5

90+6'

10021 θεατές βρίσκονται σήμερα στο γήπεδο

90+6'

Η ομάδα Σπάρτα Ρότερνταμ είναι η νικήτρια του αγώνα, σ' ένα μοιρασμένο παιχνίδι όπου η μπίλια μπορούσε να κάτσει παντού

90+6'

90+5'

Κατοχή: Σπάρτα Ρότερνταμ: 48%, Φόλενταμ: 52%.

90+5'

Ο Quincy Hoeve κάνει την κεφαλιά προς την εστία αλλά ο Nick Olij μπλοκάρει εύκολα

90+5'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Djevencio van der Kust από την ομάδα Σπάρτα Ρότερνταμ ανατρέπει τον Damon Mirani

90+4'

Ελεύθερο για την ομάδα Φόλενταμ

90+4'

Ο Bart Vriends από την ομάδα Σπάρτα Ρότερνταμ πιάνει την κεφαλιά αλλά η προσπάθεια του είναι πολύ άστοχη.

90+3'

Φράγμα από τον Josh Flint, ο οποίος διακόπτει το τρέξιμο του Tobias Lauritsen. Το φάουλ σφυρίχτηκε.

90+3'

Η ομάδα Σπάρτα Ρότερνταμ εκτελεί πλάγιο στο δικό της μισό του γηπέδου

90+2'

Η ομάδα Φόλενταμ εκτελεί πλάγιο στο δικό της μισό του γηπέδου

90+1'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Quincy Hoeve από την ομάδα Φόλενταμ ανατρέπει τον Metinho

90+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 4'

90+1'

Η ομάδα Φόλενταμ εκδηλώνει επίθεση

90+1'

Ο Milan de Haan απομακρύνει τη μπάλα

90+1'

Ο Luke Le Roux κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

90'

90'

90'

Ο Tobias Lauritsen από την ομάδα Σπάρτα Ρότερνταμ πιάνει την κεφαλιά αλλά η προσπάθεια του είναι πολύ άστοχη.

90'

Ο Charles-Andreas Brym από την ομάδα Σπάρτα Ρότερνταμ εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

90'

Ο Brian Plat απομακρύνει τη μπάλα

89'

Η ομάδα Σπάρτα Ρότερνταμ εκτελεί πλάγιο μπροστά από την αντίπαλη περιοχή

89'

Ο Koki Saito δίνει τη θέση του στον Hamza el Dahri

88'

88'

Η ομάδα Σπάρτα Ρότερνταμ εκδηλώνει επίθεση

87'

Ο Mike Eerdhuijzen από την ομάδα Σπάρτα Ρότερνταμ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

87'

Ο Milan de Haan από την ομάδα Φόλενταμ εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

87'

86'

86'

Ο Mike Eerdhuijzen σταματά επιτυχώς το σουτ

86'

Το σουτ του Zach Booth μπλοκάρεται

86'

Η σέντρα από τον Calvin Twigt από την ομάδα Φόλενταμ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

86'

86'

85'

Παίκτης της ομάδας Φόλενταμ επιχειρεί μακρινό γέμισμα στην αντίπαλη περιοχή

85'

85'

Κατοχή: Σπάρτα Ρότερνταμ: 49%, Φόλενταμ: 51%.

84'

Ο Mio Backhaus κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

84'

Ο Deron Payne απομακρύνει τη μπάλα

84'

84'

83'

Ελεύθερο για την ομάδα Σπάρτα Ρότερνταμ

83'

Ο Achraf Douiri από την ομάδα Φόλενταμ είχε προσπάθεια εκτός στόχου

83'

83'

Η ομάδα Φόλενταμ έχει την κατοχή της μπάλας

83'

82'

Ο Bart Vriends απομακρύνει τη μπάλα

81'

80'

Κατοχή: Σπάρτα Ρότερνταμ: 50%, Φόλενταμ: 50%.

80'

79'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Milan de Haan από την ομάδα Φόλενταμ ανατρέπει τον Koki Saito

79'

Ο Nick Olij από την ομάδα Σπάρτα Ρότερνταμ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

79'

Ο Achraf Douiri από την ομάδα Φόλενταμ εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

79'

Ο Djevencio van der Kust σταματά επιτυχώς το σουτ

79'

Το σουτ του Luke Le Roux μπλοκάρεται

78'

Ο Said Bakari από την ομάδα Σπάρτα Ρότερνταμ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

78'

78'

Ο Said Bakari απομακρύνει τη μπάλα

77'

75'

Ο George Cox δίνει τη θέση του στον Brian Plat

75'

Κατοχή: Σπάρτα Ρότερνταμ: 52%, Φόλενταμ: 48%.

75'

Ο Djevencio van der Kust έδωσε την ασίστ για το γκολ.

75'

ΓΚΟΛ! - Ο Tobias Lauritsen σκοράρει μ' ένα αριστερό σουτ, με την μπάλα να κοντράρει.

74'

Η σέντρα από τον Djevencio van der Kust από την ομάδα Σπάρτα Ρότερνταμ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

74'

74'

74'

74'

73'

Δεν μοιάζουν καλά τα πράγματα, με τον George Cox να μεταφέρεται εκτός γηπέδου για να δεχτεί ιατρική περίθαλψη

73'

Ο George Cox είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

72'

72'

Ο Damon Mirani από την ομάδα Φόλενταμ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

72'

71'

71'

Ο Zach Booth από την ομάδα Φόλενταμ εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

71'

Ο Djevencio van der Kust από την ομάδα Σπάρτα Ρότερνταμ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

71'

70'

69'

69'

Ο Bart Vriends από την ομάδα Σπάρτα Ρότερνταμ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

69'

68'

67'

66'

65'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Milan de Haan από την ομάδα Φόλενταμ ανατρέπει τον Pelle Clement

65'

65'

Το παιχνίδι αρχίζει ξανά με ελεύθερο

64'

Ο Bram van Driel δίνει τη θέση του στον Milan de Haan

64'

64'

Ο Darius Johnson από την ομάδα Φόλενταμ βγαίνει εκτός γηπέδου επειδή η μύτη του έχει ματώσει.

63'

Ο Oskar Buur δίνει τη θέση του στον Deron Payne

63'

Ο Shunsuke Mito δίνει τη θέση του στον Charles-Andreas Brym

63'

62'

Καλή ενέργεια από τον Zach Booth ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

62'

Ο Bart Vriends σταματά επιτυχώς το σουτ

62'

Το σουτ του Darius Johnson μπλοκάρεται

62'

61'

Ο Koki Saito από την ομάδα Σπάρτα Ρότερνταμ εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

61'

61'

60'

Κατοχή: Σπάρτα Ρότερνταμ: 51%, Φόλενταμ: 49%.

60'

Ο Djevencio van der Kust από την ομάδα Σπάρτα Ρότερνταμ είναι σε θέση οφσάιντ

60'

59'

59'

59'

59'

Ο Djevencio van der Kust από την ομάδα Σπάρτα Ρότερνταμ είχε προσπάθεια εκτός στόχου

58'

58'

Ο Damon Mirani απομακρύνει τη μπάλα

57'

Ο George Cox κάνει σκληρό φάουλ σε αντίπαλο και σημειώνεται στο μπλοκάκι του διαιτητή

57'

Ο διαιτητής σφύριξε. Ο George Cox ανέτρεψε τον Shunsuke Mito από πίσω και δόθηκε φάουλ

56'

56'

56'

Δεν μοιάζουν καλά τα πράγματα, με τον Oskar Buur να μεταφέρεται εκτός γηπέδου για να δεχτεί ιατρική περίθαλψη

55'

Ο Oskar Buur είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

55'

Κατοχή: Σπάρτα Ρότερνταμ: 53%, Φόλενταμ: 47%.

55'

54'

Ο Mike Eerdhuijzen απομακρύνει τη μπάλα

54'

53'

Η ομάδα Φόλενταμ εκτελεί πλάγιο μπροστά από την αντίπαλη περιοχή

53'

53'

53'

Ο Camiel Neghli από την ομάδα Σπάρτα Ρότερνταμ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

52'

52'

51'

50'

Ο Luke Le Roux από την ομάδα Φόλενταμ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

50'

50'

49'

48'

47'

47'

Ο Bram van Driel από την ομάδα Φόλενταμ δεν πιάνει καλά το σουτ και η μπάλα φεύγει μακριά από την εστία

47'

Η σέντρα από τον Oskar Buur από την ομάδα Φόλενταμ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

47'

46'

46'

Ο Shunsuke Mito από την ομάδα Σπάρτα Ρότερνταμ είχε προσπάθεια εκτός στόχου

46'

46'

Ο Jonathan de Guzman δίνει τη θέση του στον Camiel Neghli

46'

Ο Vivaldo δίνει τη θέση του στον Quincy Hoeve

46'

45+1'

Οι δύο ομάδες δεν έχουν πολλές διαφορές στο πρώτο ημίχρονο

45+1'

45+1'

45+1'

45'

Ο Jonathan de Guzman κάνει σκληρό φάουλ σε αντίπαλο και σημειώνεται στο μπλοκάκι του διαιτητή

45'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Jonathan de Guzman από την ομάδα Σπάρτα Ρότερνταμ ανατρέπει τον Darius Johnson

44'

43'

Ο Darius Johnson κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

43'

43'

42'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Metinho από την ομάδα Σπάρτα Ρότερνταμ ανατρέπει τον Oskar Buur

42'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Shunsuke Mito από την ομάδα Σπάρτα Ρότερνταμ ανατρέπει τον Darius Johnson

41'

Ο Nick Olij κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

41'

Ο Mike Eerdhuijzen κάνει την κεφαλιά προς την εστία αλλά ο Mio Backhaus μπλοκάρει εύκολα

41'

Η σέντρα από τον Metinho από την ομάδα Σπάρτα Ρότερνταμ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

41'

Ο Mio Backhaus από την ομάδα Φόλενταμ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

41'

Ο Koki Saito από την ομάδα Σπάρτα Ρότερνταμ εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

41'

Ο Damon Mirani σταματά επιτυχώς το σουτ

41'

Το σουτ του Koki Saito μπλοκάρεται

40'

40'

Κατοχή: Σπάρτα Ρότερνταμ: 57%, Φόλενταμ: 43%.

39'

39'

39'

38'

38'

Ο Vivaldo από την ομάδα Φόλενταμ στέλνει την μπάλα λίγο δίπλα από το δοκάρι. Τόσο κοντά!

37'

Η σέντρα από τον George Cox από την ομάδα Φόλενταμ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

37'

36'

35'

Ο Luke Le Roux τραβάει αντίπαλο παίκτη από τη φανέλα και βλέπει κίτρινη

35'

Ο Luke Le Roux από την ομάδα Φόλενταμ το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Metinho

35'

Κατοχή: Σπάρτα Ρότερνταμ: 59%, Φόλενταμ: 41%.

35'

35'

34'

33'

Ο Said Bakari από την ομάδα Σπάρτα Ρότερνταμ το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Darius Johnson

33'

Ο Josh Flint από την ομάδα Φόλενταμ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

33'

Ο Shunsuke Mito από την ομάδα Σπάρτα Ρότερνταμ εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

33'

33'

33'

32'

Η ομάδα Σπάρτα Ρότερνταμ έχει την κατοχή της μπάλας

32'

32'

Ο Tobias Lauritsen κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Josh Flint.

31'

Ο Vivaldo τιμωρείται για σπρώξιμο στον Koki Saito

31'

31'

31'

31'

Ο Metinho απομακρύνει τη μπάλα

30'

30'

30'

30'

Κατοχή: Σπάρτα Ρότερνταμ: 61%, Φόλενταμ: 39%.

30'

29'

Ο George Cox από την ομάδα Φόλενταμ εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

29'

29'

Ο Oskar Buur από την ομάδα Φόλενταμ εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

29'

29'

Το σουτ του George Cox μπλοκάρεται

29'

Ο Oskar Buur από την ομάδα Φόλενταμ εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

28'

28'

Το σουτ του Vivaldo μπλοκάρεται

28'

28'

Ο Djevencio van der Kust απομακρύνει τη μπάλα

27'

27'

26'

25'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Tobias Lauritsen από την ομάδα Σπάρτα Ρότερνταμ ανατρέπει τον Josh Flint

25'

25'

Κατοχή: Σπάρτα Ρότερνταμ: 68%, Φόλενταμ: 32%.

24'

23'

23'

23'

Ο Oskar Buur κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

23'

22'

22'

22'

20'

Κατοχή: Σπάρτα Ρότερνταμ: 70%, Φόλενταμ: 30%.

20'

Ο Darius Johnson από την ομάδα Φόλενταμ είναι σε θέση οφσάιντ

18'

Ο Koki Saito από την ομάδα Σπάρτα Ρότερνταμ κάνει το φάουλ καθώς βρίσκει με τον αγκώνα του τον Damon Mirani

18'

18'

Ο Koki Saito κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Oskar Buur.

17'

17'

17'

17'

16'

16'

16'

Ο Pelle Clement από την ομάδα Σπάρτα Ρότερνταμ είχε προσπάθεια εκτός στόχου

15'

15'

Κατοχή: Σπάρτα Ρότερνταμ: 76%, Φόλενταμ: 24%.

15'

14'

Ο Oskar Buur από την ομάδα Φόλενταμ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

14'

14'

13'

13'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο George Cox από την ομάδα Φόλενταμ ανατρέπει τον Koki Saito

11'

11'

11'

Ο Shunsuke Mito από την ομάδα Σπάρτα Ρότερνταμ πιάνει την κεφαλιά αλλά η προσπάθεια του είναι πολύ άστοχη.

10'

10'

Καλή ενέργεια από τον Tobias Lauritsen ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

10'

Η σέντρα από τον Mike Eerdhuijzen από την ομάδα Σπάρτα Ρότερνταμ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

10'

Ο Shunsuke Mito από την ομάδα Σπάρτα Ρότερνταμ εκτελεί χαμηλά το κόρνερ από τα δεξιά.

10'

Κατοχή: Σπάρτα Ρότερνταμ: 77%, Φόλενταμ: 23%.

9'

Ο George Cox σταματά επιτυχώς το σουτ

9'

Το σουτ του Shunsuke Mito μπλοκάρεται

9'

9'

8'

8'

8'

7'

Ο Oskar Buur υποπίπτει σε χέρι

6'

6'

Ο Oskar Buur απομακρύνει τη μπάλα

6'

5'

5'

Κατοχή: Σπάρτα Ρότερνταμ: 83%, Φόλενταμ: 17%.

5'

5'

Ο George Cox απομακρύνει τη μπάλα

4'

4'

4'

3'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Darius Johnson από την ομάδα Φόλενταμ ανατρέπει τον Bart Vriends

2'

2'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Calvin Twigt από την ομάδα Φόλενταμ ανατρέπει τον Metinho

2'

Ο Calvin Twigt κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

1'

1'

Συννεφιασμένος ο καιρός αυτήν τη στιγμή.

1'

Η ομάδα Φόλενταμ είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

1'

0'

Καλησπέρα σας από το Sparta Stadion, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

«Κλείνουν» θέση στα πλέι οφ οι «μονομάχοι»

Η Σπάρτα Ρότερνταμ φιλοξενεί τη Φόλενταμ στην 31η αγωνιστική της Ερεντιβίζιε. Από εκτός έδρας νίκη επί της Άλμερε Σίτι προέρχονται οι «μονομάχοι», ενώ οι «πορτοκαλί» ηττήθηκαν εκτός έδρας από την Εξέλσιορ την περασμένη αγωνιστική.

Έδειξε χαρακτήρα και πήρε μία πολύ σημαντική νίκη στην έδρα της Άλμερε Σίτι με 3-2. Αν και έμεινε πίσω στο σκορ μόλις στο 5΄, απάντησε άμεσα ισοφαρίζοντας στο 19' με κοντινή προσπάθεια του Λαουρίτσεν και πέτυχε την ανατροπή στο 28' με σουτ εντός περιοχής του Φαν ντερ Κουστ. Η «φλυαρία» και επιπολαιότητα που επέδειξε στη συνέχεια άφησε ρευστή την κατάσταση και τελικά δέχθηκε την ισοφάριση στο 87', ωστόσο ένα λεπτό αργότερα ένα δυνατό σουτ στην κίνηση του Φερσχούερεν της έδωσε εκ νέου το προβάδισμα, το οποίο και δεν έχασε ως τη λήξη.

Τρίτη νίκη στα τέσσερα τελευταία ματς για τους «μονομάχους» που που ανέβηκαν στους 40 βαθμούς και είναι στο -4 από τη Χέρενφεν, έχοντας μάλιστα ματς λιγότερο, ενώ ταυτόχρονα είναι και στο -5 από τη Φορτούνα Σιτάρντ.

Η ομάδα του κόουτς Ράιστναϊκ αν και δεν έχει σταθερότητα, δείχνει να είναι σε καλή κατάσταση στο φινάλε του πρωταθλήματος και έτσι κρατά γερά την 9η θέση που οδηγεί στα ευρωπαϊκά πλέι οφ.

Αγωνιστικά νέα: Αποθεραπεύτηκε κι επιστρέφει ο μπακ Βαντερντάμ (15/0), αλλά πολύ σημαντική είναι η απώλεια του βασικού μεσοεπιθετικού Φερσχούερεν (27/9) που τέθηκε νοκ άουτ λόγω τραυματισμού. Εκτός παραμένει και ο πολύτιμος μέσος Κιτολάνο (24/5). Συνετρίβη με 4-0 από την Εξέλσιορ στο εκτός έδρας ντέρμπι παραμονής, αφού δεν μπόρεσε ποτέ να μπει στον ρυθμό του αγώνα και το σκορ θα μπορούσε να είναι ακόμα πιο «βαρύ» για αυτήν. Άντεξε πάντως σχεδόν ως το φινάλε του πρώτου μέρους όταν και τελικά δέχθηκε δύο τέρματα (41', 43'), με την εστία της να παραβιάζεται άλλες δύο φορές στην επανάληψη (55', 67), ολοκληρώνοντας μάλιστα το ματς με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Καρίμ στο 90'+3'.

Η μικρή σε διάρκεια αγωνιστική της «άνοιξη» λοιπόν έφτασε άδοξα στο τέλος της μετά από ένα μικρό αήττητο σερί τριών αγώνων (1-2-0). το ματς με την Εξέλσιορ πάντως ήταν η τελευταία της ρεαλιστική ευκαιρία να πετύχει το... ακατόρθωτο και να διεκδικήσει την παραμονή στην κατηγορία, αλλά πλέον μοιάζει να περιμένει απλά το μοιραίο, αφού με 19 βαθμούς είναι στη 17η θέση και το -5 από τη Βάαλβαϊκ και τη 16η θέση που οδηγεί στα μπαράζ παραμονής.

«Ήταν απαράδεκτη η εμφάνιση κόντρα στην Εξέλσιορ, αλλά έχουμε ακόμα τέσσερα ματς και πρέπει να παλέψουμε, αφήνοντας πίσω ό,τι συνέβη» δήλωσε ο κόουτς Σίμονς.

Αγωνιστικά νέα: Συμπλήρωσαν κάρτες και εκτίουν ποινή ο βασικός κεντρικός αμυντικός Μπεναμάρ και ο αναπληρωματικός εξτρέμ Καρίμ. Από εκεί και πέρα τραυματίες είναι ο βασικός στόπερ Εμπουγιάμπα (7/0) -που αποκάλυψε πως αντιμετωπίζει πρόβλημα με την καρδιά του και παλεύει να επιστρέψει σε κανονικούς ρυθμούς-, ο βασικός μέσος Ντε Χάαν (24/3), ο βασικός επιθετικός Ουλντ-Σιχ (25/2) και ο μέσος Αντονιόλι (3/0)=, ενώ αμφίβολος είναι o πολύτιμος μέσος Τβιχτ (19/2).

Γιώργος Χρονόπουλος Αθλητικογράφος

Οι «μονομάχοι» έχουν την ευκαιρία να βάλουν πολύ γερές βάσεις για την κατάκτηση της τελευταίας θέσης που οδηγεί στα πλέι οφ και να κοιτάξουν και ελαφρώς πιο πάνω βαθμολογικά. Σε καλό «φεγγάρι» και σίγουρα παρ' ότι εντός έδρας φέτος συναντούν προβλήματα, παραμένουν πολύ ανώτερη ομάδα από τη Φόλενταμ που παλεύει μεν, αλλά πλέον έχει χάσει το... τρένο της παραμονής και ψάχνει θαύματα. Άσο από ημίχρονο που συνδυάζεται και με combo στα γκολ.

• Η ομάδα Φόλενταμ δεν έχει κερδίσει στους τελευταίους 11 από 12 αγώνες σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: 1X με απόδοση 1.01 στον ΟΠΑΠ
  • Στους τελευταίους 6 αγώνες της ομάδας Σπάρτα Ρότερνταμ, μπήκαν περισσότερα από 2.5 γκολ (στη διοργάνωση Ερεντιβίζιε).
    Σημείο: Over με απόδοση 1.23 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Σπάρτα Ρότερνταμ νικούσε στο ημίχρονο στους τελευταίους 5 αγώνες στη διοργάνωση Ερεντιβίζιε.
    Σημείο: Ημ.1 με απόδοση 1.47 στον ΟΠΑΠ

ΟΛΛΑΝΔΙΑ: Ερεντιβίζιε