21+

Αλμερία - Ράγιο Βαγιεκάνο

11/8/2023 20:30
Κωδ ΟΠΑΠ: 227
Ο συγκεκριμένος αγώνας παίχτηκε πριν 263 ημέρες. Για να δείτε την τελευταία αναμέτρηση πατήστε εδώ: Ράγιο Βαγιεκάνο - Αλμερία στις 5/5/2024

• Θεατές: 14837
90+6'

Δίκαιη νίκη για την ομάδα Ράγιο Βαγιεκάνο μετά από μία καλή εμφάνιση

90+6'

90+5'

Κατοχή: Αλμερία: 60%, Ράγιο Βαγιεκάνο: 40%.

90+5'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Luis Suarez από την ομάδα Αλμερία ανατρέπει τον Ivan Balliu

90+4'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Luis Suarez από την ομάδα Αλμερία ανατρέπει τον Isi Palazon

90+4'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Dion Lopy από την ομάδα Αλμερία ανατρέπει τον Salvi Sanchez

90+3'

Η ομάδα Αλμερία εκδηλώνει επίθεση

90+2'

Ο Diego Mendez κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

90+2'

Ο Luis Suarez από την ομάδα Αλμερία πιάνει την κεφαλιά αλλά η προσπάθεια του είναι πολύ άστοχη.

90+2'

Η σέντρα από τον Marc Pubill από την ομάδα Αλμερία βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

90+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 5'

90+1'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Pathe Ciss για την ομάδα Ράγιο Βαγιεκάνο. Ο Gonzalo Melero σταματάει την φάση.

90'

Κατοχή: Αλμερία: 59%, Ράγιο Βαγιεκάνο: 41%.

90'

Η ομάδα Ράγιο Βαγιεκάνο εκτελεί πλάγιο στο δικό της μισό του γηπέδου

89'

Η ομάδα Ράγιο Βαγιεκάνο εκτελεί πλάγιο μπροστά από την αντίπαλη περιοχή

89'

Ελεύθερο για την ομάδα Ράγιο Βαγιεκάνο

89'

88'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Radamel Falcao από την ομάδα Ράγιο Βαγιεκάνο ανατρέπει τον Dion Lopy

88'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Pathe Ciss από την ομάδα Ράγιο Βαγιεκάνο ανατρέπει τον Sergio Arribas

88'

Ο Salvi Sanchez κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

87'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Adrian Embarba για την ομάδα Αλμερία. Ο Alfonso Espino σταματάει την φάση.

87'

Η ομάδα Αλμερία έχει την κατοχή της μπάλας

86'

Ο Alvaro Garcia δίνει τη θέση του στον Pep Chavarria

86'

Ο Oscar Valentin δίνει τη θέση του στον Diego Mendez

85'

85'

Κατοχή: Αλμερία: 58%, Ράγιο Βαγιεκάνο: 42%.

85'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Srdjan Babic από την ομάδα Αλμερία ανατρέπει τον Radamel Falcao

85'

Ο Ivan Balliu σταματά επιτυχώς το σουτ

85'

Το σουτ του Luis Suarez μπλοκάρεται

85'

Ο Florian Lejeune από την ομάδα Ράγιο Βαγιεκάνο απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

85'

Ο Alfonso Espino απομακρύνει τη μπάλα

84'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Pathe Ciss από την ομάδα Ράγιο Βαγιεκάνο ανατρέπει τον Dion Lopy

83'

Ο Largie Ramazani δίνει τη θέση του στον Marko Milovanovic

83'

Ο Oscar Valentin από την ομάδα Ράγιο Βαγιεκάνο το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Largie Ramazani

83'

Ο Largie Ramazani από την ομάδα Αλμερία απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

83'

Ο Alvaro Garcia από την ομάδα Ράγιο Βαγιεκάνο εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

82'

Ο Randy Nteka δίνει τη θέση του στον Radamel Falcao

82'

Ο Edgar Gonzalez σταματά επιτυχώς το σουτ

82'

Το σουτ του Alfonso Espino μπλοκάρεται

81'

Η ομάδα Ράγιο Βαγιεκάνο έχει την κατοχή της μπάλας

81'

80'

Ο Dion Lopy αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

80'

Κατοχή: Αλμερία: 57%, Ράγιο Βαγιεκάνο: 43%.

80'

Η ομάδα Αλμερία εκτελεί πλάγιο μπροστά από την αντίπαλη περιοχή

80'

80'

Η ομάδα Αλμερία έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

79'

79'

Καλή ενέργεια από τον Sergio Akieme ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

78'

78'

Ο Lucas Robertone δίνει τη θέση του στον Dion Lopy

77'

Ο Iddrisu Baba δίνει τη θέση του στον Gonzalo Melero

76'

Διακοπή για νερό. Υπάρχει αρκετή ζέστη σήμερα και το παιχνίδι σταμάτησε ώστε οι παίκτες να δροσιστούν

76'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Pathe Ciss από την ομάδα Ράγιο Βαγιεκάνο ανατρέπει τον Adrian Embarba

75'

Ο Iddrisu Baba τιμωρείται για σπρώξιμο στον Isi Palazon

75'

75'

Κατοχή: Αλμερία: 56%, Ράγιο Βαγιεκάνο: 44%.

75'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Sergio Arribas από την ομάδα Αλμερία αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

75'

73'

Η ομάδα Αλμερία εκτελεί πλάγιο στο δικό της μισό του γηπέδου

73'

Ο Lucas Robertone κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

72'

Ο Iddrisu Baba τιμωρείται για σπρώξιμο στον Randy Nteka

72'

Ο Srdjan Babic σταματά επιτυχώς το σουτ

72'

Το σουτ του Isi Palazon μπλοκάρεται

71'

Η ομάδα Ράγιο Βαγιεκάνο εκδηλώνει επίθεση

70'

Ο Aridane Hernandez κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

70'

Κατοχή: Αλμερία: 61%, Ράγιο Βαγιεκάνο: 39%.

69'

69'

Ο Florian Lejeune σταματά επιτυχώς το σουτ

69'

Το σουτ του Adrian Embarba μπλοκάρεται

69'

Ο Sergio Arribas τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

69'

Ο Sergio Akieme κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

68'

Η ομάδα Ράγιο Βαγιεκάνο ξεκινάει αντεπίθεση

68'

68'

68'

Ο Pathe Ciss από την ομάδα Ράγιο Βαγιεκάνο απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

68'

Ο Adrian Embarba από την ομάδα Αλμερία εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

68'

68'

68'

67'

Ο Aridane Hernandez από την ομάδα Ράγιο Βαγιεκάνο απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

67'

67'

Ο Pathe Ciss τιμωρείται για σπρώξιμο στον Lucas Robertone

66'

Ο Alejandro Pozo δίνει τη θέση του στον Marc Pubill

65'

65'

Ο Oscar Valentin τραβάει αντίπαλο παίκτη από τη φανέλα και βλέπει κίτρινη

65'

Ο διαιτητής δείχνει κίτρινη στον Largie Ramazani για αντιαθλητικό χτύπημα

65'

64'

64'

Ο Pathe Ciss κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

63'

63'

63'

Ο Oscar Trejo δίνει τη θέση του στον Salvi Sanchez

63'

62'

Ο αρχηγός παραδίδει το περιβραχιόνιο του καθώς βγαίνει αλλαγή.

62'

Ο Adrian Embarba αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

62'

62'

Ο Sergio Arribas από την ομάδα Αλμερία εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

62'

62'

Ο Adrian Embarba από την ομάδα Αλμερία εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

61'

Ο Isi Palazon από την ομάδα Ράγιο Βαγιεκάνο απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

61'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Oscar Valentin από την ομάδα Ράγιο Βαγιεκάνο ανατρέπει τον Adrian Embarba

60'

60'

Ο Stole Dimitrievski από την ομάδα Ράγιο Βαγιεκάνο απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

60'

60'

Το σουτ του Sergio Arribas μπλοκάρεται

60'

60'

Ο Lucas Robertone από την ομάδα Αλμερία εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

59'

Καλή ενέργεια από τον Largie Ramazani ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

59'

58'

Ο Largie Ramazani σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Stole Dimitrievski ελέγχει την φάση

58'

Ο Alfonso Espino από την ομάδα Ράγιο Βαγιεκάνο απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

58'

57'

56'

Ο Iddrisu Baba τιμωρείται για σπρώξιμο στον Ivan Balliu

56'

55'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Oscar Valentin από την ομάδα Ράγιο Βαγιεκάνο ανατρέπει τον Largie Ramazani

55'

55'

54'

54'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Oscar Valentin από την ομάδα Ράγιο Βαγιεκάνο ανατρέπει τον Sergio Arribas

54'

53'

53'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Srdjan Babic από την ομάδα Αλμερία αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

53'

Ο Lucas Robertone από την ομάδα Αλμερία εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

53'

53'

52'

Ο Oscar Valentin από την ομάδα Ράγιο Βαγιεκάνο απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

52'

52'

52'

51'

Ο Alvaro Garcia τραβάει αντίπαλο παίκτη από τη φανέλα και βλέπει κίτρινη

51'

Ο Alvaro Garcia από την ομάδα Ράγιο Βαγιεκάνο το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Iddrisu Baba

50'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Adrian Embarba από την ομάδα Αλμερία ανατρέπει τον Ivan Balliu

50'

50'

50'

49'

48'

48'

Ο Isi Palazon κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

48'

47'

47'

46'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Oscar Trejo από την ομάδα Ράγιο Βαγιεκάνο ανατρέπει τον Lucas Robertone

46'

Ο Lazaro δίνει τη θέση του στον Sergio Arribas

46'

Ο Unai Lopez δίνει τη θέση του στον Pathe Ciss

46'

45+7'

Η ομάδα Ράγιο Βαγιεκάνο παρουσιάζει το καλύτερο πρόσωπο σ' αυτό το ημίχρονο

45+7'

45+7'

45+7'

Καλή ενέργεια από τον Oscar Trejo ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

45+6'

45+5'

45+5'

Ο Diego Marino απομακρύνει τη μπάλα

45+5'

45+4'

45+3'

Ο Lazaro από την ομάδα Αλμερία είχε προσπάθεια εκτός στόχου

45+3'

45+3'

45+3'

45+2'

45+2'

45+1'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Unai Lopez για την ομάδα Ράγιο Βαγιεκάνο. Ο Lucas Robertone σταματάει την φάση.

45+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 6'

45'

Ο Lucas Robertone απομακρύνει τη μπάλα

45'

Το σουτ του Unai Lopez μπλοκάρεται

45'

Ο Unai Lopez σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Diego Marino ελέγχει την φάση

45'

44'

Ο Stole Dimitrievski κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

44'

Ο Ivan Balliu από την ομάδα Ράγιο Βαγιεκάνο απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

44'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Alfonso Espino από την ομάδα Ράγιο Βαγιεκάνο ανατρέπει τον Alejandro Pozo

43'

43'

42'

Ο Alfonso Espino κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

42'

41'

Ο Randy Nteka απομακρύνει τη μπάλα

41'

40'

Κατοχή: Αλμερία: 54%, Ράγιο Βαγιεκάνο: 46%.

40'

Κίτρινη κάρτα για τον Unai Lopez

40'

Απρόσεκτο μαρκάρισμα εδώ. Ο Unai Lopez υποπίπτει σε σκληρό φάουλ στον Luis Suarez

39'

Ο Stole Dimitrievski κάνει μία καθοριστική επέμβαση.

39'

Καλή ενέργεια από τον Luis Suarez ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

39'

Ο Largie Ramazani τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

39'

39'

39'

38'

Ο Alvaro Garcia από την ομάδα Ράγιο Βαγιεκάνο είναι σε θέση οφσάιντ

38'

Ο Oscar Trejo κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

38'

37'

Ο Iddrisu Baba αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

37'

37'

37'

Ο Oscar Trejo τιμωρείται για σπρώξιμο στον Iddrisu Baba

36'

36'

36'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Randy Nteka από την ομάδα Ράγιο Βαγιεκάνο ανατρέπει τον Iddrisu Baba

35'

35'

35'

Κατοχή: Αλμερία: 49%, Ράγιο Βαγιεκάνο: 51%.

34'

Ο Ivan Balliu είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

34'

34'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Sergio Akieme από την ομάδα Αλμερία ανατρέπει τον Ivan Balliu

34'

34'

Ο Luis Suarez χάνει ανεπανάληπτη ευκαιρία για να σκοράρει!

34'

34'

Ο Sergio Akieme τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

33'

33'

31'

31'

Ο Iddrisu Baba χάνει ανεπανάληπτη ευκαιρία για να σκοράρει!

31'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Iddrisu Baba από την ομάδα Αλμερία αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

30'

Ο Adrian Embarba από την ομάδα Αλμερία εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

30'

Ο Aridane Hernandez απομακρύνει τη μπάλα

30'

30'

Κατοχή: Αλμερία: 48%, Ράγιο Βαγιεκάνο: 52%.

30'

Ο Oscar Valentin από την ομάδα Ράγιο Βαγιεκάνο το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Luis Suarez

29'

Ο Lazaro από την ομάδα Αλμερία κάνει το φάουλ καθώς βρίσκει με τον αγκώνα του τον Alfonso Espino

29'

28'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Randy Nteka της ομάδας Ράγιο Βαγιεκάνο μετουσιώνει σε γκολ το πέναλτι με το αριστερό πόδι! Ο Diego Marino επέλεξε τη λάθος γωνία.

27'

ΠΕΝΑΛΤΙ! - Ο Sergio Akieme κάνει χέρι εντός περιοχής. Έντονες διαμαρτυρίες από τον Sergio Akieme αλλά ο διαιτητής δε συγκινείται

27'

Ο Aridane Hernandez της ομάδας Ράγιο Βαγιεκάνο παίρνει την κεφαλιά αλλά βλέπει την προσπάθεια του να μπλοκάρεται πριν καταλήξει στα δίχτυα.

27'

Ο Isi Palazon από την ομάδα Ράγιο Βαγιεκάνο εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

26'

26'

Ο Sergio Akieme τιμωρείται για σπρώξιμο στον Oscar Trejo

25'

25'

25'

Ο Lucas Robertone σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Stole Dimitrievski ελέγχει την φάση

24'

24'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Unai Lopez για την ομάδα Ράγιο Βαγιεκάνο. Ο Lazaro σταματάει την φάση.

23'

22'

22'

22'

Έχει σταματήσει το παιχνίδι και ο διαιτητής μιλάει στους παίκτες.

21'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Alvaro Garcia από την ομάδα Ράγιο Βαγιεκάνο ανατρέπει τον Largie Ramazani

21'

Η ομάδα Ράγιο Βαγιεκάνο κατάφερε να σκοράρει το σημαντικό πρώτο γκολ. Μπορεί να χτίσει πάνω σε αυτό;

20'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Isi Palazon της ομάδας Ράγιο Βαγιεκάνο μετουσιώνει σε γκολ το πέναλτι με το αριστερό πόδι! Ο Diego Marino επέλεξε τη λάθος γωνία.

20'

Κατοχή: Αλμερία: 38%, Ράγιο Βαγιεκάνο: 62%.

19'

Το αμυντικό λάθος του Edgar Gonzalez μπορεί να κοστίσει με γκολ στην ομάδα του

18'

ΠΕΝΑΛΤΙ- Ο Edgar Gonzalez από την ομάδα Αλμερία υποπίπτει σε πέναλτι για επικίνδυνο παιχνίδι στον Randy Nteka.

18'

Η σέντρα από τον Ivan Balliu από την ομάδα Ράγιο Βαγιεκάνο βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

17'

17'

17'

Ο Srdjan Babic από την ομάδα Αλμερία απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

17'

16'

16'

Ο Oscar Valentin από την ομάδα Ράγιο Βαγιεκάνο το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Lazaro

15'

15'

15'

Κατοχή: Αλμερία: 36%, Ράγιο Βαγιεκάνο: 64%.

15'

Ο Oscar Trejo τιμωρείται για σπρώξιμο στον Edgar Gonzalez

14'

14'

13'

13'

13'

13'

Ο Randy Nteka κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Edgar Gonzalez.

13'

12'

Ο Adrian Embarba από την ομάδα Αλμερία είχε προσπάθεια εκτός στόχου

12'

Η σέντρα από τον Alejandro Pozo από την ομάδα Αλμερία βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

12'

12'

Ο Aridane Hernandez από την ομάδα Ράγιο Βαγιεκάνο το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Luis Suarez

12'

Ο Edgar Gonzalez απομακρύνει τη μπάλα

11'

11'

Ο Luis Suarez από την ομάδα Αλμερία είναι σε θέση οφσάιντ

11'

Ελεύθερο για την ομάδα Αλμερία

11'

Ο Isi Palazon επιχειρεί να σκοράρει με απευθείας φάουλ, αλλά η μπάλα φεύγει άουτ

10'

Κατοχή: Αλμερία: 30%, Ράγιο Βαγιεκάνο: 70%.

9'

Φράγμα από τον Srdjan Babic, ο οποίος διακόπτει το τρέξιμο του Oscar Trejo. Το φάουλ σφυρίχτηκε.

9'

8'

Ο Iddrisu Baba απομακρύνει τη μπάλα

8'

Η ομάδα Ράγιο Βαγιεκάνο έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

8'

7'

Ο Largie Ramazani υποπίπτει σε χέρι

7'

Η ομάδα Αλμερία ξεκινάει αντεπίθεση

7'

7'

7'

Ο Diego Marino κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

6'

Ο Iddrisu Baba από την ομάδα Αλμερία απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

6'

Ο Unai Lopez από την ομάδα Ράγιο Βαγιεκάνο εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

6'

Το αμυντικό λάθος του Lucas Robertone μπορεί να κοστίσει με γκολ στην ομάδα του

6'

6'

Ο Alejandro Pozo απομακρύνει τη μπάλα

5'

5'

4'

4'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Randy Nteka από την ομάδα Ράγιο Βαγιεκάνο αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

4'

3'

3'

Ο Largie Ramazani από την ομάδα Αλμερία φαίνεται να έκανε φάουλ στον Oscar Valentin, αλλά ο διαιτητής λέει να συνεχιστεί το παιχνίδι.

3'

3'

Ο Unai Lopez κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

2'

2'

2'

2'

1'

Ο Florian Lejeune τιμωρείται για σπρώξιμο στον Luis Suarez

1'

1'

1'

Τέλεια ημέρα για ποδόσφαιρο, με ηλιόλουστο καιρό

1'

Η ομάδα Ράγιο Βαγιεκάνο είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

1'

0'

Καλησπέρα σας από το Power Horse Stadium, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

Με νέους προπονητές αμφότερες

Θάνος Τσαλουχίδης Αθλητικογράφος

Η Αλμερία την περσινή σεζόν πάλευε μέχρι το τέλος για την παραμονή της και τελικά χρειάστηκε ένα γκολ του Εμπάρμπα με πέναλτι στο 87’ της αναμέτρησης με την Εσπανιόλ για να την εξασφαλίσει. Έχει πλέον νέο προπονητή στον πάγκο της, τον Βιθέντε Μορένο αλλά μοιάζει αποδυναμωμένη σε σχέση με πέρσι. Από την άλλη η Βαγιεκάνο έμεινε σχετικά εύκολα στην κατηγορία αλλά άλλακε επίσης προπονητή. Ο Ιραόλα αποχώρησε έχοντας επιτυχημένη θητεία, ανέλαβε ο Φρανσίσκο και στόχος είναι φυσικά η σωτηρία. Μένει να δούμε πως θα παρουσιαστεί μετά τις αλλαγές. Δύσκολες οι πρεμιέρες, θα πάω με το under.

• Στους τελευταίους 5 αγώνες της ομάδας Ράγιο Βαγιεκάνο, μπήκαν περισσότερα από 2.5 γκολ (στη διοργάνωση Λα Λίγκα).
    Σημείο: Over με απόδοση 2.15 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Ράγιο Βαγιεκάνο δεν έχει κερδίσει στους τελευταίους 7 από 8 αγώνες εκτός έδρας σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: 1X με απόδοση 1.40 στον ΟΠΑΠ
  • Στους τελευταίους 4 αγώνες της ομάδας Αλμερία, μπήκαν λιγότερα από 2.5 γκολ (σε όλες τις διοργανώσεις).
    Σημείο: Under με απόδοση 1.62 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Ράγιο Βαγιεκάνο έχασε στους τελευταίους 4 από 5 αγώνες στη διοργάνωση Λα Λίγκα.
    Σημείο: 1 με απόδοση 2.55 στον ΟΠΑΠ

ΙΣΠΑΝΙΑ: Λα Λίγκα