22/10/2023 16:00
Κωδ ΟΠΑΠ: 506
2 - 1
Τελείωσε
Ο συγκεκριμένος αγώνας παίχτηκε πριν 342 ημέρες. Για να δείτε την τελευταία αναμέτρηση πατήστε εδώ: Φροζινόνε - Μπολόνια στις 7/4/2024

• Θεατές: 26729
90+6'

90+6'

26729 θεατές βρίσκονται σήμερα στο γήπεδο

90+6'

Κατοχή: Μπολόνια: 55%, Φροζινόνε: 45%.

90+6'

Ο Simone Romagnoli κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Dan Ndoye.

90+6'

Ελεύθερο για την ομάδα Μπολόνια

90+5'

Ο Riccardo Marchizza από την ομάδα Φροζινόνε είχε προσπάθεια εκτός στόχου

90+5'

Ο Lukasz Skorupski από την ομάδα Μπολόνια απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

90+5'

Κατοχή: Μπολόνια: 57%, Φροζινόνε: 43%.

90+5'

Ο Dan Ndoye σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Stefano Turati ελέγχει την φάση

90+4'
Κόκκινη κάρτα

ΚΟΚΚΙΝΗ ΚΑΡΤΑ! - Ο Luca Mazzitelli βλέπει δεύτερη κίτρινη κάρτα και αποβάλλεται

90+3'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Luca Mazzitelli από την ομάδα Φροζινόνε ανατρέπει τον Joshua Zirkzee

90+3'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Simone Romagnoli από την ομάδα Φροζινόνε ανατρέπει τον Nikola Moro

90+2'

90+2'

Ο Oussama El Azzouzi από την ομάδα Μπολόνια απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

90+2'

Η ομάδα Φροζινόνε εκτελεί πλάγιο μπροστά από την αντίπαλη περιοχή

90+2'

Ο Lewis Ferguson κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

90+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 5'

90+1'

Η ομάδα Φροζινόνε εκτελεί πλάγιο στο δικό της μισό του γηπέδου

90'

Καλή ενέργεια από τον Dan Ndoye ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

90'

Ο Joshua Zirkzee τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

90'

90'

Η ομάδα Μπολόνια εκτελεί πλάγιο στο δικό της μισό του γηπέδου

89'

88'

Μετά από βίαιο μαρκάρισμα, ο Joshua Zirkzee δικαίως σημειώνεται στο μπλοκάκι του διαιτητή

88'

Κίτρινη κάρτα για τον Luca Mazzitelli

87'

Ο Luca Mazzitelli από την ομάδα Φροζινόνε το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Joshua Zirkzee

87'

Ο Nikola Moro κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

87'

Η ομάδα Μπολόνια εκτελεί πλάγιο μπροστά από την αντίπαλη περιοχή

87'

Ο Memeh Caleb Okoli απομακρύνει τη μπάλα

87'

86'

Ο Luca Mazzitelli κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Nikola Moro.

86'

85'

Ο Anthony Oyono δίνει τη θέση του στον Kaio Jorge

85'

85'

85'

Ο Jaime Baez από την ομάδα Φροζινόνε εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

84'

Ο Sam Beukema από την ομάδα Μπολόνια απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

84'

84'

Ελεύθερο για την ομάδα Φροζινόνε

84'

Ο Remo Freuler δίνει τη θέση του στον Oussama El Azzouzi

84'

Ο Lorenzo De Silvestri δίνει τη θέση του στον Tommaso Corazza

83'

Ο Alexis Saelemaekers δίνει τη θέση του στον Nikola Moro

83'

Ο Alexis Saelemaekers επιχειρεί να σκοράρει με απευθείας φάουλ, αλλά η μπάλα φεύγει άουτ

81'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Anthony Oyono από την ομάδα Φροζινόνε ανατρέπει τον Lewis Ferguson

81'

Ο Victor Kristiansen κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Matias Soule.

81'

Ο Arijon Ibrahimovic από την ομάδα Φροζινόνε είναι σε θέση οφσάιντ

80'

80'

80'

Ο Lorenzo De Silvestri από την ομάδα Μπολόνια απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

79'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Alexis Saelemaekers από την ομάδα Μπολόνια ανατρέπει τον Luca Mazzitelli

78'

78'

Ο Riccardo Calafiori απομακρύνει τη μπάλα

78'

77'

77'

Ο Arijon Ibrahimovic κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

77'

76'

Ο Anthony Oyono κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

76'

76'

Ο Victor Kristiansen αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

75'

75'

Ο Enzo Barrenechea δίνει τη θέση του στον Marco Brescianini

75'

Ο Reinier δίνει τη θέση του στον Arijon Ibrahimovic

75'

74'

Ο Charalambos Lykogiannis δίνει τη θέση του στον Victor Kristiansen

74'

Ο Riccardo Orsolini δίνει τη θέση του στον Dan Ndoye

74'

Ο Memeh Caleb Okoli από την ομάδα Φροζινόνε απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

74'

Ο Alexis Saelemaekers από την ομάδα Μπολόνια εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

73'

Ο Enzo Barrenechea απομακρύνει τη μπάλα

73'

Ο Simone Romagnoli από την ομάδα Φροζινόνε απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

72'

Ο Luca Mazzitelli σταματά επιτυχώς το σουτ

72'

Το σουτ του Joshua Zirkzee μπλοκάρεται

72'

Η σέντρα από τον Charalambos Lykogiannis από την ομάδα Μπολόνια βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

71'

Ο Matias Soule τιμωρείται για σπρώξιμο στον Alexis Saelemaekers

70'

70'

Η ομάδα Μπολόνια εκδηλώνει επίθεση

68'

68'

Ο Riccardo Orsolini από την ομάδα Μπολόνια είχε προσπάθεια εκτός στόχου

68'

Ο Riccardo Orsolini τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

68'

Η ομάδα Μπολόνια ξεκινάει αντεπίθεση

68'

67'

Ο Charalambos Lykogiannis από την ομάδα Μπολόνια απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

67'

Ο Matias Soule από την ομάδα Φροζινόνε το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Alexis Saelemaekers

67'

Ο Joshua Zirkzee από την ομάδα Μπολόνια απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

67'

Ο Jaime Baez από την ομάδα Φροζινόνε εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

66'

Ο Sam Beukema σταματά επιτυχώς το σουτ

66'

Το σουτ του Marvin Cuni μπλοκάρεται

66'

Ο Matias Soule τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

66'

Ο Matias Soule κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

65'

65'

65'

Ο Riccardo Calafiori τιμωρείται για σπρώξιμο στον Marvin Cuni

64'

Ο Simone Romagnoli κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Lewis Ferguson.

63'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Matias Soule της ομάδας Φροζινόνε μετουσιώνει σε γκολ το πέναλτι με το αριστερό πόδι! Ο Lukasz Skorupski επέλεξε τη λάθος γωνία.

62'
Πέναλτι

Μετά από εξέταση του VAR, ο διαιτητής αποφάσισε να αλλάξει την απόφασή του και να καταλογίσει πέναλτι για την ομάδα Φροζινόνε!

61'
Σε εξέλιξη

VAR - ΠΕΝΑΛΤΙ! Ο διαιτητής σταμάτησε το παιχνίδι. Γίνεται έλεγχος του VAR, πιθανό πέναλτι για την ομάδα Φροζινόνε

60'

ΠΕΝΑΛΤΙ- Ο Sam Beukema από την ομάδα Μπολόνια υποπίπτει σε πέναλτι καθώς ανέτρεψε τον Marvin Cuni.

60'

59'

Κίτρινη κάρτα για τον Michel Aebischer

59'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Michel Aebischer από την ομάδα Μπολόνια ανατρέπει τον Enzo Barrenechea

59'

59'

Ο Marvin Cuni από την ομάδα Φροζινόνε το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Michel Aebischer

58'

58'

Ο Luca Mazzitelli από την ομάδα Φροζινόνε είχε προσπάθεια εκτός στόχου

58'

57'

57'

56'

Ο Walid Cheddira δίνει τη θέση του στον Marvin Cuni

56'

Ο Luca Garritano δίνει τη θέση του στον Jaime Baez

56'

Ο Simone Romagnoli τιμωρείται για σπρώξιμο στον Lewis Ferguson

55'

Κατοχή: Μπολόνια: 53%, Φροζινόνε: 47%.

55'

54'

Η σέντρα από τον Luca Garritano από την ομάδα Φροζινόνε βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

53'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Lewis Ferguson από την ομάδα Μπολόνια ανατρέπει τον Matias Soule

52'

51'

Ο Lukasz Skorupski κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

51'

50'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Joshua Zirkzee από την ομάδα Μπολόνια ανατρέπει τον Memeh Caleb Okoli

50'

50'

49'

Ο Joshua Zirkzee από την ομάδα Μπολόνια είναι σε θέση οφσάιντ

48'

47'

46'

46'

45+3'

45+3'

Κατοχή: Μπολόνια: 61%, Φροζινόνε: 39%.

45+2'

Ο Walid Cheddira κάνει την κεφαλιά προς την εστία αλλά ο Lukasz Skorupski μπλοκάρει εύκολα

45+2'

45+2'

Ο Lorenzo De Silvestri κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Reinier.

45+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 2'

45+1'

45+1'

Ο Enzo Barrenechea από την ομάδα Φροζινόνε είχε προσπάθεια εκτός στόχου

45+1'

Η σέντρα από τον Matias Soule από την ομάδα Φροζινόνε βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

45+1'

Ο Luca Garritano από την ομάδα Φροζινόνε εκτελεί το κόρνερ χαμηλά από τα αριστερά.

45+1'

Ο Sam Beukema απομακρύνει τη μπάλα

45'

45'

44'

44'

44'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Memeh Caleb Okoli από την ομάδα Φροζινόνε ανατρέπει τον Joshua Zirkzee

43'

43'

42'

42'

Ο Luca Mazzitelli σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Lukasz Skorupski ελέγχει την φάση

41'

41'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Riccardo Calafiori από την ομάδα Μπολόνια ανατρέπει τον Luca Mazzitelli

41'

40'

Ο Riccardo Calafiori από την ομάδα Μπολόνια απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

40'

Ο Matias Soule από την ομάδα Φροζινόνε εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

40'

39'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Remo Freuler από την ομάδα Μπολόνια ανατρέπει τον Luca Garritano

38'

37'

Ο Luca Garritano υποπίπτει σε χέρι

36'

35'

34'

Ο Stefano Turati κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

33'

32'

32'

Ο Matias Soule αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

32'

Ο Walid Cheddira από την ομάδα Φροζινόνε απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

32'

Ο Alexis Saelemaekers από την ομάδα Μπολόνια εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

31'

Καλή ενέργεια από τον Riccardo Orsolini ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

31'

31'

Ο Michel Aebischer τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

30'

30'

Ο Luca Mazzitelli τιμωρείται για σπρώξιμο στον Lewis Ferguson

30'

Ο Walid Cheddira κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Sam Beukema.

30'

Η σέντρα από τον Riccardo Marchizza από την ομάδα Φροζινόνε βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

30'

29'

29'

Ο Luca Garritano κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Lorenzo De Silvestri.

29'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Luca Garritano από την ομάδα Φροζινόνε αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

29'

28'

Το παιχνίδι αρχίζει ξανά με ελεύθερο

27'

Ο Michel Aebischer είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

27'

27'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Luca Mazzitelli από την ομάδα Φροζινόνε ανατρέπει τον Riccardo Orsolini

26'

26'

Κατοχή: Μπολόνια: 60%, Φροζινόνε: 40%.

25'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Alexis Saelemaekers από την ομάδα Μπολόνια ανατρέπει τον Anthony Oyono

25'

Ο Remo Freuler κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

24'

24'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Lorenzo De Silvestri από την ομάδα Μπολόνια αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

24'

Ο Riccardo Orsolini από την ομάδα Μπολόνια εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

24'

Ο Riccardo Marchizza από την ομάδα Φροζινόνε απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

22'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Lorenzo De Silvestri από την ομάδα Μπολόνια έστειλε με κεφαλιά τη μπάλα στα δίχτυα!

22'

Ο Stefano Turati έκανε μία κακή εκτέλεση που οδήγησε σε γκολ του αντιπάλου.

22'

Ο Stefano Turati από την ομάδα Φροζινόνε απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

22'

21'

20'

Κατοχή: Μπολόνια: 62%, Φροζινόνε: 38%.

19'

ΓΚΟΛ! Εύκολο τελείωμα από τον Lewis Ferguson της ομάδας Μπολόνια ο οποίος «τσίμπησε» την μπάλα στην κενή εστία με το δεξί πόδι!

19'

Ο Simone Romagnoli απομακρύνει τη μπάλα

19'

Ο Alexis Saelemaekers από την ομάδα Μπολόνια είχε προσπάθεια εκτός στόχου

19'

19'

19'

18'

Καλή ενέργεια από τον Anthony Oyono ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

18'

Ο Anthony Oyono τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

17'

17'

16'

16'

Ο Luca Mazzitelli από την ομάδα Φροζινόνε απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

16'

Κατοχή: Μπολόνια: 63%, Φροζινόνε: 37%.

16'

14'

14'

14'

13'

Καλή ενέργεια από τον Remo Freuler ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

13'

12'

11'

11'

11'

Το παιχνίδι σταματάει για μία στιγμή, καθώς η μπάλα βρήκε στον διαιτητή.

10'

10'

Κατοχή: Μπολόνια: 68%, Φροζινόνε: 32%.

10'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Enzo Barrenechea για την ομάδα Φροζινόνε. Ο Alexis Saelemaekers σταματάει την φάση.

9'

Ο Riccardo Marchizza τιμωρείται για σπρώξιμο στον Riccardo Orsolini

9'

8'

8'

8'

8'

Ο Riccardo Orsolini από την ομάδα Μπολόνια εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

7'

6'

6'

5'

Κατοχή: Μπολόνια: 70%, Φροζινόνε: 30%.

5'

4'

Ο Sam Beukema κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

2'

1'

1'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Remo Freuler από την ομάδα Μπολόνια ανατρέπει τον Enzo Barrenechea

1'

Τέλεια ημέρα για ποδόσφαιρο, με ηλιόλουστο καιρό

1'

1'

Η ομάδα Μπολόνια είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

1'

0'

Καλησπέρα σας από το Stadio Renato Dell'Ara, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

Σε καλή κατάσταση αμφότερες

Η Μπολόνια υποδέχεται τη Φροζινόνε για την 9η αγωνιστική της Σέριε Α. Σε καλή κατάσταση δείχνουν αμφότερες.

Έδειξε χαρακτήρα στο «Σαν Σίρο» απέναντι στην Ίντερ την προηγούμενη αγωνιστική και κατάφερε να πάρει το βαθμό της ισοπαλίας (2-2). Απείλησε πρώτη και έφτασε κοντά στο γκολ στο 5’ αλλά η συνέχεια δεν ήταν ανάλογη καθώς μέσα σε δύο λεπτά (11’-13’) είδε την αντίπαλο της να σκοράρει δύο φορές. Είχε όμως αντίδραση, μείωσε με εύστοχο πέναλτι του Ορσολίνι στο 19’ και μπήκε και πάλι στο παιχνίδι. Στο ξεκίνημα μάλιστα του δεύτερου μέρους ο Ζίρκζεε με πολύ ωραία ενέργεια έφερε το παιχνίδι στα ίσα, δέχτηκε πίεση έπειτα αλλά κράτησε την ισοπαλία.

Η ομάδα του ΤΙάγκο Μότα έμεινε για 7ο σερί παιχνίδι αήττητη, μετρώντας 5 ισοπαλίες και 2 νίκες. Σίγουρα υπήρχαν κάποια παιχνίδια που θα μπορούσε να είχε κερδίσει αλλά αποτελέσματα σαν αυτό απέναντι στην Ίντερ της δίνουν ψυχολογία. Δείχνουν ότι είναι μία ομάδα που παλεύει κάθε αναμέτρηση της και οι 11 βαθμοί που έχει συγκεντρώσει έως τώρα είναι ένας ικανοποιητικός απολογισμός. Το αξιοσημείωτο έως τώρα στη φετινή Μπολόνια είναι η καλή αμυντική της λειτουργία καθώς έχει δεχτεί μόλις 6 γκολ.

Αγωνιστικά Νέα: Παραμένουν εκτός οι στόπερ Πος (5/0), Λουκούμι (5/0) και Σουμάορο και ο εξτρέμ Μπάροου.

Για άλλο ένα παιχνίδι στην έδρα της παρουσίασε καλό πρόσωπο και επικράτησε με 2-1 της Βερόνα. Είχε την υπεροχή στο πρώτο μέρος, έφτιαξε ευκαιρίες, είχε δοκάρι στο 35’ και τελικά άνοιξε το σκορ με τον Ρέινιερ στις καθυστερήσεις. Κινδύνεψε στην αρχή του δεύτερου μέρους, είχε και δεύτερο δοκάρι στο 61’ και πέντε λεπτά βρήκε και το δεύτερο γκολ με τον αρκετά δραστήριο Σουλέ. Στη συνέχεια βέβαια πιέστηκε, δέχτηκε το γκολ στο 90+4’ αλλά δεν ανησύχησε έπειτα.

Επέστρεψε έτσι στις νίκες μετά από τρεις αγωνιστικές και επιβεβαίωσε το γεγονός πως εντός έδρας είναι ακόμα πιο δυνατή. Έχει χάσει μόνο στην πρεμιέρα της από τη Νάπολι, μετράει τρία θετικά αποτελέσματα αλλά ακόμα εκτός έδρας δεν έχει καταφέρει να κερδίσει. Οι 12 βαθμοί βέβαια που έχει μαζέψει έως τώρα την φέρνουν στο πρώτο μισό της βαθμολογίας και αποτελεί μία από τις ευχάριστες εκπλήξεις. Έχει δείξει καλά στοιχεία, μπαίνει δυνατά στα περισσότερα παιχνίδια της αλλά σήμερα είναι το αουτσάιντερ.

«Μου αρέσει η Μπολόνια του Μότα. Είναι δυναμική και δεν σ αφήνει πολλά περιθώρια. Υπάρχουν πράγματα που μπορείς να μελετήσεις. Βλέπω έναν δημιουργικό προπονητή, είναι εξαιρετικός και δεν είναι τυχαίο που το όνομα του έχει ακουστεί για σπουδαίες ομάδες», επισήμανε ο κόουτς Ντι Φραντσέσκο.

Αγωνιστικά Νέα: : Παραμένουν εκτός ο μέσος Χαράουι (3/2), o μεσοεπιθετικός Τζέλι (4/0) και ο στόπερ Κάλαι. Επιστρέφουν ο μπακ Λιρόλα και ο φορ Κάιο Ζόρζε.

Θάνος Τσαλουχίδης Αθλητικογράφος

Η Μπολόνια βρίσκεται σε καλή κατάσταση, τρέχει ένα αήττητο σερί και θέλει να το διευρύνει. Δικαιολογημένα είναι το φαβορί απέναντι στη Φροζινόνε η οποία όμως δείχνει να παίζει χωρίς πίεση και παίρνει αποτελέσματα. Δεν θα πάω με τον άσο στο 1.75, δεν θεωρώ όμως πως θα δούμε και ένα υψηλό σκορ. Θα επιλέξω το under.

• Η ομάδα Μπολόνια έφερε ισοπαλία στους τελευταίους 5 από 6 αγώνες σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: X με απόδοση 3.60 στον ΟΠΑΠ

ΙΤΑΛΙΑ: Σέριε Α