Αϊντχόφεν - Εξέλσιορ

8/4/2023 21:00
Κωδ ΟΠΑΠ: 444
4 - 0
Ο συγκεκριμένος αγώνας παίχτηκε πριν 385 ημέρες. Για να δείτε την τελευταία αναμέτρηση πατήστε εδώ: Εξέλσιορ - Αϊντχόφεν στις 2/4/2024

• Θεατές: 36003
90+4'

90+4'

36003 θεατές βρίσκονται σήμερα στο γήπεδο

90+4'

Κατοχή: Αϊντχόφεν: 65%, Εξέλσιορ: 35%.

90+4'

Ο Redouan El Yaakoubi σταματά επιτυχώς το σουτ

90+4'

Το σουτ του Guus Til μπλοκάρεται

90+4'

Η σέντρα από τον Joey Veerman από την ομάδα Αϊντχόφεν βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

90+3'

Ο Thorgan Hazard τιμωρείται για σπρώξιμο στον Kenzo Goudmijn

90+2'

Ελεύθερο για την ομάδα Εξέλσιορ

90+2'

Ο Jordan Teze αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

90+2'

Η ομάδα Αϊντχόφεν εκτελεί πλάγιο μπροστά από την αντίπαλη περιοχή

90+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 3'

90'

Η ομάδα Αϊντχόφεν εκτελεί πλάγιο στο δικό της μισό του γηπέδου

90'

Ο Joshua Eijgenraam κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Patrick van Aanholt.

90'

Κατοχή: Αϊντχόφεν: 66%, Εξέλσιορ: 34%.

89'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Erick Gutierrez από την ομάδα Αϊντχόφεν ανατρέπει τον Lazaros Lamprou

89'

Η ομάδα Εξέλσιορ εκτελεί πλάγιο στο δικό της μισό του γηπέδου

89'

Καλή ενέργεια από τον Erick Gutierrez ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

89'

Ο Fabio Silva τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

88'

Ο Joey Veerman έδωσε την ασίστ για το γκολ!

87'

Ο Guus Til έδωσε την ασίστ για το γκολ.

87'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Erick Gutierrez σκοράρει με το αριστερό πόδι!

87'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Guus Til από την ομάδα Αϊντχόφεν αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

87'

Ο Joey Veerman από την ομάδα Αϊντχόφεν εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

87'

Ο Julian Baas σταματά επιτυχώς το σουτ

87'

87'

86'

Ο Jarrad Branthwaite τιμωρείται για σπρώξιμο στον Nikolas Agrafiotis

86'

Ο Joey Veerman από την ομάδα Αϊντχόφεν εκτελεί το κόρνερ χαμηλά από τα αριστερά.

85'

Η σέντρα από τον Guus Til από την ομάδα Αϊντχόφεν βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

85'

84'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Yassin Ayoub από την ομάδα Εξέλσιορ ανατρέπει τον Erick Gutierrez

83'

Ο Xavi Simons δίνει τη θέση του στον Thorgan Hazard

83'

Ο Siebe Horemans δίνει τη θέση του στον Joshua Eijgenraam

82'

Ο Guus Til έδωσε την ασίστ για το γκολ!

82'

Ο Xavi Simons έδωσε την ασίστ για το γκολ.

82'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Fabio Silva της ομάδας Αϊντχόφεν σκοράρει με κεφαλιά

82'

Ο Xavi Simons τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

80'

Ο Walter Benitez κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

80'

Κατοχή: Αϊντχόφεν: 67%, Εξέλσιορ: 33%.

80'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Jordan Teze από την ομάδα Αϊντχόφεν ανατρέπει τον Lazaros Lamprou

78'
ΜΕΓΑΛΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ!

Γ Κ Ο Ο Ο Ο Ο Λ - Ο Xavi Simons από την ομάδα Αϊντχόφεν στέλνει την μπάλα στα δίχτυα από κοντινή απόσταση.

78'

Καλή ενέργεια από τον Fabio Silva ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

78'

Ο Nathan Tjoe-A-On έκανε μία κακή εκτέλεση που οδήγησε σε γκολ του αντιπάλου.

77'

77'

77'

77'

76'

Ο Redouan El Yaakoubi κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

76'

75'

75'

74'

Ο Arthur Zagre δίνει τη θέση του στον Nathan Tjoe-A-On

74'

Ο Couhaib Driouech είναι τραυματίας και αντικαθίσταται από τον Nikolas Agrafiotis

74'

Δεν μοιάζουν καλά τα πράγματα, με τον Couhaib Driouech να μεταφέρεται εκτός γηπέδου για να δεχτεί ιατρική περίθαλψη

73'

72'

Κίτρινη κάρτα για τον Julian Baas

72'

Ο Julian Baas από την ομάδα Εξέλσιορ το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Anwar El-Ghazi

71'

Ο Guus Til κάνει την κεφαλιά προς την εστία αλλά ο Stijn van Gassel μπλοκάρει εύκολα

71'

Ο Erick Gutierrez τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

70'

Ο Redouan El Yaakoubi από την ομάδα Εξέλσιορ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

70'

Ο Joey Veerman από την ομάδα Αϊντχόφεν εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

70'

Κατοχή: Αϊντχόφεν: 68%, Εξέλσιορ: 32%.

69'

Κίτρινη κάρτα για τον Yassin Ayoub

69'

Ο Yassin Ayoub από την ομάδα Εξέλσιορ το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Guus Til

68'

68'

Ο Joey Veerman από την ομάδα Αϊντχόφεν δεν πιάνει καλά το σουτ και η μπάλα φεύγει μακριά από την εστία

67'

Ο Erick Gutierrez κάνει την κεφαλιά προς την εστία αλλά ο Stijn van Gassel μπλοκάρει εύκολα

67'

66'

Κίτρινη κάρτα για τον Siebe Horemans

66'

Ο Siebe Horemans τιμωρείται για σπρώξιμο στον Xavi Simons

66'

65'

65'

Η ομάδα Εξέλσιορ εκτελεί πλάγιο μπροστά από την αντίπαλη περιοχή

65'

Ο Peer Koopmeiners δίνει τη θέση του στον Yassin Ayoub

64'

Ο Kik Pierie είναι τραυματίας και αντικαθίσταται από τον Noah Naujoks

64'

63'

63'

Ο Johan Bakayoko δίνει τη θέση του στον Anwar El-Ghazi

63'

Ο Andre Ramalho Silva δίνει τη θέση του στον Jarrad Branthwaite

63'

Ο Andre Ramalho Silva από την ομάδα Αϊντχόφεν απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

63'

Ο Julian Baas από την ομάδα Εξέλσιορ εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

61'

61'

Ο Xavi Simons από την ομάδα Αϊντχόφεν είχε προσπάθεια εκτός στόχου

61'

Ο Guus Til τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

61'

61'

Η σέντρα από τον Xavi Simons από την ομάδα Αϊντχόφεν βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

60'

59'

58'

58'

58'
Ολοκληρώθηκε

Ο ΕΛΕΓΧΟΣ ΤΟΥ VAR ΤΕΛΕΙΩΣΕ - Δεν θα υπάρξει κάποια αλλαγή απόφασης μετά τον έλεγχο του VAR.

58'

VAR - ΠΙΘΑΝΟ ΠΕΝΑΛΤΙ! - Ο διαιτητής σταματάει το παιχνίδι. Έλεγχος από το VAR σε εξέλιξη, πιθανός καταλογισμός πέναλτι.

58'

58'

Το σουτ του Erick Gutierrez μπλοκάρεται

57'

Ο Serano Seymor από την ομάδα Εξέλσιορ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

57'

Ο Kik Pierie σταματά επιτυχώς το σουτ

57'

Το σουτ του Jordan Teze μπλοκάρεται

57'

Ο Kenzo Goudmijn από την ομάδα Εξέλσιορ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

56'

Κίτρινη κάρτα για τον Arthur Zagre

56'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Arthur Zagre από την ομάδα Εξέλσιορ ανατρέπει τον Johan Bakayoko

55'

55'

55'

Ο Lazaros Lamprou τιμωρείται για σπρώξιμο στον Jordan Teze

54'

Η ομάδα Εξέλσιορ έχει την κατοχή της μπάλας

53'

53'

Το σουτ του Fabio Silva μπλοκάρεται

53'

Η σέντρα από τον Johan Bakayoko από την ομάδα Αϊντχόφεν βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

52'

Ελεύθερο για την ομάδα Αϊντχόφεν

52'

Ο Julian Baas αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

51'

51'

Ο Julian Baas κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

51'

50'

50'

Ο Siebe Horemans κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Xavi Simons.

50'

48'

Ο Redouan El Yaakoubi απομακρύνει τη μπάλα

48'

47'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Siebe Horemans από την ομάδα Εξέλσιορ ανατρέπει τον Xavi Simons

46'

46'

Ο Joey Veerman από την ομάδα Αϊντχόφεν είχε προσπάθεια εκτός στόχου

46'

46'

Ο Luuk de Jong είναι τραυματίας και αντικαθίσταται από τον Guus Til

46'

45+7'

45+7'

Κατοχή: Αϊντχόφεν: 70%, Εξέλσιορ: 30%.

45+5'

45+5'

45+5'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Xavi Simons από την ομάδα Αϊντχόφεν ανατρέπει τον Couhaib Driouech

45+4'

Ο Julian Baas τιμωρείται για σπρώξιμο στον Xavi Simons

45+3'

Η ομάδα Αϊντχόφεν έχει την κατοχή της μπάλας

45+1'

45+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 6'

45'

45'

Η ομάδα Εξέλσιορ εκδηλώνει επίθεση

44'

43'

42'

Ο Johan Bakayoko τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

41'

41'

Ο Kenzo Goudmijn από την ομάδα Εξέλσιορ είχε προσπάθεια εκτός στόχου

41'

Ο Andre Ramalho Silva σταματά επιτυχώς το σουτ

40'

Το σουτ του Couhaib Driouech μπλοκάρεται

40'

40'

Ο Lazaros Lamprou σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Walter Benitez ελέγχει την φάση

39'

38'

Ο Arthur Zagre κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

37'

37'

36'

36'

35'

Κατοχή: Αϊντχόφεν: 74%, Εξέλσιορ: 26%.

35'

Καλή ενέργεια από τον Couhaib Driouech ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

34'

33'

32'

31'

Ο Julian Baas από την ομάδα Εξέλσιορ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

31'

30'

Κατοχή: Αϊντχόφεν: 76%, Εξέλσιορ: 24%.

29'

28'

Διακοπή για νερό. Υπάρχει αρκετή ζέστη σήμερα και το παιχνίδι σταμάτησε ώστε οι παίκτες να δροσιστούν

27'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Fabio Silva από την ομάδα Αϊντχόφεν ανατρέπει τον Julian Baas

27'

Ο Fabio Silva από την ομάδα Αϊντχόφεν βρίσκει χώρο και επιχειρεί μία λόμπα αλλά Stijn van Gassel διαβάζει την φάση και σώζει!

27'

27'

25'

25'

25'

24'

23'

Ο Serano Seymor σταματά επιτυχώς το σουτ

23'

Το σουτ του Xavi Simons μπλοκάρεται

23'

22'

20'

20'

Κατοχή: Αϊντχόφεν: 73%, Εξέλσιορ: 27%.

19'

19'

Ο Joey Veerman κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

19'

Το παιχνίδι αρχίζει ξανά με ελεύθερο

18'

Ο Patrick van Aanholt είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

18'

18'

Ο Patrick van Aanholt κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Siebe Horemans.

17'

16'

15'

Κατοχή: Αϊντχόφεν: 88%, Εξέλσιορ: 12%.

14'

13'

Ο Olivier Boscagli έδωσε την ασίστ για το γκολ!

12'

Ο Patrick van Aanholt έδωσε την ασίστ για το γκολ.

12'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Luuk de Jong της ομάδας Αϊντχόφεν «τσιμπάει» την μπάλα με το δεξί! Εύκολο τελείωμα για τον Luuk de Jong

11'

Ο Patrick van Aanholt τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

10'

Ο Stijn van Gassel κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

10'

Κατοχή: Αϊντχόφεν: 92%, Εξέλσιορ: 8%.

9'

8'

7'

Ο Sven Nieuwpoort είναι τραυματίας και αντικαθίσταται από τον Serano Seymor

6'

Κατοχή: Αϊντχόφεν: 50%, Εξέλσιορ: 50%.

5'

Ο Sven Nieuwpoort είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

4'

4'

4'

Ο Joey Veerman από την ομάδα Αϊντχόφεν εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

4'

Ο Arthur Zagre σταματά επιτυχώς το σουτ

3'

Το σουτ του Johan Bakayoko μπλοκάρεται

2'

2'

1'

1'

1'

Συννεφιασμένος ο καιρός αυτήν τη στιγμή.

1'

1'

Η ομάδα Αϊντχόφεν είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

0'

0'

Καλησπέρα σας από το Philips Stadion, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

Συνεχίζει ακάθεκτη η Αϊντχόφεν

H Αϊντχόφεν φιλοξενεί την Εξέλσιορ στο «Φίλιπας Στάντιον» για την 28η αγωνιστική της Ερεντιβίζιε. Από νίκησε στην έδρα της Ναϊμέγκεν προέρχονται οι γηπεδούχοι, ενώ οι φιλοξενούμενοι αναδείχθηκαν ισόπαλοι εντός έδρας με την Τβέντε.

Πήρε την πρόκριση για τον τελικό του Κυπέλλου Ολλανδίας την Τρίτη (4/4) επικρατώτας 2-1 στην έδρα της «σταχτοπούτας» Σπάκενμπουργκ, πιο εύκολα απ' ότι δείχνει το τελικό σκορ. Συνεπώς στις 30 Απριλίου, σε μία επανάληψη του περσινού νικηφόρου για αυτήν τελικού, θα αντιμετωπίση τον Άγιαξ στο «Ντε Κάιπ» για το τρόπαιο.

Νωρίτερα ιδιαίτερα σημαντική ήταν η εκτός έδρας νίκη επί της Ναϊμέγκεν με 4-2 καθώς συνδυάστηκε με καλή και πειστική εμφάνιση. Μόλις στο 7' ο Ντε Γιονγκ με κοντινή προβολή, ύστερα από ασταθή απόκρουση του γκολκίπερ σε σουτ του Τιλ. άνοιξε το σκορ, ενώ στο 21' ο Μποσκαλί με κοντινή κεφαλιά διπλασίασε τα τέρματα των φιλοξενούμενων, που είχαν επιβάλλει πλήρως τον ρυθμό τους στον αγωνιστικό χώρο. Στο 26' μάλιστα μετά από όμορφη και γρήγορη αντεπίθεση ο Φέιρμαν με κοντινό πλασέ ανέβασε κι άλλο τον δείκτη του σκορ, με την Αϊντχόφεν να βρίσκει και τέταρτο γκολ με προβολή του Ντε Γιονγκ στο 50' μετατρέποντας σε θρίαμβο τη νίκη της. Το... φρένο που πάτησαν οι φιλοξενούμενοι ήταν αναμενόμενο και έτσι η Ναϊμέγκεν βρήκε την ευκαιρία να μειώσει με δύο υπέροχα γκολ στο 59' και το 86' αλλά χωρίς ποτέ να απειλήσει πως είναι ικανή για ανατροπή των δεδομένων στην αναμέτρηση.

Ούσα πλέον αήττητη για εννιά ματς στο πρωτάθλημα (6-3-0) η Αϊντχόφεν συνήλθε άμεσα μετά την εκτός έδρας «γκέλα» με την Φίτεσε και εκμεταλλεύτηκε το «στραβοπάτημα» του Άγιαξ πιάνοντάς τον στους 56 βαθμούς και την 2η θέση, η οποία οδηγεί στα προκριματικά του Τσάμπιονς Λιγκ και είναι ο μεγάλος της στόχος, μιας και πλέον η κορυφή, όπου βρίσκεται η Φέγενορντ, απέχει 8 πόντουτς με επτά ματς να απομένουν για το φινάλε.

Αγωνιστικά νέα: Τραυματίες παραμένουν οι στόπερ Μπράνθγουεϊτ (20/2) και Ομπίσπο (22/2), ο βασικός γκολκίπερ Μπενίτεζ (23/0), ο αμυντικός Μάουρο Τζούνιορ (6/0) και ο επιθετικός Φοφανά (1/0).Πήρε σπουδαίο βαθμό καρατώντας το 0-0 στην εντός έδρας αναμέτρηση με την Τβέντε. Ο απόλυτος πρωταγωνιστής του ματς ήταν ο γκολκίπερ των φιλοξενούμενων Ντε Λάνχε, που πραγματοποίησε σωρεία σπουδαίων επεμβάσεων, αφού τουλάχιστον σε τέσσερις περιπτώσεις κατάφερε να αποτρέψει την παραβίαση της εστίας του. Αντίθετα οι γηπεδούχοι, που αμύνθηκαν μαζικά, απείλησαν μόνο με ατομικές ενέργειες οπως στο 71' όταν ο Λάμπρου παραλίγο να πετύχει το γκολ, αλλά τον πρόλαβε ο αντίπαλος γκολκίπερ, ενώ η μεγαλύτερή τους ευκαιρία ήρθε στο 83' με Νάουγιοκς να μην μπορεί να σκοράρει σε τετ-α-τετ και τελικά το παιχνίδια να λήγει χωρίς σκορ.

Με τον βαθμό αυτό έμεινε για δεύτερο σερί ματς αήττητη εκμεταλλευόμενη την έδρα της, ενώ αποτελεί παράσημο για αυτήν πως κατάφερε να κρατήσει το μηδέν κόντρα σε μία επίθεση όπως αυτή της Τβέντε, αφού με 61 τέρματα παθητικό αποτελεί την χειρότερη άμυνα της Ερεντιβίζιε. Με 24 πόντους βρίσκεται στην 16η θέση, που οδηγεί στα μπαράζ παραμονής, αφού λόγω χειρότερης διαφοράς τερμάτων υστερεί στην ισοβαθμία με Φίτεσε και Έμεν.

«Έχουμε αποκτήσει αυτοπεποίθεση τελευταία, αλλά αν θέλουμε όμως να παραμείνουμε στην κατηγορία θα πρέπει να αρχίσουμε να παίρνουμε αποτελέσματα και μακριά από την έδρα μας» δήλωσε χαρακτηριστικά ο προπονητής της ομάδας, Μαρίνους Νταϊκχάουζεν, καθώς η Εξέλσιορ μακριά από το σπίτι της μετρά μόλις μία νίκη φέτος και έχει συμπληρώσει οκτώ σερί ήττες.

Αγωνιστικά νέα: νοκ άουτ ο κομβικός μεσοεπιθετικός Αζαρκάν (22/3). Τραυματίες παραμένουν ο στόπερ Αβούτζα (10/0), ο μέσος Φέιν (14/0) και οι εξτρέμ Ντόνκορ (6/0) και Μπεσουιγέν (2/0).

Γιώργος Χρονόπουλος Αθλητικογράφος

Με καλή ψυχολογία από τις πρόσφατες εμφανίσεις, αλλά και την πρόκριση στον τελικό του Κυπέλλου Ολλανδίας η Αϊντχόφεν μπαίνει ως το απόλυτο φαβορί στην αναμέτρηση με την -μαχητική κατά τ'άλλα- Εξέλσιορ, η οποία όμως δύσκολα θα σταθεί «όρθια» στο «Φίλιπς Στάντιον». Καμία αξία στις αποδόσεις που βρίσκουμε τον άσο, αντίθετα όμως το No Goal, με βάση τις επιθετικές επιδόσεις της Εξέλσιορ, κυρίως εκτός έδρας, έχει λογική και αξία.

• Η ομάδα Αϊντχόφεν δεν έχει χάσει στους τελευταίους 13 από 14 αγώνες σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: 1X με απόδοση 1.01 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Αϊντχόφεν νίκησε στους τελευταίους 7 αγώνες εντός έδρας σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: 1 με απόδοση 1.07 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Εξέλσιορ δεν έχει κερδίσει στους τελευταίους 9 από 10 αγώνες στη διοργάνωση Ερεντιβίζιε.
  • Η ομάδα Εξέλσιορ έχασε στους τελευταίους 5 αγώνες εκτός έδρας στη διοργάνωση Ερεντιβίζιε.
  • Η ομάδα Αϊντχόφεν νικούσε στο ημίχρονο στους τελευταίους 6 από 7 αγώνες σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: Ημ.1 με απόδοση 1.32 στον ΟΠΑΠ

ΟΛΛΑΝΔΙΑ: Ερεντιβίζιε