21+

Φορτούνα Σιτάρντ - Χέρακλες

3/4/2022 15:30
Κωδ ΟΠΑΠ: 484
Ο συγκεκριμένος αγώνας παίχτηκε πριν 755 ημέρες. Για να δείτε την τελευταία αναμέτρηση πατήστε εδώ: Φορτούνα Σιτάρντ - Χέρακλες στις 10/11/2023

• Θεατές: 10067
90+4'

90+4'

10067 θεατές βρίσκονται σήμερα στο γήπεδο

90+4'

Κατοχή: Φορτούνα Σιτάρντ: 52%, Χέρακλες: 48%.

90+4'

Ελεύθερο για την ομάδα Χέρακλες

90+4'

Η ομάδα Φορτούνα Σιτάρντ έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

90+3'

Ελεύθερο για την ομάδα Φορτούνα Σιτάρντ

90+3'

Ο Bilal Basacikoglu από την ομάδα Χέρακλες είχε προσπάθεια εκτός στόχου

90+3'

Η ομάδα Χέρακλες έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

90+2'

Ο Mickael Tirpan από την ομάδα Φορτούνα Σιτάρντ είδε την πάσα του να κόβεται από έναν αντίπαλο.

90+2'

Ο Mickael Tirpan από την ομάδα Φορτούνα Σιτάρντ προωθεί την μπάλα μπροστά και προσπαθεί να δημιουργήσει ευκαιρία

90+2'

Η ομάδα Χέρακλες κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

90+2'

90+1'

Ο Sven Sonnenberg είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

90+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 3'

90+1'

90+1'

Ο Tijjani Noslin εκτελεί το φάουλ προς την εστία, αλλά ο Koen Bucker ελέγχει την φάση

90+1'

Ο Bilal Basacikoglu τιμωρείται για σπρώξιμο στον Jordan Rolly Botaka

90'

Κατοχή: Φορτούνα Σιτάρντ: 53%, Χέρακλες: 47%.

90'

Η ομάδα Φορτούνα Σιτάρντ έχει την κατοχή της μπάλας

89'

Ο Bilal Basacikoglu από την ομάδα Χέρακλες είναι σε θέση οφσάιντ

89'

88'

Ο Adrian Szoke από την ομάδα Χέρακλες το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Deroy Duarte

87'

87'

86'

86'

Η ομάδα Χέρακλες κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

85'

Ο Mats Seuntjens από την ομάδα Φορτούνα Σιτάρντ είναι σε θέση οφσάιντ

85'
Απόκρουση

Ο Sinan Bakis απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

85'

Ο Mats Seuntjens από την ομάδα Φορτούνα Σιτάρντ εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

85'
Απόκρουση

Ο Koen Bucker από την ομάδα Χέρακλες βγαίνει κάνει μία εξαιρετική απόκρουση.

85'

Το σουτ του Tijjani Noslin βρίσκει σε σώματα και αλλάζει πορεία αλλά ο γκολκίπερ σώζει σε κόρνερ! Σωτήρια επέμβαση!

85'

Ο Tijjani Noslin από την ομάδα Φορτούνα Σιτάρντ προωθεί την μπάλα μπροστά και προσπαθεί να δημιουργήσει ευκαιρία

84'

Η ομάδα Χέρακλες κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

84'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Mickael Tirpan από την ομάδα Φορτούνα Σιτάρντ ανατρέπει τον Bilal Basacikoglu

84'

Η ομάδα Χέρακλες εκδηλώνει επίθεση

83'

Ο Zian Flemming από την ομάδα Φορτούνα Σιτάρντ το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Bilal Basacikoglu

83'

Το σουτ του Jordan Rolly Botaka μπλοκάρεται

83'

82'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Dimitris Siovas από την ομάδα Φορτούνα Σιτάρντ αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

82'
Σέντρα

Ο Tijjani Noslin κάνει τη σέντρα

81'

Η ομάδα Χέρακλες έχει την κατοχή της μπάλας

81'

Η ομάδα Χέρακλες κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

80'

80'

Κατοχή: Φορτούνα Σιτάρντ: 51%, Χέρακλες: 49%.

80'

79'

79'

78'

Ο Koen Bucker κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

78'
Σέντρα

Ο Jordan Rolly Botaka κάνει τη σέντρα

78'

Ο Bilal Basacikoglu υποπίπτει σε χέρι

78'

Ο Anas Ouahim δίνει τη θέση του στον Adrian Szoke

78'

Ο Emil Hansson δίνει τη θέση του στον Bilal Basacikoglu

77'

Ο Dimitris Siovas από την ομάδα Φορτούνα Σιτάρντ το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Nikolai Laursen

76'

Η ομάδα Φορτούνα Σιτάρντ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

76'

75'

Ο αρχηγός παραδίδει το περιβραχιόνιο του καθώς βγαίνει αλλαγή.

75'

Ο Ben Rienstra δίνει τη θέση του στον Andreas Samaris

75'

Ο George Cox δίνει τη θέση του στον Jordan Rolly Botaka

75'

Ο Zian Flemming από την ομάδα Φορτούνα Σιτάρντ πιάνει την κεφαλιά αλλά η προσπάθεια του είναι πολύ άστοχη.

75'
Σέντρα

Ο Mickael Tirpan κάνει τη σέντρα

75'

Κατοχή: Φορτούνα Σιτάρντ: 50%, Χέρακλες: 50%.

75'

Η ομάδα Φορτούνα Σιτάρντ εκδηλώνει επίθεση

74'

74'

ΔΟΚΑΡΙ! Αγγίζει το γκολ ο Sinan Bakis αλλά το τελείωμα του βρίσκει στο δοκάρι!

73'

Ο Sinan Bakis από την ομάδα Χέρακλες προωθεί την μπάλα μπροστά και προσπαθεί να δημιουργήσει ευκαιρία

73'

72'
Απόκρουση

Ο Koen Bucker απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

72'

Ο Mats Seuntjens από την ομάδα Φορτούνα Σιτάρντ εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

72'

Ο Mats Seuntjens από την ομάδα Φορτούνα Σιτάρντ είδε την πάσα του να κόβεται από έναν αντίπαλο.

72'

71'

71'

Ο Paul Gladon κάνει την κεφαλιά προς την εστία αλλά ο Koen Bucker μπλοκάρει εύκολα

71'
Σέντρα

Ο George Cox κάνει τη σέντρα

70'

70'

Κατοχή: Φορτούνα Σιτάρντ: 48%, Χέρακλες: 52%.

70'

70'

Ο George Cox επιχειρεί να σκοράρει με απευθείας φάουλ, αλλά η μπάλα φεύγει άουτ

69'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Emil Hansson από την ομάδα Χέρακλες ανατρέπει τον Zian Flemming

69'
Απόκρουση

Ο Luca de la Torre απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

69'

69'
Απόκρουση

Ο Noah Fadiga απομακρύνει τον κίνδυνο διώχνοντας τη μπάλα σε κόρνερ...

68'

68'

68'

67'

66'

66'

Ο Emil Hansson έδωσε την ασίστ για το γκολ.

66'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Sinan Bakis σκοράρει με το αριστερό πόδι!

66'

Ο Emil Hansson από την ομάδα Χέρακλες πασάρει σε έναν συμπαίκτη του.

66'

65'

Η ομάδα Φορτούνα Σιτάρντ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

65'

Ο Lisandro Semedo δίνει τη θέση του στον Tijjani Noslin

65'

Ο Charlison Benschop δίνει τη θέση του στον Paul Gladon

64'

Ο George Cox από την ομάδα Φορτούνα Σιτάρντ εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

64'
Απόκρουση

Ο Nikolai Laursen απομακρύνει τον κίνδυνο διώχνοντας τη μπάλα σε κόρνερ...

64'

63'

Έχουμε ένα καλό μακρινό σουτ από τον Mats Seuntjens και ο Koen Bucker αναγκάζεται σε απόκρουση. Κόρνερ.

63'

62'

62'

62'
Σέντρα

62'

61'

Η ομάδα Φορτούνα Σιτάρντ παίζει κοντά την μπάλα σε ελεύθερο.

61'

Κατοχή: Φορτούνα Σιτάρντ: 46%, Χέρακλες: 54%.

60'

59'

58'

58'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Giacomo Quagliata σκοράρει με το αριστερό πόδι!

58'

Ο Giacomo Quagliata από την ομάδα Χέρακλες προωθεί την μπάλα μπροστά και προσπαθεί να δημιουργήσει ευκαιρία

58'

Η ομάδα Χέρακλες ξεκινάει αντεπίθεση

58'

57'

Ο Yanick van Osch κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

57'
Απόκρουση

Ο Lucas Schoofs αποτυγχάνει να απομακρύνει τη μπάλα και θέτει την ομάδα του υπό πίεση

57'
Σέντρα

56'

55'

Ο Emil Hansson από την ομάδα Χέρακλες είναι σε θέση οφσάιντ

55'

Κατοχή: Φορτούνα Σιτάρντ: 44%, Χέρακλες: 56%.

55'

54'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Mickael Tirpan από την ομάδα Φορτούνα Σιτάρντ ανατρέπει τον Emil Hansson

54'

Το σουτ του Emil Hansson μπλοκάρεται

54'
Απόκρουση

Ο Zian Flemming απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

54'
Σέντρα

Ο Giacomo Quagliata κάνει τη σέντρα

53'
Απόκρουση

Ο Dimitris Siovas απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

53'
Σέντρα

Ο Lucas Schoofs κάνει τη σέντρα

53'

Ο Giacomo Quagliata από την ομάδα Χέρακλες είδε την πάσα του να κόβεται από έναν αντίπαλο.

53'

Η ομάδα Φορτούνα Σιτάρντ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

52'

52'

Αυτή είναι μία τρομερή πάσα από τον Ben Rienstra της ομάδας Φορτούνα Σιτάρντ. Την πέρασε στην πλάτη της άμυνας αλλά η ευκαιρία πήγε χαμένη

52'

Ο Ben Rienstra από την ομάδα Φορτούνα Σιτάρντ προωθεί την μπάλα μπροστά και προσπαθεί να δημιουργήσει ευκαιρία

52'

51'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Zian Flemming από την ομάδα Φορτούνα Σιτάρντ ανατρέπει τον Noah Fadiga

51'

51'

51'

51'

Ο George Cox είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

50'

50'

Ο Zian Flemming χάνει μια καταπληκτική ευκαιρία για να σκοράρει, καθώς η προσπάθεια του μπλοκαρίστηκε!

50'

Ο George Cox από την ομάδα Φορτούνα Σιτάρντ στέλνει την μπάλα στην καρδιά της περιοχής.

50'

49'

48'

48'

48'

47'

46'

46'

45+4'

45+4'

Κατοχή: Φορτούνα Σιτάρντ: 40%, Χέρακλες: 60%.

45+3'

45+2'

45+2'

45+2'

45+2'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Anas Ouahim από την ομάδα Χέρακλες αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

45+1'
Σέντρα

Ο Emil Hansson κάνει τη σέντρα

45+1'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Mats Seuntjens από την ομάδα Φορτούνα Σιτάρντ ανατρέπει τον Noah Fadiga

45+1'

45'

Κατοχή: Φορτούνα Σιτάρντ: 41%, Χέρακλες: 59%.

44'

Ο Mats Seuntjens από την ομάδα Φορτούνα Σιτάρντ το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Sinan Bakis

44'

43'

43'

42'

42'
Σέντρα

Ο Nikolai Laursen από την ομάδα Χέρακλες προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

41'

Κατοχή: Φορτούνα Σιτάρντ: 42%, Χέρακλες: 58%.

41'

40'

Καλή ενέργεια από τον Sinan Bakis ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

40'

40'

39'

Ο Dimitris Siovas επιστρέφει στο γήπεδο.

39'

39'

39'

39'

Δεν μοιάζουν καλά τα πράγματα, με τον Dimitris Siovas να μεταφέρεται εκτός γηπέδου για να δεχτεί ιατρική περίθαλψη

37'

Ο Dimitris Siovas είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

37'

37'
Απόκρουση

Ο Martin Angha απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

37'
Σέντρα

Ο Noah Fadiga κάνει τη σέντρα

36'

Κατοχή: Φορτούνα Σιτάρντ: 43%, Χέρακλες: 57%.

36'

Ο Emil Hansson από την ομάδα Χέρακλες κάνει την πάσα μέσα στην περιοχή αλλά ένας αντίπαλος διώχνει

35'

35'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Zian Flemming από την ομάδα Φορτούνα Σιτάρντ ανατρέπει τον Luca de la Torre

34'

33'

33'
Σέντρα

Ο Lisandro Semedo από την ομάδα Φορτούνα Σιτάρντ προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

33'

32'

Ο Mickael Tirpan τιμωρείται για σπρώξιμο στον Luca de la Torre

32'

31'

31'

30'

30'

30'
Απόκρουση

Ο Nikolai Laursen απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

30'
Γέμισμα

Ο Mats Seuntjens εκτελεί το φάουλ με γέμισμα προς την περιοχή

29'

Ο Noah Fadiga από την ομάδα Χέρακλες το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον George Cox

29'

28'

Ο Nikolai Laursen από την ομάδα Χέρακλες είδε την πάσα του να κόβεται από έναν αντίπαλο.

28'
Σέντρα

28'

27'

27'
Απόκρουση

27'
Σέντρα

26'

25'

25'

25'

24'

23'

Ο Anas Ouahim από την ομάδα Χέρακλες είναι σε θέση οφσάιντ

23'

22'

22'

21'

21'

21'

20'

19'
Απόκρουση

19'
Σέντρα

18'

Κίτρινη κάρτα για τον George Cox

18'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο George Cox από την ομάδα Φορτούνα Σιτάρντ ανατρέπει τον Luca de la Torre

18'

Ο Luca de la Torre από την ομάδα Χέρακλες προωθεί την μπάλα μπροστά και προσπαθεί να δημιουργήσει ευκαιρία

18'
Απόκρουση

18'
Γέμισμα

18'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Anas Ouahim από την ομάδα Χέρακλες ανατρέπει τον Martin Angha

17'

Το σουτ του Sinan Bakis μπλοκάρεται

17'

Ο Giacomo Quagliata από την ομάδα Χέρακλες πασάρει σε έναν συμπαίκτη του.

17'
Ντρίμπλα

Επίδειξη τεχνικής κατάρτησης από τον Giacomo Quagliata , ο οποίος προσπερνάει με ντρίπλες τους αντιπάλους του

16'

16'
Απόκρουση

Ο Sven Sonnenberg απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

16'

15'

Κατοχή: Φορτούνα Σιτάρντ: 55%, Χέρακλες: 45%.

15'

15'

Ο Mats Seuntjens από την ομάδα Φορτούνα Σιτάρντ προωθεί την μπάλα μπροστά και προσπαθεί να δημιουργήσει ευκαιρία

14'

14'

13'

Ο Charlison Benschop από την ομάδα Φορτούνα Σιτάρντ είναι σε θέση οφσάιντ

13'
Σέντρα

12'

12'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Sinan Bakis από την ομάδα Χέρακλες αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

12'
Σέντρα

Ο Nikolai Laursen κάνει τη σέντρα

11'

11'

10'

10'
Σέντρα

10'

9'

9'

Ο Lucas Schoofs από την ομάδα Χέρακλες προσπαθεί να βρει με κεφαλιά τον συμπαίκτη του αλλά ένας αντίπαλος παρεμβαίνει.

9'

Ο Emil Hansson από την ομάδα Χέρακλες εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

8'

Ο Sinan Bakis εκτελεί το φάουλ και ο Yanick van Osch αποκρούει. Κόρνερ.

7'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Martin Angha από την ομάδα Φορτούνα Σιτάρντ ανατρέπει τον Sinan Bakis

6'

5'

5'

5'

Κατοχή: Φορτούνα Σιτάρντ: 79%, Χέρακλες: 21%.

5'

4'

4'

3'

Ο Charlison Benschop είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

3'

2'

1'

Ο διαιτητής σφύριξε. Ο Lucas Schoofs ανέτρεψε τον Charlison Benschop από πίσω και δόθηκε φάουλ

1'
Απόκρουση

1'
Σέντρα

1'

Τι κακό γήπεδο. Το χορτάρι λείπει σε πολλά μέρη.

1'

Συννεφιασμένος ο καιρός αυτήν τη στιγμή.

1'

Η ομάδα Φορτούνα Σιτάρντ είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

0'

0'

Καλησπέρα σας από το Fortuna Sittard Stadion, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

«Χάνεται» εκτός έδρας η Χέρακλες

Η Φορτούνα Σιτάρντ υποδέχεται την Χέρακλες για την 28η αγωνιστική της Eredivisie, σε ένα πολύ σημαντικό ματς για τη «μάχη» της παραμονής. Βαριά εκτός έδρας ήττα από την Αιντχόφεν γνώρισαν την περασμένη αγωνιστική οι γηπεδούχοι, ενώ οι φιλοξενούμενοι ηττήθηκαν επίσης εκτός έδρας από την Χέρενφεν.

ΦΟΡΤΟΥΝΑ ΣΙΤΑΡΝΤ
Διασύρθηκε με 5-0 στο «Φίλιπς Στάντιον» από την Αϊντχόφεν χωρίς να προβάλλει αντίσταση αφού ήδη πριν τη συμπλήρωση των πρώτων 45 λεπτών ήταν πίσω στο σκορ με 3-0 (Μαξ 10', Ντοάν 39' Ζαχάβι 41'). Απείλησε μόλις μία φορά, με σουτ του Σεμέδο στο δοκάρι στο 70', πριν τελικά δεχθεί άλλα δύο γκολ από Μπρούμα (77') και Βινίσιους (82') με το τελικό σκορ να μπορούσε να είναι ακόμα μεγαλύτερο αν ο γκολκίπερ των φιλοξενούμενων Φαν Οσχ δεν έκανε 10 επεμβάσεις σε σουτ εντός εστίας.

Με 22 πόντους η Φορτούνα είναι οριακά κάτω από τη ζώνη του υποβιβασμού (στην 16η θέση που οδηγεί στα μπαράζ παραμονή) και στο -1 από την Βίλεμ, έχοντας όμως κι ένα ματς λιγότερο, το οποίο είναι κόντρα στη Σπάρτα Ρότερνταμ, η οποία είναι ένα βαθμό πίσω της.

«Δεν έχουμε περιθώριο να μην παίρνουμε βαθμούς σε ματς όπως αυτό με τη Χέρακλες, αν θέλουμε να παραμείνουμε στην κατηγορία» , δήλωσε ο προπονητής της Φορτούνα, Σιόρς Ούλκε.

Αγωνιστικά Νέα: Με ίωση ο μέσος Γιόχανσον (6/0) και ο μεσοεπιθετικός Φεράτι (11/0). Εξέτισαν κι επιστρέφουν ο στόπερ Ανγκά (23/0) κι ο αριστερός μπακ Κοξ (22/2).

ΧΕΡΑΚΛΕΣ
Ηττήθηκε με 2-0 στην έδρα της Χέρενφεν, δεχόμενη δύο γκολ σε ανύποπτες φάσεις στο 59' και το 88' και χωρίς να είναι πραγματικά τόσο χειρότερη από την αντίπαλό της, αφού με λίγη προσοχή θα μπορούσε να έχει φύγει με τον βαθμό από το ματς, το οποίο ήταν γενικά ισορροπημένο. Μάλιστα η Χέρακλες ισοφάρισε σε 1-1 στο 83' με υπέροχο σουτ του Μπακίς από πλάγια θέση, αλλά το γκολ ακυρώθηκε από το VAR ως οφσάιντ.

Στο όριο να «μπλέξει» πολύ είναι πλέον η Χέρακλες αφού εκτός έδρας είναι αγνώριστη, έχοντας πάρει μόλις δύο βαθμούς σε 13 ματς. Βρίσκεται στην 14η θέση με 27 βαθμούς και χρειάζεται τη νίκη ώστε να αυξήσει τη διαφορά από τις τελευταίες θέσεις που οδηγούν σε απευθείας υποβιβασμό, παίρνοντας βαθιά ανάσα. Ηττήθηκε 2-0 από την Μπόχουμ, σε φιλικό ματς κατά τη διάρκεια της διακοπής.

«Θα χρειαστούμε ακόμα δύο με τρεις νίκες για να είμαστε ήσυχοι. Σε αυτό το σημείο της σεζόν δεν έχει σημασία το ωραίο ποδόσφαιρο αλλά οι πόντοι και με βάση αυτό λειτουργούμε», δήλωσε ο τεχνικός της Χέρακλες, Φρανκ Βόρμουθ.

Αγωνιστικά Νέα: Πλήγμα με τον τραυματισμό του μέσου Κιομουρτζόγλου (24/2), ενώ αμφίβολος είναι ο Σχουφς (20/0). Τραυματίες παραμένουν ακόμα ο γκολκίπερ Μπλάσβικ (22/0), ο επιθετικός Σίρχαουζ (18/4), ο εξτρέμ Αζαουί (12/3) και ο στόπερ Λες (3/0). Εξέτισε κι επιστρέφει ο αριστερός μπακ Κουλιάτα (23/0), ενώ διαθέσιμος είναι ξανά και ο μέσος Ντε Λα Τόρε (25/1).

Γιώργος Χρονόπουλος Αθλητικογράφος

Τραγική εκτός έδρας η Χέρακλες, σε μεγάλη ανάγκη για βαθμούς η Φορτούνα Σιτάρντ, που έχει την ευκαιρία να προσπεράσει τη Βίλεμ και να βγει εκτός επικίνδυνης ζώνης. Οι πολλές απουσίες των φιλοξενούμενων σε συνδυασμό με την καλή εικόνα της Φορτούνα εντός έδρας συνολικά με οδηγούν στον άσο.

• Η ομάδα Χέρακλες έχασε στους τελευταίους 5 αγώνες εκτός έδρας σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: 1 με απόδοση 2.20 στον ΟΠΑΠ
  • Στους τελευταίους 4 από 5 αγώνες της ομάδας Χέρακλες, μπήκαν λιγότερα από 2.5 γκολ (σε όλες τις διοργανώσεις).
    Σημείο: Under με απόδοση 1.82 στον ΟΠΑΠ

ΟΛΛΑΝΔΙΑ: Ερεντιβίζιε