21+

Αλμερία - Ρεάλ Σοσιεδάδ

11/11/2023 17:15
Κωδ ΟΠΑΠ: 340
Ο συγκεκριμένος αγώνας παίχτηκε πριν 168 ημέρες. Για να δείτε την τελευταία αναμέτρηση πατήστε εδώ: Ρεάλ Σοσιεδάδ - Αλμερία στις 14/4/2024

• Θεατές: 13016
90+12'

Δίκαιη νίκη για την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ μετά από μία καλή εμφάνιση

90+12'

90+12'

Κατοχή: Αλμερία: 47%, Ρεάλ Σοσιεδάδ: 53%.

90+12'

Ο Martin Zubimendi από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

90+12'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Martin Zubimendi από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ ανατρέπει τον Houboulang Mendes

90+11'

Ο Aritz Elustondo κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Gonzalo Melero.

90+10'

Το σουτ του Marciano Sanca μπλοκάρεται

90+10'

Ο Aritz Elustondo κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Edgar Gonzalez.

90+10'

Κατοχή: Αλμερία: 46%, Ρεάλ Σοσιεδάδ: 54%.

90+10'

Ο Takefusa Kubo από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ είναι σε θέση οφσάιντ

90+9'

Η ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ έχει την κατοχή της μπάλας

90+8'

Ο Alex Remiro κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

90+8'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Robin Le Normand από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ ανατρέπει τον Leo Baptistao

90+8'

Η ομάδα Αλμερία εκτελεί πλάγιο στο δικό της μισό του γηπέδου

90+7'

Ο Iddrisu Baba από την ομάδα Αλμερία απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

90+7'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Gonzalo Melero από την ομάδα Αλμερία ανατρέπει τον Takefusa Kubo

90+6'

Η ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ κατάφερε να σκοράρει το αποφασιστικό γκολ στα τελευταία λεπτά του παιχνιδιού!

90+6'

90+6'

Ο Takefusa Kubo έδωσε την ασίστ για το γκολ!

90+5'

Ο Aritz Elustondo έδωσε την ασίστ για το γκολ.

90+5'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Martin Zubimendi της ομάδας Ρεάλ Σοσιεδάδ σκοράρει με κεφαλιά

90+5'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Aritz Elustondo από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

90+5'

Ο Takefusa Kubo από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

90+5'

90+4'

Το σουτ του Jon Olasagasti μπλοκάρεται

90+4'

Ο Lazaro από την ομάδα Αλμερία απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

90+4'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Houboulang Mendes από την ομάδα Αλμερία ανατρέπει τον Mohamed-Ali Cho

90+4'

Η ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ εκτελεί πλάγιο στο δικό της μισό του γηπέδου

90+3'

Η ομάδα Αλμερία έχει την κατοχή της μπάλας

90+2'

Ο Dion Lopy δίνει τη θέση του στον Marciano Sanca

90+2'

Ο Dion Lopy της ομάδας Αλμερία βλέπει κίτρινη κάρτα για καθυστέρηση

90+1'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Carlos Fernandez της ομάδας Ρεάλ Σοσιεδάδ στέλνει την μπάλα στα δίχτυα από το σημείο του πέναλτι με το αριστερό πόδι! Ο Luis Maximiano λίγο έλειψε να αποκρούσει.

90+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 10'

90'
Πέναλτι

Μετά από εξέταση του VAR, ο διαιτητής αποφάσισε να αλλάξει την απόφασή του και να καταλογίσει πέναλτι για την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ!

90'

89'

VAR - ΠΕΝΑΛΤΙ! Ο διαιτητής σταμάτησε το παιχνίδι. Γίνεται έλεγχος του VAR, πιθανό πέναλτι για την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ

88'

ΠΕΝΑΛΤΙ! - Ο Sergio Akieme κάνει χέρι εντός περιοχής. Έντονες διαμαρτυρίες από τον Sergio Akieme αλλά ο διαιτητής δε συγκινείται

88'

Ο Takefusa Kubo από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

88'

Ο Houboulang Mendes απομακρύνει τη μπάλα

88'

Η ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

87'

Ο Sergio Arribas δίνει τη θέση του στον Iddrisu Baba

86'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Carlos Fernandez από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ ανατρέπει τον Dion Lopy

86'

Η ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ ξεκινάει αντεπίθεση

86'

Ο Mikel Merino από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

86'

Ο Sergio Arribas από την ομάδα Αλμερία εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

86'
Πέναλτι

Μετά από εξέταση του VAR, ο διαιτητής αποφάσισε να παραμείνει στην αρχική απόφασή του και να μην καταλογίσει πέναλτι για την ομάδα Αλμερία!

85'

VAR - ΠΕΝΑΛΤΙ! Ο διαιτητής σταμάτησε το παιχνίδι. Γίνεται έλεγχος του VAR, πιθανό πέναλτι για την ομάδα Αλμερία

85'

84'

Η ομάδα Αλμερία έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

84'

Ελεύθερο για την ομάδα Αλμερία

84'

Ο Carlos Fernandez από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ είχε προσπάθεια εκτός στόχου

83'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Largie Ramazani για την ομάδα Αλμερία. Ο Aritz Elustondo σταματάει την φάση.

83'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Dion Lopy από την ομάδα Αλμερία ανατρέπει τον Carlos Fernandez

82'

Η ομάδα Αλμερία εκτελεί πλάγιο μπροστά από την αντίπαλη περιοχή

82'

Η ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ εκτελεί πλάγιο μπροστά από την αντίπαλη περιοχή

81'

81'

Η ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ εκδηλώνει επίθεση

81'

81'

Ο Benat Turrientes δίνει τη θέση του στον Jon Olasagasti

80'

80'

80'

Η ομάδα Αλμερία ξεκινάει αντεπίθεση

80'

Ο Edgar Gonzalez σταματά επιτυχώς το σουτ

80'

Το σουτ του Benat Turrientes μπλοκάρεται

80'

Ο Edgar Gonzalez από την ομάδα Αλμερία απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

79'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Leo Baptistao από την ομάδα Αλμερία ανατρέπει τον Mikel Merino

78'

Με αυτό το γκολ, η ομάδα Αλμερία ισοφάρισε. Υπάρχει παιχνίδι!

77'

76'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Sergio Arribas αντιδρά πρώτος σε μία διεκδικούμενη μπάλα και τη στέλνει στα δίχτυα με το αριστερό!

76'

Καλή ενέργεια από τον Lazaro ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

76'

Ο Gonzalo Melero κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

76'

Ο Mikel Merino από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Dion Lopy

75'

75'

74'

Ο Gonzalo Melero από την ομάδα Αλμερία απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

74'

74'

Ο Arsen Zakharyan δίνει τη θέση του στον Mohamed-Ali Cho

73'

Ο Edgar Gonzalez απομακρύνει τη μπάλα

72'

72'

Ο Hamari Traore από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

72'

Ο Adrian Embarba δίνει τη θέση του στον Lazaro

71'

Ο Lucas Robertone δίνει τη θέση του στον Gonzalo Melero

71'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Benat Turrientes από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ ανατρέπει τον Adrian Embarba

71'

70'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Arsen Zakharyan από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ ανατρέπει τον Leo Baptistao

70'

69'

Ο Mikel Merino κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Sergio Arribas.

68'

67'

Ο Largie Ramazani από την ομάδα Αλμερία είναι σε θέση οφσάιντ

67'

67'

66'

Ο Mikel Oyarzabal δίνει τη θέση του στον Carlos Fernandez

66'

65'

Ο Mikel Merino από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Lucas Robertone

65'

Κατοχή: Αλμερία: 45%, Ρεάλ Σοσιεδάδ: 55%.

64'

63'

62'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Mikel Oyarzabal αντιδρά πρώτος σε μία διεκδικούμενη μπάλα και τη στέλνει στα δίχτυα με το αριστερό!

62'

Ο Aritz Elustondo κάνει την κεφαλιά προς την εστία αλλά ο Luis Maximiano μπλοκάρει εύκολα

62'

Ο Arsen Zakharyan από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

62'

Ο Adrian Embarba απομακρύνει τη μπάλα

62'

61'

Η ομάδα Αλμερία εκδηλώνει επίθεση

60'

Κατοχή: Αλμερία: 44%, Ρεάλ Σοσιεδάδ: 56%.

60'
Γκολ

ΑΚΥΡΩΝΕΤΑΙ ΤΟ ΓΚΟΛ! - Αφού είδε ξανά τη φάση, ο διαιτητής γνωστοποίησε ότι το γκολ για την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ δεν μετράει επειδή έχει προηγηθεί φάουλ.

59'

VAR - ΓΚΟΛ! Ο διαιτητής σταμάτησε το παιχνίδι. Γίνεται έλεγχος του VAR, πιθανό γκολ για την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ

58'

Ο Benat Turrientes υποπίπτει σε χέρι

58'

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ! Η ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα και ο Benat Turrientes βάζει το όνομά του στον πίνακα των σκόρερ.

57'

Η σέντρα από τον Aihen Munoz από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

57'

56'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Sergio Akieme από την ομάδα Αλμερία ανατρέπει τον Takefusa Kubo

56'

55'

Ο Houboulang Mendes από την ομάδα Αλμερία είναι σε θέση οφσάιντ

55'

55'

Κατοχή: Αλμερία: 43%, Ρεάλ Σοσιεδάδ: 57%.

55'

Ο Largie Ramazani κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

54'

54'

53'

Ο Arsen Zakharyan επιχειρεί να σκοράρει με απευθείας φάουλ, αλλά η μπάλα φεύγει άουτ

53'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Houboulang Mendes για την ομάδα Αλμερία. Ο Mikel Merino σταματάει την φάση.

52'

52'

13016 θεατές βρίσκονται σήμερα στο γήπεδο

51'

Ο Hamari Traore είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

50'

50'

Ο Adrian Embarba κάνει σκληρό φάουλ σε αντίπαλο και σημειώνεται στο μπλοκάκι του διαιτητή

50'

Απρόσεκτο μαρκάρισμα εδώ. Ο Adrian Embarba υποπίπτει σε σκληρό φάουλ στον Hamari Traore

50'

50'

Ο Adrian Embarba από την ομάδα Αλμερία είναι σε θέση οφσάιντ

49'

Ο Alex Remiro από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

49'

Ο Adrian Embarba από την ομάδα Αλμερία εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

48'

Ο Martin Zubimendi απομακρύνει τη μπάλα

48'

48'

48'

Ο Aritz Elustondo από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

48'

48'

Ελεύθερο για την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ

47'

Ο Leo Baptistao από την ομάδα Αλμερία είχε προσπάθεια εκτός στόχου

47'

47'

46'

46'

Ο Ander Barrenetxea δίνει τη θέση του στον Takefusa Kubo

46'

Ο Umar Sadiq δίνει τη θέση του στον Mikel Merino

46'

45+3'

Η ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ παρουσιάζει το καλύτερο πρόσωπο σ' αυτό το ημίχρονο

45+3'

45+3'

Κατοχή: Αλμερία: 41%, Ρεάλ Σοσιεδάδ: 59%.

45+3'

Ο Ander Barrenetxea από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

45+2'

Ο Umar Sadiq σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Luis Maximiano ελέγχει την φάση

45+2'

45+1'

45+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 2'

45'

Ο Aihen Munoz κάνει σκληρό φάουλ σε αντίπαλο και σημειώνεται στο μπλοκάκι του διαιτητή

45'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Aihen Munoz για την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ. Ο Lucas Robertone σταματάει την φάση.

45'

Κατοχή: Αλμερία: 40%, Ρεάλ Σοσιεδάδ: 60%.

45'

45'

Ο Sergio Arribas αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

44'

44'

43'

43'

Ο Benat Turrientes αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

42'

41'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Adrian Embarba από την ομάδα Αλμερία ανατρέπει τον Benat Turrientes

41'

Το σουτ του Aihen Munoz μπλοκάρεται

41'

41'

Ο Hamari Traore κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

41'

Ο Aihen Munoz από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

40'

40'

Ο Leo Baptistao από την ομάδα Αλμερία είναι σε θέση οφσάιντ

39'

38'

Ο Robin Le Normand τιμωρείται για σπρώξιμο στον Leo Baptistao

38'

38'

37'

Ο Adrian Embarba επιχειρεί να σκοράρει με απευθείας φάουλ, αλλά η μπάλα φεύγει άουτ

37'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Umar Sadiq από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ ανατρέπει τον Sergio Akieme

36'

Ο Largie Ramazani από την ομάδα Αλμερία εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

35'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Ander Barrenetxea από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ ανατρέπει τον Houboulang Mendes

35'

35'

Κατοχή: Αλμερία: 38%, Ρεάλ Σοσιεδάδ: 62%.

34'

33'

32'

Ο Umar Sadiq από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ δέχεται κίτρινη κάρτα μετά από επικίνδυνο μαρκάρισμα σε αντίπαλο παίκτη.

32'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Umar Sadiq για την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ. Ο Dion Lopy σταματάει την φάση.

32'

32'

Ο Robin Le Normand κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Leo Baptistao.

31'

Ο Umar Sadiq τιμωρείται για σπρώξιμο στον Houboulang Mendes

31'

Ο Dion Lopy κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

30'

Ο Umar Sadiq τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

30'

29'

Ο Mikel Oyarzabal εκτελεί το φάουλ προς την εστία, αλλά ο Luis Maximiano ελέγχει την φάση

27'

Ο Lucas Robertone κάνει σκληρό φάουλ σε αντίπαλο και σημειώνεται στο μπλοκάκι του διαιτητή

27'

Απρόσεκτο μαρκάρισμα εδώ. Ο Lucas Robertone υποπίπτει σε σκληρό φάουλ στον Mikel Oyarzabal

26'

26'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Lucas Robertone από την ομάδα Αλμερία ανατρέπει τον Benat Turrientes

25'

25'

25'

24'

24'

Ο Ander Barrenetxea από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ είχε προσπάθεια εκτός στόχου

24'

Ο Lucas Robertone από την ομάδα Αλμερία το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Umar Sadiq

24'

Ο Umar Sadiq κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

23'

23'

Ο Arsen Zakharyan από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ είναι σε θέση οφσάιντ

23'

Ο Ander Barrenetxea τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

22'

Ο Arsen Zakharyan τιμωρείται για σπρώξιμο στον Lucas Robertone

21'

21'

20'

20'

19'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Umar Sadiq από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

19'

Η σέντρα από τον Benat Turrientes από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

19'

18'

18'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Edgar Gonzalez από την ομάδα Αλμερία αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

18'

Το αμυντικό λάθος του Martin Zubimendi μπορεί να κοστίσει με γκολ στην ομάδα του

18'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Aihen Munoz από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ ανατρέπει τον Largie Ramazani

17'

16'

Ο Luis Maximiano κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

15'

Ο Sergio Arribas υποπίπτει σε χέρι

15'

15'

Ο Houboulang Mendes σταματά επιτυχώς το σουτ

15'

Το σουτ του Umar Sadiq μπλοκάρεται

15'

Ο Hamari Traore τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

15'

14'

14'

13'

13'

Ο Martin Zubimendi τιμωρείται για σπρώξιμο στον Sergio Arribas

12'

12'

Παραλίγο! Ο Umar Sadiq σουτάρει από μακρινή απόσταση αλλά η μπάλα σταματά στο δοκάρι!

12'

11'

10'

9'

Ο Aihen Munoz τιμωρείται για σπρώξιμο στον Adrian Embarba

8'

Ο Umar Sadiq από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ είναι σε θέση οφσάιντ

8'

8'

7'

Ο Leo Baptistao από την ομάδα Αλμερία απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

7'

Ο Arsen Zakharyan από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

6'

5'

5'

Κατοχή: Αλμερία: 50%, Ρεάλ Σοσιεδάδ: 50%.

4'

4'

3'

Ο Mikel Oyarzabal από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ είχε προσπάθεια εκτός στόχου

3'

2'

Ο Leo Baptistao τιμωρείται για σπρώξιμο στον Aritz Elustondo

1'

Ο Sergio Arribas τιμωρείται για σπρώξιμο στον Robin Le Normand

1'

1'

Ο αγωνιστικός χώρος είναι σε φανταστική κατάσταση σήμερα και οι παίκτες απολαμβάνουν την επιφάνεια.

1'

Τέλεια ημέρα για ποδόσφαιρο, με ηλιόλουστο καιρό

1'

Η ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

1'

0'

Καλησπέρα σας από το Power Horse Stadium, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

Η μέρα με τη νύχτα

Η Αλμερία για την 13η αγωνιστική της LaLiga υποδέχεται τη Σοσιεδάδ.

Παραμένει η μοναδική ομάδα στη LaLiga που ακόμα δεν έχει νίκη, αφού πήγε στην έδρα της Αλαβές και έχασε με 1-0. Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι στο πρώτο ημίχρονο και έχασαν πέναλτι με τον Χάτζι στις καθυστερήσεις, ενώ στην επανάληψη το ματς ήταν πιο ισορροπημένο. Όμως, η Αλαβές βρήκε δίχτυα στο 79' με τον Σέντλαρ και έριξε την Αλμερία στο καναβάτσο.

Η Αλμερία είναι η ομάδα που θέλει να έχει κάθε αντίπαλος όταν συγκεντρώνει ένα σερί αρνητικών αποτελεσμάτων στο πρωτάθλημα. Αν και είναι ακόμα πολύ νωρίς θα πρέπει να θεωρηθεί ως θαύμα η παραμονή της στη μεγάλη κατηγορία. Έχει κάνει το χειρότερο ξεκίνημα για μια ομάδα σε ολόκληρο τον 21ο αιώνα, καθώς η πιο πρόσφατη ομάδα που ξεκίνησε με τέτοιο ρεκόρ ήταν η Σπόρτινγκ Χιχόν τη σεζόν 1997-98 με 1 βαθμό σε 12 αγώνες.

Αξιοσημείωτο είναι έπειτα από 8 σερί over, ένα παιχνίδι της ολοκληρώθηκε σε under.

«Οι επιθετικοί πόροι της Αλαβές δεν έχουν καμία σχέση με αυτό που έχουμε τώρα γιατί έχουμε δύο επιθετικούς τραυματίες και δύο παιδιά από την ομάδα των Νέων. Ξέραμε ότι δεν θα ήταν εύκολο και αυτή τη στιγμή είναι έτσι και μετά την ήττα πρέπει να συνεχίσουμε να δουλεύουμε και να έχουμε ελπίδες γιατί απομένουν πολλοί βαθμοί», είπε ο προπονητής Γκαριτάνο.

Αγωνιστικά Νέα: Νέα απώλεια ο επιθετικός Μαρέζι (2/0). Δεν υπολογίζονται ξανά οι φορ Λουίς Σουάρες (8/4), Κονέ (8/0), ο μπακ Θεντέγες (3/0) και ο μπακ Πουμπίλ (4/0).Ήταν πολύ καλύτερη από την Μπαρτσελόνα στο Σαν Σεμπαστιάν, αλλά τελικά έχασε με 1-0 με... buzzer beater. Μπήκε πολύ δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και είχε τρεις σημαντικές ευκαιρίες στα τρία πρώτα λεπτά για να σκοράρει. Στο δεύτερο μέρος ο ρυθμός έπεσε αλλά η Σοσιεδάδ ήταν αυτή που δημιουργούσε ευκαιρίες, όμως, δίχταυ δεν έβρισκε. Τελικά, στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων δέχθηκε γκολ από την τελείως ακίνδυνη επιθετικά Μπαρτσελόνα χάρη σε τέρμα του Αραούχο με κεφαλιά. Μια άδικη ήττα για τους Βάσκους.

«Είμαι θυμωμένος, υπάρχουν πολλά παιχνίδια που παίζουμε για να κερδίσουμε και όχι. Πιστεύω ότι οι οπαδοί πρέπει να είναι χαρούμενοι και περήφανοι για το πώς παίξαμε, αλλά ως προπονητής είμαι πολύ θυμωμένος, όπως και οι παίκτες. Πρέπει να κερδίσεις παίζοντας το παιχνίδι που έχεις παίξει. Πρέπει να κάνουμε αυτοκριτική, γιατί υπάρχουν ήδη πολλά παιχνίδια που έχουμε παίξει για να κερδίσουμε και δεν το έχουμε κάνει. Όταν παίζεις καλύτερα από τον αντίπαλό σου, πρέπει να σκοράρεις. Όταν παίρνεις ρίσκα όπως εμείς.», τόνισε ο τεχνικός Ιμανόλ Αλγκουαθίλ.

Βρίσκεται με το ενάμιση πόδι στα νοκ άουτ του Τσάμπιονς Λιγκ, αφού την Τετάρτη υποδέχθηκε στο Ανοέτα τη Μπενφίκα και καθάρισε την υπόθεση νίκη από το πρώτο εικοσάλεπτο επικρατώντας με 3-1. Στο 6' ο Μερίνο άνοιξε το σκορ και πέντε λεπτά αργότερα ο Ογιαρθάμπαλ έγραψε το 2-0. Ο Μπαρενετσέα με φοβερή ατομική ενέργεια και σουτ διαμόρφωσε το 3-0 στο 21' και οχτώ λεπτά αργότερα ο Μπράις Μέντεθ αστόχησε σε πέναλτι (δοκάρι). Το μόνο που κατάφερε η Μπενφίκα ήταν να μειώσει στο με τον Ράφα Σίλβα.

Αγωνιστικά Νέα: Τιμωρημένοι είναι ο μέσος Μπράις Μέντεθ (12/2) και ο στόπερ Θουμπέλντια (12/0). Εκτός ξανά ο μπακ Τίρνεϊ (4/0) και ο φορ Αντρέ Σίλβα (2/0).

Γιώργος Βροντάκης Αθλητικογράφος

Η Αλμερία παραμένει η μοναδική ομάδα στη LaLiga που ακόμα δεν έχει νίκη και υποδέχεται την ανεβασμένη Σοσιεδάδ που προέρχεται από μεγάλη νίκη στο Τσάμπιονς Λιγκ. Οι Βάσκοι διαθέτουν πολύ καλύτερη ομάδα, έχουν ηθικό και ψυχολογία και θα τους εμπιστευτούμε. Διπλό από εμάς.

• Η ομάδα Αλμερία δεν έχει κερδίσει στους τελευταίους 11 από 12 αγώνες σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: X2 με απόδοση 1.21 στον ΟΠΑΠ
  • Στους τελευταίους 8 από 9 αγώνες της ομάδας Αλμερία, μπήκαν περισσότερα από 2.5 γκολ (στη διοργάνωση Λα Λίγκα).
    Σημείο: Over με απόδοση 1.77 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Αλμερία έχασε στους τελευταίους 4 αγώνες στη διοργάνωση Λα Λίγκα.
    Σημείο: 2 με απόδοση 1.77 στον ΟΠΑΠ

ΙΣΠΑΝΙΑ: Λα Λίγκα