Σπέτσια - Σασσουόλο

5/12/2021 16:00
Κωδ ΟΠΑΠ: 481
2 - 2
Ο συγκεκριμένος αγώνας παίχτηκε πριν 879 ημέρες. Για να δείτε την τελευταία αναμέτρηση πατήστε εδώ: Σασσουόλο - Σπέτσια στις 2/11/2023

• Θεατές: 5000
90+6'

90+6'

5000 θεατές βρίσκονται σήμερα στο γήπεδο

90+6'

Κατοχή: Σπέτσια: 36%, Σασσουόλο: 64%.

90+6'

Το σουτ του Jeremie Boga μπλοκάρεται

90+5'

90+5'

Ελεύθερο για την ομάδα Σπέτσια

90+4'

Η ομάδα Σασσουόλο κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

90+4'

Η ομάδα Σπέτσια κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

90+4'
Σέντρα

Ο Ebrima Colley από την ομάδα Σπέτσια προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

90+4'
Απόκρουση

Ο Ebrima Colley απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

90+4'

Ο Giacomo Raspadori από την ομάδα Σασσουόλο εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

90+3'

Το σουτ του Domenico Berardi μπλοκάρεται

90+3'

Το σουτ του Giacomo Raspadori μπλοκάρεται

90+3'
Ντρίμπλα

Επίδειξη τεχνικής κατάρτησης από τον Giacomo Raspadori , ο οποίος προσπερνάει με ντρίπλες τους αντιπάλους του

90+3'

Ο M'Bala Nzola από την ομάδα Σπέτσια είναι σε θέση οφσάιντ

90+2'

Η ομάδα Σασσουόλο έχει την κατοχή της μπάλας

90+1'

Ο Kaan Ayhan εκτελεί το φάουλ αλλά η μπάλα βρίσκει στο τείχος

90+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 5'

90'

Κίτρινη κάρτα για τον Petko Hristov

90'

Ο Petko Hristov τιμωρείται για σπρώξιμο στον Jeremie Boga

90'

Κατοχή: Σπέτσια: 37%, Σασσουόλο: 63%.

89'
Σέντρα

Ο Domenico Berardi κάνει τη σέντρα

89'

Η ομάδα Σασσουόλο κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

88'

Η ομάδα Σπέτσια κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

88'

Ο αρχηγός παραδίδει το περιβραχιόνιο του καθώς βγαίνει αλλαγή.

88'

Ο Giulio Maggiore δίνει τη θέση του στον Simone Bastoni

88'

Ο Rey Manaj δίνει τη θέση του στον Ebrima Colley

87'
Απόκρουση

Ο Maxime Lopez απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

87'

Ένας παίκτης από την ομάδα Σπέτσια στέλνει την μπάλα μέσα στην περιοχή με ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά.

86'

86'

86'

Ο Davide Frattesi δίνει τη θέση του στον Abdou Harroui

84'

Κίτρινη κάρτα για τον Domenico Berardi

84'

ΟΧΙ ΠΕΝΑΛΤΙ! Ο διαιτητής θεωρεί ότι ο Domenico Berardi βούτηξε στην περιοχή. Αμφισβητούμενο!

84'
Σέντρα

Ο Jeremy Toljan κάνει τη σέντρα

84'

84'

84'

Το σουτ του Jeremy Toljan μπλοκάρεται

83'

Η ομάδα Σασσουόλο εκδηλώνει επίθεση

82'

Η ομάδα Σασσουόλο παίζει κοντά την μπάλα σε ελεύθερο.

82'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον M'Bala Nzola από την ομάδα Σπέτσια αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

82'

Ο Daniele Verde από την ομάδα Σπέτσια εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

82'

Θα έπρεπε να ήταν γκολ! Ο M'Bala Nzola έχασε μια μεγάλη ευκαιρία να σκοράρει, αλλά η προσπάθειά του πέρασε πίσω από τον Andrea Consigli

82'

ΕΥΚΑΙΡΙΑ! Ο M'Bala Nzola βρέθηκε τετ α τετ με τον τερματοφύλακα...

82'

O Martin Erlic στέλνει τη μπάλα μακριά.

82'

Το σουτ του Domenico Berardi βρίσκει σε σώματα, αλλά ο γκολκίπερ αντιδρά σωστά

82'
Απόκρουση

Ο Petko Hristov απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

81'
Σέντρα

Ο Giorgos Kyriakopoulos κάνει τη σέντρα

81'

Η ομάδα Σασσουόλο έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

81'
Απόκρουση

Ο Arkadiusz Reca απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

80'
Σέντρα

Ο Jeremie Boga κάνει τη σέντρα

80'

80'

Κατοχή: Σπέτσια: 38%, Σασσουόλο: 62%.

80'

Ο Jeremie Boga από την ομάδα Σασσουόλο είχε προσπάθεια εκτός στόχου

79'

Ο Domenico Berardi έδωσε την ασίστ για το γκολ.

79'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Giacomo Raspadori σκοράρει με το δεξί πόδι!

79'
Ντρίμπλα

78'

78'

77'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Gianluca Scamacca από την ομάδα Σασσουόλο αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

77'
Σέντρα

77'

76'

Ο Emmanuel Quartsin Gyasi είναι τραυματίας και αντικαθίσταται από τον Petko Hristov

75'

75'

Κίτρινη κάρτα για τον Giorgos Kyriakopoulos

74'

Ο Emmanuel Quartsin Gyasi είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

74'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Giorgos Kyriakopoulos για την ομάδα Σασσουόλο. Ο Emmanuel Quartsin Gyasi σταματάει την φάση.

74'

Το σουτ του Gianluca Scamacca μπλοκάρεται

73'

73'

Ο Giulio Maggiore από την ομάδα Σπέτσια είχε προσπάθεια εκτός στόχου

73'

Κίνδυνος! Ο Daniele Verde από την ομάδα Σπέτσια δίνει μία σωστή πάσα στην πλάτη της άμυνας και βρίσκει έναν συμπαίκτη του.

72'

71'

Ο Giacomo Raspadori από την ομάδα Σασσουόλο στέλνει την μπάλα μέσα στην περιοχή αλλά κόβεται από έναν αντίπαλο.

71'

Κίνδυνος! Ο Domenico Berardi από την ομάδα Σασσουόλο δίνει μία σωστή πάσα στην πλάτη της άμυνας και βρίσκει έναν συμπαίκτη του.

71'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Rey Manaj από την ομάδα Σπέτσια ανατρέπει τον Davide Frattesi

70'

Κατοχή: Σπέτσια: 40%, Σασσουόλο: 60%.

69'

Η ομάδα Σασσουόλο κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

69'

Ο Gregoire Defrel δίνει τη θέση του στον Jeremie Boga

68'
Απόκρουση

Ο M'Bala Nzola απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

68'

Ο Giorgos Kyriakopoulos από την ομάδα Σασσουόλο εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

68'

Ο Gregoire Defrel από την ομάδα Σασσουόλο κάνει μία πάσα στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας αλλά «κόβεται από τον αντίπαλο.

68'

67'

Ο Viktor Kovalenko δίνει τη θέση του στον Daniele Verde

67'

Ο Jacopo Sala δίνει τη θέση του στον Mehdi Bourabia

66'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Giacomo Raspadori στέλνει με το αριστερό πόδι την μπάλα στα δίχτυα!

66'
Απόκρουση

Ο Kelvin Amian αποτυγχάνει να απομακρύνει τη μπάλα και θέτει την ομάδα του υπό πίεση

66'
Σέντρα

66'

65'

65'

65'

64'

63'

Η ομάδα Σπέτσια κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

63'
Απόκρουση

Ο Kaan Ayhan απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

63'
Σέντρα

Ο Kelvin Amian κάνει τη σέντρα

63'

Η ομάδα Σπέτσια παίζει κοντά την μπάλα σε ελεύθερο.

62'

Τι ευκαιρία! Ο Gian Marco Ferrari έχει μια καταπληκτική ευκαιρία για να σκοράρει, αλλά η κεφαλιά του περνάει δίπλα από την εστία!

62'

Ο Domenico Berardi από την ομάδα Σασσουόλο εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

62'
Σέντρα

Ο Jeremy Toljan από την ομάδα Σασσουόλο προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

62'

61'

Ο Arkadiusz Reca από την ομάδα Σπέτσια προσπαθεί να βρει με κεφαλιά τον συμπαίκτη του αλλά αυτός δεν μπορεί να επωφεληθεί.

61'
Σέντρα

60'

60'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Maxime Lopez από την ομάδα Σασσουόλο ανατρέπει τον Rey Manaj

59'
Απόκρουση

59'
Σέντρα

59'

Ο Martin Erlic τιμωρείται για σπρώξιμο στον Gianluca Scamacca

58'

57'

Το σουτ του Giacomo Raspadori βρίσκει σε σώματα, αλλά ο γκολκίπερ αντιδρά σωστά

57'

56'

Ο Gianluca Scamacca από την ομάδα Σασσουόλο είναι σε θέση οφσάιντ

56'
Σέντρα

56'

55'
Απόκρουση

Ο Giorgos Kyriakopoulos απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

55'
Σέντρα

Ο Arkadiusz Reca κάνει τη σέντρα

55'

Κατοχή: Σπέτσια: 39%, Σασσουόλο: 61%.

55'

55'

ΔΟΚΑΡΙ! Αγγίζει το γκολ ο Giacomo Raspadori αλλά το τελείωμα του βρίσκει στο δοκάρι!

54'

Καλή στιγμή καθώς ο Maxime Lopez από την ομάδα Σασσουόλο βρήκε ωραία τον συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή...

54'
Ντρίμπλα

Επίδειξη τεχνικής κατάρτησης από τον Maxime Lopez , ο οποίος προσπερνάει με ντρίπλες τους αντιπάλους του

53'

Ο Dimitrios Nikolaou από την ομάδα Σπέτσια κάνει την πάσα στην πλάτη της άμυνας αλλά ο τερματοφύλακας βγαίνει και μαζεύει.

52'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Kaan Ayhan από την ομάδα Σασσουόλο ανατρέπει τον Giulio Maggiore

52'

Η ομάδα Σπέτσια έχει την κατοχή της μπάλας

51'

Το σουτ του Rey Manaj μπλοκάρεται

51'

Κατοχή: Σπέτσια: 42%, Σασσουόλο: 58%.

51'

Ο Gian Marco Ferrari σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Ivan Provedel ελέγχει την φάση

51'
Απόκρουση

Ο Kelvin Amian απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

50'

50'
Σέντρα

Ο Giacomo Raspadori από την ομάδα Σασσουόλο προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

49'

49'

Ο Gregoire Defrel από την ομάδα Σασσουόλο είδε την πάσα του να κόβεται από έναν αντίπαλο.

48'

Ο M'Bala Nzola έδωσε την ασίστ για το γκολ.

48'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Emmanuel Quartsin Gyasi της ομάδας Σπέτσια «τσιμπάει» την μπάλα με το δεξί! Εύκολο τελείωμα για τον Emmanuel Quartsin Gyasi

47'

Ο M'Bala Nzola από την ομάδα Σπέτσια στέλνει την μπάλα μέσα στην περιοχή και βρίσκει έναν συμπαίκτη του.

47'
Ντρίμπλα

Επίδειξη τεχνικής κατάρτησης από τον M'Bala Nzola , ο οποίος προσπερνάει με ντρίπλες τους αντιπάλους του

47'

47'

Η ομάδα Σπέτσια εκδηλώνει επίθεση

46'

46'

Ο Mert Muldur δίνει τη θέση του στον Jeremy Toljan

46'

Ο Matheus Henrique δίνει τη θέση του στον Giacomo Raspadori

46'

45+3'

45+3'

45+2'

Ο Domenico Berardi από την ομάδα Σασσουόλο το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Kelvin Amian

45+2'
Σέντρα

Ο Mert Muldur κάνει τη σέντρα

45+1'

Ο Domenico Berardi από την ομάδα Σασσουόλο κάνει την πάσα μέσα στην περιοχή αλλά ένας αντίπαλος διώχνει

45+1'

45+1'

Ο Rey Manaj επιχειρεί να σκοράρει με απευθείας φάουλ, αλλά η μπάλα φεύγει άουτ

45'

44'

Κίτρινη κάρτα για τον Davide Frattesi

44'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Davide Frattesi από την ομάδα Σασσουόλο ανατρέπει τον Giulio Maggiore

43'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Mert Muldur από την ομάδα Σασσουόλο ανατρέπει τον Rey Manaj

43'

43'
Σέντρα

Ο Giorgos Kyriakopoulos από την ομάδα Σασσουόλο κάνει την σέντρα μέσα στην περιοχή αλλά η μπάλα καταλήγει πλάγιο άουτ.

42'

42'

41'

41'

Ο Gregoire Defrel αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

41'

Ο Andrea Consigli κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

41'
Σέντρα

41'

40'

Ο Giulio Maggiore από την ομάδα Σπέτσια είναι σε θέση οφσάιντ

39'

Ο Rey Manaj κάνει το σουτ, ο Andrea Consigli αποκρούει αλλά δεν μπορεί να συγκρατήσει την μπάλα...

39'
Ντρίμπλα

Επίδειξη τεχνικής κατάρτησης από τον Rey Manaj , ο οποίος προσπερνάει με ντρίπλες τους αντιπάλους του

39'

Ο Gianluca Scamacca τιμωρείται για σπρώξιμο στον Martin Erlic

38'

38'

Ο Gianluca Scamacca αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

37'

Ο Rey Manaj τιμωρείται για σπρώξιμο στον Davide Frattesi

37'

Ο Arkadiusz Reca από την ομάδα Σπέτσια στέλνει την μπάλα μέσα στην περιοχή αλλά κόβεται από έναν αντίπαλο.

37'

Ο Arkadiusz Reca από την ομάδα Σπέτσια προωθεί την μπάλα μπροστά και προσπαθεί να δημιουργήσει ευκαιρία

36'
Γκολ

ΤΟ ΓΚΟΛ ΜΕΤΡΑΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ! - Αφού είδε ξανά τη φάση, ο διαιτητής αποφασίζει ότι το γκολ για την ομάδα Σπέτσια μετράει κανονικά.

36'

VAR - ΠΙΘΑΝΟ ΓΚΟΛ! - Ο διαιτητής σταματάει το παιχνίδι. Έλεγχος από το VAR σε εξέλιξη, πιθανός καταλογισμός γκολ.

36'

35'

Ο Arkadiusz Reca έδωσε την ασίστ για το γκολ.

35'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Rey Manaj της ομάδας Σπέτσια «τσιμπάει» την μπάλα με το δεξί! Εύκολο τελείωμα για τον Rey Manaj

35'
Σέντρα

34'
Απόκρουση

Ο Gian Marco Ferrari αποτυγχάνει να απομακρύνει τη μπάλα και θέτει την ομάδα του υπό πίεση

34'

33'

33'

Ο Rey Manaj από την ομάδα Σπέτσια το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Gian Marco Ferrari

32'

31'

Ο Gregoire Defrel από την ομάδα Σασσουόλο το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Emmanuel Quartsin Gyasi

31'

ΟΡΙΖΟΝΤΙΟ ΔΟΚΑΡΙ! Το σουτ από τον Gianluca Scamacca τραντάζει το οριζόντιο δοκάρι!

31'

31'

30'

30'

30'

Ο Ivan Provedel κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

29'
Σέντρα

29'

28'

Ο Kaan Ayhan από την ομάδα Σασσουόλο δίνει πάσα με το κεφάλι σε έναν συμπαίκτη του.

28'

28'
Απόκρουση

Ο Ivan Provedel απομακρύνει τον κίνδυνο διώχνοντας τη μπάλα σε κόρνερ...

28'
Γέμισμα

Ο Domenico Berardi εκτελεί το φάουλ με γέμισμα προς την περιοχή

26'

Κίτρινη κάρτα για τον Jacopo Sala

26'

Ο Jacopo Sala από την ομάδα Σπέτσια το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Domenico Berardi

26'

Ο Viktor Kovalenko από την ομάδα Σπέτσια εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

25'

Το σουτ του M'Bala Nzola μπλοκάρεται

25'

Ο M'Bala Nzola από την ομάδα Σπέτσια προωθεί την μπάλα μπροστά και προσπαθεί να δημιουργήσει ευκαιρία

25'

24'

24'

Ο Gianluca Scamacca από την ομάδα Σασσουόλο κάνει μία πάσα στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας αλλά «κόβεται από τον αντίπαλο.

23'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Jacopo Sala από την ομάδα Σπέτσια ανατρέπει τον Matheus Henrique

23'

22'

22'

O Dimitrios Nikolaou στέλνει τη μπάλα μακριά.

22'

21'

21'

Ο Arkadiusz Reca από την ομάδα Σπέτσια στέλνει την μπάλα στην καρδιά της περιοχής.

21'

21'

20'

Κατοχή: Σπέτσια: 31%, Σασσουόλο: 69%.

20'

19'

19'

18'

17'
Ολοκληρώθηκε

Ο ΕΛΕΓΧΟΣ ΤΟΥ VAR ΤΕΛΕΙΩΣΕ - Δεν θα υπάρξει κάποια αλλαγή απόφασης μετά τον έλεγχο του VAR.

17'

16'

16'

Κατοχή: Σπέτσια: 25%, Σασσουόλο: 75%.

16'
Απόκρουση

Ο Ivan Provedel απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

16'
Σέντρα

16'
Απόκρουση

15'
Γέμισμα

Ο Matheus Henrique εκτελεί το φάουλ με γέμισμα προς την περιοχή

15'

Ο Kelvin Amian από την ομάδα Σπέτσια το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Giorgos Kyriakopoulos

14'
Απόκρουση

Ο Martin Erlic απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

14'
Σέντρα

14'

13'

Η ομάδα Σπέτσια κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

12'

Ο M'Bala Nzola από την ομάδα Σπέτσια προσπαθεί να βρει με κεφαλιά τον συμπαίκτη του αλλά ένας αντίπαλος παρεμβαίνει.

12'
Σέντρα

Ο Emmanuel Quartsin Gyasi κάνει τη σέντρα

12'

11'

Ο Domenico Berardi από την ομάδα Σασσουόλο είχε προσπάθεια εκτός στόχου

11'

Ο Gregoire Defrel από την ομάδα Σασσουόλο στέλνει την μπάλα μέσα στην περιοχή και βρίσκει έναν συμπαίκτη του.

11'

10'

9'

9'

8'

8'

7'

7'

6'

6'

6'

5'

5'

Κατοχή: Σπέτσια: 50%, Σασσουόλο: 50%.

4'

Κίτρινη κάρτα για τον Giulio Maggiore

4'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Giulio Maggiore από την ομάδα Σπέτσια ανατρέπει τον Kaan Ayhan

3'

Ο Domenico Berardi της ομάδας Σασσουόλο βλέπει την απευθείας εκτέλεση φάουλ του να σταματάει στο οριζόντιο δοκάρι, αφού πρώτα την ακούμπησε ο Ivan Provedel.

2'

2'

VAR - ΠΙΘΑΝΟ ΠΕΝΑΛΤΙ! - Ο διαιτητής σταματάει το παιχνίδι. Έλεγχος από το VAR σε εξέλιξη, πιθανός καταλογισμός πέναλτι.

1'

Κίτρινη κάρτα για τον Arkadiusz Reca

1'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Arkadiusz Reca από την ομάδα Σπέτσια ανατρέπει τον Davide Frattesi

1'

Τι κακό γήπεδο. Το χορτάρι λείπει σε πολλά μέρη.

1'

Συννεφιασμένος ο καιρός αυτήν τη στιγμή.

1'

Η ομάδα Σασσουόλο είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

0'

0'

Καλησπέρα σας από το Stadio Alberto Picco, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

Ανεβαίνει η Σασσουόλο

Η Σπέτσια υποδέχεται τη Σασσουόλο για την 16η αγωνιστική της Σέριε Α. Ψάχνουν βαθμούς οι γηπεδούχοι, βρίσκουν τα πατήματα τους οι φιλοξενούμενοι.

ΣΠΕΤΣΙΑ

Ήξερε πως η αποστολή της στο Μιλάνο απέναντι στην Ίντερ ήταν ούτως ή άλλως δύσκολη, δεν αντιστάθηκε πολύ και γνώρισε την ήττα με 2-0. Μπήκε με αμυντικούς προσανατολισμούς στο παιχνίδι άντεξε για πάνω από μισή ώρα αλλά στο 36’ έμεινε πίσω στο σκορ από ένα μακρινό σουτ του Τσαλχάνογλου.

Στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου είχε την καλύτερη της στιγμή στο παιχνίδι αλλά ο Χαντάνοβιτς έδιωξε εντυπωσιακά την κεφαλιά του Αμιάν και στο δεύτερο μέρος ήταν ουσιαστικά ακίνδυνη. Γλίτωσε από το δοκάρι στην αρχή αλλά στο 58’ δέχθηκε και δεύτερο γκολ από πέναλτι του Λαουτάρο Μαρτίνεζε και κάπου εκεί έσβησαν οι ελπίδες της για κάτι καλό.

Δεν είχε και πολλές απαιτήσεις από το παιχνίδι, ίσως την περιμέναμε λίγο πιο επιθετική αλλά δεν την άφησε και η Ίντερ να αναπτυχθεί. Αυτή ήταν η 3η σερί ήττας της, ο Μότα προσπαθεί να γίνει λίγο πιο κυνικός για να μαζέψει βαθμούς αλλά απέναντι στις μεγάλες ομάδες δεν τα καταφέρνει. Παραμένει στο +1 από τη ζώνη του υποβιβασμού και έχει ένα αρκετά δύσκολο πρόγραμμα μπροστά της καθώς μέχρι τη διακοπή αντιμετωπίζει τις Ρόμα και Νάπολι έχοντας ενδιάμεσα να υποδεχθεί την Έμπολι.

Αγωνιστικά Νέα: Παραμένει εκτός ο μέσος Λέο Σένα αλλά επιστρέφει ο μέσος Μπουράμπια (4/1).

ΣΑΣΣΟΥΟΛΟ

Μετά τη μεγάλη νίκη της στην έδρα της Μίλαν, έβαλε δύσκολα και στη Νάπολι και τελικά πήρε το βαθμό της ισοπαλίας (2-2) στην εντός έδρας αναμέτρηση της Τετάρτης. Η αλήθεια είναι πως στο πρώτο μέρος θα μπορούσε να βρίσκεται πίσω στο σκορ, η αντίπαλος της ήταν αυτή που είχε τις πιο κλασικές στιγμές. Στην αρχή της επανάληψης το σκηνικό δεν άλλαξε, δέχτηκε δύο τέρματα μέσα σε οκτώ λεπτά (51’-59’) και φαινόταν πως δύσκολα θα πάρει κάτι από την αναμέτρηση. Κατάφερε να μειώσει βέβαια με ένα πολύ δυνατό σουτ του Σκαμάκα στο 71’, πίεσε παραπάνω και έφτασε στην ισοφάριση με μία κεφαλιά του Φεράρι στο 89’. Στις καθυστερήσεις μάλιστα έκανε και την ανατροπή αλλά το γκολ ακυρώθηκε μέσω VAR για φάουλ του Μπεράρντι στην αρχή της φάσης.

Από τα δύο τελευταία της παιχνίδια απέναντι σε Μίλαν και Νάπολι πήρε τέσσερις βαθμούς και φυσικά μπορεί να νιώθει ικανοποιημένη. Με τη συνολική βαθμολογική της συγκομιδή ωστόσο δεν είναι χαρούμενη, οι 19 βαθμοί την έχουν αφήσει χαμηλά, ωστόσο οι εμφανίσεις της το τελευταίο διάστημα έχουν φτιάξει το κλίμα. Αν καταφέρει να βρει και μία σταθερότητα στην απόδοση της, ίσως ελπίζει σε κάτι καλύτερο.

«Σίγουρα είναι ένα τεστ ωριμότητας. Η Σπέτσια στην έδρα της τα πηγαίνει πολύ καλύτερα από ότι εκτός. Μοιάζει να έχει διπλή ενέργεια και σε σχέση με τους ποιοτικούς παίκτες που διαθέτει μπορεί να μας βάλει δύσκολα. Πρέπει να κάνουμε καλή εμφάνιση και να υπερασπιστούμε τους εαυτούς μας», τόνισε ο κόουτς Ντιονίσι.

Αγωνιστικά Νέα: Παραμένουν εκτός ο εξτρέμ Ομπιάνγκ , ο μέσος Τζούριτσιτς (9/2) και ο στόπερ Γκολντανίγκα (1/0). Επιστρέφει ο εξτρέμ Μπογκά (8/0).

Θάνος Τσαλουχίδης Αθλητικογράφος

Η Σπέτσια προσπαθεί να εκμεταλλευτεί την έδρα της για να κερδίσει βαθμούς, το θέμα είναι αν θα ανοιχτεί απέναντι στη Σασσουόλο. Οι φιλοξενούμενοι αν βρουν χώρους μπορεί να γίνουν αρκετά επικίνδυνοι, έχουν ψυχολογία για το διπλό αλλά δεν θα τους εμπιστευτούμε. Αντίθετα το over μπαίνει άνετα σε ένα παρολί, ακόμα και σε δυάδα.

• Στους τελευταίους 9 αγώνες της ομάδας Σασσουόλο, μπήκαν περισσότερα από 2.5 γκολ (στη διοργάνωση Σέριε A).
    Σημείο: Over με απόδοση 1.55 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Σπέτσια ήταν ισόπαλη στο ημίχρονο στους τελευταίους 6 από 7 αγώνες εντός έδρας στη διοργάνωση Σέριε A.
    Σημείο: Ημ.X με απόδοση 2.18 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Σπέτσια δεν έχει κερδίσει στους τελευταίους 6 από 7 αγώνες στη διοργάνωση Σέριε A.
    Σημείο: X2 με απόδοση 1.38 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Σπέτσια έχασε στους τελευταίους 4 από 5 αγώνες στη διοργάνωση Σέριε A.
    Σημείο: 2 με απόδοση 2.12 στον ΟΠΑΠ

ΙΤΑΛΙΑ: Σέριε A