21+

Μπέτις - Ατλέτικο Μαδρίτης

23/10/2022 17:15
Κωδ ΟΠΑΠ: 596
Ο συγκεκριμένος αγώνας παίχτηκε πριν 557 ημέρες. Για να δείτε την τελευταία αναμέτρηση πατήστε εδώ: Ατλέτικο Μαδρίτης - Μπέτις στις 3/3/2024

• Θεατές: 50179
90+5'

90+5'

Κατοχή: Μπέτις: 55%, Ατλέτικο Μαδρίτης: 45%.

90+4'

Η ομάδα Μπέτις κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

90+4'

Ο Yannick Carrasco από την ομάδα Ατλέτικο Μαδρίτης εκτελεί το κόρνερ χαμηλά από τα αριστερά.

90+4'

Ο Joao Felix κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

90+3'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Rodrigo De Paul από την ομάδα Ατλέτικο Μαδρίτης ανατρέπει τον Alex Moreno

90+3'

Ένας παίκτης από την ομάδα Ατλέτικο Μαδρίτης στέλνει την μπάλα μέσα στην περιοχή με ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά.

90+3'

Καλή ενέργεια από τον Joao Felix ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

90+3'

Ο Rodrigo De Paul τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

90+2'

Ο William Carvalho τιμωρείται για σπρώξιμο στον Reinildo

90+1'

ΔΟΚΑΡΙ! Η κεφαλιά του Alex Moreno χτυπάει στο δοκάρι

90+1'

Η σέντρα από τον Aitor Ruibal από την ομάδα Μπέτις βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

90+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 4'

90'

Ο Stefan Savic από την ομάδα Ατλέτικο Μαδρίτης απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

90'

89'

Η ομάδα Ατλέτικο Μαδρίτης κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

89'

Ο Rui Silva της ομάδας Μπέτις βλέπει κίτρινη κάρτα για καθυστέρηση

87'

Ο Yannick Carrasco από την ομάδα Ατλέτικο Μαδρίτης το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Aitor Ruibal

87'

Ελεύθερο για την ομάδα Ατλέτικο Μαδρίτης

86'

Ο Saul Niguez δίνει τη θέση του στον Rodrigo De Paul

86'

Ο Aitor Ruibal από την ομάδα Μπέτις είχε προσπάθεια εκτός στόχου

86'

Ο Axel Witsel σταματά επιτυχώς το σουτ

86'

Το σουτ του Aitor Ruibal μπλοκάρεται

86'

Η σέντρα από τον Joaquin από την ομάδα Μπέτις βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

85'

Ο Nabil Fekir κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

85'

Ο Rui Silva κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

85'

Κατοχή: Μπέτις: 56%, Ατλέτικο Μαδρίτης: 44%.

84'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ Ο Nabil Fekir έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα με απευθείας εκτέλεση φάουλ με το αριστερό πόδι. Υπέροχη εκτέλεση

83'

Απρόσεκτο μαρκάρισμα εδώ. Ο Jose Gimenez υποπίπτει σε σκληρό φάουλ στον Nabil Fekir

82'

82'

Ο Juan Cruz από την ομάδα Μπέτις δεν πιάνει καλά το σουτ και η μπάλα φεύγει μακριά από την εστία

82'

81'

81'

Ο Guido Rodriguez από την ομάδα Μπέτις απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

80'

Κατοχή: Μπέτις: 54%, Ατλέτικο Μαδρίτης: 46%.

80'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Matheus Cunha από την ομάδα Ατλέτικο Μαδρίτης ανατρέπει τον Alex Moreno

79'

Καλή ενέργεια από τον Borja Iglesias ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

79'

Ο Aitor Ruibal τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

79'

Ο Jose Gimenez σταματά επιτυχώς το σουτ

79'

Το σουτ του Borja Iglesias μπλοκάρεται

79'

Ο Nabil Fekir από την ομάδα Μπέτις εκτελεί χαμηλά το κόρνερ από τα δεξιά.

78'

Ο Jose Gimenez απομακρύνει τη μπάλα

77'

Ο Nahuel Molina σταματά επιτυχώς το σουτ

77'

Το σουτ του Nabil Fekir μπλοκάρεται

77'

76'

Ο Antoine Griezmann δίνει τη θέση του στον Joao Felix

76'

Ο Angel Correa δίνει τη θέση του στον Yannick Carrasco

76'

Ο Youssouf Sabaly δίνει τη θέση του στον Aitor Ruibal

75'

Ο Andres Guardado δίνει τη θέση του στον Nabil Fekir

74'

Η ομάδα Μπέτις έχει την κατοχή της μπάλας

74'

73'

Η ομάδα Ατλέτικο Μαδρίτης κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

73'

Ο Matheus Cunha κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Victor Ruiz.

72'

Ο Juan Cruz κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Nahuel Molina.

72'

Η ομάδα Μπέτις κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

71'

Ο Angel Correa έδωσε την ασίστ για το γκολ!

71'

Ο Matheus Cunha έδωσε την ασίστ για το γκολ.

71'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Antoine Griezmann σκοράρει με το δεξί πόδι!

71'

Ο Matheus Cunha τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

70'

Το παιχνίδι αρχίζει ξανά με ελεύθερο

70'

Το παιχνίδι σταματάει για μία στιγμή, καθώς η μπάλα βρήκε στον διαιτητή.

70'

Ο German Pezzella από την ομάδα Μπέτις απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

70'

Κατοχή: Μπέτις: 57%, Ατλέτικο Μαδρίτης: 43%.

69'

Ο διαιτητής επιστρέφει για να δείξει στον Geoffrey Kondogbia από την Ατλέτικο Μαδρίτης κίτρινη κάρτα για προηγούμενο φάουλ.

69'

Η ομάδα Ατλέτικο Μαδρίτης έχει την κατοχή της μπάλας

68'

Ο Matheus Cunha από την ομάδα Ατλέτικο Μαδρίτης απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

68'

Η ομάδα Μπέτις έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

67'

67'

Ο Saul Niguez τιμωρείται για σπρώξιμο στον Joaquin

66'

66'

66'

Η ομάδα Μπέτις κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

65'

Ο Luiz Henrique δίνει τη θέση του στον Joaquin

65'

Ο Rodri δίνει τη θέση του στον Juan Cruz

65'

Κατοχή: Μπέτις: 59%, Ατλέτικο Μαδρίτης: 41%.

64'

64'

63'

63'

63'

Ο Geoffrey Kondogbia κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

63'

Ο Victor Ruiz κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

61'

Ο Angel Correa από την ομάδα Ατλέτικο Μαδρίτης απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

61'

61'

Ο Geoffrey Kondogbia σταματά επιτυχώς το σουτ

61'

60'

60'

Ελεύθερο για την ομάδα Μπέτις

60'

Ο Geoffrey Kondogbia αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

60'

60'

59'

Ο Alvaro Morata δίνει τη θέση του στον Matheus Cunha

58'

Η ομάδα Μπέτις κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

58'

Κίτρινη κάρτα για τον Guido Rodriguez

57'

Ο διαιτητής δε δέχεται τα παράπονα από τον Alvaro Morata, που βλέπει κίτρινη κάρτα για διαμαρτυρία

57'

Ο διαιτητής σφύριξε. Ο Guido Rodriguez ανέτρεψε τον Alvaro Morata από πίσω και δόθηκε φάουλ

57'

Ο Reinildo απομακρύνει τη μπάλα

57'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Stefan Savic από την ομάδα Ατλέτικο Μαδρίτης ανατρέπει τον Borja Iglesias

56'

Ο Stefan Savic κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

55'

Κατοχή: Μπέτις: 58%, Ατλέτικο Μαδρίτης: 42%.

54'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Antoine Griezmann της ομάδας Ατλέτικο Μαδρίτης σκοράρει έξω από την περιοχή με το αριστερό πόδι!

54'

Ο Antoine Griezmann από την ομάδα Ατλέτικο Μαδρίτης εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

54'

Ο Victor Ruiz σταματά επιτυχώς το σουτ

54'

Το σουτ του Angel Correa μπλοκάρεται

53'

Ο Victor Ruiz από την ομάδα Μπέτις απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

53'

53'

Ο Youssouf Sabaly από την ομάδα Μπέτις απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

53'

Ο Antoine Griezmann από την ομάδα Ατλέτικο Μαδρίτης εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

52'

52'

51'

Ο Stefan Savic τιμωρείται για σπρώξιμο στον Borja Iglesias

51'

Ο Luiz Henrique τιμωρείται για σπρώξιμο στον Reinildo

50'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Nahuel Molina από την ομάδα Ατλέτικο Μαδρίτης ανατρέπει τον Rodri

50'

50'

Η ομάδα Ατλέτικο Μαδρίτης κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

50'

50'

Ο Borja Iglesias από την ομάδα Μπέτις είναι σε θέση οφσάιντ

49'
Γκολ

ΑΚΥΡΩΝΕΤΑΙ ΤΟ ΓΚΟΛ! - Αφού είδε ξανά τη φάση, ο διαιτητής γνωστοποίησε ότι το γκολ για την ομάδα Μπέτις δεν μετράει λόγω οφσάιντ.

49'

VAR - ΠΙΘΑΝΟ ΓΚΟΛ! - Ο διαιτητής σταματάει το παιχνίδι. Έλεγχος από το VAR σε εξέλιξη, πιθανός καταλογισμός γκολ.

48'

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ! Η ομάδα Μπέτις έστειλε την μπάλα στα δίχτυα και ο Luiz Henrique βάζει το όνομά του στον πίνακα των σκόρερ.

48'

Το αμυντικό λάθος του Reinildo μπορεί να κοστίσει με γκολ στην ομάδα του

48'

Η ομάδα Μπέτις ξεκινάει αντεπίθεση

48'

Ο Alex Moreno σταματά επιτυχώς το σουτ

48'

Το σουτ του Geoffrey Kondogbia μπλοκάρεται

48'

47'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Victor Ruiz από την ομάδα Μπέτις ανατρέπει τον Alvaro Morata

47'

50179 θεατές βρίσκονται σήμερα στο γήπεδο

47'

46'

45+5'

45+5'

45+4'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Borja Iglesias από την ομάδα Μπέτις ανατρέπει τον Axel Witsel

45+4'

45+4'

Ο Antoine Griezmann αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

45+4'

Το αμυντικό λάθος του Rui Silva μπορεί να κοστίσει με γκολ στην ομάδα του

45+3'

45+3'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον William Carvalho από την ομάδα Μπέτις αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

45+3'

Ο Andres Guardado από την ομάδα Μπέτις εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

45+2'

Ο Andres Guardado εκτελεί το φάουλ προς την εστία, αλλά ο Jan Oblak ελέγχει την φάση

45+2'

Ο Reinildo τιμωρείται για σπρώξιμο στον Luiz Henrique

45+1'

45+1'

45'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Guido Rodriguez από την ομάδα Μπέτις ανατρέπει τον Axel Witsel

45'

45'

45'

Ο Youssouf Sabaly πηγαίνει για γκολ, αλλά η προσπάθειά του δεν ήταν ποτέ κοντά στο στόχο.

45'

Ο Jose Gimenez από την ομάδα Ατλέτικο Μαδρίτης απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

44'

Ο Andres Guardado από την ομάδα Μπέτις εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

44'

Ο Alvaro Morata τιμωρείται για σπρώξιμο στον Alex Moreno

43'

43'

Ο Stefan Savic από την ομάδα Ατλέτικο Μαδρίτης το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Borja Iglesias

42'

Ο Youssouf Sabaly από την ομάδα Μπέτις κάνει το φάουλ καθώς βρίσκει με τον αγκώνα του τον Alvaro Morata

42'

Η ομάδα Ατλέτικο Μαδρίτης κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

41'

Φράγμα από τον Saul Niguez, ο οποίος διακόπτει το τρέξιμο του Youssouf Sabaly. Το φάουλ σφυρίχτηκε.

40'

40'

40'

Ο Victor Ruiz από την ομάδα Μπέτις πιάνει την κεφαλιά αλλά η προσπάθεια του είναι πολύ άστοχη.

40'

Ο Andres Guardado από την ομάδα Μπέτις εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

38'

Κίτρινη κάρτα για τον Nahuel Molina

38'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Nahuel Molina από την ομάδα Ατλέτικο Μαδρίτης ανατρέπει τον Luiz Henrique

38'

Ο William Carvalho από την ομάδα Μπέτις απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

38'

Ο Antoine Griezmann από την ομάδα Ατλέτικο Μαδρίτης εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

38'

37'

37'

Ο Alex Moreno κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

37'

Ο Andres Guardado από την ομάδα Μπέτις εκτελεί χαμηλά το κόρνερ από τα δεξιά.

36'

Ο Youssouf Sabaly κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

36'

36'

35'

Ο Alvaro Morata από την ομάδα Ατλέτικο Μαδρίτης απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

35'

Κατοχή: Μπέτις: 60%, Ατλέτικο Μαδρίτης: 40%.

35'

35'

Η ομάδα Μπέτις εκδηλώνει επίθεση

34'

33'

Ο Antoine Griezmann κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

33'

33'

32'

32'

31'

Ο Luiz Henrique από την ομάδα Μπέτις είχε προσπάθεια εκτός στόχου

31'

Ο Borja Iglesias τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

31'

Η σέντρα από τον William Carvalho από την ομάδα Μπέτις βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

31'

31'

30'

Το σουτ του Alvaro Morata μπλοκάρεται

30'

Η σέντρα από τον Angel Correa από την ομάδα Ατλέτικο Μαδρίτης βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

29'

29'

29'

29'

28'

28'

Ο Guido Rodriguez κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Antoine Griezmann.

27'

Ο Saul Niguez κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Guido Rodriguez.

27'

26'

25'

Κατοχή: Μπέτις: 61%, Ατλέτικο Μαδρίτης: 39%.

25'

Το παιχνίδι σταμάτησε

24'

23'

23'

22'

Ο Alex Moreno τιμωρείται για σπρώξιμο στον Axel Witsel

22'

21'

21'

Ο Reinildo κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον William Carvalho.

20'

20'

20'

Ο Luiz Felipe είναι τραυματίας και αντικαθίσταται από τον Victor Ruiz

20'

Κατοχή: Μπέτις: 68%, Ατλέτικο Μαδρίτης: 32%.

19'

Ο Luiz Felipe είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

18'

18'

17'

16'

16'

Ο Saul Niguez από την ομάδα Ατλέτικο Μαδρίτης είναι σε θέση οφσάιντ

15'

Ο Alvaro Morata κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

15'

14'

14'

13'

Ο Saul Niguez κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Youssouf Sabaly.

13'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Andres Guardado από την ομάδα Μπέτις ανατρέπει τον Antoine Griezmann

12'

11'

11'

10'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Saul Niguez από την ομάδα Ατλέτικο Μαδρίτης ανατρέπει τον Youssouf Sabaly

10'

10'

10'

Ο Geoffrey Kondogbia από την ομάδα Ατλέτικο Μαδρίτης απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

9'

8'

Ο William Carvalho από την ομάδα Μπέτις είχε προσπάθεια εκτός στόχου

8'

8'

8'

7'

7'

6'

6'

5'

5'

Κατοχή: Μπέτις: 50%, Ατλέτικο Μαδρίτης: 50%.

5'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Youssouf Sabaly για την ομάδα Μπέτις. Ο Saul Niguez σταματάει την φάση.

4'

4'

Ο Guido Rodriguez αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

4'

3'

Ο Angel Correa κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

2'

Ο Geoffrey Kondogbia κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον William Carvalho.

2'

Ο Saul Niguez τιμωρείται για σπρώξιμο στον Luiz Henrique

2'

Ο Luiz Henrique κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

1'

Η ομάδα Ατλέτικο Μαδρίτης έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

1'

1'

1'

Τέλεια ημέρα για ποδόσφαιρο, με ηλιόλουστο καιρό

1'

Η ομάδα Ατλέτικο Μαδρίτης είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

0'

0'

Καλησπέρα σας από το Estadio Benito Villamarin, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

Με στόχο την επιστροφή στις νίκες

Η Μπέτις δεν κατάφερε να επικρατήσει μεσοβδόμαδα, ενώ το ίδιο συνέβη και με την Ατλέτικο στη Μαδρίτη με τις δύο ομάδες να ψάχνουν την επιστροφή στις νίκες.

Στο μίνι ντέρμπι της Ανδαλουσίας φιλοξενήθηκε από την Κάντιθ και πήρε τον βαθμό της ισοπαλίας μετά το 0-0. Σε ένα αρκετά ισορροπημένο ματς, οι δύο ομάδες είχαν τις ευκαιρίες τους με τους γηπεδούχους να είναι πιο απειλητικοί στην επανάληψη και χρειάστηκε ο τερματοφύλακας Μπράβο για να κρατήσει απαραβίαστη την εστία του. Στο όγδοο λεπτό των καθυστερήσεων ο Σέρχιο Κανάλες αντίκρισε μέσα σε ελάχιστα δευτερόλεπτα δύο κίτρινες κάρτες, λέγοντας κάτι στον διαιτητή.

Πάντως, η Μπέτις δείχνει χτυπητές αδυναμίες μακριά από την έδρα της, αφού δεν κατάφερε να κερδίσει στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της ματς στη LaLiga και δεν έχει βρει δίχτυα στα τρία τελευταία, ενώ έχει δεχθεί και τρεις αποβολές.

«Η Κάντιθ μας έδωσε ισόπαλο αγώνα, η ισοπαλία είναι δίκαιη. Οταν δεν μπορείς να κερδίσεις, πρέπει να προσπαθήσεις να μην χάσεις. Το εκτιμώ ως ένα βαθμό σύμφωνα με όσα συνέβησαν κατά τη διάρκεια του παιχνιδιού. Νομίζω ότι ήταν ένα πολύ ισομερές παιχνίδι στο οποίο και οι δύο ομάδες δεν είχαν πολλές ευκαιρίες. Έπρεπε μόνο να παρακολουθήσετε τα τελευταία τέσσερα παιχνίδια της Κάντιθ για να ξέρετε ότι θα ήταν ένας δύσκολος αντίπαλος. Δεν κοιτάζω τη βαθμολογία, είχαμε πιθανότητες να κερδίσουμε αν κάναμε ένα υπέροχο παιχνίδι απέναντι σε έναν καλό αντίπαλο. Δεν μπορούμε να περιμένουμε να κερδίζουμε κάθε παιχνίδι γιατί δεν είναι έτσι στη LaLiga, μπορέσαμε να πάρουμε ισοπαλία και τώρα θα πρέπει να προσπαθήσουμε να κερδίσουμε το επόμενο παιχνίδι» ανέφερε ο κόουτς Μανουέλ Πελεγκρίνι.

Αγωνιστικά Νέα: Τιμωρημένος είναι ο μέσος Κανάλες (7/1). Ξανά εκτός ο μεσοεπιθετικός Χουάνμι (4/2).Το σερί της σταμάτησε στις τρεις συνεχόμενες νίκες στη LaLiga, αφού υποδέχθηκε στο Γουάντα Μετροπολιτάνο την Ράγιο Βαγιεκάνο και πήρε τον βαθμό της ισοπαλίας μετά το 1-1. Μπήκε πολύ καλύτερα στο ματς και προηγήθηκε με τον Αλβάρο Μοράτα στο 20ο λεπτό της αναμέτρησης, αλλά στο δεύτερο μέρος η Ατλέτικο Μαδρίτης έχασε την ενέργεια της και στο 89' ο Χιμένες έκανε χέρι μέσα στην περιοχή με τον Ρανταμέλ Φαλκάο να ευστοχεί στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων για το τελικό αποτέλεσμα. Στο 80' ο Γκριεζμάν σκόραρε, αλλά από θέση οφσάιντ και το γκολ ακυρώθηκε. Με αυτή την ισοπαλία η Ατλέτικο έχει χάσει οκτώ βαθμούς στην έδρα της.

««Αν το VAR και ο διαιτητής κρίνουν ότι είναι πέναλτι, είναι επειδή έχουν δει ένα χέρι. Είναι κρίμα που μας ξέφυγε έτσι το παιχνίδι. Είχαμε ευκαιρίες να κλείσουμε το παιχνίδι στο δεύτερο ημίχρονο. Με περισσότερο θάρρος και δυναμική θα είχαμε πάρει τους τρεις βαθμούς. Η ιδέα είναι να δουλέψεις πάνω σε αυτό, να δώσεις ασφάλεια, αυτοπεποίθηση και προσωπικότητα, ώστε σε μια συγκεκριμένη στιγμή των αγώνων να έχεις αυτή τη δύναμη.», είπε συγκεκριμένα ο Ντιέγκο Σιμεόνε.

Αγωνιστικά Νέα: Νέα απώλεια ο μέσος Λεμάρ (6/0) και παραμένει στα πιτς ο μέσος Κόκε (9/0). Δεν είναι διαθέσιμοι εδώ και καιρό ο μέσος Γιορέντε (6/1) και ο μπακ Ρεγκιλόν.

Γιώργος Βροντάκης Αθλητικογράφος

Η Μπέτις είναι του στυλ πως «όποτε δεν μπορείς να νικήσεις καλύτερα να μην χάσεις». Το ίδιο περίπου ισχύει και για την ομάδα του Ντιέγκο Σιμεόνε που κόντρα σε δυνατούς αντιπάλους παίζει πιο αμυντικά. Όπως και να έχει πρόκειται για το μεγάλο ματς της αγωνιστικής με τις δύο ομάδες να μην έχουν πολλές διαφορές και για αυτό θα ποντάρουμε στην ισοπαλία.

• Η ομάδα Μπέτις δεν έχει χάσει στους τελευταίους 9 από 10 αγώνες σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: 1X με απόδοση 1.55 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Μπέτις νίκησε στους τελευταίους 5 αγώνες εντός έδρας στη διοργάνωση Λα Λίγκα.
    Σημείο: 1 με απόδοση 3.15 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Ατλέτικο Μαδρίτης δεν έχει χάσει στους τελευταίους 7 από 8 αγώνες στη διοργάνωση Λα Λίγκα.
    Σημείο: X2 με απόδοση 1.38 στον ΟΠΑΠ
  • Στους τελευταίους 5 από 6 αγώνες της ομάδας Ατλέτικο Μαδρίτης, μπήκαν λιγότερα από 2.5 γκολ (σε όλες τις διοργανώσεις).
    Σημείο: Under με απόδοση 1.62 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Ατλέτικο Μαδρίτης νίκησε στους τελευταίους 4 από 5 αγώνες εκτός έδρας στη διοργάνωση Λα Λίγκα.
    Σημείο: 2 με απόδοση 2.37 στον ΟΠΑΠ

ΙΣΠΑΝΙΑ: Λα Λίγκα