Σπέτσια - Τορίνο

6/11/2021 16:00
Κωδ ΟΠΑΠ: 211
1 - 0
Ο συγκεκριμένος αγώνας παίχτηκε πριν 907 ημέρες. Για να δείτε την τελευταία αναμέτρηση πατήστε εδώ: Σπέτσια - Τορίνο στις 27/5/2023

• Θεατές: 6953
90+5'

90+5'

Το σημερινό παιχνίδι θα διεξαχθεί με περιορισμένο αριθμό θεατών στις εξέδρες, εξαιτίας των μέτρων κατά της εξάπλωσης του κορωνοϊού.

90+5'

6953 θεατές βρίσκονται σήμερα στο γήπεδο

90+5'

Κατοχή: Σπέτσια: 40%, Τορίνο: 60%.

90+5'
Σέντρα

Ο Eddie Salcedo από την ομάδα Σπέτσια κάνει την σέντρα αλλά δεν βρίσκει στόχο

90+5'

Η ομάδα Σπέτσια κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

90+4'

Ο Eddie Salcedo από την ομάδα Σπέτσια εκτελεί το κόρνερ χαμηλά από τα αριστερά.

90+4'

Σουτ του Rey Manaj βρίσκει σε σώματα και καταλήγει εκτός εστίας

90+4'

Ο Rey Manaj από την ομάδα Σπέτσια προωθεί την μπάλα μπροστά και προσπαθεί να δημιουργήσει ευκαιρία

90+4'

Ο Armando Izzo τιμωρείται για σπρώξιμο στον Rey Manaj

90+3'

Ο Armando Izzo κάνει την κεφαλιά προς την εστία αλλά ο Ivan Provedel μπλοκάρει εύκολα

90+3'

Ο Daniele Baselli από την ομάδα Τορίνο εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

90+3'

Ένας παίκτης από την ομάδα Σπέτσια πασάρει σε έναν συμπαίκτη του.

90+3'
Απόκρουση

Ο Dimitrios Nikolaou απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

90+3'
Σέντρα

Ο Antonio Sanabria κάνει τη σέντρα

90+2'

Ελεύθερο για την ομάδα Σπέτσια

90+2'

Ο Viktor Kovalenko δίνει τη θέση του στον Salvador Ferrer

90+2'

Ο Ola Aina αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

90+1'

Ο Marko Pjaca της ομάδας Τορίνο παίρνει την κεφαλιά αλλά βλέπει την προσπάθεια του να μπλοκάρεται πριν καταλήξει στα δίχτυα.

90+1'
Γέμισμα

Ο Sasa Lukic εκτελεί το φάουλ με γέμισμα προς την περιοχή

90+1'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Giulio Maggiore από την ομάδα Σπέτσια ανατρέπει τον Sasa Lukic

90'

Η ομάδα Τορίνο κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

90'
Απόκρουση

Ο Kelvin Amian απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

90'
Σέντρα

Ο Dennis Praet κάνει τη σέντρα

90'
Σέντρα

Ο Ricardo Rodriguez από την ομάδα Τορίνο προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

90'

Κατοχή: Σπέτσια: 41%, Τορίνο: 59%.

89'

Κίτρινη κάρτα για τον Viktor Kovalenko

89'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Viktor Kovalenko από την ομάδα Σπέτσια ανατρέπει τον Ola Aina

89'

Η ομάδα Τορίνο κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

88'

Ο M'Bala Nzola από την ομάδα Σπέτσια είναι σε θέση οφσάιντ

87'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Sasa Lukic από την ομάδα Τορίνο ανατρέπει τον Giulio Maggiore

87'

Ο Simone Bastoni από την ομάδα Σπέτσια κάνει μία πάσα στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας αλλά «κόβεται από τον αντίπαλο.

87'

Η ομάδα Σπέτσια ξεκινάει αντεπίθεση

87'

Ο Armando Izzo από την ομάδα Τορίνο κάνει την πάσα μέσα στην περιοχή αλλά ένας αντίπαλος διώχνει

86'

Καλή ενέργεια από τον M'Bala Nzola ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

86'

Η ομάδα Σπέτσια έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

86'

Η ομάδα Σπέτσια έχει την κατοχή της μπάλας

85'

85'
Σέντρα

85'

Η ομάδα Τορίνο έχει την κατοχή της μπάλας

84'

Η ομάδα Σπέτσια κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

84'

Ο Koffi Djidji δίνει τη θέση του στον Armando Izzo

83'

Η ομάδα Τορίνο εκδηλώνει επίθεση

83'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Simone Zaza από την ομάδα Τορίνο ανατρέπει τον Rey Manaj

82'
Σέντρα

Ο Dennis Praet από την ομάδα Τορίνο προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

82'

82'

81'

81'

80'

Ο Daniele Verde δίνει τη θέση του στον Rey Manaj

79'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Gleison Bremer για την ομάδα Τορίνο. Ο Giulio Maggiore σταματάει την φάση.

79'

Ο Gleison Bremer της ομάδας Τορίνο παίρνει την κεφαλιά αλλά βλέπει την προσπάθεια του να μπλοκάρεται πριν καταλήξει στα δίχτυα.

79'

Ο Ricardo Rodriguez από την ομάδα Τορίνο εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

79'
Σέντρα

79'
Απόκρουση

Ο Martin Erlic απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

79'

78'

Σουτ του Gleison Bremer βρίσκει σε σώματα και καταλήγει εκτός εστίας

78'

Το σουτ του Marko Pjaca μπλοκάρεται

78'

Ο Antonio Sanabria από την ομάδα Τορίνο πασάρει σε έναν συμπαίκτη του.

78'
Σέντρα

78'

Ο Dennis Praet από την ομάδα Τορίνο κάνει την πάσα μέσα στην περιοχή αλλά ένας αντίπαλος διώχνει

78'
Απόκρουση

78'
Γέμισμα

Ο Ricardo Rodriguez εκτελεί το φάουλ με γέμισμα προς την περιοχή

77'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Kelvin Amian από την ομάδα Σπέτσια ανατρέπει τον Ola Aina

76'

76'

Ο διαιτητής δείχνει κίτρινη στον Dimitrios Nikolaou για αντιαθλητικό χτύπημα

76'

Ο διαιτητής δείχνει κίτρινη στον Antonio Sanabria για αντιαθλητικό χτύπημα

76'

Έχει σταματήσει το παιχνίδι και ο διαιτητής μιλάει στους παίκτες.

76'

Ο Dimitrios Nikolaou τιμωρείται για σπρώξιμο στον Antonio Sanabria

76'

Κατοχή: Σπέτσια: 42%, Τορίνο: 58%.

75'
Απόκρουση

Ο Antonio Sanabria απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

75'
Γέμισμα

Ο Daniele Verde εκτελεί το φάουλ με γέμισμα προς την περιοχή

75'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Sasa Lukic για την ομάδα Τορίνο. Ο Eddie Salcedo σταματάει την φάση.

74'

74'

Ο Wilfried Singo δίνει τη θέση του στον Simone Zaza

73'

73'

73'

Ο Emmanuel Quartsin Gyasi από την ομάδα Σπέτσια κάνει την πάσα μέσα στην περιοχή αλλά ένας αντίπαλος διώχνει

72'

72'

Η ομάδα Σπέτσια κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

72'

71'

Ο Jacopo Sala δίνει τη θέση του στον Eddie Salcedo

71'

Το παιχνίδι σταμάτησε

70'
Απόκρουση

Ο Simone Bastoni απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

70'
Σέντρα

Ο Ola Aina κάνει τη σέντρα

69'

69'

Η ομάδα Σπέτσια κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

68'

68'
Σέντρα

Ο Ricardo Rodriguez κάνει τη σέντρα

67'

Ο Ivan Provedel κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

66'

Η ομάδα Τορίνο κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

66'

Κατοχή: Σπέτσια: 43%, Τορίνο: 57%.

65'

Κίτρινη κάρτα για τον Kelvin Amian

65'

Ο Kelvin Amian από την ομάδα Σπέτσια το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Marko Pjaca

65'

65'

64'

Η ομάδα Σπέτσια παίζει κοντά την μπάλα σε ελεύθερο.

64'

Ο Antonio Sanabria από την ομάδα Τορίνο στέλνει την μπάλα λίγο άουτ. Τόσο κοντά!

64'
Σέντρα

Ο Wilfried Singo κάνει τη σέντρα

64'

63'

Ο Daniele Verde από την ομάδα Σπέτσια είναι σε θέση οφσάιντ

62'

Ο Sasa Lukic υποπίπτει σε χέρι

62'

61'

Η ομάδα Τορίνο έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

61'

Ο M'Bala Nzola από την ομάδα Σπέτσια κάνει την πάσα μέσα στην περιοχή αλλά ένας αντίπαλος διώχνει

60'

60'

58'

Ο Viktor Kovalenko έδωσε την ασίστ για το γκολ.

58'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Jacopo Sala της ομάδας Σπέτσια νικάει τον τερματοφύλακα έξω από την περιοχή με το δεξί πόδι!

58'

58'

58'

Ο αρχηγός παραδίδει το περιβραχιόνιο του καθώς βγαίνει αλλαγή.

57'

Ο Andrea Belotti δίνει τη θέση του στον Antonio Sanabria

57'

Ο Karol Linetty δίνει τη θέση του στον Marko Pjaca

57'

Ο Tomas Rincon δίνει τη θέση του στον Daniele Baselli

56'

56'

55'

55'

55'

55'

54'

54'

Ο Vanja Milinkovic-Savic κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

54'

Ο Daniele Verde από την ομάδα Σπέτσια εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

53'
Απόκρουση

Ο Koffi Djidji απομακρύνει τον κίνδυνο διώχνοντας τη μπάλα σε κόρνερ...

53'

Ο Jacopo Sala από την ομάδα Σπέτσια προωθεί την μπάλα μπροστά και προσπαθεί να δημιουργήσει ευκαιρία

53'

Η ομάδα Τορίνο κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

53'

53'

52'

Ο διαιτητής δείχνει κίτρινη στον Karol Linetty για αντιαθλητικό χτύπημα

52'

52'

51'

Ο M'Bala Nzola κάνει το σουτ, ο Vanja Milinkovic-Savic αποκρούει αλλά δεν μπορεί να συγκρατήσει την μπάλα...

51'

51'

Κατοχή: Σπέτσια: 45%, Τορίνο: 55%.

51'

51'

Ελεύθερο για την ομάδα Τορίνο

50'

Ο M'Bala Nzola πηγαίνει για γκολ, αλλά η προσπάθειά του δεν ήταν ποτέ κοντά στο στόχο.

50'

Ο Daniele Verde από την ομάδα Σπέτσια πασάρει σε έναν συμπαίκτη του.

50'

Ο Daniele Verde από την ομάδα Σπέτσια προωθεί την μπάλα μπροστά και προσπαθεί να δημιουργήσει ευκαιρία

49'

48'

48'

47'

46'

Ο M'Bala Nzola υποπίπτει σε χέρι

46'

46'

46'

46'

45+3'

45+3'

45+3'

Ο Wilfried Singo τιμωρείται για σπρώξιμο στον Kelvin Amian

45+2'

Ο Wilfried Singo από την ομάδα Τορίνο προωθεί την μπάλα μπροστά και προσπαθεί να δημιουργήσει ευκαιρία

45+2'

Ο Ola Aina από την ομάδα Τορίνο κάνει την πάσα μέσα στην περιοχή αλλά ένας αντίπαλος διώχνει

45+2'

45+1'

45+1'
Σέντρα

Ο Wilfried Singo από την ομάδα Τορίνο κάνει την σέντρα αλλά δεν βρίσκει στόχο

45+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 2'

45+1'

Κατοχή: Σπέτσια: 44%, Τορίνο: 56%.

45'

Ο M'Bala Nzola τιμωρείται για σπρώξιμο στον Gleison Bremer

45'

44'

Ο Karol Linetty από την ομάδα Τορίνο κάνει την πάσα μέσα στην περιοχή αλλά ο Ivan Provedel βγαίνει μπροστά και μαζεύει τη μπάλα

44'

43'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Simone Bastoni από την ομάδα Σπέτσια ανατρέπει τον Wilfried Singo

43'

Ο M'Bala Nzola τιμωρείται για σπρώξιμο στον Ricardo Rodriguez

42'

41'

41'

Η ομάδα Σπέτσια εκδηλώνει επίθεση

40'

40'

39'
Σέντρα

Ο Jacopo Sala από την ομάδα Σπέτσια κάνει την σέντρα αλλά δεν βρίσκει στόχο

38'

Ο Tomas Rincon έκανε φάουλ, καθώς δεν είχε άλλο τρόπο να σταματήσει την αντεπίθεση, και βλέπει κίτρινη κάρτα

38'

Ο Tomas Rincon από την ομάδα Τορίνο το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Giulio Maggiore

38'

38'

37'

36'

36'

35'

Κατοχή: Σπέτσια: 46%, Τορίνο: 54%.

34'

34'

34'

Ο Andrea Belotti από την ομάδα Τορίνο είναι σε θέση οφσάιντ

33'

33'

32'

Ο Emmanuel Quartsin Gyasi από την ομάδα Σπέτσια προσπαθεί να σκοράρει έξω από την περιοχή. Δυστυχώς η προσπάθειά του πέρασε μόλις άουτ.

32'

32'

31'

31'

Το παιχνίδι αρχίζει ξανά με ελεύθερο

30'

30'

Κατοχή: Σπέτσια: 48%, Τορίνο: 52%.

30'

Ο Karol Linetty τιμωρείται για σπρώξιμο στον Simone Bastoni

29'

29'

Ο Wilfried Singo από την ομάδα Τορίνο είχε προσπάθεια εκτός στόχου

29'

Ο Ivan Provedel βγαίνει από την εστία του αλλά δεν καταφέρνει να μπλοκάρει τη μπάλα

29'
Σέντρα

28'

28'

27'

26'

26'

Ο Emmanuel Quartsin Gyasi τιμωρείται για σπρώξιμο στον Ola Aina

25'

Κατοχή: Σπέτσια: 51%, Τορίνο: 49%.

25'
Σέντρα

Ο Daniele Verde από την ομάδα Σπέτσια προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

24'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Gleison Bremer από την ομάδα Τορίνο ανατρέπει τον M'Bala Nzola

23'

23'

22'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Giulio Maggiore από την ομάδα Σπέτσια ανατρέπει τον Wilfried Singo

21'

Κατοχή: Σπέτσια: 57%, Τορίνο: 43%.

21'
Πέναλτι

Μετά από εξέταση του VAR, ο διαιτητής αποφάσισε να παραμείνει στην αρχική απόφασή του και να μην καταλογίσει πέναλτι για την ομάδα Τορίνο!

21'

VAR - ΠΙΘΑΝΟ ΠΕΝΑΛΤΙ! - Ο διαιτητής σταματάει το παιχνίδι. Έλεγχος από το VAR σε εξέλιξη, πιθανός καταλογισμός πέναλτι.

20'

20'
Απόκρουση

Ο Dimitrios Nikolaou αποτυγχάνει να απομακρύνει τη μπάλα και θέτει την ομάδα του υπό πίεση

19'
Σέντρα

19'

18'

17'

17'

17'

Η ομάδα Τορίνο παίζει κοντά την μπάλα σε ελεύθερο.

16'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Martin Erlic για την ομάδα Σπέτσια. Ο Andrea Belotti σταματάει την φάση.

15'

Ο Tomas Rincon τιμωρείται για σπρώξιμο στον Jacopo Sala

15'

Κατοχή: Σπέτσια: 58%, Τορίνο: 42%.

15'

Ο Gleison Bremer τιμωρείται για σπρώξιμο στον M'Bala Nzola

14'

14'

13'

Ο Sasa Lukic επιστρέφει στο γήπεδο.

13'

Δεν μοιάζουν καλά τα πράγματα, με τον Sasa Lukic να μεταφέρεται εκτός γηπέδου για να δεχτεί ιατρική περίθαλψη

12'

Ο Sasa Lukic είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

12'

12'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Karol Linetty για την ομάδα Τορίνο. Ο Giulio Maggiore σταματάει την φάση.

12'

11'

Ο Daniele Verde αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

11'

Ο M'Bala Nzola από την ομάδα Σπέτσια κάνει μία εξαιρετική πάσα και ανοίγει χώρο...

11'

10'

10'

Ο Daniele Verde από την ομάδα Σπέτσια κάνει την πάσα μέσα στην περιοχή αλλά ένας αντίπαλος διώχνει

9'
Απόκρουση

Ο Wilfried Singo απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

9'
Γέμισμα

9'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Sasa Lukic από την ομάδα Τορίνο ανατρέπει τον Viktor Kovalenko

8'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Gleison Bremer από την ομάδα Τορίνο ανατρέπει τον Viktor Kovalenko

7'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Emmanuel Quartsin Gyasi από την ομάδα Σπέτσια ανατρέπει τον Ola Aina

7'

6'
Γέμισμα

Ο Daniele Verde από την ομάδα Σπέτσια εκτελεί το φάουλ αλλά δεν βρίσκει τον στόχο.

6'

Ο Sasa Lukic τιμωρείται για σπρώξιμο στον Giulio Maggiore

6'

Ο Giulio Maggiore από την ομάδα Σπέτσια προωθεί την μπάλα μπροστά και προσπαθεί να δημιουργήσει ευκαιρία

5'

5'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Andrea Belotti από την ομάδα Τορίνο ανατρέπει τον Martin Erlic

5'

4'

3'

3'

2'

2'

1'

1'

1'

Τέλεια ημέρα για ποδόσφαιρο, με ηλιόλουστο καιρό

1'

Η ομάδα Τορίνο είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

0'

0'

Καλησπέρα σας από το Stadio Alberto Picco, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

Σε καλύτερη κατάσταση η Τορίνο

Η Σπέτσια υποδέχεται την Τορίνο για την 12η αγωνιστική της Σέριε Α’. Ηττήθηκαν στη Φλωρεντία οι γηπεδούχοι, επικράτησαν της Σαμπντόρια οι φιλοξενούμενοι.

ΣΠΕΤΣΙΑ

Ταξίδεψε στη Φλωρεντία την προηγούμενη αγωνιστική, ήταν όμως ανύπαρκτη επιθετικά και ηττήθηκε με 3-0 από τη Φιορεντίνα. Κράτησε σχεδόν ως το τέλος του ημιχρόνου το μηδέν στην εστία της, στο 44’ όμως έμεινε πίσω στο σκορ από ένα πέναλτι του Βλάχοβιτς. Αντίδραση δεν υπήρχε στο 2ο μέρος, δεν δημιούργησε υποψία ευκαιρίας και απλά είδε τον Βλάχοβιτς να πετυχαίνει άλλα δύο τέρματα (62’, 74’) και να διαμορφώνει το τελικό σκορ.

Πλήρως αδιάφορη η εμφάνιση της, δεν έχει να κρατήσει κάτι και απλά υπέκυψε στην ανωτερότητα της αντιπάλου της. Έπεσε βέβαια στην 18η θέση και στη ζώνη του υποβιβασμού, δεν μας προκαλεί βέβαια και ιδιαίτερη έκπληξη η ως τώρα πορεία της. Ο Μότα προσπαθεί να βάλει το δικό του στυλ ποδοσφαίρου στην ομάδα, τα έχει καταφέρει αρκετά αλλά το θέμα είναι αν όλο αυτό ταιριάζει με το σύνολο που έχει. Με τον Ιταλιάνο πέρσι ήταν το ίδιο επιθετική αλλά με καλύτερο αμυντικό σχέδιο. Για την ώρα έχει τη χειρότερη άμυνα της κατηγορίας με 26 γκολ παθητικό.

«Δεν μου άρεσε η συμπεριφορά της ομάδας με την Φιορεντίνα. Αφού ξανά είδα το παιχνίδι κατάλαβα ότι δεν μπήκαμε ποτέ σε αυτό. Πέρα από την ποιότητα της Φιορεντίνα, πιστεύω ότι μπορούμε να δώσουμε παραπάνω αυτή τη φορά και είμαι σίγουρος ότι θα είναι διαφορετικά. Αντιμετωπίζουμε μία δυνατή ομάδα που βρίσκεται σε καλή κατάσταση αλλά πρέπει να είμαστε έτοιμοι για τέτοια παιχνίδια», τόνισε ο κόουτς Μότα.

Αγωνιστικά Νέα: Παραμένουν εκτός οι μέσοι Μπουράμπια (4/1) και Αγουδέλο (1/0).

ΤΟΡΙΝΟ

Έδειξε καλό πρόσωπο στην εντός έδρας αναμέτρηση με την Σαμπντόρια και πήρε μία δίκαιη νίκη με 3-0. Από μία υπέροχη ομαδική συνεργασία άνοιξε το σκορ στο 16’ με τον Πράτ να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα, είχε τον έλεγχο στη συνέχεια του ημιχρόνου και δεν απειλήθηκε. Η εικόνα ήταν παρόμοια και στην επανάληψη και στο 52’ ο Σίνγκο από πλάγια θέση διπλασίασε τα τέρματα της έπειτα από ωραία αντεπίθεση. Τα πράγματα έγιναν ακόμα πιο απλά για την ίδια όταν απέκτησε αριθμητικό πλεονέκτημα στο 67’ και στις καθυστερήσεις ο Μπελότι διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Κάποια στιγμή θα ερχόταν και μία άνετη νίκη, βάσει πάντα των εμφανίσεων που έχει κάνει. Δείχνει σε καλή κατάσταση το τελευταίο διάστημα και κυρίως δείχνει ομάδα του προπονητή της. Ο Γιούριτς έχει καταφέρει και με θεωρητικά λιγότερο ποιοτικές ομάδες, όπως ήταν η Βερόνα, να έχει αξιόλογες πορείες στη Σέριε Α’, αν βρει σταθερότητα στο Τορίνο τότε σίγουρα η «γκρανάτα» δεν θα μπλέξει σε περιπέτειες όπως πέρσι. Οι 14 βαθμοί και η 12η θέση δεν είναι κάτι ιδιαίτερο αλλά γενικά υπάρχει αισιοδοξία.

« Η ομάδα έχει κάνει πρόοδο και εκτός από το παιχνίδι στη Φλωρεντία στα άλλα είχαμε σωστή προσέγγιση. Η σωστή νοοτροπία υπάρχει, τώρα πρέπει να βελτιωθούμε σε κάποιες μικρές λεπτομέρειες. Έχω την αίσθηση ότι βαδίζουμε στον σωστό δρόμο»,τόνισε ο κόουτς Γιούριτς.

Αγωνιστικά Νέα: Παραμένουν εκτός ο μέσος Μαντράγκορα (8/0), ο εξτρέμ Μπρέκαλο (7/2) και ο μπακ Ανσάλντι (7/0). Επιστρέφει ο μέσος Πιάτσα (5/2). Τιμωρημένος ο μέσος Πομπέγκα (9/2).

Θάνος Τσαλουχίδης Αθλητικογράφος

Η Σπέτσια ξέρει πως πρέπει σε τέτοια παιχνίδια να δείχνει πολύ καλό πρόσωπο αν θέλει να παίρνει κάτι θετικό καθώς δεν μπορεί να κρατήσει το μηδέν στην άμυνα της. Απέναντι μάλιστα σε καλύτερες ομάδες όπως η Τορίνο μπορεί να δυσκολευτεί και στην δημιουργία. Η «γκρανάτα» βρίσκει ρυθμό, ο Γιούριτς ξέρει να διαχειρίζεται καλύτερα τέτοια παιχνίδια από τον Μότα και το διπλό προσφέρεται σε αξιόλογες τιμές.

• Στους τελευταίους 7 από 8 αγώνες της ομάδας Σπέτσια, μπήκαν περισσότερα από 2.5 γκολ (στη διοργάνωση Σέριε A).
    Σημείο: Over με απόδοση 1.65 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Σπέτσια δεν έχει κερδίσει στους τελευταίους 6 από 7 αγώνες στη διοργάνωση Σέριε A.
    Σημείο: X2 με απόδοση 1.28 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Σπέτσια ήταν ισόπαλη στο ημίχρονο στους τελευταίους 4 από 5 αγώνες εντός έδρας στη διοργάνωση Σέριε A.
    Σημείο: Ημ.X με απόδοση 2.07 στον ΟΠΑΠ

ΙΤΑΛΙΑ: Σέριε A