Κατοχή: Σέφιλντ Γιουνάιτεντ: 33%, Τσέλσι: 67%.

90+9'

Ο Carney Chukwuemeka τιμωρείται για σπρώξιμο στον Anel Ahmedhodzic

90+8'

Ο διαιτητής δε δέχεται τα παράπονα από τον Anel Ahmedhodzic, που βλέπει κίτρινη κάρτα για διαμαρτυρία

90+8'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Gustavo Hamer για την ομάδα Σέφιλντ Γιουνάιτεντ. Ο Moises Caicedo σταματάει την φάση.

90+8'

Ο Thiago Silva από την ομάδα Τσέλσι απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

90+7'

Ο Vinicius de Souza Costa από την ομάδα Σέφιλντ Γιουνάιτεντ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

90+7'

Ο Anel Ahmedhodzic από την ομάδα Σέφιλντ Γιουνάιτεντ το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Carney Chukwuemeka

90+6'

Κατοχή: Σέφιλντ Γιουνάιτεντ: 31%, Τσέλσι: 69%.

90+6'

Ελεύθερο για την ομάδα Σέφιλντ Γιουνάιτεντ

90+6'
Γκολ

ΤΟ ΓΚΟΛ ΜΕΤΡΑΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ! - Αφού είδε ξανά τη φάση, ο διαιτητής αποφασίζει ότι το γκολ για την ομάδα Σέφιλντ Γιουνάιτεντ μετράει κανονικά.

90+5'
Σε εξέλιξη

VAR - ΓΚΟΛ! Ο διαιτητής σταμάτησε το παιχνίδι. Γίνεται έλεγχος του VAR, πιθανό γκολ για την ομάδα Σέφιλντ Γιουνάιτεντ

90+3'

Ο Cameron Archer έδωσε την ασίστ για το γκολ.

90+3'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Oliver McBurnie σκοράρει με το δεξί πόδι!

90+3'

Ο Cameron Archer τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

90+3'

Ο Enzo Fernandez από την ομάδα Τσέλσι απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

90+3'

Ο Nicolas Jackson δίνει τη θέση του στον Cesare Casadei

90+3'

Ο Marc Cucurella δίνει τη θέση του στον Benoit Badiashile

90+2'

Ο Enzo Fernandez από την ομάδα Τσέλσι το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Gustavo Hamer

90+2'

90+1'

90+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 5'

90+1'

28638 θεατές βρίσκονται σήμερα στο γήπεδο

90'

90'

Ο Jack Robinson είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

89'

Κίτρινη κάρτα για τον Ollie Arblaster

89'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Ollie Arblaster από την ομάδα Σέφιλντ Γιουνάιτεντ ανατρέπει τον Conor Gallagher

89'

Ο Carney Chukwuemeka κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

88'

Ο Carney Chukwuemeka κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Jack Robinson.

88'

Ελεύθερο για την ομάδα Τσέλσι

88'

Ο Ben Osborn πηγαίνει για γκολ, αλλά η προσπάθειά του δεν ήταν ποτέ κοντά στο στόχο.

88'

Ο Djordje Petrovic από την ομάδα Τσέλσι απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

88'

Ο Gustavo Hamer από την ομάδα Σέφιλντ Γιουνάιτεντ εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

88'

Ο Trevoh Chalobah από την ομάδα Τσέλσι απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

88'

Ο Ben Osborn από την ομάδα Σέφιλντ Γιουνάιτεντ εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

88'

Ο Jack Robinson κάνει την κεφαλιά προς την εστία αλλά ο Djordje Petrovic μπλοκάρει εύκολα

87'

Η σέντρα από τον Ollie Arblaster από την ομάδα Σέφιλντ Γιουνάιτεντ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

87'

Ο Auston Trusty δίνει τη θέση του στον Cameron Archer

86'

Ο Marc Cucurella έκανε φάουλ, καθώς δεν είχε άλλο τρόπο να σταματήσει την αντεπίθεση, και βλέπει κίτρινη κάρτα

86'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Marc Cucurella από την ομάδα Τσέλσι ανατρέπει τον Gustavo Hamer

86'

Ο Oliver McBurnie από την ομάδα Σέφιλντ Γιουνάιτεντ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

86'

Ο Mykhaylo Mudryk από την ομάδα Τσέλσι εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

85'

85'

Ο Ollie Arblaster απομακρύνει τη μπάλα

85'

Ο Mykhaylo Mudryk τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

85'

85'

85'

84'

Ο Ivo Grbic απομακρύνει τη μπάλα

84'

Ο Anel Ahmedhodzic απομακρύνει τη μπάλα

84'

Ο Thiago Silva τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

83'

Η ομάδα Σέφιλντ Γιουνάιτεντ εκτελεί πλάγιο στο δικό της μισό του γηπέδου

83'

Η ομάδα Σέφιλντ Γιουνάιτεντ εκτελεί πλάγιο μπροστά από την αντίπαλη περιοχή

82'

Ο Noni Madueke δίνει τη θέση του στον Mykhaylo Mudryk

82'

82'

81'

81'

81'

Ο διαιτητής δε δέχεται τα παράπονα από τον Chris Wilder, που βλέπει κίτρινη κάρτα για διαμαρτυρία

80'

Κατοχή: Σέφιλντ Γιουνάιτεντ: 30%, Τσέλσι: 70%.

80'

80'

79'

79'

Η ομάδα Τσέλσι ξεκινάει αντεπίθεση

79'

79'

79'

Ο Axel Disasi από την ομάδα Τσέλσι απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

79'

78'

77'

Η ομάδα Τσέλσι εκτελεί πλάγιο μπροστά από την αντίπαλη περιοχή

76'

Ο Mason Holgate δίνει τη θέση του στον James McAtee

75'

74'

Ο Cole Palmer δίνει τη θέση του στον Carney Chukwuemeka

74'

Ο Axel Disasi τιμωρείται για σπρώξιμο στον Oliver McBurnie

74'

Ο Oliver McBurnie κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Axel Disasi.

74'

74'

Ο Cole Palmer από την ομάδα Τσέλσι εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

73'

Ο Cole Palmer σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Ivo Grbic ελέγχει την φάση

72'

Ο Mason Holgate από την ομάδα Σέφιλντ Γιουνάιτεντ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

72'

Ο Anel Ahmedhodzic από την ομάδα Σέφιλντ Γιουνάιτεντ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

72'

Ο Conor Gallagher από την ομάδα Τσέλσι εκτελεί το κόρνερ χαμηλά από τα αριστερά.

71'

Ο Jayden Bogle απομακρύνει τη μπάλα

71'

Ο Nicolas Jackson τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

71'

Ο Conor Gallagher από την ομάδα Τσέλσι απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

70'

Κατοχή: Σέφιλντ Γιουνάιτεντ: 29%, Τσέλσι: 71%.

70'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Ollie Arblaster από την ομάδα Σέφιλντ Γιουνάιτεντ ανατρέπει τον Nicolas Jackson

70'

Η σέντρα από τον Jayden Bogle από την ομάδα Σέφιλντ Γιουνάιτεντ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

68'

Ο Enzo Fernandez κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Ben Osborn.

68'

68'

Ο Oliver McBurnie κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Marc Cucurella.

67'

Ο Nicolas Jackson έδωσε την ασίστ για το γκολ!

66'

Ο Cole Palmer έδωσε την ασίστ για το γκολ.

66'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Noni Madueke σκοράρει με το αριστερό πόδι!

66'

Ο Noni Madueke τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

66'

Ο Cole Palmer τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

66'

Η ομάδα Τσέλσι εκτελεί πλάγιο στο δικό της μισό του γηπέδου

65'

65'

65'

Ο Noni Madueke πηγαίνει για γκολ, αλλά η προσπάθειά του δεν ήταν ποτέ κοντά στο στόχο.

64'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Gustavo Hamer από την ομάδα Σέφιλντ Γιουνάιτεντ ανατρέπει τον Conor Gallagher

64'

63'

63'

Ο Ivo Grbic κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

62'

Ο Auston Trusty από την ομάδα Σέφιλντ Γιουνάιτεντ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

62'

61'

61'

Το παιχνίδι αρχίζει ξανά με ελεύθερο

60'

Κατοχή: Σέφιλντ Γιουνάιτεντ: 28%, Τσέλσι: 72%.

60'

59'

Ο Auston Trusty τιμωρείται για σπρώξιμο στον Noni Madueke

58'

Κίτρινη κάρτα για τον Jack Robinson

58'

Απρόσεκτο μαρκάρισμα εδώ. Ο Jack Robinson υποπίπτει σε σκληρό φάουλ στον Cole Palmer

57'

57'

56'

Ο Jayden Bogle από την ομάδα Σέφιλντ Γιουνάιτεντ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

55'

54'

54'

Ο Gustavo Hamer αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

54'

Ο Moises Caicedo απομακρύνει τη μπάλα

54'

53'

52'

Κίτρινη κάρτα για τον Ben Brereton Diaz

52'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Ben Brereton Diaz από την ομάδα Σέφιλντ Γιουνάιτεντ ανατρέπει τον Trevoh Chalobah

52'

52'

51'

51'

50'

50'

Ο Oliver McBurnie κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Trevoh Chalobah.

50'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Oliver McBurnie από την ομάδα Σέφιλντ Γιουνάιτεντ αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

50'

Η σέντρα από τον Ben Brereton Diaz από την ομάδα Σέφιλντ Γιουνάιτεντ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

49'

Ο Trevoh Chalobah κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Oliver McBurnie.

47'

Ο Djordje Petrovic κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

47'

47'

Ο Thiago Silva σταματά επιτυχώς το σουτ

47'

Το σουτ του Ben Brereton Diaz μπλοκάρεται

46'

46'

45+3'

45+3'

45+2'

45+2'

45+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 2'

45+1'

45'

45'

45'

Ο Oliver McBurnie κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Thiago Silva.

44'

Ο Mason Holgate κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Conor Gallagher.

44'

43'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Anel Ahmedhodzic για την ομάδα Σέφιλντ Γιουνάιτεντ. Ο Marc Cucurella σταματάει την φάση.

43'

Ο Oliver McBurnie τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

43'

Ο Gustavo Hamer από την ομάδα Σέφιλντ Γιουνάιτεντ εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

42'

42'

42'

41'

Κίτρινη κάρτα για τον Trevoh Chalobah

41'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Trevoh Chalobah από την ομάδα Τσέλσι ανατρέπει τον Ben Osborn

40'

Κατοχή: Σέφιλντ Γιουνάιτεντ: 26%, Τσέλσι: 74%.

40'

40'

Ο Marc Cucurella τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

40'

39'

Ο Trevoh Chalobah απομακρύνει τη μπάλα

39'

39'

39'

Ο Conor Gallagher τιμωρείται για σπρώξιμο στον Oliver McBurnie

38'

Ο Anel Ahmedhodzic κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

37'

37'

37'

Ο Ollie Arblaster κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

36'

36'

35'

33'

Ο Oliver McBurnie έδωσε την ασίστ για το γκολ!

32'

Ο Gustavo Hamer έδωσε την ασίστ για το γκολ.

32'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Jayden Bogle σκοράρει με το δεξί πόδι!

32'

Ο Gustavo Hamer τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

31'

Ο Gustavo Hamer σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Djordje Petrovic ελέγχει την φάση

31'

31'

Ο Trevoh Chalobah σταματά επιτυχώς το σουτ

31'

Το σουτ του Oliver McBurnie μπλοκάρεται

30'

30'

Κατοχή: Σέφιλντ Γιουνάιτεντ: 23%, Τσέλσι: 77%.

29'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Axel Disasi από την ομάδα Τσέλσι ανατρέπει τον Auston Trusty

29'

29'

29'

Η σέντρα από τον Moises Caicedo από την ομάδα Τσέλσι βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

28'

26'

Ο Thiago Silva απομακρύνει τη μπάλα

26'

Ο Gustavo Hamer κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

25'

25'

24'

23'

Ο Jack Robinson σταματά επιτυχώς το σουτ

23'

Το σουτ του Cole Palmer μπλοκάρεται

23'

Ο Moises Caicedo σταματά επιτυχώς το σουτ

23'

Ο Ben Brereton Diaz κάνει εύστοχο τελείωμα αλλά η μπάλα απομακρύνθηκε στη γραμμή!

22'

Το αμυντικό λάθος του Thiago Silva μπορεί να κοστίσει με γκολ στην ομάδα του

22'

21'

20'

Κατοχή: Σέφιλντ Γιουνάιτεντ: 27%, Τσέλσι: 73%.

20'

Η ομάδα Τσέλσι έχει την κατοχή της μπάλας

19'

Ο Jack Robinson τιμωρείται για σπρώξιμο στον Conor Gallagher

18'

18'

17'

Η ομάδα Τσέλσι εκδηλώνει επίθεση

16'

16'

15'

Ο Trevoh Chalobah κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

14'

12'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Conor Gallagher από την ομάδα Τσέλσι ανατρέπει τον Mason Holgate

11'

Ο Conor Gallagher έδωσε την ασίστ για το γκολ.

11'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Thiago Silva με δεξί βολέ στέλνει την μπάλα στο βάθος των διχτύων. Υπέροχο τελείωμα!

11'

Ο Conor Gallagher από την ομάδα Τσέλσι εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

10'

10'

10'

9'

9'

Ο Conor Gallagher πηγαίνει για γκολ, αλλά η προσπάθειά του δεν ήταν ποτέ κοντά στο στόχο.

8'

Ο Enzo Fernandez από την ομάδα Τσέλσι το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Ben Brereton Diaz

7'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Anel Ahmedhodzic από την ομάδα Σέφιλντ Γιουνάιτεντ ανατρέπει τον Moises Caicedo

6'

Ο Jayden Bogle κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

5'

5'

Κατοχή: Σέφιλντ Γιουνάιτεντ: 50%, Τσέλσι: 50%.

4'

4'

3'

Ο Nicolas Jackson από την ομάδα Τσέλσι το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Anel Ahmedhodzic

3'

2'

2'

Ο Jayden Bogle τιμωρείται για σπρώξιμο στον Marc Cucurella

1'

Τέλεια ημέρα για ποδόσφαιρο, με ηλιόλουστο καιρό

1'

1'

Η ομάδα Τσέλσι είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

1'

0'

Καλησπέρα σας από το Bramall Lane, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

Από απίθανή νίκη η Τσέλσι

Η Τσέλσι μετά την απίθανη νίκη επί της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, δοκιμάζεται στην έδρα της ουραγού Σέφιλντ Γιουνάιτεντ με μόνο στόχο τη νίκη που θα τη φέρει κοντά στην επτάδα.

Κατάφερε να αγχώσει την Λίβερπουλ μεσοβδόμαδα στο «Άνφιλντ» αλλά δεν απέφυγε την ήττα με 3-1. Σε δεύτερο ρόλο στο πρώτο μέρος, βρέθηκε πίσω στο 17’ από απίθανη γκάφα του γκολκίπερ Γκρμπιτς και κινδύνευσε σε ορισμένες περιπτώσεις με δεύτερο τέρμα. Έμεινε «όρθια» και στο 58’ έφερε το σκορ στα ίσα με αυτογκόλ που το προκάλεσε το σουτ του Χάμερ. Άντεξε την πίεση έως το 76’ όπου και δέχτηκε το 2-1 από μακρινό σουτ και στο 90’ η αντίπαλος της «κλείδωσε» τη νίκη. Αξιοσημείωτο ότι η Λίβερπουλ είχε 83.1% κατοχή, το μεγαλύτερο ποσοστό στην Πρέμιερ Λιγκ από τη σεζόν 2003-04 που ξεκίνησε η καταμέτρηση των στατιστικών.

Μπήκε τέλος στο μίνι αήττητο δύο αγώνων (0-2-0), αμφότερες ισοπαλίες που της αφήσαν γεύση ήττας μιας και στα δύο ματς απώλεσε προβάδισμα δύο τερμάτων με γκολ στις καθυστερήσεις. Έχει μόλις μια νίκη στα 14 τελευταία και ψάχνει θαύμα για την παραμονή, ούσα στην τελευταία θέση και στο -10 από τη ζώνη του υποβιβασμού μ’ ένα ματς λιγότερο. Πάντως βγάζει εμφανή βελτίωση στα τελευταία ματς, παίζοντας με λιγότερο άγχος, πιθανότατα έχοντας αποδεχτεί ότι δεν υπάρχει γυρισμός και του χρόνου θα παίζει στην Τσάμπιονσιπ.

Έγινε η πρώτη ομάδα μετά την Ίπσουιτς της σεζόν 1963-64 που δέχτηκε 80 γκολ μετά από 30 αγωνιστικές στην πρώτη κατηγορία. Τα 45 εξ αυτών έχουν έρθει εντός έδρας.

Ικανοποιημένος με την αμυντική εμφάνιση της ομάδας του στο «Άνφιλντ» εμφανίστηκε ο τεχνικός της Γουάιλντερ: «Δείξαμε κάποια καλά σημάδια όσον αφορά τη δομή μας και πιο σημαντικό στην αμυντική μας συμπεριφορά. Πρέπει να κάνουμε τέτοιου τύπου εμφανίσεις και να δώσουμε στους εαυτούς μας τη δυνατότητα να πάρουμε αποτέλεσμα». Όσον αφορά το κίνητρο στα οχτώ τελευταία ματς, τόνισε: «Έχουμε τα πάντα να παίξουμε στα εναπομείναντα οχτώ ματς. Έχουμε ευθύνη πρώτων και κυρίων για τους οπαδούς μας να δίνουμε το καλύτερο σε κάθε αγώνα».

Αγωνιστικά Νέα: Διαθέσιμος μετά από σχεδόν δύο μήνες ο επιθετικός Άρτσερ (22/4), από την άλλη αμφίβολος αλλά με καλές πιθανότητες δίνεται ο χαφ Χάμερ (28/3). Θα λείψουν ξανά με ζημιά ο μπακ-χαφ Μπάλντοκ (13/0) και ο μέσος Ντέιβις (9/0). Πάντα στα πιτς οι βασικοί κεντρικοί αμυντικοί, Μπάσαμ (8/0), Ίγκαν (6/0), οι μπακ Νόρινγκτον-Ντέιβις (5/0), Λόου (5/0) και ο επιθετικός Μπρούστερ (11/0).Βρέθηκε να χάνει με 3-2 στο 90+10’ στο εντός έδρας με την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ αλλά με απόλυτο πρωταγωνιστή τον Πάλμερ (χατ-τρικ) κατάφερε να το γυρίσει σ’ ένα λεπτό και να πάρει μια επική νίκη (4-3). Μπήκε πολύ δυνατά και προηγήθηκε με 2-0 πριν το πρώτο 20λεπτο με Γκάλαγχερ (4’) και Πάλμερ (19’ πεν.) ενώ δεν απειλούνταν. Όμως ένα τραγικό λάθος του Καϊσέδο στο 34’ έφερε το 2-1 και πέντε λεπτά μετά η αντίπαλος της ισοφάρισε σε 2-2. Είχε δοκάρι για να ανακτήσει το προβάδισμα πριν το ημίχρονο, στην επανάληψη μπήκε μουδιασμένα και δέχτηκε την ανατροπή στο 67’. Ζορίστηκε να βρει φάσεις στα εναπομείναντα λεπτά απέναντι στο αμυντικό παιχνίδι των «κόκκινων διαβόλων» όμως στο 90+10’ κέρδισε πέναλτι και ο Πάλμερ το μετουσίωσε σε γκολ. Στο επόμενο λεπτό ο Άγγλος επιθετικός χαφ έφερε… τούμπα το ματς με σουτ που κόντραρε μετά από κόρνερ, βάζοντας… φωτιά στο «Στάμφορντ Μπριτζ».

«Ήταν καταπληκτικό. Ήμασταν η καλύτερη ομάδα σήμερα και ήταν δίκαιο που σκοράραμε στο τελευταίο λεπτό. Ήταν σημαντικό να τελειώσουμε έτσι, δημιουργώντας τη σύνδεση μεταξύ των οπαδών και των παικτών μας. Είναι ένα πολύ καλό πράγμα που συνέβη σήμερα. Θα πρέπει να είναι ένα σημείο καμπής για την εμπιστοσύνη των οπαδών στην ομάδα», δήλωσε μετά το ματς ο τεχνικός της Ποτσετίνο.

Έξαλλοι πανηγυρισμοί στη λήξη από τον Αργεντινό τεχνικό, ο οποίος βρίσκεται υπό έντονη αμφισβήτηση από τους οπαδούς του συλλόγου. Μ’ αυτόν τον τρελό τρόπο επέκτεινε σε έξι ματς το αήττητο σερί της (3-3-0) και συνεχίζει τη μάχη για την έξοδο στην Ευρώπη. Βρίσκεται στην 9η θέση και στο -5 από την 7η Γουέστ Χαμ αλλά έχει τρία παιχνίδια λιγότερα και τα πάντα εξαρτώνται από την ίδια. Το θέμα βέβαια είναι ότι δεν εμπνέει καμία απολύτως εμπιστοσύνη και ακόμα και σε παιχνίδια που παίρνει προβάδισμα δύο ή τριών τερμάτων δε βγάζει σιγουριά ότι μπορεί να διαφυλάξει το υπέρ της σκορ.

Είναι η πρώτη αγγλική ομάδα στην κορυφαία κατηγορία που σκοράρει και δέχεται 2+ γκολ στα έξι τελευταία παιχνίδια της σ’ όλες τις διοργανώσεις μετά από την… ίδια το 1989. Συνεχίζει να μη βρίσκει λύση στο αμυντικό της πρόβλημα, έχοντας κρατήσει το μηδέν μόλις σε δύο από τα 23 τελευταία παιχνίδια της στο πρωτάθλημα.

Αγωνιστικά Νέα: Έχει ελπίδες επιστροφής ο μπακ Τσίλγουελ (12/0), διαθέσιμος και ο αναπληρωματικός γκολκίπερ Σάντσες (16/0). Συνεχίζουν σταθερά εκτός ο κάπτεν/μπακ Τζέιμς (8/0), οι στόπερ Κόλγουιλ (23/1), Φοφανά (-), οι μέσοι Λαβιά (1/0), Ουγκουτσούκου (10/0) και ο επιθετικός Ενκουνκού (7/2).

Κώστας Καραγιαννόπουλος Αθλητικογράφος

Η εμφάνιση της Τσέλσι επί της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ είναι η τρανή απόδειξη ότι η ομάδα του Ποτσετίνο είναι ικανή για το καλύτερο και το χειρότερο και δεν εμπνέει καμία απολύτως εμπιστοσύνη. Μονόδρομος η νίκη για τους «μπλε» στη μάχη για την Ευρώπη, αδιάφορο πάντως το «διπλό» σε τέτοιες τιμές. Αρκετά βελτιωμένη η Σέφιλντ Γιουνάιτεντ στα τελευταία ματς παίζοντας με λιγότερο άγχος από τη στιγμή που μάλλον έχει αποδεχτεί ότι δεν υπάρχει γυρισμός. Θα αποτελέσει μεγάλη είδηση όταν θα κρατήσει το μηδέν στην άμυνα η Τσέλσι, που σκοράρει και δέχεται 2+ γκολ για έξι σερί ματς και μετράει μόνο δύο «καθαρά δίχτυα» στα 23 τελευταία. Αναμενόμενα χαμηλά το αμφίσκορο.

• Στους τελευταίους 10 από 11 αγώνες της ομάδας Σέφιλντ Γιουνάιτεντ, μπήκαν περισσότερα από 2.5 γκολ (σε όλες τις διοργανώσεις).
    Σημείο: Over με απόδοση 1.34 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Σέφιλντ Γιουνάιτεντ δεν έχει κερδίσει στους τελευταίους 10 από 11 αγώνες σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: X2 με απόδοση 1.12 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Τσέλσι δεν έχει χάσει στους τελευταίους 10 από 11 αγώνες σε όλες τις διοργανώσεις.
  • Στους τελευταίους 6 αγώνες της ομάδας Τσέλσι, μπήκαν περισσότερα από 2.5 γκολ (σε όλες τις διοργανώσεις).
  • Η ομάδα Σέφιλντ Γιουνάιτεντ έχασε στους τελευταίους 4 από 5 αγώνες εντός έδρας σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: 2 με απόδοση 1.42 στον ΟΠΑΠ

ΑΓΓΛΙΑ: Πρέμιερ Λιγκ