Κατοχή: Ρεάλ Μαδρίτης: 62%, Σέλτικ: 38%.

Η ομάδα Ρεάλ Μαδρίτης κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

Ελεύθερο για την ομάδα Σέλτικ

89'

Ο Marco Asensio από την ομάδα Ρεάλ Μαδρίτης είχε προσπάθεια εκτός στόχου

89'

Ο Daniel Ceballos από την ομάδα Ρεάλ Μαδρίτης εκτελεί το κόρνερ χαμηλά από τα αριστερά.

89'

Ο Carl Starfelt σταματά επιτυχώς το σουτ

89'

Το σουτ του Karim Benzema μπλοκάρεται

89'

Ο Daniel Ceballos τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

88'

Η ομάδα Ρεάλ Μαδρίτης έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

88'

Ο Jota σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Thibaut Courtois ελέγχει την φάση

88'

Η ομάδα Σέλτικ ξεκινάει αντεπίθεση

88'

Ο Carl Starfelt απομακρύνει τη μπάλα

88'

Η ομάδα Ρεάλ Μαδρίτης ξεκινάει αντεπίθεση

87'

Η ομάδα Ρεάλ Μαδρίτης κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

87'

86'

Η ομάδα Σέλτικ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

86'

85'

85'

Ο Jesus Vallejo σταματά επιτυχώς το σουτ

85'

Το σουτ του Matthew O'Riley μπλοκάρεται

85'

Κατοχή: Ρεάλ Μαδρίτης: 63%, Σέλτικ: 37%.

84'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ Ο Jota έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα με απευθείας εκτέλεση φάουλ με το δεξί πόδι. Πανέμορφη εκτέλεση

83'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Lucas Vazquez από την ομάδα Ρεάλ Μαδρίτης ανατρέπει τον Jota

83'

Η ομάδα Σέλτικ εκδηλώνει επίθεση

82'

Ο Reo Hatate δίνει τη θέση του στον Oliver Abildgaard

82'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Daniel Ceballos από την ομάδα Ρεάλ Μαδρίτης ανατρέπει τον Sead Haksabanovic

82'

Ο Jesus Vallejo κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Georgios Giakoumakis.

81'

Η ομάδα Ρεάλ Μαδρίτης έχει την κατοχή της μπάλας

80'

80'

79'

Ο Joe Hart από την ομάδα Σέλτικ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

78'

Η ομάδα Ρεάλ Μαδρίτης κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

78'

Ο Reo Hatate από την ομάδα Σέλτικ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

78'

78'

Ο Thibaut Courtois από την ομάδα Ρεάλ Μαδρίτης απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

78'

Ο Jota από την ομάδα Σέλτικ εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

77'

77'

76'

Η ομάδα Σέλτικ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

76'

76'

Ο Daniel Ceballos από την ομάδα Ρεάλ Μαδρίτης εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

75'

Ο Georgios Giakoumakis από την ομάδα Σέλτικ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

75'

Ο Marco Asensio από την ομάδα Ρεάλ Μαδρίτης εκτελεί το κόρνερ χαμηλά από τα αριστερά.

75'

Ο Matthew O'Riley από την ομάδα Σέλτικ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

75'

75'

Ο Karim Benzema από την ομάδα Ρεάλ Μαδρίτης απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

75'

Ο David Turnbull από την ομάδα Σέλτικ εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

75'

74'

Ο Jesus Vallejo από την ομάδα Ρεάλ Μαδρίτης απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

74'

Καλή ενέργεια από τον Karim Benzema ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

74'

Ο David Turnbull σταματά επιτυχώς το σουτ

74'

Το σουτ του Marco Asensio μπλοκάρεται

74'

73'

Ελεύθερο για την ομάδα Ρεάλ Μαδρίτης

73'

Ο Eder Militao δίνει τη θέση του στον Jesus Vallejo

72'

Ο Matthew O'Riley αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

72'

71'

Ο Lucas Vazquez έδωσε την ασίστ για το γκολ.

71'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Federico Valverde της ομάδας Ρεάλ Μαδρίτης νικάει τον τερματοφύλακα έξω από την περιοχή με το δεξί πόδι!

71'

70'

70'

Η ομάδα Σέλτικ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

70'

Κατοχή: Ρεάλ Μαδρίτης: 64%, Σέλτικ: 36%.

69'

69'

68'

67'

Η ομάδα Ρεάλ Μαδρίτης κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

66'

Ο David Alaba δίνει τη θέση του στον Nacho Fernandez

66'

Ο αρχηγός παραδίδει το περιβραχιόνιο του καθώς βγαίνει αλλαγή.

66'

Ο Luka Modric δίνει τη θέση του στον Daniel Ceballos

66'

Ο David Turnbull σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Thibaut Courtois ελέγχει την φάση

66'

Ο David Alaba σταματά επιτυχώς το σουτ

66'

Το σουτ του Reo Hatate μπλοκάρεται

65'

Καλή ενέργεια από τον Georgios Giakoumakis ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

65'

Η ομάδα Σέλτικ έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

65'

63'

Ο Daniel Carvajal δίνει τη θέση του στον Lucas Vazquez

63'

Ο Vinicius Junior δίνει τη θέση του στον Karim Benzema

63'

Ο Kyogo Furuhashi δίνει τη θέση του στον Georgios Giakoumakis

62'

Ο Daizen Maeda δίνει τη θέση του στον Sead Haksabanovic

62'

Ο Aaron Mooy δίνει τη θέση του στον David Turnbull

62'

Ο Liel Abada δίνει τη θέση του στον Jota

61'

Ο Marco Asensio έδωσε την ασίστ για το γκολ!

61'

Ο Federico Valverde έδωσε την ασίστ για το γκολ.

61'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Vinicius Junior με δεξί βολέ στέλνει την μπάλα στο βάθος των διχτύων. Υπέροχο τελείωμα!

61'

Η σέντρα από τον Federico Valverde από την ομάδα Ρεάλ Μαδρίτης βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

61'

Ο Moritz Jenz σταματά επιτυχώς το σουτ

61'

Το σουτ του Federico Valverde μπλοκάρεται

61'

61'

Ο Toni Kroos αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

61'

Ο Moritz Jenz κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Rodrygo.

61'

Ο Greg Taylor από την ομάδα Σέλτικ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

60'

Ο Aaron Mooy από την ομάδα Σέλτικ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

60'

Ο Marco Asensio από την ομάδα Ρεάλ Μαδρίτης εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

60'

Ο Carl Starfelt από την ομάδα Σέλτικ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

60'

59'

Ο Greg Taylor κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

58'

58'

58'

Η ομάδα Ρεάλ Μαδρίτης εκδηλώνει επίθεση

58'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Luka Modric από την ομάδα Ρεάλ Μαδρίτης ανατρέπει τον Liel Abada

58'

Ο Aaron Mooy κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

57'

56'

56'

56'

Ο Rodrygo από την ομάδα Ρεάλ Μαδρίτης είχε προσπάθεια εκτός στόχου

56'

Η σέντρα από τον Daniel Carvajal από την ομάδα Ρεάλ Μαδρίτης βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

56'

55'

Κατοχή: Ρεάλ Μαδρίτης: 65%, Σέλτικ: 35%.

55'

54'

Ο Federico Valverde από την ομάδα Ρεάλ Μαδρίτης απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

54'

Ο Greg Taylor από την ομάδα Σέλτικ εκτελεί το κόρνερ χαμηλά από τα αριστερά.

54'

Ο Daniel Carvajal από την ομάδα Ρεάλ Μαδρίτης απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

54'

52'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Daniel Carvajal για την ομάδα Ρεάλ Μαδρίτης. Ο Daizen Maeda σταματάει την φάση.

51'

Ο Federico Valverde έδωσε την ασίστ για το γκολ!

51'

Ο Daniel Carvajal έδωσε την ασίστ για το γκολ.

51'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Marco Asensio σκοράρει με το αριστερό πόδι!

51'

51'

51'

Ο Luka Modric κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

50'

Ο Daniel Carvajal από την ομάδα Ρεάλ Μαδρίτης πιάνει την κεφαλιά αλλά η προσπάθεια του είναι πολύ άστοχη.

50'

Η σέντρα από τον Marco Asensio από την ομάδα Ρεάλ Μαδρίτης βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

50'

49'

Ο Daizen Maeda τιμωρείται για σπρώξιμο στον Eder Militao

49'

48'

47'

Κίτρινη κάρτα για τον Kyogo Furuhashi

47'

Ο Kyogo Furuhashi από την ομάδα Σέλτικ κάνει το φάουλ καθώς βρίσκει με τον αγκώνα του τον Eder Militao

47'

Ο Liel Abada κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

47'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Matthew O'Riley για την ομάδα Σέλτικ. Ο Vinicius Junior σταματάει την φάση.

47'

Ο Eder Militao από την ομάδα Ρεάλ Μαδρίτης απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

46'

46'

45+2'

45+2'

45+1'

45+1'

45+1'

45+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 1'

45'

45'

Ο Moritz Jenz από την ομάδα Σέλτικ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

45'

45'

45'

44'

43'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Carl Starfelt από την ομάδα Σέλτικ ανατρέπει τον Rodrygo

42'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Matthew O'Riley από την ομάδα Σέλτικ ανατρέπει τον Toni Kroos

42'

42'

Ο Aaron Mooy από την ομάδα Σέλτικ εκτελεί το κόρνερ χαμηλά από τα αριστερά.

41'

41'

41'

40'

Ο Matthew O'Riley κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

40'

Το αμυντικό λάθος του Aaron Mooy μπορεί να κοστίσει με γκολ στην ομάδα του

40'

Κατοχή: Ρεάλ Μαδρίτης: 66%, Σέλτικ: 34%.

39'

38'

37'

37'

Ο Josip Juranovic σταματά επιτυχώς το σουτ

37'

Το σουτ του Rodrygo μπλοκάρεται

37'

36'

Η ομάδα Σέλτικ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

36'

Ο Rodrygo κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

36'

36'

Ο Daizen Maeda από την ομάδα Σέλτικ κάνει το φάουλ καθώς βρίσκει με τον αγκώνα του τον Marco Asensio

35'

Κατοχή: Ρεάλ Μαδρίτης: 69%, Σέλτικ: 31%.

35'

35'
ΜΕΓΑΛΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ!

ΤΟ ΕΧΑΣΕ! - Ο Josip Juranovic εκτελεί το πέναλτι αλλά ο Thibaut Courtois μπλοκάρει!

33'

ΠΕΝΑΛΤΙ- Ο Ferland Mendy από την ομάδα Ρεάλ Μαδρίτης υποπίπτει σε πέναλτι καθώς ανέτρεψε τον Liel Abada.

33'

33'

Ο Marco Asensio σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Joe Hart ελέγχει την φάση

32'

32'

Το σουτ του Vinicius Junior μπλοκάρεται

32'

31'

30'

30'

30'

30'

29'

Ο Reo Hatate σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Thibaut Courtois ελέγχει την φάση

28'

28'

Ο Josip Juranovic κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

28'

27'

26'

26'

Το σουτ του Liel Abada μπλοκάρεται

26'

Καλή ενέργεια από τον Kyogo Furuhashi ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

26'

Ο Daizen Maeda τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

26'

Το αμυντικό λάθος του Eder Militao μπορεί να κοστίσει με γκολ στην ομάδα του

26'

25'

25'

Κατοχή: Ρεάλ Μαδρίτης: 70%, Σέλτικ: 30%.

24'

24'

Ο Joe Hart κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

24'

23'

22'

Ο Vinicius Junior χάνει ανεπανάληπτη ευκαιρία για να σκοράρει!

22'

Ο Vinicius Junior από την ομάδα Ρεάλ Μαδρίτης είχε προσπάθεια εκτός στόχου

22'

Ο Rodrygo τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

22'

22'

Η ομάδα Σέλτικ έχει την κατοχή της μπάλας

21'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Rodrygo της ομάδας Ρεάλ Μαδρίτης ευστοχεί στο πέναλτι με το δεξί πόδι! Ο Joe Hart επέλεξε τη λάθος γωνία.

20'

20'

Κίτρινη κάρτα για τον Matthew O'Riley

20'

ΠΕΝΑΛΤΙ! - Ο Matthew O'Riley κάνει χέρι εντός περιοχής. Έντονες διαμαρτυρίες από τον Matthew O'Riley αλλά ο διαιτητής δε συγκινείται

20'
Πέναλτι

Μετά από εξέταση του VAR, ο διαιτητής αποφάσισε να αλλάξει την απόφασή του και να καταλογίσει πέναλτι για την ομάδα Ρεάλ Μαδρίτης!

19'

VAR - ΠΙΘΑΝΟ ΠΕΝΑΛΤΙ! - Ο διαιτητής σταματάει το παιχνίδι. Έλεγχος από το VAR σε εξέλιξη, πιθανός καταλογισμός πέναλτι.

19'

Ο Matthew O'Riley σταματά επιτυχώς το σουτ

19'

19'

19'

Καλή ενέργεια από τον Vinicius Junior ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

19'

Ο Marco Asensio τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

19'

18'

17'

17'

Ο Reo Hatate από την ομάδα Σέλτικ είχε προσπάθεια εκτός στόχου

17'

Η σέντρα από τον Josip Juranovic από την ομάδα Σέλτικ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

17'

16'

15'

Ο Federico Valverde αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

15'

Το αμυντικό λάθος του Greg Taylor μπορεί να κοστίσει με γκολ στην ομάδα του

15'

Ο David Alaba κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

15'

15'

Ο Carl Starfelt κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

15'

Κατοχή: Ρεάλ Μαδρίτης: 76%, Σέλτικ: 24%.

14'

14'

Ο Kyogo Furuhashi χάνει ανεπανάληπτη ευκαιρία για να σκοράρει!

14'

Ο Kyogo Furuhashi από την ομάδα Σέλτικ είχε προσπάθεια εκτός στόχου

14'

14'

Η σέντρα από τον Daizen Maeda από την ομάδα Σέλτικ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

14'

13'

13'

12'

11'

11'

10'

Ο Daizen Maeda κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

10'

Το αμυντικό λάθος του Daniel Carvajal μπορεί να κοστίσει με γκολ στην ομάδα του

10'

Κατοχή: Ρεάλ Μαδρίτης: 71%, Σέλτικ: 29%.

10'

9'

Ο Eder Militao κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

9'

9'

9'

8'

8'

7'

7'

7'

7'

6'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Luka Modric της ομάδας Ρεάλ Μαδρίτης ευστοχεί στο πέναλτι με το δεξί πόδι! Ο Joe Hart επέλεξε τη λάθος γωνία.

5'

ΠΕΝΑΛΤΙ! - Ο Moritz Jenz κάνει χέρι εντός περιοχής. Έντονες διαμαρτυρίες από τον Moritz Jenz αλλά ο διαιτητής δε συγκινείται

5'

5'

5'

Ο Rodrygo χάνει ανεπανάληπτη ευκαιρία για να σκοράρει!

5'

Καλή ενέργεια από τον Rodrygo ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

5'

5'

4'

3'

3'

2'

2'

Το αμυντικό λάθος του Thibaut Courtois μπορεί να κοστίσει με γκολ στην ομάδα του

2'

1'

1'

1'

1'

Καλώς ήρθατε στο σημερινό παιχνίδι όπου οι προβολείς φωτίζουν όλο το γήπεδο.

1'

Η ομάδα Ρεάλ Μαδρίτης είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

0'

0'

Καλησπέρα σας από το Estadio Santiago Bernabeu, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

Για την πρωτιά η Ρεάλ

Η Ρεάλ Μαδρίτης θέλει την πρωτιά στον όμιλο και υποδέχεται την απογοητευμένη και αδιάφορη Σέλτικ που θα τερματίσει στην 4η θέση.

Γνώρισε την πρώτη της ήττα στον όμιλο, αφού πήγε στη Γερμανία για να αντιμετωπίσει τη Λειψία χωρίς τους Μόντριτς, Βαλβέρδε και Μπενζεμά και έχασε με 3-2. Οι «ταύροι» μπήκαν με το πόδι στο γκάζι στον αγωνιστικό χώρο και άνοιξαν το σκορ στο 13' με τον Γκβάρντιολ και πέντε λεπτά αργότερα ο Ενκουνκού έγραψε το 2-0. Η Ρεάλ πίεσε και μείωσε με τον Βινίσιους στο 44' και ξανά μπήκε στο ματς.

Στην επανάληψη, η «Βασίλισσα» ήταν πιο επιθετική και έψαξε το 2-2, αλλά κόντρα στη ροή του αγώνα ο Τίμο Βέρνερ σημείωσε το 3-1 στο 81' με τον Ροντρίγκο να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα στις καθυστερήσεις με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι. Η Ρεάλ Μαδρίτης θέλει την πρωτιά και θα την πάρει αν νικήσει τη Σέλτικ, χωρίς να την ενδιαφέρει τι θα γίνει στο άλλο ματς του ομίλου με τους Γερμανούς να βρίσκονται ένα βαθμό πίσω της.

«Είναι ένα σημαντικό παιχνίδι. Στόχος είναι να είμαστε πρώτοι στον όμιλο. Η Σέλτικ είναι μια έντονη ομάδα. Θέλουμε να δείξουμε ξανά το καλύτερό μας επίπεδο και υπάρχουν οι συνθήκες για να το κάνουμε. Η Σέλτικ δεν πρόκειται να αλλάξει την ταυτότητά της. Θα παίξουν το παιχνίδι τους με πάθος. Θα είναι μια πολύ ανοιχτή συνάντηση. Σέβομαι πολύ αυτή την ομάδα», είπε ο προπονητής Κάρλο Αντσελότι.

Έκανε γκέλα ολκής στη LaLiga καθώς υποδέχθηκε τη Χιρόνα και έφερε ισοπαλία με 1-1, έχοντας τρομερά παράπονα από τη διαιτησία. Είχε δοκάρι με τον Ροντρίγκο στο 22' και η Χιρόνα απάντησε με τον ίδιο τρόπο με τον Γιάνγκελ Ερέρα στο 38', αλλά η Ρεάλ Μαδρίτης άνοιξε το σκορ με τον Βινίσιους στο 70’, αλλά δέκα λεπτά αργότερα ο διαιτητής είδε χέρι του Ασένσιο με τον Στουάνι να μην αστοχεί από τα 11 βήματα, ενώ στο 89' ο Ροντρίγκο πέτυχε το 2-1, αλλά το γκολ ακυρώθηκε για επιθετικό φάουλ στον τερματοφύλακα. Στις καθυστερήσεις αποβλήθηκε και ο Τόνι Κρόος για πρώτη φορά στην καριέρα του.

Αγωνιστικά Νέα: Εκτός αποστολής έμεινε ο μέσος Τσουαμενί. Αμφίβολος δίνεται ο φορ Καρίμ ΜπενζεμάΤο ευρωπαϊκό της ταξίδι ολοκληρώνεται απόψε, αφού την προηγούμενη αγωνιστική υποδέχθηκε στη Σκωτία την Σαχτάρ Ντόνετσκ και μετά το 1-1 παρέμεινε στην τελευταία θέση του ομίλου, χωρίς να έχει ελπίδες για κάτι καλύτερο. Όλα ξεκίνησαν ιδανικά για τη Σέλτικ, καθώς άνοιξε το σκορ στο 32' με τον Γιακουμάκη, αλλά οι Ουκρανοί βρήκαν το γκολ της ισοφάρισης με τον Μούντρικ στο 58' και λίγο έλειψε να κάνουν την ανατροπή με τον Σίκαν να αστοχεί σε κενή εστία στο 72'. Η Σέλτικ προσπάθησε να πετύχει δεύτερο γκολ, αλλά δεν τα κατάφερε.

Συνέχισε με νίκη στο σκωτσέζικο πρωτάθλημα επικρατώντας με 3-0 στην έδρα της Λίβινγκστον. Ξεκίνησε πολύ δυνατά την αναμέτρηση και πήρε το προβάδισμα με φοβερό σουτ του Κιόγκο Φουρουχάσι στο 9’, ενώ ο Τέιλορ καθάρισε την υπόθεση νίκη στο 53’. Ο Γιώργος Γιακουμάκης πέρασε στον αγωνιστικό χώρο στο 80' και τέσσερα λεπτά αργότερα εκτέλεσε το πέναλτι που κέρδισε η Σέλτικ άλλα έστειλε τη μπάλα στο δοκάρι. Το κερασάκι στην τούρτα έβαλε ο Ζότα στο 87' και οι Κέλτες βρίσκονται στο +4 από τη Ρέιντζερς.

«Είχαμε στιγμές μας, που ίσως δεν τις εκμεταλλευτήκαμε, αλλά πήγαμε να παίξουμε ποδόσφαιρο. Νομίζω ότι ναι, για την επόμενη χρονιά μπορούμε να προκριθούμε, δεν μπορείς να έχεις πρόοδο αν χάσεις τόσο πολύ αυτό το τουρνουά. Αυτή η εμπειρία του διαρκούς ανταγωνισμού βοηθάει. Είναι το πρώτο πράγμα που πρέπει να κάνουμε, θα προχωρήσουμε, ίσως όχι πολύ, αλλά πρέπει να βλέπουμε πώς είναι οι σύλλογοι ανά πάσα στιγμή», ανέφερε ο προπονητής Άγγελος Ποστέκογλου.

Αγωνιστικά Νέα: Εκτός έμεινε ο στόπερ Κάρτερ-Βίκερς. Δεν είναι διαθέσιμος ξανά ο στόπερ Στάρφελτ.

Γιώργος Βροντάκης Αθλητικογράφος

Η Ρεάλ Μαδρίτης γνώρισε την πρώτη της ήττα στον όμιλο και δεν έχει εξασφαλίσει ακόμα την πρωτιά κάτι που θέλει να κάνει κόντρα στην αδιάφορη βαθμολογικά Σέλτικ, η οποία θα τερματίσει στην 4η θέση. Πάντως, δεν θα ασχοληθούμε με τον χαμηλό άσο και θα ποντάρουμε στο Over μιας και οι Σκωτσέζοι παίζουν πάντα επιθετικά και τώρα δεν κυνηγούν τίποτα ιδιαίτερο στο «Σαντιάγκο Μπερναμπέου».

• Η ομάδα Ρεάλ Μαδρίτης δεν έχει χάσει στους τελευταίους 14 από 15 αγώνες σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: 1X με απόδοση 1.05 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Σέλτικ νίκησε στους τελευταίους 4 αγώνες εκτός έδρας σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: 2 με απόδοση 11.00 στον ΟΠΑΠ
  • Στους τελευταίους 4 από 5 αγώνες της ομάδας Ρεάλ Μαδρίτης, μπήκαν περισσότερα από 2.5 γκολ (σε όλες τις διοργανώσεις).
    Σημείο: Over με απόδοση 1.30 στον ΟΠΑΠ
  • Στους τελευταίους 4 από 5 αγώνες της ομάδας Σέλτικ, μπήκαν περισσότερα από 2.5 γκολ (σε όλες τις διοργανώσεις).
  • Η ομάδα Ρεάλ Μαδρίτης νικούσε στο ημίχρονο στους τελευταίους 4 από 5 αγώνες εντός έδρας σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: Ημ.1 με απόδοση 1.57 στον ΟΠΑΠ

ΔΙΕΘΝΗ: Τσάμπιονς Λιγκ