10/11/2022 21:00
Κωδ ΟΠΑΠ: 954
1 - 0
Τελείωσε
Ο συγκεκριμένος αγώνας παίχτηκε πριν 530 ημέρες. Για να δείτε την τελευταία αναμέτρηση πατήστε εδώ: Καμπούρ - Φέγενορντ στις 16/4/2023

• Θεατές: 47500
90+4'

Η ομάδα Φέγενορντ είναι η νικήτρια του αγώνα, σ' ένα μοιρασμένο παιχνίδι όπου η μπίλια μπορούσε να κάτσει παντού

90+4'

90+4'

47500 θεατές βρίσκονται σήμερα στο γήπεδο

90+4'

Κατοχή: Φέγενορντ: 56%, Καμπούρ: 44%.

90+4'

Ο Marco Tol κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

90+3'

Η ομάδα Φέγενορντ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

90+3'

Ο Michael Breij κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Patrik Waalemark.

90+2'

Ελεύθερο για την ομάδα Φέγενορντ

90+2'

Ο Orkun Kokcu από την ομάδα Φέγενορντ δέχεται κίτρινη κάρτα μετά από επικίνδυνο μαρκάρισμα σε αντίπαλο παίκτη.

90+2'

Ο διαιτητής σφύριξε. Ο Orkun Kokcu ανέτρεψε τον Michael Breij από πίσω και δόθηκε φάουλ

90+2'

Ο Michael Breij κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

90+1'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Tom Boere από την ομάδα Καμπούρ ανατρέπει τον Santiago Gimenez

90+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 3'

90+1'

90+1'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Michael Breij από την ομάδα Καμπούρ αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

90'

Η σέντρα από τον Mitchell Paulissen από την ομάδα Καμπούρ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

90'

Κατοχή: Φέγενορντ: 57%, Καμπούρ: 43%.

90'

Ο David Hancko από την ομάδα Φέγενορντ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

89'

Ο Marco Tol σταματά επιτυχώς το σουτ

89'

Το σουτ του Santiago Gimenez μπλοκάρεται

89'

Ο Sebastian Szymanski κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Leon Bergsma.

89'

Ο Justin Bijlow από την ομάδα Φέγενορντ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

89'

Ο David Sambissa κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

88'

Η ομάδα Φέγενορντ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

88'

Ο Mees Hoedemakers δίνει τη θέση του στον Roberts Uldrikis

88'

Ο Quilindschy Hartman δίνει τη θέση του στον Marcos Lopez

88'

Ο Michael Breij σταματά επιτυχώς το σουτ

87'

87'

Ο Patrik Waalemark τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

87'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Tom Boere από την ομάδα Καμπούρ ανατρέπει τον David Hancko

86'

Ο Alex Bangura από την ομάδα Καμπούρ το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Mats Wieffer

86'

Ο Felix Mambimbi κάνει την κεφαλιά προς την εστία αλλά ο Justin Bijlow μπλοκάρει εύκολα

85'

Η σέντρα από τον David Sambissa από την ομάδα Καμπούρ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

85'

85'

Κατοχή: Φέγενορντ: 58%, Καμπούρ: 42%.

85'

Καλή ενέργεια από τον Michael Breij ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

84'

Ο Leon Bergsma κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

83'

Η ομάδα Φέγενορντ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

83'

83'

83'

83'

82'

Ο Marco Tol από την ομάδα Καμπούρ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

82'

Η ομάδα Καμπούρ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

82'

81'

Ο Sai van Wermeskerken κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

81'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο David Sambissa από την ομάδα Καμπούρ ανατρέπει τον David Hancko

81'

Ο Michael Breij κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Orkun Kokcu.

80'

80'

Ο Felix Mambimbi από την ομάδα Καμπούρ προσπαθεί να σκοράρει έξω από την περιοχή, αλλά το σουτ του έφυγε δίπλα από την εστία.

80'

Κατοχή: Φέγενορντ: 59%, Καμπούρ: 41%.

80'

79'

Ο Calvin Mac-Intosch δίνει τη θέση του στον Michael Breij

79'

Ο Jamie Jacobs δίνει τη θέση του στον Tom Boere

78'

78'

Μετά από βίαιο μαρκάρισμα, ο Patrik Waalemark δικαίως σημειώνεται στο μπλοκάκι του διαιτητή

78'

Μετά από βίαιο μαρκάρισμα, ο Calvin Mac-Intosch δικαίως σημειώνεται στο μπλοκάκι του διαιτητή

78'

Το παιχνίδι σταμάτησε. Οι παίκτες σπρώχνουν και φωνάζουν ο ένας στον άλλο, ο διαιτητής πρέπει να αναλάβει δράση.

77'

Ο Quilindschy Hartman κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

76'

75'

Κατοχή: Φέγενορντ: 60%, Καμπούρ: 40%.

75'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Alireza Jahanbakhsh για την ομάδα Φέγενορντ. Ο Felix Mambimbi σταματάει την φάση.

74'

Καλή ενέργεια από τον Santiago Gimenez ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

74'

Η ομάδα Φέγενορντ εκδηλώνει επίθεση

74'

74'

73'

73'

72'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Gernot Trauner από την ομάδα Φέγενορντ ανατρέπει τον Felix Mambimbi

72'

Η ομάδα Καμπούρ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

71'

Ο Quinten Timber δίνει τη θέση του στον Alireza Jahanbakhsh

71'

Ο Igor Paixao δίνει τη θέση του στον Mats Wieffer

71'

70'

70'

Ελεύθερο για την ομάδα Καμπούρ

70'

Ο Santiago Gimenez χάνει ανεπανάληπτη ευκαιρία για να σκοράρει!

70'

Ο Santiago Gimenez από την ομάδα Φέγενορντ είχε προσπάθεια εκτός στόχου

70'

Η ομάδα Φέγενορντ έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

69'

68'

Ο Leon Bergsma σταματά επιτυχώς το σουτ

68'

68'

Ο Igor Paixao τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

68'

67'

67'

67'

Το σουτ του Patrik Waalemark μπλοκάρεται

67'

Ο Sebastian Szymanski τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

66'

66'

Η ομάδα Καμπούρ έχει την κατοχή της μπάλας

65'

65'

Κατοχή: Φέγενορντ: 61%, Καμπούρ: 39%.

64'

63'

63'

63'

Ο Remco Balk δίνει τη θέση του στον David Sambissa

63'

Ο Silvester van der Water δίνει τη θέση του στον Felix Mambimbi

62'

Ο Leon Bergsma απομακρύνει τη μπάλα

62'

Ο Sebastian Szymanski από την ομάδα Φέγενορντ εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

61'

Ο Mees Hoedemakers απομακρύνει τη μπάλα

61'

Ο Patrik Waalemark από την ομάδα Φέγενορντ εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

60'

60'

60'

60'

Ο Alex Bangura κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

59'

59'

59'

Ο Javairo Dilrosun δίνει τη θέση του στον Patrik Waalemark

59'

Ο Danilo δίνει τη θέση του στον Santiago Gimenez

58'

57'

57'

57'

57'

Ο Calvin Mac-Intosch κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

56'

Ο Javairo Dilrosun κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

56'

Ο Joao Virginia από την ομάδα Καμπούρ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

56'

Ο Igor Paixao από την ομάδα Φέγενορντ εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

55'

Ο Silvester van der Water απομακρύνει τη μπάλα

55'

Ο Gernot Trauner κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

55'

54'

Ο Danilo από την ομάδα Φέγενορντ είναι σε θέση οφσάιντ

53'

53'

Ο Calvin Mac-Intosch κάνει την κεφαλιά προς την εστία αλλά ο Justin Bijlow μπλοκάρει εύκολα

53'

Ο Calvin Mac-Intosch κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Igor Paixao.

53'

Ο Alex Bangura από την ομάδα Καμπούρ εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

52'

Ο Lutsharel Geertruida από την ομάδα Φέγενορντ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

52'

51'

50'

50'

Κατοχή: Φέγενορντ: 63%, Καμπούρ: 37%.

50'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο David Hancko από την ομάδα Φέγενορντ ανατρέπει τον Silvester van der Water

49'

49'

49'

Το σουτ του Danilo μπλοκάρεται

48'

48'

48'

Ο Quinten Timber από την ομάδα Φέγενορντ είχε προσπάθεια εκτός στόχου

48'

47'

46'

46'

46'

45+2'

45+2'

Κατοχή: Φέγενορντ: 62%, Καμπούρ: 38%.

45+2'

45+2'

Ο Sai van Wermeskerken από την ομάδα Καμπούρ εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

45+2'

45+1'

45+1'

Ο Gernot Trauner απομακρύνει τη μπάλα

45+1'

ΔΟΚΑΡΙ! Η κεφαλιά από τον Leon Bergsma χτύπησε το δοκάρι!

45'

Ο Gernot Trauner έπιασε τη μπάλα με το χέρι και τιμωρήθηκε με κίτρινη

45'

Ο Gernot Trauner υποπίπτει σε χέρι

45'

44'

44'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Calvin Mac-Intosch από την ομάδα Καμπούρ ανατρέπει τον Igor Paixao

43'

42'

42'

Ο Javairo Dilrosun αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

41'

Ο Danilo κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

41'

41'

Ο Javairo Dilrosun τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

40'

40'

39'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Sebastian Szymanski από την ομάδα Φέγενορντ ανατρέπει τον Alex Bangura

39'

38'

37'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Quilindschy Hartman από την ομάδα Φέγενορντ ανατρέπει τον Calvin Mac-Intosch

37'

36'

Ο Calvin Mac-Intosch απομακρύνει τη μπάλα

36'

Ο Javairo Dilrosun από την ομάδα Φέγενορντ εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

35'

Ο Alex Bangura απομακρύνει τη μπάλα

35'

35'

35'

Ο Orkun Kokcu σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Joao Virginia ελέγχει την φάση

35'

34'

Ο Igor Paixao κάνει την κεφαλιά προς την εστία αλλά ο Joao Virginia μπλοκάρει εύκολα

34'

Η σέντρα από τον Lutsharel Geertruida από την ομάδα Φέγενορντ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

34'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Mees Hoedemakers από την ομάδα Καμπούρ ανατρέπει τον Sebastian Szymanski

34'

Ο Lutsharel Geertruida σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Joao Virginia ελέγχει την φάση

33'

33'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Alex Bangura από την ομάδα Καμπούρ ανατρέπει τον Danilo

33'

Ο Jamie Jacobs σουτάρει προς την εστία αλλά ο Justin Bijlow μπλοκάρει

32'

Η σέντρα από τον Remco Balk από την ομάδα Καμπούρ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

32'

Ο Gernot Trauner από την ομάδα Φέγενορντ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

31'

Η ομάδα Φέγενορντ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

31'

Η ομάδα Καμπούρ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

31'

30'

30'

29'

28'

Ο Remco Balk τιμωρείται για σπρώξιμο στον Orkun Kokcu

27'

27'

Ο Remco Balk απομακρύνει τη μπάλα

27'

ΔΟΚΑΡΙ! Η κεφαλιά από τον David Hancko χτύπησε το δοκάρι!

26'

Η σέντρα από τον Orkun Kokcu από την ομάδα Φέγενορντ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

26'

Ο Javairo Dilrosun από την ομάδα Φέγενορντ εκτελεί χαμηλά το κόρνερ από τα δεξιά.

26'

Ο Sai van Wermeskerken σταματά επιτυχώς το σουτ

25'

Ο Danilo της ομάδας Φέγενορντ παίρνει την κεφαλιά αλλά βλέπει την προσπάθεια του να μπλοκάρεται πριν καταλήξει στα δίχτυα.

25'

Ο Silvester van der Water από την ομάδα Καμπούρ εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

25'

25'

Ο Lutsharel Geertruida απομακρύνει τη μπάλα

24'

23'

22'

22'

Ο Joao Virginia κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

22'

Ο Calvin Mac-Intosch σταματά επιτυχώς το σουτ

22'

Το σουτ του Javairo Dilrosun μπλοκάρεται

21'

21'

Ο Quinten Timber κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

20'

20'

Ο Sebastian Szymanski υποπίπτει σε χέρι

20'

Ο Sai van Wermeskerken απομακρύνει τη μπάλα

20'

19'

19'

Ο Lutsharel Geertruida τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

18'

Ο Remco Balk από την ομάδα Καμπούρ το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Javairo Dilrosun

18'

Ο Orkun Kokcu κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

18'

Ο Mitchell Paulissen κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

17'

17'

16'

Η ομάδα Καμπούρ εκδηλώνει επίθεση

16'

16'

Ο Igor Paixao κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Calvin Mac-Intosch.

16'

15'

Κατοχή: Φέγενορντ: 64%, Καμπούρ: 36%.

15'

Η ομάδα Καμπούρ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

15'

14'

Ο Silvester van der Water είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

13'

13'

Η ομάδα Φέγενορντ έχει την κατοχή της μπάλας

13'

12'

Ο Quinten Timber σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Joao Virginia ελέγχει την φάση

11'

11'

Ο Igor Paixao από την ομάδα Φέγενορντ εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

11'

Ο Mees Hoedemakers σταματά επιτυχώς το σουτ

10'

Κατοχή: Φέγενορντ: 66%, Καμπούρ: 34%.

10'

Το σουτ του Orkun Kokcu μπλοκάρεται

10'

9'

Ο Lutsharel Geertruida κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

9'

8'

8'

8'

Ο Sebastian Szymanski κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Mees Hoedemakers.

7'

7'

6'

6'

5'

Κατοχή: Φέγενορντ: 74%, Καμπούρ: 26%.

4'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Quilindschy Hartman στέλνει με το αριστερό πόδι την μπάλα στα δίχτυα!

4'

Το αμυντικό λάθος του Mees Hoedemakers μπορεί να κοστίσει με γκολ στην ομάδα του

4'

Καλή ενέργεια από τον David Hancko ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

4'

4'

3'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Quinten Timber από την ομάδα Φέγενορντ ανατρέπει τον Mitchell Paulissen

3'

2'

2'

2'

2'

1'

Ο Leon Bergsma από την ομάδα Καμπούρ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

1'

1'

1'

Καλώς ήρθατε στο σημερινό παιχνίδι όπου οι προβολείς φωτίζουν όλο το γήπεδο.

1'

Η ομάδα Καμπούρ είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

0'

0'

Καλησπέρα σας από το de Kuip, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

Δεν θα χάσει την ευκαιρία η Φέγενορντ

Η Φέγενορντ υποδέχεται την Καμπούρ στο «Ντε Κάιπ» σε εξ αναβολής αναμέτρηση για την 12η αγωνιστική της Ερεντιβίζιε. Από νίκη στην έδρα της Φόλενταμ προέρχονται οι γηπεδούχοι, ενώ οι φιλοξενούμενοι υπέστησαν εντός έδρας ήττα από την Ναϊμέγκεν.

* Το ματς είχε αναβληθεί ώστε να προετοιμαστεί η Φέγενορντ καλύτερα για τις ευρωπαϊκές της υποχρεώσεις και συγκεκριμένα τον τελευταίο αγώνα στον 6ο όμιλο του Γιουρόπα Λιγκ, όπου επικράτησε 1-0 της Λάτσιο εντός έδρας και εξασφάλισε την πρώτη θέση και την απευθείας πρόκριση στην φάση των «16» της διοργάνωσης.

Πέρασε εύκολα από την έδρα της Φόλενταμ, της οποίας επικράτησε 2-0 και επέστρεψε στις νίκες. Η Φέγενορντ είχε από το ξεκίνημα τον έλεγχο του αγώνα και έφτασε κοντά στο γκολ μόλις στο 3', με την άμυνα να προλαβαίνει όμως τον Ντανίλο προ κενής εστίας. Στο 9' και στο 10' Σζιμάνσκι και Χεερτρούιντα δεν μπόρεσαν να ανοίξουν το σκορ από πλεονεκτικές θέσεις εντός περιοχής, αλλά στο 16' η μπάλα μετά από σέντρα έφτασε στον Ντανίλο, που από κοντά δεν αστόχησε και πλάσαρε για το 1-0. Οι φιλοξενούμενοι συνέχισαν στον ίδιο ρυθμό και έφτασαν σε δεύτερο τέρμα στο 43' με τον Σζιμάνσκι να ολοκληρώνει με υπέροχο μακρινό σουτ, γρήγορη αντεπίθεση που ξεδίπλωσαν. Οι βάσεις νίκης είχαν μπει και ήταν πολύ γερές για την ομάδα του Ρότερνταμ, που απειλήθηκε πρώτη φορά με ένα μακρινό σουτ στο 45', που πέρασε δίπλα από το δοκάρι, ενώ στο 75' σε μία φάση διαρκείας παραλίγο να δεχθεί την μείωση. Κατά τ' άλλα διαχειρίστηκε άψογα το προβάδισμα που είχε και έφτασε σε ένα εύκολο τρίποντο κόντρα στους νεοφώτιστους.

Η Φέγενορντ με την επιστροφή της στις νίκες ανέβηκε στους 27 βαθμούς και την τρίτη θέση, έχοντας ματς λιγότερο από την Αϊντχόφεν που είναι στην κορυφή με 30. Με νίκη την πιάνει στην κορυφή, προσπερνώντας τον Άγιαξ που «σκόνταψε» εντός έδρας με την Φίτεσε στο δικό του εξ αναβολής ματς την Τετάρτη (9/11).

«Δεν θα υποτιμήσουμε την Καμπούρ. Πρόκειται για μία πολύ καλή ομάδα, που παίζει συγκεκριμένο πλάνο, απλά έχει πρόβλημα στο σκοράρισμα, όπως κι εμείς εξάλλου σε πολλά ματς, αφού έχουμε βελτιωθεί μεν, αλλά υπάρχουν ακόμα περιθώρια» δήλωσε ο τεχνικός της ομάδας, Άρνε Σλοτ.

Αγωνιστικά νέα: Σταθερά εκτός ο εξτρέμ Ιντρίσι (8/1).

Ηττήθηκε εντός έδρας από την Ναϊμέγκεν με 1-0 και δείχνει να μην μπορέι να σηκώσει... κεφάλι με τίποτα μετά την αποχώρηση του Ντε Γιονκ από τον πάγκο. Το παιχνίδι πάντως ήταν ιδιαίτερα ανοιχτό και οι γηπεδούχοι απείλησαν πρώτοι με τον Φαν Ντερ Βάτερ να μην μπορεί να νικήσει με «λόμπα» τον αντίπαλο γκολκίπερ από καλή θέση στο 18'. Ένα λεπτό αργότερα ο Βιρτζίνια έκανε μεγάλη επέμβαση σε σουτ κρατώντας το μηδέν, ενώ στο 32' η Καμπούρ βγήκε πάλι στο προσκήνιο με τον «κεραυνό» που εξαπέλυσε ο Παουλίσεν, μετά από όμορφη ατομική ενέργεια, να βρίσκει σε ετοιμότητα τον αντίπαλο τερματοφύλακα. Στο 44' όμως ήρθε η «ψυχρολουσία» από μακρινό σουτ, με την μπάλα να βρίσκει στο δοκάρι πριν καταλήξει στα δίχτυα. Στο δεύτερο μέρος οι γηπεδούχοι επιτέθηκαν κατά κύματα αφήνοντας χώρους, τους οποίους οι φιλοξενούμενοι ξέρουν ως ομάδα να εκμεταλλεύονται πολύ καλά και έτσι στο 70' έφτασαν κοντά στο 2-0. Η μεγαλύτερη ευκαιρία πάντως του δευτέρου ημιχρόνου άνηκε στην Καμπούρ, με τον Γιάκομπς στο 74' να πλασάρει εντελώς άτσαλα και άστοχα μπροστά σε κενή εστία, ύστερα από γύρισμα της μπάλας και έτσι η ισοφάριση δεν ήρθε ποτέ, αφού ως το τέλος, παρά την προσπάθεια για πίεση το σκορ δεν άλλαξε.

Αυτή ήταν η τρίτη σερί ήττα για την ομάδα του Λεουβάρντεν, η οποία αυτή την φορά δεν είχε τόσο άσχημη εικόνα όσο σε άλλα ματς, αλλά η ουσία δεν αλλάζει. Αυτή είναι πως η Καμπούρ με 8 βαθμούς βρίσκεται στην 17η και προτελευταία θέση και απέχει 3 πόντους από την έξοδο από την επικίνδυνη ζώνη. Σταθερό παραμένει το επιθετικό πρόβλημα αφού έχει πετύχει μόλις 8 γκολ στο πρωτάθλημα έχοντας σκοράρει σε μόλις σε τρία από 12 ματς που έχει δώσει.

«Χρειαζόμαστε κάτι για να μας "ξυπνήσει" και να μας δώσει ώθηση. Παράγουμε φάσεις και πραγματικά δεν παίζουμε άσχημα, αλλά δεν το μετουσιώνουμε αυτό σε γκολ και βαθμούς, που τόσο χρειαζόμαστε για να εξασφαλίσουμε την παραμονή μας» δήλωσε ο τεχνικός της ομάδας, Πασκάλ Μποσάρτ.

Αγωνιστικά νέα: Νοκ άουτ τέθηκε ο μπακ Σχμιντ (9/0), ενώ εκτός παραμένουν εκτός οι μέσοι Μαουλούν (2/0) και Τερ Χέιντε (4/1).

Γιώργος Χρονόπουλος Αθλητικογράφος

Σπουδαία ευκαιρία να «πιάσει» στην κορυφή την Αϊντχόφεν έχει η Φέγενορντ, που δεν θέλει άλλες αναπάντεχες απώλειες εντός έδρας. Η Καμπούρ είναι μία από τις πιο αδύναμες ομάδες της Ερεντιβίζιε, η οποία είναι παράλληλα ντεφορμέ, ψάχνοντας λύσεις σε όλα τα επίπεδα και δύσκολα θα σταθεί στο «Ντε Κάιπ». Επιλογή ο άσος από ημίχρονο, αφού οι γηπεδούχοι μπορούν να «καθαρίσουν» από νωρίς.

• Η ομάδα Φέγενορντ δεν έχει χάσει στους τελευταίους 8 από 9 αγώνες στη διοργάνωση Ερεντιβίζιε.
    Σημείο: 1X με απόδοση 1.03 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Καμπούρ δεν έχει κερδίσει στους τελευταίους 8 από 9 αγώνες στη διοργάνωση Ερεντιβίζιε.
  • Στους τελευταίους 4 αγώνες της ομάδας Φέγενορντ, μπήκαν λιγότερα από 2.5 γκολ (σε όλες τις διοργανώσεις).
    Σημείο: Under με απόδοση 3.05 στον ΟΠΑΠ

ΟΛΛΑΝΔΙΑ: Ερεντιβίζιε