Σέριε Α: Γκέλαρε πριν τον Ολυμπιακό η Γιουβέντους (video)

19/10/2014 00:15
Πρώτη βαθμολογική απώλεια για τη Γιουβέντους, η οποία ήρθε ισόπαλη 1-1 στην έδρα της Σασουόλο και επέτρεψε στη Ρόμα να μειώσει τη διαφορά από την κορυφή στον ένα βαθμό.

Λίγες ημέρες πριν το παιχνίδι με τον Ολυμπιακό στο «Γ. Καραϊσκάκης», η Γιουβέντους γνώρισε την πρώτη της φετινή απώλεια στη φετινή σεζόν καθώς έμεινε στο 1-1 με τη Σασουόλο εκτός έδρας, πετώντας στα σκουπίδια την νίκη στο ντέρμπι με τη Ρόμα την προηγούμενη αγωνιστική.

Έπειτα από αναστάτωση στην άμυνα των φιλοξενούμενων, ο Ζάζα άνοιξε το σκορ με κοντινό σουτ στο 13ο λεπτό, με την Γιουβέντους να απαντάει άμεσα με γκολ του Πογκμπά στο 19’.

Η Γιουβέντους δημιούργησε καλές στιγμές στο πρώτο μέρος για να ξαναπάρει το προβάδισμα, ωστόσο στην επανάληψη η Σασουόλο μπλόκαρε την ομάδα του Αλέγκρι που δεν κατάφερε τελικά να πανηγυρίσει τη νίκη, κάτι που έχει να γίνει στην Σέριε Α από τις 30 Μαρτίου και την ήττα από τη Νάπολι στο «Σαν Πάολο».