90+9'

90+9'

Κατοχή: Μόντσα: 66%, Γιουβέντους: 34%.

90+9'

Ο Valentin Carboni από την ομάδα Μόντσα εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

90+8'

Ο Adrien Rabiot απομακρύνει τη μπάλα

90+8'

Η ομάδα Μόντσα εκδηλώνει επίθεση

90+8'

Ο Roberto Gagliardini κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Arkadiusz Milik.

90+7'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Patrick Ciurria από την ομάδα Μόντσα ανατρέπει τον Alex Sandro

90+7'

90+6'

Ελεύθερο για την ομάδα Γιουβέντους

90+6'

Ο Valentin Carboni αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

90+4'

90+4'

Ο Adrien Rabiot έδωσε την ασίστ για το γκολ.

90+4'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Federico Gatti σκοράρει με το δεξί πόδι!

90+4'

Μεγάλη χαμένη ευκαιρία! Ο Federico Gatti από την ομάδα Γιουβέντους αστοχεί από πλεονεκτική θέση. Σπατάλησε την ευκαιρία.

90+4'

Η σέντρα από τον Adrien Rabiot από την ομάδα Γιουβέντους βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

90+3'

Η ομάδα Γιουβέντους έχει την κατοχή της μπάλας

90+2'

Ο Pedro Pereira έδωσε την ασίστ για το γκολ.

90+2'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Valentin Carboni της ομάδας Μόντσα νικάει τον τερματοφύλακα έξω από την περιοχή με το αριστερό πόδι!

90+1'

Ο Gleison Bremer επιστρέφει στο γήπεδο.

90+1'

90+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 5'

90'

Δεν μοιάζουν καλά τα πράγματα, με τον Gleison Bremer να μεταφέρεται εκτός γηπέδου για να δεχτεί ιατρική περίθαλψη

90'

90'

Ο Gleison Bremer είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

89'

89'

Η ομάδα Γιουβέντους εκτελεί πλάγιο στο δικό της μισό του γηπέδου

88'

Ο Pedro Pereira κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

88'

Ο Danilo σταματά επιτυχώς το σουτ

88'

Το σουτ του Roberto Gagliardini μπλοκάρεται

88'

Ο Wojciech Szczesny από την ομάδα Γιουβέντους απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

87'

Η ομάδα Μόντσα εκτελεί πλάγιο μπροστά από την αντίπαλη περιοχή

87'

Ο Andrea Cambiaso δίνει τη θέση του στον Manuel Locatelli

86'

Ο Alex Sandro από την ομάδα Γιουβέντους απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

86'

Η ομάδα Μόντσα έχει την κατοχή της μπάλας

86'

Ο Moise Kean σταματά επιτυχώς το σουτ

86'

Το σουτ του Lorenzo Colombo μπλοκάρεται

86'

Ο Federico Gatti από την ομάδα Γιουβέντους απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

85'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Adrien Rabiot από την ομάδα Γιουβέντους ανατρέπει τον Patrick Ciurria

85'

84'

Ο Weston McKennie κάνει την κεφαλιά προς την εστία αλλά ο Michele Di Gregorio μπλοκάρει εύκολα

84'

84'

84'

84'

Ο Dany Mota από την ομάδα Μόντσα δεν πιάνει καλά το σουτ και η μπάλα φεύγει μακριά από την εστία

84'

Ο Andrea Cambiaso από την ομάδα Γιουβέντους απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

83'

82'

81'

Κίτρινη κάρτα για τον Arkadiusz Milik

81'

Απρόσεκτο μαρκάρισμα εδώ. Ο Arkadiusz Milik υποπίπτει σε σκληρό φάουλ στον Pedro Pereira

81'

Ο Federico Gatti σταματά επιτυχώς το σουτ

81'

81'

Κατοχή: Μόντσα: 64%, Γιουβέντους: 36%.

81'

80'

80'

80'

Η ομάδα Γιουβέντους εκδηλώνει επίθεση

79'

79'

Ο Danilo D'Ambrosio από την ομάδα Μόντσα είχε προσπάθεια εκτός στόχου

79'

79'

Ο Danilo D'Ambrosio της ομάδας Μόντσα παίρνει την κεφαλιά αλλά βλέπει την προσπάθεια του να μπλοκάρεται πριν καταλήξει στα δίχτυα.

79'

Ο Dany Mota από την ομάδα Μόντσα εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

79'

Ο Gleison Bremer από την ομάδα Γιουβέντους απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

78'

78'

Ο Danilo από την ομάδα Γιουβέντους απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

77'

Ο Arkadiusz Milik κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Roberto Gagliardini.

77'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Valentin Carboni από την ομάδα Μόντσα ανατρέπει τον Alex Sandro

76'

76'

Ο Andrea Colpani δίνει τη θέση του στον Valentin Carboni

76'

Ο Federico Chiesa δίνει τη θέση του στον Moise Kean

75'

Κατοχή: Μόντσα: 65%, Γιουβέντους: 35%.

75'

Ο Matteo Pessina αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

75'

74'

73'

73'

72'

71'

71'

Η ομάδα Μόντσα εκτελεί πλάγιο στο δικό της μισό του γηπέδου

70'

Κατοχή: Μόντσα: 63%, Γιουβέντους: 37%.

70'

Ο Dusan Vlahovic δίνει τη θέση του στον Arkadiusz Milik

70'

Ο Hans Nicolussi Caviglia δίνει τη θέση του στον Danilo

69'

68'

68'

68'

66'

Ο Giorgos Kyriakopoulos δίνει τη θέση του στον Pedro Pereira

66'

Ο Pablo Mari δίνει τη θέση του στον Andrea Carboni

66'

65'

Κατοχή: Μόντσα: 60%, Γιουβέντους: 40%.

65'

Μεγάλη χαμένη ευκαιρία! Ο Andrea Colpani από την ομάδα Μόντσα αστοχεί από πλεονεκτική θέση. Σπατάλησε την ευκαιρία.

65'

Η σέντρα από τον Matteo Pessina από την ομάδα Μόντσα βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

64'

63'

63'

Η σέντρα από τον Federico Chiesa από την ομάδα Γιουβέντους βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

63'

Η ομάδα Γιουβέντους εκτελεί πλάγιο μπροστά από την αντίπαλη περιοχή

62'

Ο Lorenzo Colombo από την ομάδα Μόντσα κάνει το φάουλ καθώς βρίσκει με τον αγκώνα του τον Gleison Bremer

61'

61'

Ο Alex Sandro από την ομάδα Γιουβέντους το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Andrea Colpani

61'

61'

Το παιχνίδι σταματάει για μία στιγμή, καθώς η μπάλα βρήκε στον διαιτητή.

61'

Ο Lorenzo Colombo κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Hans Nicolussi Caviglia.

60'

Ελεύθερο για την ομάδα Μόντσα

60'

Ο Roberto Gagliardini από την ομάδα Μόντσα απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

60'

Παίκτης της ομάδας Γιουβέντους επιχειρεί μακρινό γέμισμα στην αντίπαλη περιοχή

60'

60'

Ο Roberto Gagliardini σταματά επιτυχώς το σουτ

60'

Ο Dusan Vlahovic εκτελεί το φάουλ αλλά η μπάλα βρίσκει στο τείχος

58'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Andrea Colpani από την ομάδα Μόντσα ανατρέπει τον Hans Nicolussi Caviglia

58'

Ο Pablo Mari σταματά επιτυχώς το σουτ

58'

Το σουτ του Hans Nicolussi Caviglia μπλοκάρεται

58'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Luca Caldirola από την ομάδα Μόντσα ανατρέπει τον Federico Gatti

57'

57'

Ο Dany Mota από την ομάδα Μόντσα εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

57'

Ο Federico Gatti απομακρύνει τη μπάλα

57'

56'

55'

55'

Κατοχή: Μόντσα: 58%, Γιουβέντους: 42%.

55'

54'

Ο Lorenzo Colombo από την ομάδα Μόντσα είχε προσπάθεια εκτός στόχου

54'

Η σέντρα από τον Patrick Ciurria από την ομάδα Μόντσα βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

54'

Ο Filip Kostic από την ομάδα Γιουβέντους απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

53'

53'

Ο Weston McKennie κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

53'

52'

Ο Giorgos Kyriakopoulos από την ομάδα Μόντσα εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

52'

Ο Alex Sandro απομακρύνει τη μπάλα

52'

Η ομάδα Μόντσα έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

52'

51'

50'

50'

50'

Ο Danilo D'Ambrosio σταματά επιτυχώς το σουτ

50'

Το σουτ του Federico Chiesa μπλοκάρεται

50'

Ο Hans Nicolussi Caviglia από την ομάδα Γιουβέντους εκτελεί το κόρνερ χαμηλά από τα αριστερά.

49'

Ο Pablo Mari απομακρύνει τη μπάλα

49'

48'

Ο Patrick Ciurria από την ομάδα Μόντσα το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Filip Kostic

47'

47'

47'

47'

Ο Federico Gatti κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

47'

Ο Luca Caldirola από την ομάδα Μόντσα απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

46'

Ο Filip Kostic από την ομάδα Γιουβέντους είναι σε θέση οφσάιντ

46'

Ο Jose Machin δίνει τη θέση του στον Dany Mota

46'

Ο Samuele Birindelli δίνει τη θέση του στον Lorenzo Colombo

46'

45+3'

45+3'

45+2'

Ο Pablo Mari είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

45+2'

45+2'

45+2'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Pablo Mari από την ομάδα Μόντσα αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

45+2'

Ο Jose Machin από την ομάδα Μόντσα εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

45+2'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 1'

45+1'

Ο Alex Sandro σταματά επιτυχώς το σουτ

45+1'

Το σουτ του Danilo D'Ambrosio μπλοκάρεται

45+1'

Η σέντρα από τον Roberto Gagliardini από την ομάδα Μόντσα βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

45+1'

45+1'

45+1'

Ο Andrea Colpani από την ομάδα Μόντσα εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

45+1'

Ο Filip Kostic απομακρύνει τη μπάλα

45'

45'

44'

Ο Adrien Rabiot από την ομάδα Γιουβέντους φαίνεται να έκανε φάουλ στον Andrea Colpani, αλλά ο διαιτητής λέει να συνεχιστεί το παιχνίδι.

44'

43'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Roberto Gagliardini από την ομάδα Μόντσα ανατρέπει τον Federico Chiesa

43'

42'

42'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Gleison Bremer από την ομάδα Γιουβέντους ανατρέπει τον Patrick Ciurria

42'

42'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Dusan Vlahovic από την ομάδα Γιουβέντους αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

42'

Η σέντρα από τον Filip Kostic από την ομάδα Γιουβέντους βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

41'

40'

Κατοχή: Μόντσα: 61%, Γιουβέντους: 39%.

40'

Ο Samuele Birindelli τιμωρείται για σπρώξιμο στον Alex Sandro

40'

39'

Ο Matteo Pessina από την ομάδα Μόντσα απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

39'

39'

Ο Jose Machin απομακρύνει τη μπάλα

38'

37'

36'

36'

Ο Weston McKennie από την ομάδα Γιουβέντους απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

35'

Ο Adrien Rabiot σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Michele Di Gregorio ελέγχει την φάση

35'

Ο Pablo Mari από την ομάδα Μόντσα απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

35'

35'

Κατοχή: Μόντσα: 55%, Γιουβέντους: 45%.

34'

34'

Ο Federico Gatti χάνει ανεπανάληπτη ευκαιρία για να σκοράρει!

34'

Ο Federico Gatti από την ομάδα Γιουβέντους είχε προσπάθεια εκτός στόχου

34'

Ο Alex Sandro κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Giorgos Kyriakopoulos.

34'

Ο Filip Kostic από την ομάδα Γιουβέντους εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

33'

Ο Samuele Birindelli απομακρύνει τη μπάλα

33'

Η ομάδα Γιουβέντους έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

32'

32'

31'

30'

Κατοχή: Μόντσα: 57%, Γιουβέντους: 43%.

30'

Ο Gleison Bremer έκανε φάουλ, καθώς δεν είχε άλλο τρόπο να σταματήσει την αντεπίθεση, και βλέπει κίτρινη κάρτα

30'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Gleison Bremer από την ομάδα Γιουβέντους ανατρέπει τον Giorgos Kyriakopoulos

30'

29'

29'

29'

Ο Adrien Rabiot σταματά επιτυχώς το σουτ

29'

Το σουτ του Andrea Colpani μπλοκάρεται

29'

28'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Andrea Colpani από την ομάδα Μόντσα ανατρέπει τον Alex Sandro

27'

27'

Ο Federico Chiesa αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

27'

26'

26'

26'

Ο Andrea Colpani από την ομάδα Μόντσα εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

26'

26'

26'

25'

25'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Filip Kostic από την ομάδα Γιουβέντους ανατρέπει τον Samuele Birindelli

24'

24'

23'

Ο Pablo Mari κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

23'

22'

22'

21'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Weston McKennie από την ομάδα Γιουβέντους ανατρέπει τον Matteo Pessina

21'

Ο Samuele Birindelli από την ομάδα Μόντσα απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

21'

20'

20'

Κατοχή: Μόντσα: 49%, Γιουβέντους: 51%.

19'

19'

19'

18'

18'

17'

17'

16'

16'

15'

15'

14'

13'

12'

Ο Hans Nicolussi Caviglia έδωσε την ασίστ για το γκολ.

12'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Adrien Rabiot της ομάδας Γιουβέντους σκοράρει με κεφαλιά

12'

Ο Adrien Rabiot κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Roberto Gagliardini.

12'

Ο Hans Nicolussi Caviglia από την ομάδα Γιουβέντους εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

11'

11'

Ο Michele Di Gregorio κάνει μία καθοριστική επέμβαση.

11'

Ο Dusan Vlahovic χάνει ανεπανάληπτη ευκαιρία για να σκοράρει!

11'

Καλή ενέργεια από τον Dusan Vlahovic ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

11'
ΜΕΓΑΛΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ!

ΤΟ ΧΑΝΕΙ! Ο Dusan Vlahovic εκτελεί το πέναλτι, αλλά ο γκολκίπερ μαντεύει σωστά και μπλοκάρει

9'

Κίτρινη κάρτα για τον Giorgos Kyriakopoulos

9'

ΠΕΝΑΛΤΙ! Ο Giorgos Kyriakopoulos τράβηξε τον Andrea Cambiaso από τη φανέλα και ο διαιτητής έδειξε άσπρη βούλα!

9'

8'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Matteo Pessina από την ομάδα Μόντσα ανατρέπει τον Dusan Vlahovic

8'

Ο Adrien Rabiot κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

8'

7'

7'

Ο Roberto Gagliardini κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

6'

6'

Ο Alex Sandro κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

6'

6'

5'

Κατοχή: Μόντσα: 31%, Γιουβέντους: 69%.

5'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Danilo D'Ambrosio από την ομάδα Μόντσα ανατρέπει τον Federico Chiesa

4'

4'

Ο Adrien Rabiot από την ομάδα Γιουβέντους απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

4'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Adrien Rabiot από την ομάδα Γιουβέντους ανατρέπει τον Jose Machin

3'

3'

3'

2'

1'

1'

1'

Υπάρχει έντονη βροχόπτωση στο γήπεδο.

1'

Η ομάδα Γιουβέντους είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

1'

0'

Καλησπέρα σας από το U-Power Stadium, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

Πρόκληση κορυφής για τη Γιουβέντους

Η Μόντσα υποδέχεται τη Γιουβέντους για την 14η αγωνιστική της Σέριε Α΄. Από ισόπαλα αποτελέσματα προέρχονται αμφότερες.

Μπορεί να έδειξε σχετικά καλό πρόσωπο στην έδρα της Κάλιαρι την προηγούμενη αγωνιστική αλλά δεν μπόρεσε να πάρει κάτι παραπάνω από το βαθμό της ισοπαλίας. Από μία στατική φάση στο 10 βρέθηκε πίσω στο σκορ, είχε μία καλή ευκαιρία για να ισοφαρίσει στο 38’ και προσπάθησε να γίνει πιο επιθετική στην επανάληψη. Είχε δοκάρι στο 52’, έφερε το παιχνίδι στα ίσα με κεφαλιά του Μάριτς στο 61’ και στις καθυστερήσεις είχε και δεύτερο δοκάρι αλλά δεν έφτασε στην ανατροπή.

Είναι εντυπωσιακό το γεγονός πως μετράει μόλις μία ήττα στα τελευταία δέκα παιχνίδια της αλλά από την άλλη έχει και έξι ισοπαλίες. Οι 18 βαθμοί που έχει συγκεντρώσει είναι θετικός απολογισμός, ψάχνει να κάνει την υπέρβαση φέτος αλλά θα χρειαστεί να γίνει λίγο πιο αποτελεσματική στην τελική της προσπάθεια. Δεν έχει πάρει κάποια μεγάλη νίκη ακόμα φέτος, δεν είναι από τις ομάδες που «κλείνονται» απέναντι στους μεγάλους και θεωρώ πως θα ψάξει χώρους να επιτεθεί και σήμερα.

«Έχει περάσει ένας έντονος χρόνος μετά το ντεμπούτο μου απέναντι στη Γιουβέντους. Δεν θλω να μιλήσω για το δικό μου ταξίδι αλλά για το δικό μας ταξίδι, η εξέλιξη των παικτών και της ομάδας είναι συνεχόμενη. Έχω να πω πως όλα αυτά είναι μεγάλη ανταμοιβή για εμένα», τόνισε ο κόουτς Παλαντίνο.

Αγωνιστικά Νέα: Νέα απουσία αυτή του μέσου Βινιάτο (9/1). Παραμένουν εκτός ο μεσοεπιθετικός Καπράρι (4/0) και ο στόπερ Ίτσο (5/0). Τιμωρημένος ο μεσοεπιθετικός Πάπου Γκόμεζ (2/0).

Υποδέχτηκε την Ίντερ την προηγούμενη αγωνιστική και σε ένα σχετικά ισορροπημένο παιχνίδι ήρθε ισόπαλη με 1-1. Απείλησε στο ξεκίνημα με κάποια σουτ και τελικά στο 27’ άνοιξε το σκορ μετά από ωραία συνεργασία Κιέζα-Βλάχοβιτς και όμορφο τελείωμα του Σέρβου. Η χαρά της βέβαια δεν κράτησε για πολύ καθώς έξι λεπτά μετά δέχθηκε την ισοφάριση και από εκείνο το σημείο και έπειτα ήταν εντελώς ακίνδυνη. Δεν έφτιαξε ούτε μία τελική στο δεύτερο μέρος αλλά δεν απειλήθηκε κιόλας.

Δεν άξιζε κάτι παραπάνω από την αναμέτρηση και δεν έδειξε κιόλας να το ψάχνει στο δεύτερο μέρος. Έτσι η κατάσταση στην κορυφή παρέμεινε αναλλοίωτη, με την ίδια να είναι στο -2 από την πρωτοπόρο Ίντερ. Την περίμενα λίγο πιο επιθετική είναι η αλήθεια αλλά φάνηκε πως δεν την ενοχλούσε ούτε η ισοπαλία. Παραμένει άλλωστε ισάξια διεκδικήτρια του τίτλου αν και η Ίντερ για την ώρα μοιάζει να είναι λίγο πιο μπροστά όσον αφορά τη δυναμική της. Η ίδια συνεχίζει να είναι κυνική, δεν είναι ελκυστική στο μάτι αλλά ξέρει να παίρνει αποτελέσματα και πάλι. Με νίκη σήμερα μάλιστα θα περάσει έστω και προσωρινά στην κορυφή τη στιγμή που η Ίντερ αντιμετωπίζει την Κυριακή τη Νάπολι.

«Δεν θα είναι εύκολο το παιχνίδι με τη Μόντσα και το ξέρουμε από την περσινή σεζόν. Είναι η μοναδική ομάδα που πήρε έξι πόντους από εμάς και δεν καταφέραμε να σκοράρουμε. Θα είναι μία δύσκολη αναμέτρηση και είναι σημαντικό να δώσουμε συνέχεια μετά την ισοπαλία στο ντέρμπι με την Ίντερ. Θα είναι λάθος ανωριμότητας αν υποτιμήσουμε την αντίπαλο μας», σχολίασε ο κόουτς Αλέγκρι.

Αγωνιστικά Νέα: Επιστρέφει ο στόπερ Ντανίλο (8/10). Σταθερά εκτός οι μέσοι Φατζόλι (6/0) Πογκμπά, ο μπακ Ντε Σίλιο.

Θάνος Τσαλουχίδης Αθλητικογράφος

Η Μόντσα είναι μία ομάδα που δεν θα φοβηθεί τη Γιουβέντους, θα προσπαθήσει να κάνει το παιχνίδι της και να βρει τουλάχιστον ένα γκολ. Από την άλλη οι «μπιανκονέρι» έχουν δείξει φέτος πως σε τέτοια παιχνίδια εύκολα ή δύσκολα βρίσκουν τρόπους για να κερδίζουν. Δικαιολογημένα βέβαια το διπλό βρίσκεται σε αυτές τις αποδόσεις, είναι ελκυστικό και θα το επιλέξω.

• Η ομάδα Γιουβέντους δεν έχει χάσει στους τελευταίους 10 από 11 αγώνες στη διοργάνωση Σέριε A.
    Σημείο: X2 με απόδοση 1.23 στον ΟΠΑΠ
  • Στους τελευταίους 7 από 8 αγώνες της ομάδας Γιουβέντους, μπήκαν λιγότερα από 2.5 γκολ (στη διοργάνωση Σέριε A).
    Σημείο: Under με απόδοση 1.64 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Γιουβέντους νίκησε στους τελευταίους 5 από 6 αγώνες στη διοργάνωση Σέριε A.
    Σημείο: 2 με απόδοση 1.91 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Μόντσα έφερε ισοπαλία στους τελευταίους 4 από 5 αγώνες εντός έδρας στη διοργάνωση Σέριε A.
    Σημείο: X με απόδοση 3.35 στον ΟΠΑΠ
  • Στους τελευταίους 4 από 5 αγώνες της ομάδας Μόντσα, μπήκαν λιγότερα από 2.5 γκολ (στη διοργάνωση Σέριε A).

ΙΤΑΛΙΑ: Σέριε A