Σεγούντα Ντιβιζιόν Βαθμολογία και Στατιστικά
Βαθμολογία ΙΣΠΑΝΙΑ: Σεγούντα Ντιβιζιόν 2020/2021
| Α/Α | ΟΜΑΔΑ | ΑΓ | B | N | I | H | Γ | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 |
|
42 | 82 | 24 | 10 | 8 | 71:28 | |
| 2 |
|
42 | 82 | 24 | 10 | 8 | 54:28 | |
| 3 |
|
42 | 73 | 21 | 10 | 11 | 51:32 | |
| 4 |
|
42 | 73 | 21 | 10 | 11 | 61:40 | |
| 5 |
|
42 | 71 | 20 | 11 | 11 | 47:36 | |
| 6 |
|
42 | 67 | 19 | 10 | 13 | 52:40 | |
| 7 |
|
42 | 65 | 17 | 14 | 11 | 37:28 | |
| 8 |
|
42 | 57 | 15 | 12 | 15 | 45:50 | |
| 9 |
|
42 | 56 | 14 | 14 | 14 | 46:53 | |
| 10 |
|
42 | 54 | 14 | 12 | 16 | 38:41 | |
| 11 |
|
42 | 54 | 12 | 18 | 12 | 45:46 | |
| 12 |
|
42 | 53 | 14 | 11 | 17 | 37:47 | |
| 13 |
|
42 | 52 | 11 | 19 | 12 | 45:46 | |
| 14 |
|
42 | 52 | 13 | 13 | 16 | 36:36 | |
| 15 |
|
42 | 50 | 13 | 11 | 18 | 37:43 | |
| 16 |
|
42 | 49 | 12 | 13 | 17 | 44:52 | |
| 17 |
|
42 | 48 | 13 | 9 | 20 | 32:42 | |
| 18 |
|
42 | 47 | 11 | 14 | 17 | 38:53 | |
| 19 |
|
42 | 46 | 11 | 13 | 18 | 40:48 | |
| 20 |
|
42 | 44 | 11 | 11 | 20 | 28:53 | |
| 21 |
|
42 | 41 | 11 | 8 | 23 | 35:54 | |
| 22 |
|
42 | 38 | 9 | 11 | 22 | 30:53 | |
Άνοδος
Πλέι Οφ Ανόδου
Υποβιβασμός
Ιστορικό Αγώνων
Φόρμα Ομάδων (τελευταίοι αγώνες)
| Α/Α | ΟΜΑΔΑ | ΑΓ | Β | Ν | Ι | Η | Γ | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Μαγιόρκα | 5 | 11 | 3 | 2 | 0 | 8:4 | |
| 2 | Καρταχένα | 5 | 10 | 3 | 1 | 1 | 8:5 | |
| 3 | Λούγκο | 5 | 10 | 3 | 1 | 1 | 6:4 | |
| 4 | Ράγιο Βαγιεκάνο | 5 | 9 | 3 | 0 | 2 | 8:4 | |
| 5 | Τζιρόνα | 5 | 8 | 2 | 2 | 1 | 6:4 | |
| 6 | Ρεάλ Οβιέδο | 5 | 8 | 2 | 2 | 1 | 7:8 | |
| 7 | Λεγκανές | 5 | 7 | 2 | 1 | 2 | 7:5 | |
| 8 | Αλκορκόν | 5 | 7 | 2 | 1 | 2 | 3:3 | |
| 9 | Αλμερία | 5 | 7 | 2 | 1 | 2 | 6:7 | |
| 10 | Ρεάλ Σαραγόσα | 5 | 7 | 2 | 1 | 2 | 6:7 | |
| 11 | Σπόρτινγκ Χιχόν | 5 | 7 | 2 | 1 | 2 | 2:3 | |
| 12 | Λας Πάλμας | 5 | 7 | 2 | 1 | 2 | 4:5 | |
| 13 | Σαμπαντέλ | 5 | 6 | 2 | 0 | 3 | 5:6 | |
| 14 | Εσπανιόλ | 5 | 5 | 1 | 2 | 2 | 5:5 | |
| 15 | Τενερίφη | 5 | 5 | 1 | 2 | 2 | 5:5 | |
| 16 | Αλμπαθέτε | 5 | 5 | 1 | 2 | 2 | 6:7 | |
| 17 | Μιραντές | 5 | 5 | 1 | 2 | 2 | 4:6 | |
| 18 | Μάλαγα | 5 | 4 | 1 | 1 | 3 | 4:4 | |
| 19 | Φουενλαμπράδα | 5 | 4 | 1 | 1 | 3 | 4:6 | |
| 20 | Πονφεραντίνα | 5 | 4 | 1 | 1 | 3 | 5:9 | |
| 21 | UD Λογρονιές | 5 | 3 | 1 | 0 | 4 | 3:10 | |
| 22 | Καστεγιόν | 5 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0:11 | |
Top Scorers
| ΠΑΙΚΤΗΣ | ΟΜΑΔΑ | ΠΕΝ. | |
|---|---|---|---|
| De Tomas Raul |
Εσπανιόλ
|
23 | 4 |
| Djurdjevic Uros |
Σπόρτινγκ Χιχόν
|
22 | 3 |
| Sadiq Umar |
Αλμερία
|
20 | 2 |
| Castro Ruben |
Καρταχένα
|
19 | 3 |
| Barreiro Manu |
Λούγκο
|
12 | 8 |
| Puado Javier |
Εσπανιόλ
|
12 | 1 |
| Corpas Jose |
Αλμερία
|
12 | 5 |
| Yuri |
Πονφεραντίνα
|
11 | 5 |
| Sylla Mamadou |
Τζιρόνα
|
11 | 0 |
| Araujo Sergio Ezequiel |
Λας Πάλμας
|
11 | 0 |
Κίτρινες Κάρτες
| ΠΑΙΚΤΗΣ | ΟΜΑΔΑ | |
|---|---|---|
| Gonzalez Edgar |
Ρεάλ Οβιέδο
|
17 |
| Trejo Oscar |
Ράγιο Βαγιεκάνο
|
17 |
| Dieguez Adrian |
Φουενλαμπράδα
|
16 |
| Samu |
Αλμερία
|
16 |
| Catena Alejandro |
Ράγιο Βαγιεκάνο
|
15 |
| Ciss Pathe |
Φουενλαμπράδα
|
14 |
| Balliu Ivan |
Αλμερία
|
14 |
| Juanpe |
Λούγκο
|
13 |
| Sanz Aitor |
Τενερίφη
|
13 |
| Valentin Oscar |
Ράγιο Βαγιεκάνο
|
13 |
Κόκκινες Κάρτες
| ΠΑΙΚΤΗΣ | ΟΜΑΔΑ | |
|---|---|---|
| Ciss Pathe |
Φουενλαμπράδα
|
4 |
| Lemos Alvaro |
Λας Πάλμας
|
3 |
| Ramalho Jonas |
Τζιρόνα
|
2 |
| Nteka Randy |
Φουενλαμπράδα
|
2 |
| Alonso Javier |
Τενερίφη
|
2 |
| Perez Ruben |
Λεγκανές
|
2 |
| Bernardo |
Τζιρόνα
|
2 |
| Rama Hugo |
Λούγκο
|
2 |
| Monchu |
Τζιρόνα
|
2 |
| Sadiq Umar |
Αλμερία
|
2 |
Over/Under
| ΟΜΑΔΑ | Over | Under |
|---|---|---|
Εσπανιόλ
|
43% 18/42 |
57% 24/42 |
Μαγιόρκα
|
33% 14/42 |
67% 28/42 |
Λεγκανές
|
39% 17/44 |
61% 27/44 |
Αλμερία
|
48% 21/44 |
52% 23/44 |
Τζιρόνα
|
33% 15/46 |
67% 31/46 |
Ράγιο Βαγιεκάνο
|
43% 20/47 |
57% 27/47 |
Σπόρτινγκ Χιχόν
|
19% 8/42 |
81% 34/42 |
Πονφεραντίνα
|
36% 15/42 |
64% 27/42 |
Λας Πάλμας
|
38% 16/42 |
62% 26/42 |
Μιραντές
|
25% 11/44 |
75% 33/44 |
Φουενλαμπράδα
|
38% 16/42 |
62% 26/42 |
Μάλαγα
|
31% 13/42 |
69% 29/42 |
Ρεάλ Οβιέδο
|
36% 15/42 |
64% 27/42 |
Τενερίφη
|
14% 6/43 |
86% 37/43 |
Ρεάλ Σαραγόσα
|
36% 15/42 |
64% 27/42 |
Καρταχένα
|
45% 19/42 |
55% 23/42 |
Αλκορκόν
|
31% 13/42 |
69% 29/42 |
Λούγκο
|
33% 14/42 |
67% 28/42 |
Σαμπαντέλ
|
38% 16/42 |
62% 26/42 |
UD Λογρονιές
|
33% 14/42 |
67% 28/42 |
Καστεγιόν
|
40% 17/42 |
60% 25/42 |
Αλμπαθέτε
|
31% 13/42 |
69% 29/42 |
| Συνολικά | 35% | 65% |
# Goals
| ΟΜΑΔΑ | 0-1 | 2-3 | 4-6 | 7+ |
|---|---|---|---|---|
Εσπανιόλ
|
24% 10/42 |
57% 24/42 |
19% 8/42 |
0% 0/42 |
Μαγιόρκα
|
48% 20/42 |
33% 14/42 |
19% 8/42 |
0% 0/42 |
Λεγκανές
|
43% 19/44 |
43% 19/44 |
14% 6/44 |
0% 0/44 |
Αλμερία
|
27% 12/44 |
55% 24/44 |
18% 8/44 |
0% 0/44 |
Τζιρόνα
|
43% 20/46 |
46% 21/46 |
11% 5/46 |
0% 0/46 |
Ράγιο Βαγιεκάνο
|
34% 16/47 |
51% 24/47 |
15% 7/47 |
0% 0/47 |
Σπόρτινγκ Χιχόν
|
57% 24/42 |
33% 14/42 |
10% 4/42 |
0% 0/42 |
Πονφεραντίνα
|
26% 11/42 |
57% 24/42 |
17% 7/42 |
0% 0/42 |
Λας Πάλμας
|
29% 12/42 |
50% 21/42 |
19% 8/42 |
2% 1/42 |
Μιραντές
|
45% 20/44 |
45% 20/44 |
9% 4/44 |
0% 0/44 |
Φουενλαμπράδα
|
31% 13/42 |
55% 23/42 |
14% 6/42 |
0% 0/42 |
Μάλαγα
|
36% 15/42 |
55% 23/42 |
10% 4/42 |
0% 0/42 |
Ρεάλ Οβιέδο
|
38% 16/42 |
38% 16/42 |
24% 10/42 |
0% 0/42 |
Τενερίφη
|
47% 20/43 |
47% 20/43 |
7% 3/43 |
0% 0/43 |
Ρεάλ Σαραγόσα
|
50% 21/42 |
38% 16/42 |
12% 5/42 |
0% 0/42 |
Καρταχένα
|
24% 10/42 |
62% 26/42 |
14% 6/42 |
0% 0/42 |
Αλκορκόν
|
48% 20/42 |
45% 19/42 |
7% 3/42 |
0% 0/42 |
Λούγκο
|
38% 16/42 |
43% 18/42 |
17% 7/42 |
2% 1/42 |
Σαμπαντέλ
|
31% 13/42 |
57% 24/42 |
12% 5/42 |
0% 0/42 |
UD Λογρονιές
|
50% 21/42 |
33% 14/42 |
17% 7/42 |
0% 0/42 |
Καστεγιόν
|
33% 14/42 |
55% 23/42 |
12% 5/42 |
0% 0/42 |
Αλμπαθέτε
|
36% 15/42 |
55% 23/42 |
10% 4/42 |
0% 0/42 |
| Συνολικά | 38% | 48% | 14% | 0% |
Goal/No Goal
| ΟΜΑΔΑ | Over | Under |
|---|---|---|
Εσπανιόλ
|
38% 16/42 |
62% 26/42 |
Μαγιόρκα
|
33% 14/42 |
67% 28/42 |
Λεγκανές
|
41% 18/44 |
59% 26/44 |
Αλμερία
|
55% 24/44 |
45% 20/44 |
Τζιρόνα
|
37% 17/46 |
63% 29/46 |
Ράγιο Βαγιεκάνο
|
43% 20/47 |
57% 27/47 |
Σπόρτινγκ Χιχόν
|
29% 12/42 |
71% 30/42 |
Πονφεραντίνα
|
45% 19/42 |
55% 23/42 |
Λας Πάλμας
|
48% 20/42 |
52% 22/42 |
Μιραντές
|
34% 15/44 |
66% 29/44 |
Φουενλαμπράδα
|
52% 22/42 |
48% 20/42 |
Μάλαγα
|
38% 16/42 |
62% 26/42 |
Ρεάλ Οβιέδο
|
55% 23/42 |
45% 19/42 |
Τενερίφη
|
30% 13/43 |
70% 30/43 |
Ρεάλ Σαραγόσα
|
33% 14/42 |
67% 28/42 |
Καρταχένα
|
57% 24/42 |
43% 18/42 |
Αλκορκόν
|
29% 12/42 |
71% 30/42 |
Λούγκο
|
48% 20/42 |
52% 22/42 |
Σαμπαντέλ
|
48% 20/42 |
52% 22/42 |
UD Λογρονιές
|
31% 13/42 |
69% 29/42 |
Καστεγιόν
|
40% 17/42 |
60% 25/42 |
Αλμπαθέτε
|
36% 15/42 |
64% 27/42 |
| Συνολικά | 41% | 59% |
Κατανομή Χρονου Σκοραρίσματος
| Χρόνοι σκοραρίσματος | 0-45 λεπ. | 45-90 λεπ. |
|---|---|---|
| Goals υπέρ | 42% | 58% |
| Goals κατά | 38% | 62% |
| Μέσος χρόνος goal υπέρ | 49.93 λεπ. | |
| Μέσος χρόνος goal κατά | 52.08 λεπ. | |
Συνολικά Τέρματα
| Τέρματα | Μ.Ο. Τερμάτων | |
|---|---|---|
| Σύνολο | 964 | 2.05 |
| Εντός | 549 | 1.17 |
| Εκτός | 415 | 0.88 |
| - Η γηπεδούχος ομάδα σκοράρει ένα γκολ κάθε 77 λεπτά | ||
| - Η φιλοξενούμενη ομάδα σκοράρει ένα γκολ κάθε 103 λεπτά | ||
Συχνότερα Σκορ
| ΣΚΟΡ | % | |
|---|---|---|
| 1 - 0 | 15.1% (71/470) | |
| 1 - 1 | 13.4% (63/470) | |
| 0 - 1 | 11.9% (56/470) | |
| 0 - 0 | 11.1% (52/470) | |
| 2 - 1 | 8.7% (41/470) | |
| 2 - 0 | 8.5% (40/470) | |
| 1 - 2 | 6.8% (32/470) | |
| 0 - 2 | 5.3% (25/470) | |
| 2 - 2 | 3.6% (17/470) | |
Συχνότερα Γκολ
| ΓΚΟΛ | % | |
|---|---|---|
| 2 | 27.2% (128/470) | |
| 1 | 27.0% (127/470) | |
| 3 | 20.6% (97/470) | |
| 0 | 11.1% (52/470) | |
| 4 | 9.6% (45/470) | |
| 5 | 3.6% (17/470) | |
| 6 | 0.6% (3/470) | |
| 7 | 0.2% (1/470) | |
Αποτέλεσμα
| ΑΠΟΤ. | % | |
|---|---|---|
| 1 | 43.0% (202/470) | |
| X | 28.5% (134/470) | |
| 2 | 28.5% (134/470) | |
Ημίχρονο / Τελικό
| Η/Τ | % | |
|---|---|---|
| 1/1 | 23.8% (112/470) | |
| 1/X | 6.0% (28/470) | |
| 1/2 | 1.5% (7/470) | |
| X/1 | 17.2% (81/470) | |
| X/X | 17.7% (83/470) | |
| X/2 | 13.4% (63/470) | |
| 2/1 | 1.9% (9/470) | |
| 2/X | 4.9% (23/470) | |
| 2/2 | 13.6% (64/470) | |
Συνολικά Τέρματα
| Τέρματα | Μ.Ο. Τερμάτων | |
|---|---|---|
| Σύνολο | 964 | 2.05 |
| Εντός | 549 | 1.17 |
| Εκτός | 415 | 0.88 |
| - Η γηπεδούχος ομάδα σκοράρει ένα γκολ κάθε 77 λεπτά | ||
| - Η φιλοξενούμενη ομάδα σκοράρει ένα γκολ κάθε 103 λεπτά | ||
Όλα όσα χρειάζεστε στο... πιάτο σας. Σε αυτή τη σελίδα θα βρείτε όλες τις βαθμολογίες από όλες τις διοργανώσεις και κατηγορίες παγκοσμίως με περισσότερες από 100 χώρες και πρωταθλήματα.
Μπορείτε να διαβάσετε τη συνολική βαθμολογία, τα στατιστικά εντός - εκτός έδρας της κάθε ομάδας, όχι μόνο για την αγωνιστική περίοδο που «τρέχει», αλλά και για περισσότερες σεζόν που επιθυμείτε.
Επίσης, υπάρχουν στατιστικά με το ιστορικό αγώνων, φόρμα ομάδων (τελευταίοι αγώνες), στατιστικά Goal (Over - Under, G/G, N/G, 0-1, 2-3, 4-6, 7+), κατανομή χρόνου σκοραρίσματος (0-45', 45-90', Goals εντός, Goals εκτός, Μέσος χρόνος goal εντός, Μέσος χρόνος goal εκτός), Top Scorers, κίτρινες - κόκκινες Κάρτες, συχνότερα σκορ (ημίχρονο - τελικό), αποτέλεσμα (ημίχρονο - τελικό), Ημίχρονο / Τελικό και συνολικά τέρματα (εντός - εκτός).