21+

Ουνιόν Βερολίνου - Βόλφσμπουργκ

18/9/2022 16:30
Κωδ ΟΠΑΠ: 1249
Ο συγκεκριμένος αγώνας παίχτηκε πριν 592 ημέρες. Για να δείτε την τελευταία αναμέτρηση πατήστε εδώ: Ουνιόν Βερολίνου - Βόλφσμπουργκ στις 10/2/2024

• Θεατές: 22012
90+5'

Δίκαιη νίκη για την ομάδα Ουνιόν Βερολίνου μετά από μία καλή εμφάνιση

90+5'

90+5'

22012 θεατές βρίσκονται σήμερα στο γήπεδο

90+5'

Κατοχή: Ουνιόν Βερολίνου: 50%, Βόλφσμπουργκ: 50%.

90+4'

Η ομάδα Ουνιόν Βερολίνου κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

90+3'

Ο Koen Casteels κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

90+3'

Ο Yannick Gerhardt από την ομάδα Βόλφσμπουργκ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

90+3'

Η ομάδα Ουνιόν Βερολίνου εκδηλώνει επίθεση

90+2'

Η ομάδα Ουνιόν Βερολίνου κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

90+2'

90+2'

Αμφότερες οι ομάδες έχουν παίξει «καθαρά» έως τώρα και ο διαιτητής έχει γίνει ελάχιστα αισθητός.

90+2'

Ο Sheraldo Becker από την ομάδα Ουνιόν Βερολίνου είναι υποψήφιος για παίκτης του παιχνιδιού μετά την σπουδαία σημερινή του εμφάνιση

90+1'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Diogo Leite από την ομάδα Ουνιόν Βερολίνου ανατρέπει τον Lukas Nmecha

90+1'

90+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 4'

90'

Ελεύθερο για την ομάδα Ουνιόν Βερολίνου

90'

Η ομάδα Βόλφσμπουργκ εκδηλώνει επίθεση

90'

Κατοχή: Ουνιόν Βερολίνου: 47%, Βόλφσμπουργκ: 53%.

89'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Yannick Gerhardt από την ομάδα Βόλφσμπουργκ ανατρέπει τον Niko Giesselmann

88'

Ο Paul Seguin από την ομάδα Ουνιόν Βερολίνου εκτελεί χαμηλά το κόρνερ από τα δεξιά.

88'

Ο Felix Nmecha από την ομάδα Βόλφσμπουργκ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

88'

87'

Η ομάδα Ουνιόν Βερολίνου κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

87'

Ο Jordan Pefok δίνει τη θέση του στον Kevin Behrens

87'

Ο Sheraldo Becker δίνει τη θέση του στον Sven Michel

86'

Ο Jordan Pefok απομακρύνει τη μπάλα

86'

85'

85'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Paul Seguin από την ομάδα Ουνιόν Βερολίνου ανατρέπει τον Omar Marmoush

84'

84'

84'

83'

Η ομάδα Βόλφσμπουργκ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

83'

Ελεύθερο για την ομάδα Βόλφσμπουργκ

83'

Ο Paul Seguin αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

83'

82'

Ο Maxence Lacroix από την ομάδα Βόλφσμπουργκ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

81'

Ο Maxence Lacroix τιμωρείται για σπρώξιμο στον Sheraldo Becker

81'

81'
Γκολ

ΤΟ ΓΚΟΛ ΜΕΤΡΑΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ! - Αφού είδε ξανά τη φάση, ο διαιτητής αποφασίζει ότι το γκολ για την ομάδα Ουνιόν Βερολίνου μετράει κανονικά.

79'

Ο Bartol Franjic δίνει τη θέση του στον Kevin Paredes

78'

Ο Josip Brekalo δίνει τη θέση του στον Jakub Kaminski

78'

VAR - ΠΙΘΑΝΟ ΓΚΟΛ! - Ο διαιτητής σταματάει το παιχνίδι. Έλεγχος από το VAR σε εξέλιξη, πιθανός καταλογισμός γκολ.

78'

Ο Morten Thorsby έδωσε την ασίστ για το γκολ!

77'

Ο Paul Seguin έδωσε την ασίστ για το γκολ.

77'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Sheraldo Becker σκοράρει με το δεξί πόδι!

77'

Ο Paul Seguin τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

77'

Η ομάδα Ουνιόν Βερολίνου έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

77'

Η ομάδα Ουνιόν Βερολίνου κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

77'

76'

Ο Andras Schafer δίνει τη θέση του στον Paul Seguin

75'

75'

Ο Morten Thorsby από την ομάδα Ουνιόν Βερολίνου είχε προσπάθεια εκτός στόχου

75'

Ο Micky van de Ven σταματά επιτυχώς το σουτ

75'

Το σουτ του Jordan Pefok μπλοκάρεται

75'

Κατοχή: Ουνιόν Βερολίνου: 48%, Βόλφσμπουργκ: 52%.

75'

74'

74'

Ο Niko Giesselmann αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

74'

73'

Η ομάδα Βόλφσμπουργκ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

72'

Η ομάδα Βόλφσμπουργκ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

72'

Ο Rani Khedira πηγαίνει για γκολ, αλλά η προσπάθειά του δεν ήταν ποτέ κοντά στο στόχο.

72'

72'

Ο Frederik Roennow κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

72'

71'

Ο Josip Brekalo από την ομάδα Βόλφσμπουργκ εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

71'

Ο Christopher Trimmel απομακρύνει τη μπάλα

71'

70'

70'

Ο Jordan Pefok από την ομάδα Ουνιόν Βερολίνου είναι σε θέση οφσάιντ

70'

69'

69'

Ο Paulo Otavio δίνει τη θέση του στον Yannick Gerhardt

68'

68'

67'

67'

Το αμυντικό λάθος του Ridle Baku μπορεί να κοστίσει με γκολ στην ομάδα του

66'

66'

66'

65'

65'

64'

Η ομάδα Βόλφσμπουργκ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

64'

63'

63'

63'

62'

Ο Janik Haberer δίνει τη θέση του στον Morten Thorsby

62'

Ο Timo Baumgartl δίνει τη θέση του στον Paul Jaeckel

62'

61'

Ο Timo Baumgartl από την ομάδα Ουνιόν Βερολίνου απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

61'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Timo Baumgartl από την ομάδα Ουνιόν Βερολίνου ανατρέπει τον Felix Nmecha

60'

60'

Ο Mattias Svanberg δίνει τη θέση του στον Felix Nmecha

60'

Ο Gian-Luca Waldschmidt δίνει τη θέση του στον Omar Marmoush

60'

Κατοχή: Ουνιόν Βερολίνου: 51%, Βόλφσμπουργκ: 49%.

59'

Ο Diogo Leite τιμωρείται για σπρώξιμο στον Lukas Nmecha

58'

58'

57'

57'

56'

Ο Mattias Svanberg τιμωρείται για σπρώξιμο στον Frederik Roennow

56'

56'

Η ομάδα Ουνιόν Βερολίνου κατάφερε να σκοράρει το σημαντικό πρώτο γκολ. Μπορεί να χτίσει πάνω σε αυτό;

55'

55'

Ο Niko Giesselmann έδωσε την ασίστ για το γκολ!

54'

Ο Sheraldo Becker έδωσε την ασίστ για το γκολ.

54'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Jordan Pefok της ομάδας Ουνιόν Βερολίνου σκοράρει με κεφαλιά

54'

Ο Sheraldo Becker τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

54'

Η σέντρα από τον Sheraldo Becker από την ομάδα Ουνιόν Βερολίνου βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

54'

54'

53'

53'

Ο Micky van de Ven από την ομάδα Βόλφσμπουργκ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

52'

52'

51'

Ο Maximilian Arnold από την ομάδα Βόλφσμπουργκ προσπαθεί να σκοράρει έξω από την περιοχή. Δυστυχώς η προσπάθειά του πέρασε μόλις άουτ.

51'

50'

50'

50'

Κατοχή: Ουνιόν Βερολίνου: 49%, Βόλφσμπουργκ: 51%.

50'

Ο Jordan Pefok από την ομάδα Ουνιόν Βερολίνου είχε προσπάθεια εκτός στόχου

49'

48'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Robin Knoche από την ομάδα Ουνιόν Βερολίνου ανατρέπει τον Gian-Luca Waldschmidt

48'

48'

48'

Ο Sheraldo Becker χάνει ανεπανάληπτη ευκαιρία για να σκοράρει!

48'

48'

Ο Andras Schafer τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

47'

Η σέντρα από τον Niko Giesselmann από την ομάδα Ουνιόν Βερολίνου βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

46'

46'

45+2'

Οι δύο ομάδες δεν έχουν πολλές διαφορές στο πρώτο ημίχρονο

45+2'

45+2'

45+1'

45+1'

45+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 1'

45'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Rani Khedira από την ομάδα Ουνιόν Βερολίνου ανατρέπει τον Bartol Franjic

45'

45'

Ο Koen Casteels απομακρύνει τη μπάλα

45'

44'

Ο Diogo Leite απομακρύνει τη μπάλα

44'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Robin Knoche από την ομάδα Ουνιόν Βερολίνου ανατρέπει τον Lukas Nmecha

44'

Ο Ridle Baku από την ομάδα Βόλφσμπουργκ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

43'

42'

Ο Jordan Pefok τιμωρείται για σπρώξιμο στον Maximilian Arnold

42'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Janik Haberer από την ομάδα Ουνιόν Βερολίνου ανατρέπει τον Maximilian Arnold

40'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Janik Haberer από την ομάδα Ουνιόν Βερολίνου ανατρέπει τον Ridle Baku

40'

Κατοχή: Ουνιόν Βερολίνου: 52%, Βόλφσμπουργκ: 48%.

39'

38'

Ο Bartol Franjic σταματά επιτυχώς το σουτ

38'

Το σουτ του Niko Giesselmann μπλοκάρεται

38'

37'

36'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Christopher Trimmel από την ομάδα Ουνιόν Βερολίνου ανατρέπει τον Josip Brekalo

35'

Η σέντρα από τον Timo Baumgartl από την ομάδα Ουνιόν Βερολίνου βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

35'

34'

Ο Timo Baumgartl κάνει την κεφαλιά προς την εστία αλλά ο Koen Casteels μπλοκάρει εύκολα

33'

33'

Ο Niko Giesselmann από την ομάδα Ουνιόν Βερολίνου εκτελεί χαμηλά το κόρνερ από τα δεξιά.

33'

Ο Micky van de Ven απομακρύνει τη μπάλα

32'

32'

Ο Josip Brekalo χάνει ανεπανάληπτη ευκαιρία για να σκοράρει!

32'

Ο Josip Brekalo από την ομάδα Βόλφσμπουργκ είχε προσπάθεια εκτός στόχου

32'

Ο Mattias Svanberg τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

32'

Η ομάδα Βόλφσμπουργκ έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

31'

Ο Diogo Leite από την ομάδα Ουνιόν Βερολίνου απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

31'

30'

Ο Ridle Baku απομακρύνει τη μπάλα

30'

30'

30'

Ο Lukas Nmecha από την ομάδα Βόλφσμπουργκ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

29'

Ο Niko Giesselmann από την ομάδα Ουνιόν Βερολίνου εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

29'

29'

28'

28'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Jordan Pefok από την ομάδα Ουνιόν Βερολίνου αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

28'

27'

Ο Ridle Baku τιμωρείται για σπρώξιμο στον Niko Giesselmann

26'

Ο Jordan Pefok από την ομάδα Ουνιόν Βερολίνου το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Paulo Otavio

25'

25'

25'

23'

23'

22'

22'

22'

21'

20'

19'

19'

Ο Sheraldo Becker πηγαίνει για γκολ, αλλά η προσπάθειά του δεν ήταν ποτέ κοντά στο στόχο.

19'

19'

19'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Diogo Leite από την ομάδα Ουνιόν Βερολίνου αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

18'

Η σέντρα από τον Christopher Trimmel από την ομάδα Ουνιόν Βερολίνου βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

18'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Mattias Svanberg από την ομάδα Βόλφσμπουργκ ανατρέπει τον Janik Haberer

17'

17'

16'

Ο Niko Giesselmann από την ομάδα Ουνιόν Βερολίνου απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

16'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Diogo Leite από την ομάδα Ουνιόν Βερολίνου ανατρέπει τον Mattias Svanberg

15'

Ο Jordan Pefok από την ομάδα Ουνιόν Βερολίνου το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Maxence Lacroix

15'

14'

Ο διαιτητής σφύριξε. Ο Diogo Leite ανέτρεψε τον Lukas Nmecha από πίσω και δόθηκε φάουλ

13'

13'

Ο Christopher Trimmel από την ομάδα Ουνιόν Βερολίνου εκτελεί το κόρνερ χαμηλά από τα αριστερά.

12'

12'

11'

11'

11'

10'

Κατοχή: Ουνιόν Βερολίνου: 46%, Βόλφσμπουργκ: 54%.

10'

9'

Ο Sheraldo Becker τιμωρείται για σπρώξιμο στον Paulo Otavio

8'

Ο Bartol Franjic απομακρύνει τη μπάλα

7'

7'

6'

6'

5'

5'

Κατοχή: Ουνιόν Βερολίνου: 57%, Βόλφσμπουργκ: 43%.

5'

4'

Ο Sheraldo Becker από την ομάδα Ουνιόν Βερολίνου είχε προσπάθεια εκτός στόχου

3'

Ο Niko Giesselmann τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

3'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Paulo Otavio από την ομάδα Βόλφσμπουργκ ανατρέπει τον Christopher Trimmel

3'

3'

2'

2'

2'

Ο Janik Haberer χάνει ανεπανάληπτη ευκαιρία για να σκοράρει!

2'

Ο Koen Casteels κάνει μία καθοριστική επέμβαση.

2'

Καλή ενέργεια από τον Janik Haberer ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

2'

Ο Christopher Trimmel τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

1'

1'

1'

Συννεφιασμένος ο καιρός αυτήν τη στιγμή.

1'

Ο Lukas Nmecha κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Timo Baumgartl.

1'

Η ομάδα Βόλφσμπουργκ είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

0'

0'

Καλησπέρα σας από το Alte Foersterei, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

Μοιάζει ανώτερη η Ουνιόν

Η Ουνιόν υποδέχεται στο Βερολίνο τη Βόλφσμπουργκ για την 7η αγωνιστική της Μπουντεσλίγκα. Από ήττα στο Γιουρόπα Λιγκ προέρχονται οι γηπεδούχοι, από την πρώτη τους νίκη στο πρωτάθλημα οι φιλοξενούμενοι.

Ηττήθηκε την Πέμπτη με 1-0 στην Πορτογαλία απέναντι στην Μπράγκα και πλέον η υπόθεση πρόκρισης έγινε ακόμα πιο δύσκολη. Έδειξε η αλήθεια είναι καλό πρόσωπο, έχασε σημαντική ευκαιρία με τον Μπέκερ στο 14’ και γενικά κρατούσε μακριά από την εστία του Ρένοφ την αντίπαλο της. Στην πρώτη ουσιαστική ευκαιρία όμως που απειλήθηκε στην επανάληψη, δέχτηκε το γκολ στο 77’ και αποχώρησε ηττημένη από το γήπεδο.

Με 2 ήττες στα πρώτα 2 παιχνίδια καταλαβαίνει και η ίδια πως πλέον πρέπει να κάνει υπέρβαση για να συνεχίσει στο Γιουρόπα Λιγκ και λογικά θα παλέψει με τη Μάλμε για την 3η θέση. Επιστρέφει βέβαια στην Μπουντεσλίγκα όπου τα πράγματα πηγαίνουν σαφώς καλύτερα για την ίδια. Την προηγούμενη αγωνιστική «έφυγε» με ένα σημαντικό διπλό από την έδρα της Κολωνίας και πέρασε μάλιστα στην κορυφή της βαθμολογίας.

Είχαμε τονίσει ότι με βάση και τα περσινά δείγματα που είχε δώσει, δυσκολεύεται να διαχειριστεί το ίδιο καλά δύο διοργανώσεις με τόσο απαιτητικά παιχνίδια αλλά το βάρος της είναι στο πρωτάθλημα. Άλλωστε για την ώρα έχει δεχτεί μόλις τέσσερα γκολ, ενώ έχει σκοράρει και 13 γκολ με τα 6 βέβαια σε ένα παιχνίδι.

«Στο τελευταίο παιχνίδι η Βόλφσμπουργκ άλλαξε το στυλ της. Ήταν πιο συμπαγής από ότι πριν και είχαν ξεκάθαρη ιδέα για το πως θα παίξουν. Σίγουρα δεν είχαμε αρκετό χρόνο για να προετοιμαστούμε αλλά οι παίκτες μου θα είναι έτοιμοι», σχολίασε ο κόουτς Φίσερ.

Αγωνιστικά Νέα: Επιστρέφουν ο στόπερ Ντούκι (2/0) και ο μέσος Θόρσμπι (4/1). Απών ο μέσος Μέβαλντ.

Μπορεί να μην εντυπωσίασε με την απόδοση της την προηγούμενη αγωνιστική στην έδρα της Άιντραχτ όμως πήρε τη νίκη με 1-0 και πανηγύρισε έτσι φέτος για πρώτη φορά στο πρωτάθλημα. Έδωσε περισσότερο χώρο στην αντίπαλο της, είχε δύο καλές στιγμές στο πρώτο μέρος αλλά χρειάστηκε τη βοήθεια του δοκαριού στο 39’ για να μην βρεθεί πίσω στο σκορ. Τελικά κατάφερε να πάρει το προβάδισμα με μία κεφαλιά του Λακρουά στο 60’ έπειτα και από άστοχη έξοδο του Τραπ, δέχτηκε πίεση έως το τέλος αλλά όχι και κάποιο γκολ.

Δεν μας ξεγελάει ιδιαίτερα το αποτέλεσμα αν και ήταν σημαντικό, καθώς η εμφάνιση της και πάλι δεν έδειξε κάτι ιδιαίτερο. Ένα γκολ από στατική φάση βρήκε αλλά το διαχειρίστηκε σωστά. Χρειάζεται ακόμα μεγάλη βελτίωση, ο Κόβατς έδειξε πως είναι το αφεντικό μετά τον παραγκωνισμό του Μαξ Κρούζε αλλά τώρα είναι που πρέπει να φέρει και νίκες.

«Σίγουρα το κλίμα μετά την πρώτη νίκη ήταν θετικό. Τα παιδιά κάνανε μία δυνατή εμφάνιση στη Φρανκφούρτη. Μετά φυσικά ήταν πιο εύκολο να οργανώσουμε την ομάδα μας. Θέλουμε να πάρουμε αυτό το συναίσθημα μαζί μας και να συνεχίσουμε τις επιτυχίες», σχολίασε ο κόουτς Κόβατς.

Αγωνιστικά Νέα: Παραμένουν εκτός οι μέσοι Βιντ (1/0) και Βίμερ (2/0). Εκτός ομάδας ο επιθετικός Κρούζε (5/0).

Θάνος Τσαλουχίδης Αθλητικογράφος

Η Ουνιόν μπορεί να είναι πιο κουρασμένη, είναι όμως και πιο ομάδα από τη Βόλφσμπουργκ. Οι γηπεδούχοι παραμένουν αήττητοι στη φετινή Μπουντεσλίγκα, δεν θα αφήσουν χώρους στους φιλοξενούμενους οι οποίοι ούτως ή άλλως δυσκολεύονται να δημιουργήσουν σε ανοιχτό παιχνίδι. Δεν μου γεμίζουν το μάτι οι «Λύκοι» και θα πάω με τον άσο.

• Η ομάδα Ουνιόν Βερολίνου δεν έχει χάσει στους τελευταίους 7 από 8 αγώνες εντός έδρας σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: 1X με απόδοση 1.28 στον ΟΠΑΠ
  • Στους τελευταίους 4 αγώνες της ομάδας Ουνιόν Βερολίνου, μπήκαν λιγότερα από 2.5 γκολ (σε όλες τις διοργανώσεις).
    Σημείο: Under με απόδοση 1.72 στον ΟΠΑΠ
  • Στους τελευταίους 4 από 5 αγώνες της ομάδας Βόλφσμπουργκ, μπήκαν λιγότερα από 2.5 γκολ (στη διοργάνωση Μπουντεσλίγκα).

ΓΕΡΜΑΝΙΑ: Μπουντεσλίγκα