21+

Σπάρτα Ρότερνταμ - Έμεν

8/10/2022 19:45
Κωδ ΟΠΑΠ: 416
Ο συγκεκριμένος αγώνας παίχτηκε πριν 567 ημέρες. Για να δείτε την τελευταία αναμέτρηση πατήστε εδώ: Έμεν - Σπάρτα Ρότερνταμ στις 18/3/2023

• Θεατές: 10087
90+10'

90+9'

Κατοχή: Σπάρτα Ρότερνταμ: 44%, Έμεν: 56%.

90+9'

Ο Julius Dirksen κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

90+8'

Κίτρινη κάρτα για τον Jasin Assehnoun

90+8'

Απρόσεκτο μαρκάρισμα εδώ. Ο Jasin Assehnoun υποπίπτει σε σκληρό φάουλ στον Joshua Kitolano

90+8'

Ο Joshua Kitolano σταματά επιτυχώς το σουτ

90+8'

Το σουτ του Julius Dirksen μπλοκάρεται

90+8'

Ο Bart Vriends από την ομάδα Σπάρτα Ρότερνταμ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

90+8'

Ο Mark Diemers από την ομάδα Έμεν εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

90+7'

Η ομάδα Έμεν κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

90+6'

Αφού έβγαλε τη φανέλα, ο διαιτητής αναγκάζει να δείξει κίτρινη κάρτα στον Mario Engels

90+5'

Ο Sven Mijnans έδωσε την ασίστ για το γκολ.

90+5'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Mario Engels σκοράρει με το αριστερό πόδι!

90+5'

Ο Michael Heylen έκανε μία κακή εκτέλεση που οδήγησε σε γκολ του αντιπάλου.

90+5'

90+5'

Ο Arno Verschueren δίνει τη θέση του στον Omar Rekik

90+5'
Ολοκληρώθηκε

Ο ΕΛΕΓΧΟΣ ΤΟΥ VAR ΤΕΛΕΙΩΣΕ - Δεν θα υπάρξει κάποια αλλαγή απόφασης μετά τον έλεγχο του VAR.

90+3'

VAR - ΠΙΘΑΝΟ ΓΚΟΛ! - Ο διαιτητής σταματάει το παιχνίδι. Έλεγχος από το VAR σε εξέλιξη, πιθανός καταλογισμός γκολ.

90+3'

Ο Ole Romeny από την ομάδα Έμεν είναι σε θέση οφσάιντ

90+3'

90+3'

Ο Jeremy van Mullem από την ομάδα Σπάρτα Ρότερνταμ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

90+2'

Κίτρινη κάρτα για τον Arno Verschueren

90+2'

Ο Arno Verschueren από την ομάδα Σπάρτα Ρότερνταμ το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Mark Diemers

90+2'

Ελεύθερο για την ομάδα Σπάρτα Ρότερνταμ

90+2'

Η σέντρα από τον Jari Vlak από την ομάδα Έμεν βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

90+1'

Ο Lorenzo Burnet είναι τραυματίας και αντικαθίσταται από τον Julius Dirksen

90+1'

Δεν μοιάζουν καλά τα πράγματα, με τον Lorenzo Burnet να μεταφέρεται εκτός γηπέδου για να δεχτεί ιατρική περίθαλψη

90+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 7'

90+1'

Ο Lorenzo Burnet είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

90'

Ο Arno Verschueren τιμωρείται για σπρώξιμο στον Ahmed El Messaoudi

90'

Κατοχή: Σπάρτα Ρότερνταμ: 45%, Έμεν: 55%.

90'

Η ομάδα Σπάρτα Ρότερνταμ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

90'

89'

Η ομάδα Έμεν κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

89'

89'

Η ομάδα Σπάρτα Ρότερνταμ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

88'

Ο Koki Saito από την ομάδα Σπάρτα Ρότερνταμ είναι σε θέση οφσάιντ

87'

Η ομάδα Σπάρτα Ρότερνταμ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

86'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Jari Vlak από την ομάδα Έμεν ανατρέπει τον Joshua Kitolano

86'

85'

Ο Jeroen Veldmate δίνει τη θέση του στον Jasin Assehnoun

85'

Ο Dirk Abels δίνει τη θέση του στον Mario Engels

85'

Ο Tobias Lauritsen δίνει τη θέση του στον Jeremy van Mullem

84'

Ο Vito van Crooij από την ομάδα Σπάρτα Ρότερνταμ είναι σε θέση οφσάιντ

84'

82'

Ο Vito van Crooij έδωσε την ασίστ για το γκολ.

82'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Bart Vriends της ομάδας Σπάρτα Ρότερνταμ σκοράρει με κεφαλιά

82'

Ο Sven Mijnans από την ομάδα Σπάρτα Ρότερνταμ εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

80'

80'

80'
Γκολ

ΑΚΥΡΩΝΕΤΑΙ ΤΟ ΓΚΟΛ! - Αφού είδε ξανά τη φάση, ο διαιτητής γνωστοποίησε ότι το γκολ για την ομάδα Σπάρτα Ρότερνταμ δεν μετράει λόγω οφσάιντ.

80'

80'

Ο Michael Pinto έδωσε την ασίστ για το γκολ!

79'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ! Η ομάδα Σπάρτα Ρότερνταμ σκοράρει! Ο Vito van Crooij βάζει το όνομά του στον πίνακα των σκόρερ.

79'

Η σέντρα από τον Michael Pinto από την ομάδα Σπάρτα Ρότερνταμ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

78'

Ελεύθερο για την ομάδα Έμεν

78'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Sven Mijnans από την ομάδα Σπάρτα Ρότερνταμ αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

78'

78'

Ο Jeroen Veldmate σταματά επιτυχώς το σουτ

78'

Το σουτ του Sven Mijnans μπλοκάρεται

77'

Ο Jeroen Veldmate από την ομάδα Έμεν απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

77'

Ο Rui Mendes δίνει τη θέση του στον Michael Heylen

77'

Ο Jonathan de Guzman δίνει τη θέση του στον Joshua Kitolano

77'

Ο Younes Namli δίνει τη θέση του στον Koki Saito

76'

Ο Rui Mendes από την ομάδα Έμεν είναι σε θέση οφσάιντ

76'

76'

74'

Ο Ahmed El Messaoudi κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Jonathan de Guzman.

74'

74'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Bart Vriends από την ομάδα Σπάρτα Ρότερνταμ αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

74'

73'

73'

Το σουτ του Tobias Lauritsen μπλοκάρεται

72'

72'

Ο Tobias Lauritsen κάνει την κεφαλιά προς την εστία αλλά ο Eric Oelschlaegel μπλοκάρει εύκολα

72'

Η σέντρα από τον Younes Namli από την ομάδα Σπάρτα Ρότερνταμ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

72'

Η ομάδα Σπάρτα Ρότερνταμ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

71'

Κατοχή: Σπάρτα Ρότερνταμ: 47%, Έμεν: 53%.

69'
Κόκκινη κάρτα

ΚΟΚΚΙΝΗ ΚΑΡΤΑ! - Ο Miguel Araujo βλέπει δεύτερη κίτρινη κάρτα και αποβάλλεται

69'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Miguel Araujo από την ομάδα Έμεν ανατρέπει τον Younes Namli

69'

Ο Bart Vriends σταματά επιτυχώς το σουτ

69'

Το σουτ του Rui Mendes μπλοκάρεται

69'

69'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Jonathan de Guzman από την ομάδα Σπάρτα Ρότερνταμ ανατρέπει τον Lorenzo Burnet

68'

Ο Dirk Abels από την ομάδα Σπάρτα Ρότερνταμ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

67'

Ο Jonathan de Guzman από την ομάδα Σπάρτα Ρότερνταμ το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Ahmed El Messaoudi

67'

66'

Ο Miguel Araujo από την ομάδα Έμεν απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

66'

66'

66'

Ο Dirk Abels κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Ahmed El Messaoudi.

65'

Η ομάδα Έμεν κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

65'

65'

65'

Ο Jeroen Veldmate κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

65'

Ο Jeroen Veldmate απομακρύνει τη μπάλα

65'

Ο Tobias Lauritsen κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Jeroen Veldmate.

64'

Η ομάδα Έμεν έχει την κατοχή της μπάλας

63'

Ο Mohamed Bouchouari κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

62'

Ο Bart Vriends της ομάδας Σπάρτα Ρότερνταμ παίρνει την κεφαλιά αλλά βλέπει την προσπάθεια του να μπλοκάρεται πριν καταλήξει στα δίχτυα.

62'

Η σέντρα από τον Sven Mijnans από την ομάδα Σπάρτα Ρότερνταμ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

61'

Κίτρινη κάρτα για τον Miguel Araujo

61'

Ο Miguel Araujo από την ομάδα Έμεν κάνει το φάουλ καθώς βρίσκει με τον αγκώνα του τον Tobias Lauritsen

60'

60'

Ο Adil Auassar από την ομάδα Σπάρτα Ρότερνταμ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

60'

59'

Καλή ενέργεια από τον Mark Diemers ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

59'

Ο Miguel Araujo κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Tobias Lauritsen.

59'

58'

58'

Ο Ole Romeny κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Jonathan de Guzman.

57'

57'

Ο Sven Mijnans αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

57'

55'

Ο Michael Pinto κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

55'

Η ομάδα Έμεν έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

54'

53'

53'

53'

Ο Jeroen Veldmate κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Tobias Lauritsen.

52'

52'

51'

Ο Ahmed El Messaoudi έδωσε την ασίστ για το γκολ!

51'

Ο Mohamed Bouchouari έδωσε την ασίστ για το γκολ.

51'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Ole Romeny με δεξί βολέ στέλνει την μπάλα στο βάθος των διχτύων. Υπέροχο τελείωμα!

51'

Ο Mohamed Bouchouari τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

51'

50'

49'

49'

48'

Ο Miguel Araujo είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

48'

10087 θεατές βρίσκονται σήμερα στο γήπεδο

47'

Κίτρινη κάρτα για τον Tobias Lauritsen

47'

Ο Tobias Lauritsen από την ομάδα Σπάρτα Ρότερνταμ κάνει το φάουλ καθώς βρίσκει με τον αγκώνα του τον Miguel Araujo

47'

47'

46'

46'

Ο Arno Verschueren από την ομάδα Σπάρτα Ρότερνταμ είχε προσπάθεια εκτός στόχου

46'

Ο Tobias Lauritsen κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Miguel Araujo.

46'

Ο Richairo Zivkovic δίνει τη θέση του στον Mohamed Bouchouari

46'

Ο Lucas Bernadou δίνει τη θέση του στον Ahmed El Messaoudi

46'

45+2'

45+2'

45+1'

45+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 1'

45'

Ο Sven Mijnans τιμωρείται για σπρώξιμο στον Mark Diemers

45'

44'

44'

Ο Jonathan de Guzman από την ομάδα Σπάρτα Ρότερνταμ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

44'

44'

Ο Adil Auassar σταματά επιτυχώς το σουτ

44'

Το σουτ του Mark Diemers μπλοκάρεται

43'

Ο Tobias Lauritsen τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

43'

Ο Rui Mendes τιμωρείται για σπρώξιμο στον Jonathan de Guzman

42'

42'

Ο Richairo Zivkovic τιμωρείται για σπρώξιμο στον Dirk Abels

41'

41'

40'

Κατοχή: Σπάρτα Ρότερνταμ: 46%, Έμεν: 54%.

40'

40'

39'

39'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Richairo Zivkovic από την ομάδα Έμεν αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

38'

Η σέντρα από τον Keziah Veendorp από την ομάδα Έμεν βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

38'

Ο Tobias Lauritsen από την ομάδα Σπάρτα Ρότερνταμ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

38'

Ο Bart Vriends από την ομάδα Σπάρτα Ρότερνταμ το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Mark Diemers

37'

36'

35'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Vito van Crooij από την ομάδα Σπάρτα Ρότερνταμ ανατρέπει τον Mark Diemers

35'

Κατοχή: Σπάρτα Ρότερνταμ: 51%, Έμεν: 49%.

34'

Ο Sven Mijnans από την ομάδα Σπάρτα Ρότερνταμ είναι σε θέση οφσάιντ

34'

Το σουτ του Younes Namli μπλοκάρεται

33'

33'

33'

33'

Το σουτ του Arno Verschueren μπλοκάρεται

33'

Ο Vito van Crooij βρίσκει συμπαίκτη στην περιοχή

32'

32'

31'

31'

31'

31'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Miguel Araujo από την ομάδα Έμεν αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

31'

Η σέντρα από τον Mark Diemers από την ομάδα Έμεν βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

30'

Κατοχή: Σπάρτα Ρότερνταμ: 50%, Έμεν: 50%.

30'

Ο Arno Verschueren από την ομάδα Σπάρτα Ρότερνταμ το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Richairo Zivkovic

29'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Sven Mijnans από την ομάδα Σπάρτα Ρότερνταμ ανατρέπει τον Ole Romeny

29'

28'

28'

Ο Keziah Veendorp απομακρύνει τη μπάλα

28'

Η ομάδα Σπάρτα Ρότερνταμ έχει την κατοχή της μπάλας

27'

26'

26'

25'

24'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Jonathan de Guzman από την ομάδα Σπάρτα Ρότερνταμ ανατρέπει τον Mark Diemers

23'

Ο Jonathan de Guzman κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

22'

Ο Arno Verschueren κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Lucas Bernadou.

21'

21'

Ο διαιτητής επιστρέφει για να δείξει στον Dirk Abels από την Σπάρτα Ρότερνταμ κίτρινη κάρτα για προηγούμενο φάουλ.

21'

21'

Ο Jari Vlak αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

20'

19'

Ο Richairo Zivkovic κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Dirk Abels.

19'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Younes Namli από την ομάδα Σπάρτα Ρότερνταμ ανατρέπει τον Eric Oelschlaegel

18'

18'

Ο Lorenzo Burnet υποπίπτει σε χέρι

17'

16'

Ο Michael Pinto από την ομάδα Σπάρτα Ρότερνταμ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

16'

16'

16'
Γκολ

ΤΟ ΓΚΟΛ ΜΕΤΡΑΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ! - Αφού είδε ξανά τη φάση, ο διαιτητής αποφασίζει ότι το γκολ για την ομάδα Σπάρτα Ρότερνταμ μετράει κανονικά.

15'

Κατοχή: Σπάρτα Ρότερνταμ: 54%, Έμεν: 46%.

15'

14'

Ο Younes Namli έδωσε την ασίστ για το γκολ!

13'

Ο Michael Pinto έδωσε την ασίστ για το γκολ.

13'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Vito van Crooij της ομάδας Σπάρτα Ρότερνταμ σκοράρει με κεφαλιά

13'

13'

13'

12'

11'

Κατοχή: Σπάρτα Ρότερνταμ: 48%, Έμεν: 52%.

11'

11'

Ένας παίκτης από την ομάδα Σπάρτα Ρότερνταμ στέλνει την μπάλα μέσα στην περιοχή με ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά.

11'

10'

9'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Bart Vriends από την ομάδα Σπάρτα Ρότερνταμ ανατρέπει τον Ole Romeny

9'

Ο Nick Olij κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

8'

Η ομάδα Έμεν κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

7'

6'

6'

6'

5'

Ο Jonathan de Guzman από την ομάδα Σπάρτα Ρότερνταμ εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

5'

5'

5'

4'

3'

2'

2'

1'

Ο Mark Diemers από την ομάδα Έμεν είναι σε θέση οφσάιντ

1'

Οι παίκτες παίζουν σε γήπεδο τεχνητού χλοοτάπητα σήμερα.

1'

Καλώς ήρθατε στο σημερινό παιχνίδι όπου οι προβολείς φωτίζουν όλο το γήπεδο.

1'

Η ομάδα Έμεν είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

0'

0'

Καλησπέρα σας από το Sparta Stadion, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

Ευκαιρία για τους γηπεδούχους

Η Σπάρτα Ρότερνταμ υποδέχεται την Έμεν για την 9η αγωνιστική της Ερεντιβίζιε. Οι γηπεδούχοι αναδείχθηκαν ισόπαλοι εκτός έδρας με την Βααλβαϊκ και οι φιλοξενούμενοι εντός έδρας με την Χέρενφεν την προηγούμενη αγωνιστική.

Απέσπασε «παλικαρίσια» ισοπαλία στην έδρα της Βάαλβαϊκ με 2-2. Η Σπάρτα έμεινε νωρίς πίσω στο σκορ (10'), αλλά έδειξε διάθεση να αντιδράσει άμεσα. Απείλησε στο 18' με σουτ του Λάουριτσεν που ανάγκασε σε δύσκολη επέμβαση τον αντίπαλο γκολκίπερ και τελικά ισοφάρισε στο 35' με σουτ του Βερσχούερεν να πλασάρει εύστοχα μέσα από την περιοχή σε ένα σημείο του παιχνιδιού που οι γηπεδούχοι φαίνονταν να ελέγχουν το ματς. Δέχθηκε δεύτερο γκολ στο 60' και δύο λεπτά αργότερα έμεινε με δέκα παίκτες λόγω αποβολής με απευθείας κόκκινη κάρτα του Σαμπό για αντιαθλητικό μαρκάρισμα, αλλά ααρά το αριθμητικό μειονέκτημα έδειξε χαρακτήρα και ισοφάρισε για δεύτερη φορά στο 75' με κεφαλιά του Βερσχούερεν ξανά. Στο τελευταίο τέταρτο του ματς δέχθηκε μεγάλη πίεση και χρειάστηκε και μία μεγάλη επέμβαση του Σχόουντερβαλντ στο 79' ώστε να παραμείνει το 2-2 και να φύγει με τον βαθμό της ισοπαλίας.

Εξαιρετική η πορεία των «μονομάχων» μέχρι τώρα, αφού έχουν συγκεντρώσει 11 βαθμούς και βρίσκονται στην 9η θέση. Με γνώμονα πως στόχος είναι η εύκολη παραμονή στην Ερεντιβίζιε, μία νίκη στο ματς με την Έμεν θα σημαίνει αυτομάτως μεγάλο προβάδισμα.

«Είμαστε καλά και αυτό φαίνεται. Στόχος μας είναι η παραμονή, αλλά πάντα σκεφτόμαστε και το κάτι παραπάνω» σχολίασε χαρακτηριστικά ο προπονητής της ομάδας, Μορίς Στάιν.

Αγωνιστικά νέα: Τιμωρημένος ο βασικό μπακ Σαμπό (7/0). Αμφίβολος ο βασιθκός γκολκίπερ Ολάι (6/0), ενώ εκτός παραμένει ο έτερος γκολκίπερ Κόρεμανς (0/0). Αναδείχθηκε ισόπαλη χωρίς τέρματα με την Χέρενφεν εντός έδρας. Η Έμεν ήταν η καλύτερη ομάδα στο γήπεδο στο πρώτο μέρος, αλλά χωρίς αυτό να μεταφραστεί σε κάποια μεγάλη φάση για γκολ. Στο δεύτερο ημίχρονο το ματς είχε εικόνα απόλυτης ισορροπίας με τις δύο ομάδες να αλληλοεξουδετρώνονται και τις άμυνες να κυριαρχούν. Συνεπώς λογικά το ματς κατέληξε στο 0-0, αφού μόνο από κάποιο μεγάλο λάθος ή τύχη φαινόταν πως θα μπορούσ ενα σημειωθεί κάποιος τέρμα.

Η Έμεν πήρε μεν έναν βαθμό μετά από τέσσερις σερί ήττες, αλλά η εικόνα της συνολικά προβληματίζει και κυρίως η επίθεσή της, που είναι η χειρότερη της Ερεντιβίζιε με μόλις 6 γκολ. Μάλιστα στα τελευταία της 5 ματς έχει πετύχει μόλις ένα τέρμα. Συνεπώς είναι ισοβαθμεί με την Φόλενταμ στους 5 βαθμούς στον... πάτο της βαθμολογίας.

«Σεβόμαστε την Σπάρτα, αλλά ήρθαμε εδώ για να πάρουμε κάτι από το ματς. Έχουμε επιθετική φιλοσοφία και πιστεύω πως μπορούμε να της προκαλέσουμε μεγάλα προβλήματα. Κόντρα στην Χέρενφεν φάνηκε πως είμαστε σε καλό δρόμο, αφού δεν απειληθήκαμε καθόλου, ενώ αν μία ομάδα δικαιούταν το γκολ αυτή ήμαστε εμείς» δήλωσε ο κόουτς Λουκίν.

Αγωνιστικά νέα: Εκτός παραμένει ο τραυματίας μπακ Χάρντεφελντ (6/0) όπως και ο αμυντικός μέσος Κίφτενμπελντ (1/0), αλλά και οι επιθετικοί Λίντερ και Γκιουτσλού.

Γιώργος Χρονόπουλος Αθλητικογράφος

Η Σπάρτα παίζει καλό ποδόσφαιρο και είναι σε εξαιρετική κατάσταση, από όταν ανέλαβε ο Στάιν πέρυσι στο τέλος της σεζόν. Στην φετινή Ερεντιβίζιε μάλιστα έχει ηττηθεί μόνο Φέγενορντ, Άγιαξ και Άλκμααρ, ενώ δείχνει ξανά πολύ απελευθερωμένη εντός έδρας. Όλα αυτά ενώ αντιμετωπίζει μία νεοφώτιστη ομάδα, που μετρά μόνο ήττες μακριά από το σπίτι της και βρίσκεται στην προτελευταία θέση της βαθμολογίας. Με τον άσο.

• Η ομάδα Έμεν δεν έχει κερδίσει στους τελευταίους 11 από 12 αγώνες σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: 1X με απόδοση 1.27 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Έμεν έχασε στους τελευταίους 5 αγώνες εκτός έδρας σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: 1 με απόδοση 2.00 στον ΟΠΑΠ
  • Στους τελευταίους 4 αγώνες της ομάδας Σπάρτα Ρότερνταμ, μπήκαν περισσότερα από 2.5 γκολ (στη διοργάνωση Ερεντιβίζιε).
    Σημείο: Over με απόδοση 2.10 στον ΟΠΑΠ

ΟΛΛΑΝΔΙΑ: Ερεντιβίζιε