«Λύγισε» την Αργεντινή ο Σάντος (video)

19/11/2014 00:05
Με γκολ του Γκερέιρο στο 90+1’, η Πορτογαλία του Φερνάντο Σάντος κέρδισε με 1-0 την Αργεντινή σε φιλικό που διεξήχθη στο «Όλντ Τράφορντ», με τους Κριστιάνο Ρονάλντο και Μέσι να παίζουν για ένα ημίχρονο.

Με το... αγαπημένο 1-0 του Φερνάντο Σάντος, η Πορτογαλία έκαμψε την αντίσταση της Αργεντινής σε φιλικό παιχνίδι που διεξήχθη στο «Όλντ Τράφορντ» με αποτέλεσμα να κλείσει με νίκη τις υποχρεώσεις της για το 2014.

Κριστιάνο Ρονάλντο και Μέσι βρέθηκαν ξανά αντίπαλοι σε ίδιο γήπεδο, ωστόσο έπαιξαν μόνο στο πρώτο ημίχρονο χωρίς να καταφέρουν να πετύχουν γκολ σε ένα κακό παιχνίδι με λίγες καλές στιγμές, καθώς οι Ίβηρες είχαν μπλοκάρει τους παίκτες του Μαρτίνο.

Το παιχνίδι φαινόταν ότι θα έληγε ισόπαλο δίχως σκορ, ωστόσο στο 90+1’, μετά από σέντρα του Κουαρέσμα, ο 20χρονος Γκερέιρο με ωραία κεφαλιά χάρισε τη νίκη στην Πορτογαλία, πετυχαίνοντας παράλληλα το πρώτο του γκολ με την Εθνική ομάδας της χώρας του.