Άγιαξ - Χρόνινγκεν

14/8/2022 15:30
Κωδ ΟΠΑΠ: 427
6 - 1
Ο συγκεκριμένος αγώνας παίχτηκε πριν 620 ημέρες. Για να δείτε την τελευταία αναμέτρηση πατήστε εδώ: Χρόνινγκεν - Άγιαξ στις 16/5/2023

• Θεατές: 54060
90+5'

Δίκαιη νίκη για την ομάδα Άγιαξ μετά από μία καλή εμφάνιση

90+5'

90+5'

54060 θεατές βρίσκονται σήμερα στο γήπεδο

90+5'

Κατοχή: Άγιαξ: 69%, Χρόνινγκεν: 31%.

90+5'

Ο Daley Blind κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

90+5'

Η ομάδα Χρόνινγκεν κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

90+4'

Ο Daley Blind απομακρύνει τη μπάλα

90+4'

Η ομάδα Χρόνινγκεν έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

90+3'

Ο Paulos Abraham από την ομάδα Χρόνινγκεν είναι σε θέση οφσάιντ

90+3'

Ο Jurrien Timber από την ομάδα Άγιαξ το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Isak Dybvik

90+2'

Ο Neraysho Kasanwirjo δίνει τη θέση του στον Liam van Gelderen

90+2'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Neraysho Kasanwirjo από την ομάδα Χρόνινγκεν ανατρέπει τον Owen Wijndal

90+1'

Η ομάδα Άγιαξ έχει την κατοχή της μπάλας

90+1'

Ο Joergen Strand Larsen κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Daley Blind.

90+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 5'

90'

Ελεύθερο για την ομάδα Χρόνινγκεν

90'

Κατοχή: Άγιαξ: 70%, Χρόνινγκεν: 30%.

90'

Η ομάδα Άγιαξ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

89'

Ο Perr Schuurs από την ομάδα Άγιαξ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

89'

Η ομάδα Άγιαξ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

88'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Steven Berghuis της ομάδας Άγιαξ μετουσιώνει σε γκολ το πέναλτι με το αριστερό πόδι! Ο Michael Verrips επέλεξε τη λάθος γωνία.

88'

ΠΕΝΑΛΤΙ! - Ο Isak Dybvik κάνει χέρι εντός περιοχής. Έντονες διαμαρτυρίες από τον Isak Dybvik αλλά ο διαιτητής δε συγκινείται

87'
Πέναλτι

Μετά από εξέταση του VAR, ο διαιτητής αποφάσισε να αλλάξει την απόφασή του και να καταλογίσει πέναλτι για την ομάδα Άγιαξ!

87'

VAR - ΠΙΘΑΝΟ ΠΕΝΑΛΤΙ! - Ο διαιτητής σταματάει το παιχνίδι. Έλεγχος από το VAR σε εξέλιξη, πιθανός καταλογισμός πέναλτι.

86'

Ο Isak Dybvik σταματά επιτυχώς το σουτ

86'

Ο Steven Berghuis της ομάδας Άγιαξ παίρνει την κεφαλιά αλλά βλέπει την προσπάθεια του να μπλοκάρεται πριν καταλήξει στα δίχτυα.

86'

Η σέντρα από τον Daley Blind από την ομάδα Άγιαξ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

86'

85'

84'

Ο Devyne Rensch δίνει τη θέση του στον Perr Schuurs

84'

Ο Dusan Tadic δίνει τη θέση του στον Mohammed Kudus

83'

Η ομάδα Χρόνινγκεν κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

83'

Ο Lorenzo Lucca από την ομάδα Άγιαξ φαίνεται να έκανε φάουλ στον Luciano Valente, αλλά ο διαιτητής λέει να συνεχιστεί το παιχνίδι.

82'

82'

Η ομάδα Χρόνινγκεν έχει την κατοχή της μπάλας

82'

Ο Dusan Tadic από την ομάδα Άγιαξ εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

82'

Ο Neraysho Kasanwirjo απομακρύνει τη μπάλα

81'

Ο Mike te Wierik απομακρύνει τη μπάλα

81'

Η ομάδα Άγιαξ εκδηλώνει επίθεση

80'

80'

80'

Η ομάδα Χρόνινγκεν κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

79'

Η ομάδα Χρόνινγκεν κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

79'

79'

Ελεύθερο για την ομάδα Άγιαξ

79'

Ο Ragnar Oratmangoen από την ομάδα Χρόνινγκεν εκτελεί το κόρνερ χαμηλά από τα αριστερά.

79'

Ο Laros Duarte δίνει τη θέση του στον Luciano Valente

78'

78'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Lorenzo Lucca από την ομάδα Άγιαξ αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

78'

Ο Lorenzo Lucca κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Radinio Balker.

77'

Η σέντρα από τον Dusan Tadic από την ομάδα Άγιαξ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

77'

Ο Dusan Tadic από την ομάδα Άγιαξ εκτελεί το κόρνερ χαμηλά από τα αριστερά.

77'

Ο Joergen Strand Larsen από την ομάδα Χρόνινγκεν απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

76'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Paulos Abraham από την ομάδα Χρόνινγκεν ανατρέπει τον Antony

75'

Ο Lorenzo Lucca από την ομάδα Άγιαξ είναι σε θέση οφσάιντ

75'

75'

Καλή ενέργεια από τον Paulos Abraham ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

75'

Η ομάδα Χρόνινγκεν εκδηλώνει επίθεση

74'

72'

Διακοπή για νερό. Υπάρχει αρκετή ζέστη σήμερα και το παιχνίδι σταμάτησε ώστε οι παίκτες να δροσιστούν

71'

Ο Steven Berghuis από την ομάδα Άγιαξ στέλνει την μπάλα λίγο άουτ. Τόσο κοντά!

71'

70'

70'

Η ομάδα Άγιαξ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

70'

Ο Steven Bergwijn δίνει τη θέση του στον Steven Berghuis

69'

Ο Kenneth Taylor δίνει τη θέση του στον Davy Klaassen

69'

Ο Brian Brobbey δίνει τη θέση του στον Lorenzo Lucca

69'

Καλή ενέργεια από τον Brian Brobbey ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

68'

Ο Owen Wijndal τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

68'

Καλή ενέργεια από τον Dusan Tadic ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

68'

Η σέντρα από τον Owen Wijndal από την ομάδα Άγιαξ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

67'

66'

Ο Jurrien Timber έδωσε την ασίστ για το γκολ!

66'

Ο Brian Brobbey έδωσε την ασίστ για το γκολ.

66'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Kenneth Taylor σκοράρει με το αριστερό πόδι!

66'

Ο Brian Brobbey τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

66'

Η ομάδα Άγιαξ έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

65'

65'

Ο Radinio Balker απομακρύνει τη μπάλα

65'

Κατοχή: Άγιαξ: 68%, Χρόνινγκεν: 32%.

64'

64'

63'

63'

Ο Jurrien Timber από την ομάδα Άγιαξ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

62'

62'

Ο Cyril Ngonge δίνει τη θέση του στον Patrick Joosten

62'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Jurrien Timber από την ομάδα Άγιαξ αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

62'

Η σέντρα από τον Antony από την ομάδα Άγιαξ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

62'

61'

Ο Radinio Balker κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

61'

Ο Antony τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

60'

60'

60'

59'

58'

Ο Brian Brobbey έδωσε την ασίστ για το γκολ!

57'

Ο Dusan Tadic έδωσε την ασίστ για το γκολ.

57'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Steven Bergwijn σκοράρει με το δεξί πόδι!

57'

57'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Ragnar Oratmangoen από την ομάδα Χρόνινγκεν ανατρέπει τον Antony

56'

Ο Michael Verrips κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

56'

Ο Michael Verrips από την ομάδα Χρόνινγκεν απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

55'

Ο Antony από την ομάδα Άγιαξ εκτελεί χαμηλά το κόρνερ από τα δεξιά.

55'

55'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Joey Pelupessy από την ομάδα Χρόνινγκεν ανατρέπει τον Steven Bergwijn

55'

55'

54'

54'

54'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Daley Blind από την ομάδα Άγιαξ ανατρέπει τον Joergen Strand Larsen

53'

52'

Ο Radinio Balker από την ομάδα Χρόνινγκεν απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

51'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Kenneth Taylor από την ομάδα Άγιαξ ανατρέπει τον Joey Pelupessy

51'

Ο Mike te Wierik κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

50'

50'

50'

Ο Owen Wijndal απομακρύνει τη μπάλα

50'

49'

Ο Owen Wijndal από την ομάδα Άγιαξ φαίνεται να έκανε φάουλ στον Cyril Ngonge, αλλά ο διαιτητής λέει να συνεχιστεί το παιχνίδι.

49'

Ο Laros Duarte απομακρύνει τη μπάλα

49'

Ο Daley Blind από την ομάδα Άγιαξ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

49'

49'

48'

Ο Paulos Abraham απομακρύνει τη μπάλα

48'

47'

47'

Η ομάδα Άγιαξ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

46'

Ο Brian Brobbey από την ομάδα Άγιαξ είναι σε θέση οφσάιντ

46'

Ο Ramon-Pascal Lundqvist δίνει τη θέση του στον Ragnar Oratmangoen

46'

Ο Tomas Suslov δίνει τη θέση του στον Paulos Abraham

46'

45+6'

Ήταν μία θαυμάσια εμφάνιση από την ομάδα Άγιαξ και οι οπαδοί της έχουν λόγους για να διασκεδάσουν κατά τη διάρκεια της ανάπαυλας του ημιχρόνου.

45+6'

45+6'

45+6'

45+6'

Ο Tomas Suslov από την ομάδα Χρόνινγκεν είναι σε θέση οφσάιντ

45+5'

45+5'

45+5'

Ο Mike te Wierik κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Brian Brobbey.

45+4'

45+4'

45+4'

45+4'

45+3'

Ο Radinio Balker σταματά επιτυχώς το σουτ

45+3'

Το σουτ του Devyne Rensch μπλοκάρεται

45+3'

45+3'

45+2'

45+1'

Απρόσεκτο μαρκάρισμα εδώ. Ο Devyne Rensch υποπίπτει σε σκληρό φάουλ στον Tomas Suslov

45+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 6'

45'

45'

Ο Daley Blind έδωσε την ασίστ για το γκολ!

45'

Ο Antony έδωσε την ασίστ για το γκολ.

45'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Steven Bergwijn της ομάδας Άγιαξ σκοράρει με κεφαλιά

45'

45'

45'

44'

44'

43'

43'

Ο Owen Wijndal αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

43'

43'

Ο Isak Dybvik απομακρύνει τη μπάλα

43'

Ο Laros Duarte κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Brian Brobbey.

42'

41'

41'

Ο Dusan Tadic πηγαίνει για γκολ, αλλά η προσπάθειά του δεν ήταν ποτέ κοντά στο στόχο.

41'

Ο Daley Blind τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

41'

40'

40'

39'

39'

Ο Isak Dybvik τιμωρείται για σπρώξιμο στον Steven Bergwijn

39'

38'

38'

38'

Ο Dusan Tadic από την ομάδα Άγιαξ εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

38'

37'

Ο Cyril Ngonge απομακρύνει τη μπάλα

37'

35'

35'

Κατοχή: Άγιαξ: 66%, Χρόνινγκεν: 34%.

35'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Brian Brobbey από την ομάδα Άγιαξ αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

35'

35'

Ο Neraysho Kasanwirjo σταματά επιτυχώς το σουτ

34'

Το σουτ του Brian Brobbey μπλοκάρεται

34'

34'

Το σουτ του Kenneth Taylor μπλοκάρεται

34'

34'

Το αμυντικό λάθος του Isak Dybvik μπορεί να κοστίσει με γκολ στην ομάδα του

33'

33'

Καλή ενέργεια από τον Steven Bergwijn ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

33'

33'

33'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Mike te Wierik από την ομάδα Χρόνινγκεν αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

33'

Ο Tomas Suslov από την ομάδα Χρόνινγκεν εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

32'

32'

32'

32'

Το αμυντικό λάθος του Michael Verrips μπορεί να κοστίσει με γκολ στην ομάδα του

32'

Ο Kenneth Taylor κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

31'

30'

Ο διαιτητής δείχνει κίτρινη στον Dusan Tadic για αντιαθλητικό χτύπημα

30'

30'

29'

Ένα πολύ όμορφο γκολ από τον Antony

28'

Ο Edson Alvarez έδωσε την ασίστ για το γκολ.

28'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Antony της ομάδας Άγιαξ νικάει τον τερματοφύλακα έξω από την περιοχή με το αριστερό πόδι!

28'

28'

28'

Ο Remko Pasveer από την ομάδα Άγιαξ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

27'

27'

27'

Ο Jurrien Timber κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Laros Duarte.

27'

Ο Tomas Suslov από την ομάδα Χρόνινγκεν εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

26'

26'

26'

25'

24'

24'

23'

Ο Daley Blind σταματά επιτυχώς το σουτ

23'

Το σουτ του Cyril Ngonge μπλοκάρεται

23'

23'

23'

22'

Ο Kenneth Taylor κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Ramon-Pascal Lundqvist.

22'

21'

21'

21'

Ο Laros Duarte από την ομάδα Χρόνινγκεν απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

20'

Κατοχή: Άγιαξ: 67%, Χρόνινγκεν: 33%.

20'

20'

20'

20'

Ο Isak Dybvik κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

20'

19'

19'

Ο Tomas Suslov κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

19'

19'

19'

18'

18'

18'

Ο Antony αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

18'

Ο Owen Wijndal κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

17'

17'

16'

Ο Steven Bergwijn από την ομάδα Άγιαξ είναι σε θέση οφσάιντ

15'

15'

15'

15'

15'

13'

13'

Ο Mike te Wierik σταματά επιτυχώς το σουτ

13'

Το σουτ του Edson Alvarez μπλοκάρεται

13'

13'

12'

Καλή ενέργεια από τον Antony ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

12'

12'

11'

Κατοχή: Άγιαξ: 64%, Χρόνινγκεν: 36%.

10'

Ο Mike te Wierik έδωσε την ασίστ για το γκολ!

10'

Ο Joergen Strand Larsen έδωσε την ασίστ για το γκολ.

10'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Cyril Ngonge σκοράρει με το αριστερό πόδι!

10'

Ο Joergen Strand Larsen τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

10'

10'

10'

9'

8'

8'

7'

7'

7'

Ο Edson Alvarez κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

7'

5'

5'
Ολοκληρώθηκε

Ο ΕΛΕΓΧΟΣ ΤΟΥ VAR ΤΕΛΕΙΩΣΕ - Δεν θα υπάρξει κάποια αλλαγή απόφασης μετά τον έλεγχο του VAR.

5'

VAR - ΠΙΘΑΝΟ ΓΚΟΛ! - Ο διαιτητής σταματάει το παιχνίδι. Έλεγχος από το VAR σε εξέλιξη, πιθανός καταλογισμός γκολ.

4'

Ο Dusan Tadic έδωσε την ασίστ για το γκολ!

4'

Ο Devyne Rensch έδωσε την ασίστ για το γκολ.

4'

4'

Ο Devyne Rensch τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

4'

Η σέντρα από τον Devyne Rensch από την ομάδα Άγιαξ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

4'

4'

4'

3'

3'

3'

Ο Joey Pelupessy κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Edson Alvarez.

2'

2'

2'

Ο Ramon-Pascal Lundqvist σταματά επιτυχώς το σουτ

2'

Το σουτ του Antony μπλοκάρεται

2'

1'

1'

Είναι μία όμορφη ζεστή μέρα για ποδόσφαιρο.

1'

Ο αγωνιστικός χώρος είναι σε φανταστική κατάσταση σήμερα και οι παίκτες απολαμβάνουν την επιφάνεια.

1'

Η ομάδα Χρόνινγκεν είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

0'

0'

Καλησπέρα σας από το Johan Cruijff ArenA, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

Ξεκάθαρο φαβορί αλλά με αμυντικές «τρύπες»

Ο Άγιαξ υποδέχεται την Χρόνινγκεν στο «Γιόχαν Κρόιφ Αρίνα» για την 2η αγωνιστικη της Ερεντιβίζιε. Από νίκη στην έδρα της Φορτούνα Σιτάρντ προέρχονται οι γηπεδούχοι, από ισοπαλία εντός έδρας με την Φόλενταμ.

Αν και νίκησε 3-2 στην έδρα της Φορτούνα και ξεκίνησε με τρίποντο το πρωτάθλημα, περισσότερο προβλημάτισε ο πρωταθήτή. Έμεινε πίσω στο σκορ στο 6' και δεν απείλησε σοβαρά σε όλο το πρώτο ημίχρονο. Ισοφάρισε στο 48' με σέντρα-σουτ του Τέιλορ και πέτυχε την ανατροπή στο 51' με σουτ εντός περιοχής του Ρενσχ, διευρύνοντας το προβάδισμα στο 62ο λεπτό με σουτ στην κίνηση του Μπρόμπεϊ από ασίστ του Τάντιτς και ουσιαστικά «κλειδώνοντας» την νίκη, αν και υπήρξε προς στιγμήν ένα άχγος όταν οι γηπεδούχοι πέτυχαν την μείωση στο 87'.

Σημαντικό για τον Αίαντα να παίρνει νίκες σε αυτό το σημείο της σεζόν, αφού δείχνει ακόμα να... ψάχνεται αγωνιστικά, με τον Σρόιντερ να μην έχει βρει ακριβώς τον κατάλληλο τρόπο να «ξεκλειδώσει» όλους τους παίκτες του.

Αγωνιστικά Νέα:Επισττρέφει ο μέσος Αλβάρεζ. Τιμωρημένος παραμένει ο μπακ Μπάσεΐ, ενώ αμφίβολος είναι ο γκολκίπερ Στεκέλενμπουργκ.Κόντρα στην νεοφώτιστη Φόλενταμ εντός έδρας «αυτοκτόνησε» και αναδείχθηκε ισόπαλη 2-2. Αν και προηγήθηκε 2-0 ξεκινώντας ιδανικά με γκολ μόλις στο 2' μετά από σουτ εκτός περιοχής του Νγκονγκέ και διπλασίασε τα τέρματα στο 34' με προσπάθεια του Στραντ Λάρσεν από κοντινή απόσταση έπειτα από ασίστ του Νγκονγκέ, δέχθηκε την μείωση στο 38', γλίτωσε προσωρινά την ισοφάριση χάρη στο δοκάρι στο 52', ααλλά στο 68' έγινε το 2-2. Πίεσε και είχε μία δύο καές στιγμές στο τελευταίο εικοσάλεπτο, αλλά χωρίς να πετύχει το γκολ της νίκης.

Το ξεκίνημα χωρίς νίκη, παρά τον βατό αντίπαλο εντός έδρας, έφερε «μούδιασμα», αλλά ο Φρανκ Βόρμουθ ζήτησε από όλους υπομονή και στήριξη στην ομάδα, ενώ για το ματς με τον Άγιαξ είπε:

«Από το ματς με τον Αγιαξ έχουμε μόνο να κερδίσουμε πράγματα. Είναι δύσκολο παιχνίδι σαφώς, αφού πρόκειται για μια ομάδα φαβορί για τον τίτλο, αλλά είμαστε στο ξεκινημα της σεζόν και ακόμα ψάχνει τα πατήματά του, οπότε αυτή η χρονική στιγμή που τον αντιμετωπίζουμε μας βολέυει».

Αγωνιστικά Νέα:Tραυματίες παραμένουν οι αμυντικοί Σβέρκο και Μουσάμπα, όπως και ο τερματοφύλακα Χέκστρα και ο μέσος Ματούτα.

Γιώργος Χρονόπουλος Αθλητικογράφος

Οι πρωταθλητές μόνο άτρωτοι δεν είναι, όπως έχει φανεί τόσο στην πρεμιέρα, όσο και στον τελικό του Σούπερ Καπ, αλλά αυτό εν φτάνει ώστε να η Χρόνινγκεν να τους «κοιτάξει στα μάτια». Θα προσπαθήσει να «μπλοκάρει» τα επιθετικά ατού του Άγιαξ και εκμεταλλευτεί τα αμυντικά κενά του. Δεν θεωρώ πως οι φιλοξενούμενοι μπορούν να πάρουν κάτι από το ματς, αλλά ένα γκολ μπορούν να το βρουν, ώστε να το κάνουν αμφίσκορο.

• Στους τελευταίους 11 αγώνες της ομάδας Χρόνινγκεν, μπήκαν περισσότερα από 2.5 γκολ (σε όλες τις διοργανώσεις).
    Σημείο: Over με απόδοση 1.20 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Χρόνινγκεν δεν έχει χάσει στους τελευταίους 7 από 8 αγώνες σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: X2 με απόδοση 4.75 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Χρόνινγκεν νικούσε στο ημίχρονο στους τελευταίους 4 αγώνες σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: Ημ.2 με απόδοση 8.75 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Άγιαξ δεν έχει χάσει στους τελευταίους 6 από 7 αγώνες σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: 1X με απόδοση 1.02 στον ΟΠΑΠ
  • Στους τελευταίους 4 από 5 αγώνες της ομάδας Άγιαξ, μπήκαν περισσότερα από 2.5 γκολ (σε όλες τις διοργανώσεις).

ΟΛΛΑΝΔΙΑ: Ερεντιβίζιε