Σεβίλλη - Κάντιθ

29/4/2022 22:00
Κωδ ΟΠΑΠ: 175
1 - 1
Ο συγκεκριμένος αγώνας παίχτηκε πριν 729 ημέρες. Για να δείτε την τελευταία αναμέτρηση πατήστε εδώ: Κάντιθ - Σεβίλλη στις 28/10/2023

• Θεατές: 27113
90+5'

90+5'

Κατοχή: Σεβίλλη: 58%, Κάντιθ: 42%.

90+5'

Ο Lucas Ocampos από την ομάδα Σεβίλλη προσπαθεί να βρει με κεφαλιά τον συμπαίκτη του αλλά ο τερματοφύλακας βγαίνει και «καθαρίζει» την φάση.

90+5'
Σέντρα

Ο Oliver Torres κάνει τη σέντρα

90+4'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Alfonso Espino από την ομάδα Κάντιθ ανατρέπει τον Jules Kounde

90+4'

Η ομάδα Σεβίλλη κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

90+4'

90+3'

Ο Jeremias Ledesma κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

90+3'
Σέντρα

Ο Diego Carlos κάνει τη σέντρα

90+3'
Απόκρουση

Ο Alex Fernandez απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

90+3'
Σέντρα

Ο Marcos Acuna κάνει τη σέντρα

90+3'
Απόκρουση

Ο Jeremias Ledesma απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

90+2'
Σέντρα

Ο Lucas Ocampos κάνει τη σέντρα

90+2'
Απόκρουση

Ο Fali απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

90+2'
Σέντρα

Ο Jules Kounde κάνει τη σέντρα

90+2'
Απόκρουση

Ο Santiago Arzamendia απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

90+2'
Σέντρα

90+1'

Ο Alvaro Negredo σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Yassine Bounou ελέγχει την φάση

90+1'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Thomas Delaney από την ομάδα Σεβίλλη ανατρέπει τον Alvaro Negredo

90+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 4'

90'

Κίτρινη κάρτα για τον Alfonso Espino

90'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Alfonso Espino από την ομάδα Κάντιθ ανατρέπει τον Alejandro Gomez

90'

Κατοχή: Σεβίλλη: 57%, Κάντιθ: 43%.

89'

Η ομάδα Κάντιθ εκδηλώνει επίθεση

88'

Ο Youssef En-Nesyri έχει μια καταπληκτική ευκαιρία να σκοράρει, αλλά η κεφαλιά του αποκρούστηκε από τον τερματοφύλακα!

88'

Ο Jules Kounde από την ομάδα Σεβίλλη βρίσκει με κεφαλιά έναν συμπαίκτη του.

88'

Ο Oliver Torres από την ομάδα Σεβίλλη εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

88'
Απόκρουση

Ο Santiago Arzamendia απομακρύνει τον κίνδυνο διώχνοντας τη μπάλα σε κόρνερ...

88'
Σέντρα

Ο Alejandro Gomez κάνει τη σέντρα

87'

87'

Ελεύθερο για την ομάδα Κάντιθ

87'

Η ομάδα Κάντιθ έχει την κατοχή της μπάλας

86'

Η ομάδα Σεβίλλη κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

86'

Κατοχή: Σεβίλλη: 56%, Κάντιθ: 44%.

85'

Η ομάδα Σεβίλλη κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

85'

Ο Ivan Alejo δίνει τη θέση του στον Tomas Alarcon

84'

Ο Lucas Perez δίνει τη θέση του στον Salvi Sanchez

84'

Ο Ruben Sobrino δίνει τη θέση του στον Santiago Arzamendia

84'
Απόκρουση

Ο Alfonso Espino απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

84'
Σέντρα

83'

83'

Ο αρχηγός παραδίδει το περιβραχιόνιο του καθώς βγαίνει αλλαγή.

83'

Ο Jesus Navas δίνει τη θέση του στον Ivan Romero

83'
Απόκρουση

83'
Σέντρα

Ο Jesus Corona κάνει τη σέντρα

83'

Ο Marcos Acuna από την ομάδα Σεβίλλη εκτελεί το κόρνερ χαμηλά από τα αριστερά.

82'

Η ομάδα Σεβίλλη έχει την κατοχή της μπάλας

81'

Απρόσεκτο μαρκάρισμα εδώ. Ο Marcos Acuna υποπίπτει σε σκληρό φάουλ στον Federico San Emeterio

80'

80'

Κατοχή: Σεβίλλη: 55%, Κάντιθ: 45%.

79'

Ο Diego Carlos σημαδεύει την εστία με ψαλιδάκι, αλλά ο Jeremias Ledesma του αρνείται ένα καταπληκτικό γκολ!

79'
Σέντρα

Ο Jesus Navas κάνει τη σέντρα

79'
Απόκρουση

Ο Ivan Alejo απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

79'
Γέμισμα

Ο Alejandro Gomez εκτελεί το φάουλ με γέμισμα προς την περιοχή

79'

Ο Jens Joensson δίνει τη θέση του στον Alvaro Negredo

78'

Ο διαιτητής δε δέχεται τα παράπονα από τον Jesus Navas, που βλέπει κίτρινη κάρτα για διαμαρτυρία

77'

Ο Ruben Sobrino τιμωρείται για σπρώξιμο στον Jesus Navas

77'

77'
Απόκρουση

Ο Carlos Akapo απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

77'
Σέντρα

77'

76'

75'

Η ομάδα Σεβίλλη κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

75'

Κατοχή: Σεβίλλη: 54%, Κάντιθ: 46%.

74'

Ο Alex Fernandez τιμωρείται για σπρώξιμο στον Youssef En-Nesyri

74'

Ένας παίκτης από την ομάδα Κάντιθ στέλνει την μπάλα μέσα στην περιοχή με ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά.

73'

72'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Jesus Navas από την ομάδα Σεβίλλη ανατρέπει τον Ruben Sobrino

71'

Η ομάδα Κάντιθ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

71'
Ολοκληρώθηκε

Ο ΕΛΕΓΧΟΣ ΤΟΥ VAR ΤΕΛΕΙΩΣΕ - Δεν θα υπάρξει κάποια αλλαγή απόφασης μετά τον έλεγχο του VAR.

71'

Ο Joan Jordan δίνει τη θέση του στον Oliver Torres

71'

VAR - ΠΙΘΑΝΟ ΠΕΝΑΛΤΙ! - Ο διαιτητής σταματάει το παιχνίδι. Έλεγχος από το VAR σε εξέλιξη, πιθανός καταλογισμός πέναλτι.

71'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Ivan Alejo από την ομάδα Κάντιθ ανατρέπει τον Joan Jordan

70'

70'
Απόκρουση

Ο Jules Kounde απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

70'

Ο Lucas Perez από την ομάδα Κάντιθ εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

69'

69'

69'

69'

Ο Jose Mari δίνει τη θέση του στον Federico San Emeterio

68'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Lucas Ocampos από την ομάδα Σεβίλλη ανατρέπει τον Alfonso Espino

66'

Ένα υποψήφιο γκολ της χρονιάς!

66'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ Ο Lucas Perez έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα με απευθείας εκτέλεση φάουλ με το αριστερό πόδι. Υπέροχη εκτέλεση

65'

Κατοχή: Σεβίλλη: 53%, Κάντιθ: 47%.

65'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Joan Jordan από την ομάδα Σεβίλλη ανατρέπει τον Ruben Sobrino

65'

64'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Jesus Corona από την ομάδα Σεβίλλη αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

64'
Σέντρα

64'

63'
Απόκρουση

63'
Σέντρα

63'

62'

61'

Κίτρινη κάρτα για τον Alejandro Gomez

61'

Άουτς! Ο Alejandro Gomez από την ομάδα Σεβίλλη κάνει επικίνδυνο παιχνίδι εναντίον αντιπάλου.

60'
Απόκρουση

Ο Diego Carlos απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

60'
Σέντρα

Ο Ruben Sobrino κάνει τη σέντρα

60'

59'

Η ομάδα Σεβίλλη παίζει κοντά την μπάλα σε ελεύθερο.

59'
Απόκρουση

59'
Γέμισμα

Ο Alfonso Espino εκτελεί το φάουλ με γέμισμα προς την περιοχή

59'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Diego Carlos από την ομάδα Σεβίλλη ανατρέπει τον Carlos Akapo

58'

Η ομάδα Κάντιθ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

57'

Η ομάδα Κάντιθ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

57'

Ο Alejandro Gomez από την ομάδα Σεβίλλη κάνει την πάσα μέσα στην περιοχή αλλά ένας αντίπαλος διώχνει

57'

Ο Alejandro Gomez από την ομάδα Σεβίλλη προωθεί την μπάλα μπροστά και προσπαθεί να δημιουργήσει ευκαιρία

57'

57'

Ο Ivan Rakitic δίνει τη θέση του στον Thomas Delaney

57'

Ο Erik Lamela δίνει τη θέση του στον Jesus Corona

56'

55'

55'

55'

54'

53'

52'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Ivan Alejo από την ομάδα Κάντιθ ανατρέπει τον Marcos Acuna

52'

52'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Lucas Perez από την ομάδα Κάντιθ αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

52'
Σέντρα

Ο Alex Fernandez κάνει τη σέντρα

52'

Ο Ivan Alejo από την ομάδα Κάντιθ κάνει γέμισμα μέσα στην περιοχή, αλλά η αντίπαλη άμυνα απομακρύνει.

51'

Ο Alex Fernandez από την ομάδα Κάντιθ στέλνει την μπάλα στην καρδιά της περιοχής.

51'

Κίνδυνος! Ο Lucas Perez από την ομάδα Κάντιθ δίνει μία σωστή πάσα στην πλάτη της άμυνας και βρίσκει έναν συμπαίκτη του.

51'
Απόκρουση

Ο Jens Joensson απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

51'
Σέντρα

50'

50'

49'

48'

Ο Alejandro Gomez από την ομάδα Σεβίλλη κάνει το φάουλ καθώς βρίσκει με τον αγκώνα του τον Ivan Alejo

48'

47'

47'

27113 θεατές βρίσκονται σήμερα στο γήπεδο

47'

47'
Απόκρουση

Ο Jesus Navas απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

46'
Σέντρα

Ο Ivan Alejo κάνει τη σέντρα

46'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Marcos Acuna από την ομάδα Σεβίλλη ανατρέπει τον Ivan Alejo

46'

45+2'

45+2'

Κατοχή: Σεβίλλη: 63%, Κάντιθ: 37%.

45+1'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Carlos Akapo από την ομάδα Κάντιθ ανατρέπει τον Marcos Acuna

45+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 1'

45'

45'

45'

44'

Ελεύθερο για την ομάδα Σεβίλλη

44'

Ο Jose Mari αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

43'
Απόκρουση

Ο Marcos Acuna απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

43'
Σέντρα

Ο Carlos Akapo κάνει τη σέντρα

43'

42'

41'

40'

40'

40'

Ο Ruben Sobrino αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

39'

Η ομάδα Κάντιθ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

39'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Jesus Navas από την ομάδα Σεβίλλη ανατρέπει τον Alfonso Espino

39'
Απόκρουση

Ο Fali από την ομάδα Κάντιθ είναι σε εγρήγορση και γυρνάει με κεφαλιά στον τερματοφύλακα.

39'

Ο Alejandro Gomez δοκιμάζει τον Jeremias Ledesma με ένα μακρινό σουτ το οποίο όμως αποκρούεται!

38'

38'
Απόκρουση

Ο Luis Hernandez απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

38'
Σέντρα

38'
Απόκρουση

38'
Σέντρα

37'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Alejandro Gomez από την ομάδα Σεβίλλη ανατρέπει τον Jose Mari

36'

35'

Το παιχνίδι αρχίζει ξανά με ελεύθερο

35'

35'

34'

34'

34'
Απόκρουση

Ο Youssef En-Nesyri απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

34'

33'
Απόκρουση

33'
Σέντρα

33'

Ο Lucas Perez από την ομάδα Κάντιθ εκτελεί χαμηλά το κόρνερ από τα δεξιά.

33'
Απόκρουση

Ο Lucas Ocampos απομακρύνει τον κίνδυνο διώχνοντας τη μπάλα σε κόρνερ...

32'

31'

31'

Ο Lucas Perez από την ομάδα Κάντιθ εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

30'
Σέντρα

Ο Ivan Alejo από την ομάδα Κάντιθ προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

30'

Κατοχή: Σεβίλλη: 67%, Κάντιθ: 33%.

30'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Ivan Rakitic από την ομάδα Σεβίλλη ανατρέπει τον Jose Mari

29'

29'
Σέντρα

Ο Lucas Perez από την ομάδα Κάντιθ κάνει την σέντρα μέσα στην περιοχή αλλά η μπάλα βγαίνει άουτ

29'
Απόκρουση

29'
Σέντρα

Ο Alfonso Espino κάνει τη σέντρα

29'
Απόκρουση

Ο Joan Jordan απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

29'

Ο Alfonso Espino από την ομάδα Κάντιθ εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

28'

Θα έπρεπε να ήταν γκολ! Ο Lucas Perez έχασε μια μεγάλη ευκαιρία να σκοράρει, αλλά η προσπάθειά του πέρασε πίσω από τον Yassine Bounou

28'
Απόκρουση

Ο Jules Kounde αποτυγχάνει να απομακρύνει τη μπάλα και θέτει την ομάδα του υπό πίεση

28'
Σέντρα

28'

Η ομάδα Κάντιθ παίζει κοντά την μπάλα σε ελεύθερο.

28'

Ο Lucas Ocampos αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

27'

Το σουτ του Erik Lamela βρίσκει σε σώματα, αλλά ο γκολκίπερ αντιδρά σωστά

26'

25'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Ivan Alejo από την ομάδα Κάντιθ ανατρέπει τον Alejandro Gomez

25'

Κατοχή: Σεβίλλη: 70%, Κάντιθ: 30%.

24'

Ο Joan Jordan υποπίπτει σε χέρι

24'

23'

23'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Fali από την ομάδα Κάντιθ αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

23'

Ο Alfonso Espino από την ομάδα Κάντιθ εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

23'

Τι ευκαιρία! Ο Jose Mari φαινόταν πως θα σκοράρει, αλλά η προσπάθειά του δεν πέρασε τη γραμμή!

22'
Απόκρουση

Ο Diego Carlos αποτυγχάνει να απομακρύνει τη μπάλα και θέτει την ομάδα του υπό πίεση

22'

22'

21'

20'

20'

Ο Joan Jordan από την ομάδα Σεβίλλη κάνει γέμισμα μέσα στην περιοχή, αλλά η αντίπαλη άμυνα απομακρύνει.

20'

Το σουτ του Erik Lamela αποκρούστηκε από τον γκολκίπερ, που δίνει συνέχεια στο παιχνίδι

20'

Κίνδυνος! Ο Jesus Navas από την ομάδα Σεβίλλη δίνει μία σωστή πάσα στην πλάτη της άμυνας και βρίσκει έναν συμπαίκτη του.

20'

Κατοχή: Σεβίλλη: 69%, Κάντιθ: 31%.

19'
Απόκρουση

19'
Σέντρα

18'

Ο Marcos Acuna από την ομάδα Σεβίλλη εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

17'

Κίτρινη κάρτα για τον Jens Joensson

17'

Ο Jens Joensson από την ομάδα Κάντιθ το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Alejandro Gomez

17'

17'

Ο Carlos Akapo υποπίπτει σε χέρι

17'
Σέντρα

16'

16'

16'

15'

15'

Κατοχή: Σεβίλλη: 71%, Κάντιθ: 29%.

15'

15'
Απόκρουση

Ο Ivan Rakitic απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

14'
Σέντρα

14'

14'

14'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Carlos Akapo από την ομάδα Κάντιθ αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

14'

13'

Ο Ivan Alejo από την ομάδα Κάντιθ είδε την πάσα του να κόβεται από έναν αντίπαλο.

13'

Το σουτ του Jens Joensson μπλοκάρεται

13'

Καλή στιγμή καθώς ο Ivan Alejo από την ομάδα Κάντιθ βρήκε ωραία τον συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή...

13'
Σέντρα

12'
Απόκρουση

12'

Ο Erik Lamela από την ομάδα Σεβίλλη εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

11'

Ο Diego Carlos από την ομάδα Σεβίλλη το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Ivan Alejo

11'

Το σουτ του Diego Carlos μπλοκάρεται

10'

Κατοχή: Σεβίλλη: 78%, Κάντιθ: 22%.

10'

Ο Jose Mari υποπίπτει σε χέρι

9'

Ο Lucas Perez από την ομάδα Κάντιθ είναι σε θέση οφσάιντ

8'

8'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Alejandro Gomez από την ομάδα Σεβίλλη ανατρέπει τον Ivan Alejo

7'

Ο Ivan Rakitic έδωσε την ασίστ για το γκολ.

7'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Youssef En-Nesyri της ομάδας Σεβίλλη σκοράρει με κεφαλιά

7'

Ο Ivan Rakitic από την ομάδα Σεβίλλη εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

6'

Το σουτ του Alejandro Gomez μπλοκάρεται

6'

Κίνδυνος! Ο Erik Lamela από την ομάδα Σεβίλλη δίνει μία σωστή πάσα στην πλάτη της άμυνας και βρίσκει έναν συμπαίκτη του.

6'

Η ομάδα Σεβίλλη εκδηλώνει επίθεση

5'

5'

Ο Alejandro Gomez από την ομάδα Σεβίλλη κάνει μία πάσα στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας αλλά «κόβεται από τον αντίπαλο.

5'

Κατοχή: Σεβίλλη: 50%, Κάντιθ: 50%.

5'

5'
Απόκρουση

5'
Σέντρα

5'
Απόκρουση

4'
Σέντρα

4'
Απόκρουση

4'
Σέντρα

3'

3'

2'

2'
Απόκρουση

2'
Σέντρα

Ο Joan Jordan κάνει τη σέντρα

2'

1'

1'

Καλώς ήρθατε στο σημερινό παιχνίδι όπου οι προβολείς φωτίζουν όλο το γήπεδο.

1'

1'

Η ομάδα Σεβίλλη είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

0'

0'

Καλησπέρα σας από το Estadio R. Sanchez Pizjuan, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

Θα είναι σοβαρή η Σεβίλλη

Η Σεβίλλη έπαθε και έμαθε και υποδέχεται την Κάντιθ για να κάνει ένα ακόμα βήμα για την έξοδο στο Τσάμπιονς Λιγκ.

ΣΕΒΙΛΛΗ

Ξεπέρασε άμεσα την ήττα από τη Ρεάλ Μαδρίτης στην Ανδαλουσία με 3-2 και κέρδισε με το ίδιο σκορ στην έδρα της Λεβάντε και έκανε ένα ακόμα βήμα για την έξοδο στο Τσάμπιονς Λιγκ. Μπήκε δυνατά στο ματς και προηγήθηκε με τον Τεκατίτο Κορόνα στο 14', αλλά η Λεβάντε ισοφάρισε με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μοράλες στο 22΄. Όμως, ο Κορόνα με το δεύτερο προσωπικό του γκολ στο 27' έδωσε εκ νέου το προβάδισμα στη Σεβίλλη και στη συνέχεια κοίταζε περισσότερο την άμυνα της. Η Λεβάντε είχε την ευκαιρία να φέρει το ματς στο 2-2 στο 69', αλλά ο Μοράλες έστειλε την μπάλα άουτ από την άσπρη βούλα. Ο Κουντέ στο 82΄ έγραψε το 3-1 και ο Σολδάδο διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα τρία λεπτά πριν το φινάλε. Πάντως, προβληματίζει που η καλύτερη άμυνα της κατηγορίας έχει δεχθεί πέντε γκολ σε δύο ματς.

«Πήγαμε από το 1-4 στο 2-3 και ταλαιπωρηθήκαμε. Οποιοσδήποτε αντίπαλος είναι σκληρός, είναι μια πραγματικότητα στην LaLiga. Κάθε παιχνίδι κοστίζει ενάντια σε όλους. Απλά πρέπει να δεις τα τελευταία αποτελέσματα ομάδων σε πτώση έναντι ομάδων από ψηλά. Έχουμε πολλά παιχνίδια. Τώρα είναι το Κάντιθ και το καθένα είναι μια κατάκτηση και πρέπει να είμαστε έτοιμοι να αγωνιζόμαστε πάντα με την ίδια νοοτροπία» ανέφερε ο προπονητής Λοτεπέγκι.

Αγωνιστικά Νέα: Τιμωρημένος είναι ο επιθετικός Ράφα Μιρ (30/9). Για δεύτερο σερί δεν υπολογίζεται ο επιθετικός Μαρσιάλ (8/0). Αμφίβολος δίνεται ο εξτρέμ Κορόνα (13/2). Παραμένουν εκτός ο χαφ Φερνάντο (24/1) και ο στόπερ Ρέκικ (16/0).

ΚΑΝΤΙΘ

Κατέβηκε από το σύννεφο στη γη μόλις τρεις ημέρες μετά το διπλό στο Camp Nou καθώς φιλοξένησε την Αθλέτικ Μπιλμπάο και υπέκυψε στην αποτελεσματικότητα των Βάσκων χάνοντας με 3-2. Η Μπιλμπάο κυριάρχησε στο πρώτο ημίχρονο παίρνοντας προβάδισμα τριών τερμάτων. Μόλις στο 3΄ ο Ραούλ Γκαρθία άνοιξε το σκορ και στο 22΄ ο Μουνιαΐν νικήθηκε σε πέναλτι από τον Λεντέσμα, αλλά πήρε το ριμπάουντ και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα. Το τρίτο γκολ σημείωσε ο Βέσγκα στο 33΄, ενώ στις καθυστερήσεις ο Ινιάκι Γουίλιαμς βρήκε δίχτυα, αλλά σωστά ακυρώθηκε.

Στην επανάληψη, η Κάντιθ άλλαξε πρόσωπο και είχε την κατοχή, την υπεροχή, αλλά όχι και την τύχη. Οι Ανδαλουσιάνοι μείωσαν με τον Λούκας Πέρεθ στο 56' και από το 71' έπαιζαν με παίκτη παραπάνω λόγω αποβολής του Βέσγκα με δεύτερη κίτρινη κάρτα. Στο 87' ο Σομπρίνο έγραψε το 3-2 και η Κάντιθ είχε δύο σημαντικές ευκαιρίες για να φτάσει στην ισοφάριση, αλλά ο Φάλι σημάδεψε το δοκάρι στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων.

«Ούτε νικώντας την Μπαρτσελόνα σωθήκαμε ούτε τώρα υποβιβαστήκαμε. Στο πρώτο μέρος, ο εχθρός ήταν ο εαυτός μας. Υπήρχε μεγάλη απόσταση στα δεύτερα παιχνίδια, ήταν πολύ αποτελεσματικά, δεν ξέραμε πώς να λύσουμε τα προβλήματα και η αρχή είναι να το μελετήσουμε, αλλά μου μένει η αντίδραση του δεύτερου ημιχρόνου. Στην ανάπαυλα είπαμε ότι έπρεπε να αλλάξουμε την εικόνα, για τον κόσμο, για εμάς, για την περηφάνια και η ομάδα έκανε ευκαιρίες και νομίζω αξίζαμε να πάρουμε την ισοπαλία. Πιστεύω ότι υπήρχαν πράγματα που έπρεπε να βελτιωθούν, ειδικά σε επίπεδο τακτικής, νομίζω ότι η αποτελεσματικότητα μας έχει επηρεάσει» τόνισε ο προπονητής Σέρχιο Γκονθάλεθ.

Αγωνιστικά Νέα: Τραυματίστηκε και έμεινε εκτός ο χαφ Ρουμπέν Αλκαράθ (10/2). Λείπουν πάλι ο στόπερ Χαρογιάν (17/1) και ο φορ Αντόνε (5/0).

Γιώργος Βροντάκης Αθλητικογράφος

Η Σεβίλλη δεν θέλει με τίποτα να χάσει την έξοδο στο Τσάμπιονς Λιγκ και μπροστά στον κόσμο της είναι πολύ δυνατή, αφού έχει χάσει φέτος μόνο από τη Ρεάλ Μαδρίτης. Από την άλλη πλευρά, η Κάντιθ παλεύει για την παραμονή της, αλλά έχει δύσκολο έργο στο Σάντσεθ Πιθχουάν. Οι γηπεδούχοι αναμένεται να παρουσιαστούν σοβαροί και θα τους εμπιστευτούμε. Άσος από εμάς, άλλωστε έχουν καλύτερη ομάδα.

• Η ομάδα Κάντιθ ήταν ισόπαλη στο ημίχρονο στους τελευταίους 5 αγώνες εκτός έδρας στη διοργάνωση Λα Λίγκα.
    Σημείο: Ημ.X με απόδοση 2.05 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Σεβίλλη δεν έχει χάσει στους τελευταίους 6 από 7 αγώνες εντός έδρας σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: 1X με απόδοση 1.07 στον ΟΠΑΠ

ΙΣΠΑΝΙΑ: Λα Λίγκα