήρθε ισόπαλη 1-1 με την Σαμπντόρια, δίνοντας την ευκαιρία στην Ρόμα να μειώσει στον πόντο τη διαφορά της από την κορυφή.

Συνεχίζει να εντυπωσιάζει στη φετινή Σέριε Α η Σαμπντόρια, η οποία υποχρέωσε την Γιουβέντους στην πρώτη της φετινή βαθμολογική απώλεια στο γήπεδο της, φεύγοντας με την ισοπαλία (1-1) από το Τορίνο με αποτέλεσμα να ανέβει ξανά στην 3η θέση.

Οι πρωταθλητές είχαν την απόλυτη υπεροχή στο πρώτο ημίχρονο και κατάφεραν να προηγηθούν στο 12ο λεπτό με γκολ του Εβρά.

Ωστόσο στην επανάληψη η είσοδος του Γκαμπιαντίνι άλλαξε την εικόνα του ματς, με τον Ιταλό άσο να ισοφαρίζει σε 1-1 στο 51’, ενώ ο ίδιος είχε μεγάλη ευκαιρία λίγα λεπτά πριν το φινάλε για να ολοκληρώσει την ανατροπή, καθώς μετά από δικό του σουτ, η μπάλα βρήκε στον Ογκμπόνα και άλλαξε πορεία, με τον Μπουφόν όμως να αποκρούει εντυπωσιακά.

Το 1-1 έμεινε μέχρι το φινάλε, με τη Γιουβέντους να φτάνει τους 36 βαθμούς και να δίνει την ευκαιρία στη Ρόμα να πλησιάσει στο -1 εφόσον κερδίσει τη Τζένοα.