Πρέμιερ Λιγκ: Ήττα και -12 για Άρσεναλ (video)

9/11/2014 22:20
Απομακρύνθηκε ακόμα περισσότερο από την κορυφή η Άρσεναλ, η οποία παρότι προηγήθηκε στην έδρα της Σουόνσι, οι «κύκνοι» έκαναν μέσα σε τρία λεπτά την ανατροπή (2-1) και πήραν μεγάλη νίκη στο «Λίμπερτι», που φέρνει την ομάδα του Βενγκέρ στο -12 από την Τσέλσι!

Λίγες ημέρες μετά την ισοπαλία… σαν ήττα (3-3) από την Άντερλεχτ όπου η Άρσεναλ είχε προηγηθεί με 3-0, οι «κανονιέρηδες» τα έκαναν ξανά μαντάρα, καθώς παρότι προηγήθηκαν στην έδρα της Σουόνσι με 1-0, δέχτηκαν την ανατροπή σε τρία λεπτά (2-1) και βρέθηκαν στο -12 από την κορυφή.

Η ομάδα του Βενγκέρ προηγήθηκε χάρη σε πλασέ του Σάντσες στο 63’, με τον Χιλιανό να φτάνει τα 8 γκολ στο πρωτάθλημα, όμως η Σουόνσι κατάφερε να φέρει… τούμπα το ματς με φοβερή εκτέλεση φάουλ του Σίγκουρντσον (75’) και κεφαλιά Γκομίς (78’), με αποτέλεσμα να πάρει τη νίκη και να προσπεράσει την Άρσεναλ στην 5η θέση με 18 βαθμούς έναντι 17!