Λοριάν - Ναντ

11/9/2022 16:00
Κωδ ΟΠΑΠ: 437
3 - 2
Ο συγκεκριμένος αγώνας παίχτηκε πριν 601 ημέρες. Για να δείτε την τελευταία αναμέτρηση πατήστε εδώ: Λοριάν - Ναντ στις 24/2/2024

• Θεατές: 15080
90+3'

Η ομάδα Λοριάν είναι η νικήτρια του αγώνα, σ' ένα μοιρασμένο παιχνίδι όπου η μπίλια μπορούσε να κάτσει παντού

90+3'

90+3'

15080 θεατές βρίσκονται σήμερα στο γήπεδο

90+3'

Κατοχή: Λοριάν: 48%, Ναντ: 52%.

90+3'

Η ομάδα Λοριάν κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

90+3'

Η ομάδα Ναντ εκδηλώνει επίθεση

90+2'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Abdoul Kader Bamba από την ομάδα Ναντ ανατρέπει τον Julien Ponceau

90+2'

Η ομάδα Λοριάν κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

90+2'

Ο Moussa Sissoko δίνει τη θέση του στον Lohann Doucet

90+1'

Ο Yvon Mvogo κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

90'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 2'

90'

Η ομάδα Ναντ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

90'

Κατοχή: Λοριάν: 50%, Ναντ: 50%.

89'

Ο Andrei Girotto δίνει τη θέση του στον Abdoul Kader Bamba

89'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Mostafa Mohamed από την ομάδα Ναντ ανατρέπει τον Julien Laporte

89'

Ο Enzo Le Fee απομακρύνει τη μπάλα

88'

Ο Ignatius Ganago κάνει την κεφαλιά προς την εστία αλλά ο Yvon Mvogo μπλοκάρει εύκολα

88'

Η σέντρα από τον Ludovic Blas από την ομάδα Ναντ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

88'

86'

Ελεύθερο για την ομάδα Λοριάν

86'

Η ομάδα Λοριάν έχει την κατοχή της μπάλας

85'

85'

Ο Ignatius Ganago έδωσε την ασίστ για το γκολ.

85'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Moses Simon σκοράρει με το δεξί πόδι!

84'

Ο Quentin Merlin από την ομάδα Ναντ εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

84'

Ο Julien Laporte από την ομάδα Λοριάν απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

83'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Ludovic Blas από την ομάδα Ναντ ανατρέπει τον Vincent Le Goff

83'

83'

Ο Julien Ponceau από την ομάδα Λοριάν είναι σε θέση οφσάιντ

82'

Ο Jean-Charles Castelletto από την ομάδα Ναντ το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Ibrahima Kone

82'

Η ομάδα Λοριάν εκδηλώνει επίθεση

82'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Ludovic Blas από την ομάδα Ναντ ανατρέπει τον Enzo Le Fee

81'

81'

Η ομάδα Ναντ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

80'

80'

Η ομάδα Λοριάν ξεκινάει αντεπίθεση

80'

80'

Παραλίγο! Ο Ludovic Blas σουτάρει από μακρινή απόσταση αλλά η μπάλα σταματά στο δοκάρι!

79'

78'

Κίτρινη κάρτα για τον Ibrahima Kone

78'

Ο Ibrahima Kone τιμωρείται για σπρώξιμο στον Moussa Sissoko

77'

77'

Ο Sebastien Corchia από την ομάδα Ναντ προσπαθεί να σκοράρει έξω από την περιοχή. Δυστυχώς η προσπάθειά του πέρασε μόλις άουτ.

77'

76'

Κίτρινη κάρτα για τον Julien Laporte

76'

Απρόσεκτο μαρκάρισμα εδώ. Ο Julien Laporte υποπίπτει σε σκληρό φάουλ στον Mostafa Mohamed

76'

74'

Ο Dango Ouattara έδωσε την ασίστ για το γκολ.

74'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Ibrahima Kone σκοράρει με το αριστερό πόδι!

74'

Ο Dango Ouattara τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

74'

74'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Ignatius Ganago από την ομάδα Ναντ ανατρέπει τον Vincent Le Goff

73'

Ο Terem Moffi δίνει τη θέση του στον Ibrahima Kone

72'

Ο Laurent Abergel δίνει τη θέση του στον Adil Aouchiche

72'

Η ομάδα Ναντ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

71'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Moussa Sissoko από την ομάδα Ναντ ανατρέπει τον Yoann Cathline

71'

Ο Enzo Le Fee από την ομάδα Λοριάν εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

70'

Το σουτ του Dango Ouattara μπλοκάρεται

70'

Η ομάδα Λοριάν έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

70'

69'

68'

Ένας παίκτης από την ομάδα Ναντ στέλνει την μπάλα μέσα στην περιοχή με ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά.

67'

Η ομάδα Ναντ έχει την κατοχή της μπάλας

66'

66'

65'

65'

65'

Κατοχή: Λοριάν: 49%, Ναντ: 51%.

64'

63'

Ο Montassar Talbi από την ομάδα Λοριάν απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

63'

63'

Ο Laurent Abergel από την ομάδα Λοριάν απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

63'

62'

Ο Dennis Appiah δίνει τη θέση του στον Ludovic Blas

61'

Ο Evann Guessand δίνει τη θέση του στον Sebastien Corchia

61'

Ο Pedro Chirivella δίνει τη θέση του στον Mostafa Mohamed

60'

Ο Enzo Le Fee έδωσε την ασίστ για το γκολ!

60'

Ο Gedeon Kalulu έδωσε την ασίστ για το γκολ.

60'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Yoann Cathline σκοράρει με το δεξί πόδι!

60'

Ο Gedeon Kalulu τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

59'

Ο Jean-Charles Castelletto απομακρύνει τη μπάλα

59'

58'

Ο Evann Guessand τιμωρείται για σπρώξιμο στον Julien Ponceau

58'

Ελεύθερο για την ομάδα Ναντ

57'

57'

Ο Stephane Diarra δίνει τη θέση του στον Yoann Cathline

57'

Ο Bonke Innocent δίνει τη θέση του στον Julien Ponceau

56'

Κίτρινη κάρτα για τον Dennis Appiah

56'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Dennis Appiah από την ομάδα Ναντ ανατρέπει τον Terem Moffi

56'

55'

Και οι δύο πλευρές προσπαθούν να διασπάσουν τις αντίπαλες άμυνες

55'

54'

54'

54'

54'

Ο Terem Moffi πηγαίνει για γκολ, αλλά η προσπάθειά του δεν ήταν ποτέ κοντά στο στόχο.

53'

Ο Vincent Le Goff τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

53'

53'

52'

Ο Moussa Sissoko από την ομάδα Ναντ κάνει το φάουλ καθώς βρίσκει με τον αγκώνα του τον Julien Laporte

52'

52'

Ο Bonke Innocent από την ομάδα Λοριάν απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

51'

51'

51'

Ο Moses Simon από την ομάδα Ναντ εκτελεί χαμηλά το κόρνερ από τα δεξιά.

50'

Ο Vincent Le Goff από την ομάδα Λοριάν απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

50'

50'

Κατοχή: Λοριάν: 52%, Ναντ: 48%.

50'

Ο Julien Laporte κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Ignatius Ganago.

49'

49'

Ο Laurent Abergel από την ομάδα Λοριάν είχε προσπάθεια εκτός στόχου

49'

48'

47'

47'

47'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Moussa Sissoko από την ομάδα Ναντ αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

47'

Ο Moses Simon από την ομάδα Ναντ εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

46'

46'

46'

46'

45+2'

Οι δύο ομάδες δεν έχουν πολλές διαφορές στο πρώτο ημίχρονο

45+2'

45+1'

45+1'

45'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 1'

45'

Κίτρινη κάρτα για τον Pedro Chirivella

45'

Απρόσεκτο μαρκάρισμα εδώ. Ο Pedro Chirivella υποπίπτει σε σκληρό φάουλ στον Stephane Diarra

45'

Ο Quentin Merlin από την ομάδα Ναντ εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

45'

Ο Yvon Mvogo κάνει μία καθοριστική επέμβαση.

45'

Καλή ενέργεια από τον Evann Guessand ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

45'

Η ομάδα Ναντ έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

44'

44'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Evann Guessand από την ομάδα Ναντ αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

44'

Η σέντρα από τον Dennis Appiah από την ομάδα Ναντ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

44'

42'

42'

42'

41'

Ο Moussa Sissoko από την ομάδα Ναντ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

41'

40'

40'

Κίτρινη κάρτα για τον Moses Simon

40'

Απρόσεκτο μαρκάρισμα εδώ. Ο Moses Simon υποπίπτει σε σκληρό φάουλ στον Enzo Le Fee

40'

39'

39'

38'

Ο Gedeon Kalulu από την ομάδα Λοριάν απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

38'

Ο Dango Ouattara από την ομάδα Λοριάν απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

38'

37'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Bonke Innocent από την ομάδα Λοριάν ανατρέπει τον Pedro Chirivella

37'

Το σουτ του Bonke Innocent μπλοκάρεται

37'

Το σουτ του Enzo Le Fee μπλοκάρεται

37'

37'

37'

Ο Nicolas Pallois από την ομάδα Ναντ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

36'

Ο Quentin Merlin από την ομάδα Ναντ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

36'

35'
Ολοκληρώθηκε

Ο ΕΛΕΓΧΟΣ ΤΟΥ VAR ΤΕΛΕΙΩΣΕ - Δεν θα υπάρξει κάποια αλλαγή απόφασης μετά τον έλεγχο του VAR.

35'

VAR - ΠΙΘΑΝΟ ΓΚΟΛ! - Ο διαιτητής σταματάει το παιχνίδι. Έλεγχος από το VAR σε εξέλιξη, πιθανός καταλογισμός γκολ.

34'

Ο Moses Simon από την ομάδα Ναντ είναι σε θέση οφσάιντ

34'

Ο Dennis Appiah τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

34'

Η ομάδα Ναντ ξεκινάει αντεπίθεση

34'

33'

Το σουτ του Stephane Diarra μπλοκάρεται

33'

33'

32'

Ο Dennis Appiah από την ομάδα Ναντ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

32'

31'

31'

Ο Julien Laporte κάνει την κεφαλιά προς την εστία αλλά ο Alban Lafont μπλοκάρει εύκολα

31'

Η σέντρα από τον Enzo Le Fee από την ομάδα Λοριάν βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

30'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Andrei Girotto από την ομάδα Ναντ ανατρέπει τον Dango Ouattara

30'

Κατοχή: Λοριάν: 43%, Ναντ: 57%.

29'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Bonke Innocent από την ομάδα Λοριάν ανατρέπει τον Andrei Girotto

28'

27'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Enzo Le Fee από την ομάδα Λοριάν ανατρέπει τον Ignatius Ganago

27'

26'

Ο Nicolas Pallois κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

26'

26'

Ο Stephane Diarra από την ομάδα Λοριάν απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

25'

25'

Κατοχή: Λοριάν: 41%, Ναντ: 59%.

24'

24'

Ο Enzo Le Fee αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

24'

24'

23'

Ο Nicolas Pallois κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Terem Moffi.

22'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Dennis Appiah από την ομάδα Ναντ ανατρέπει τον Dango Ouattara

21'

21'

Ο Nicolas Pallois από την ομάδα Ναντ είχε προσπάθεια εκτός στόχου

21'

21'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Montassar Talbi από την ομάδα Λοριάν ανατρέπει τον Ignatius Ganago

20'

20'

Κατοχή: Λοριάν: 34%, Ναντ: 66%.

19'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ Ο Dango Ouattara έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα με απευθείας εκτέλεση φάουλ με το αριστερό πόδι. Υπέροχη εκτέλεση

18'

18'

Έχει σταματήσει το παιχνίδι και ο διαιτητής μιλάει στους παίκτες.

18'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Andrei Girotto από την ομάδα Ναντ ανατρέπει τον Stephane Diarra

17'

17'

17'

17'

16'

16'

16'

16'

15'

15'

15'

Κατοχή: Λοριάν: 36%, Ναντ: 64%.

14'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Laurent Abergel από την ομάδα Λοριάν ανατρέπει τον Ignatius Ganago

14'

Η ομάδα Λοριάν κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

13'

Ο Quentin Merlin έδωσε την ασίστ για το γκολ.

13'
ΜΕΓΑΛΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ!

Γ Κ Ο Ο Ο Ο Ο Λ- Ο Ignatius Ganago από την ομάδα Ναντ πιάνει την κοντινή κεφαλιά και στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.

13'

13'

13'

12'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Laurent Abergel από την ομάδα Λοριάν ανατρέπει τον Quentin Merlin

11'

10'

10'

10'

Κατοχή: Λοριάν: 39%, Ναντ: 61%.

9'

9'

9'

8'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Moussa Sissoko από την ομάδα Ναντ ανατρέπει τον Laurent Abergel

8'

8'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Andrei Girotto από την ομάδα Ναντ ανατρέπει τον Enzo Le Fee

7'

6'

Καλή ενέργεια από τον Vincent Le Goff ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

6'

6'

5'

5'

5'

5'

Κατοχή: Λοριάν: 40%, Ναντ: 60%.

4'

4'

4'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Julien Laporte από την ομάδα Λοριάν ανατρέπει τον Ignatius Ganago

2'

2'

1'

1'

1'

Τέλεια ημέρα για ποδόσφαιρο, με ηλιόλουστο καιρό

1'

Η ομάδα Ναντ είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

0'

0'

Καλησπέρα σας από το Stade du Moustoir, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

Αμφότερες με κόπωση αλλά και ενθουσιασμό στο ντέρμπι

Η Λοριάν συγκρούεται με τη Ναντ σε παραδοσιακό ντέρμπι της Βρετάνης για την 7η αγωνιστική της Λιγκ 1. Οι γηπεδούχοι προέρχονται από νίκη στο «σπίτι» της Αζαξιό και μεσοβδόμαδα νέα νίκη επί της Λυών εντός έδρας σε εξ αναβολής παιχνίδι, ενώ οι φιλοξενούμενοι έχασαν εντός έδρας από την Παρί Σεν Ζερμέν και στη συνέχεια νίκησαν τον Ολυμπιακό για το Γιουρόπα Λιγκ.

Μεσοβδόμαδα υποχρεώθηκε να δώσει εξ αναβολής αγώνα πρωταθλήματος με τη Λυών εντός έδρας. Ανέτρεψε τα προγνωστικά και θριάμβευσε με 3-1. Στην πρώτη της «επίσκεψη» στα αντίπαλα «καρέ» κατόρθωσε να ανοίξει το σκορ με αριστοτεχνική απευθείας εκτέλεση φάουλ του Λε Φι στο 6’. Είδε τους φιλοξενούμενους να αντιδρούν και να ισοφαρίζουν στο 28’ με ψύχραιμο τελείωμα του Λακαζέτ μέσα από την περιοχή. Πέντε λεπτά αργότερα όμως ο Μοφί εκμεταλλεύτηκε γκάφα της άμυνας της Ολιμπίκ και με υπέροχο πλασέ «έγραψε» το 2-1 που ήταν το αποτέλεσμα του ημιχρόνου. Στο ξεκίνημα της επανάληψης προσπάθησε να «κλειδώσει» το «τρίποντο» και τα κατάφερε. Στο 49’ ο Ουατάρα δέχτηκε μία υπέροχη πάσα μέσα στην περιοχή και με άψογο πλασέ παραβίασε την εστία των αντιπάλων για τρίτη φορά. Υπερασπίστηκε εύκολα το προβάδισμά της και το σφύριγμα της λήξης τη βρήκε να πανηγυρίζει.

Με αυτόν τον τρόπο η Λοριάν πανηγύρισε τη δεύτερη διαδοχική επιτυχία της και συνεχίζει να «τρελαίνει κόσμο» με την εντυπωσιακή παρουσία της στο ξεκίνημα της σεζόν. Οι «μπακαλιάροι» έχουν μαζέψει 13 βαθμούς και φιγουράρουν στην πρώτη πεντάδα του βαθμολογικού πίνακα. Με βάση την εξαιρετική τους πορεία δικαιούνται να ελπίζουν ότι θα «αγκαλιάσουν» την παραμονή τους στα «μεγάλα σαλόνια» του γαλλικού ποδοσφαίρου και θα απολαύσουν τον δεύτερο γύρο δίχως άγχος. Τα τέσσερα από τα έξι φετινά ματς τους ολοκληρώθηκαν αμφίσκορα και Over.

Ο τεχνικός των γηπεδούχων Ρετζί Λε Μπρι επισήμανε: «Είναι τεράστια ευχαρίστηση για εμένα να μπορεί να φέρνει η ομάδα μου τόσο μεγάλη χαρά στους οπαδούς μας. Η ομάδα ήταν εξαιρετικά συμπαγής κι ακριβώς όπως θέλουμε να τη βλέπουμε. Είναι επίσης πολύ σημαντικό για εμάς να πιστεύουν οι παίκτες στους εαυτούς τους και να ακολουθούν πιστά το πλάνο μας. Το σημαντικό είναι να παίρνουμε βαθμούς και όχι σε ποια θέση βρισκόμαστε διότι ακόμα η σεζόν είναι στο ξεκίνημά της».

Αγωνιστικά Νέα: Δεν μπορούν να προσφέρουν ο μπακ Ιγκόρ (-) και ο μέσος Μποϊσγκάρ (1/0).

Την περασμένη Πέμπτη κλήθηκε να αντιμετωπίσει στο «Μποζουάρ» τον Ολυμπιακό, στην πρεμιέρα της φάσης των ομίλων του Γιουρόπα Λιγκ. Ήταν καλύτερη σε ολόκληρο το παιχνίδι και κατόρθωσε έστω και στο τέλος να επικρατήσει δύσκολα με 2-1. Προηγήθηκε στο 32’ με τον Μοχάμεντ και δέχτηκε την ισοφάριση σε μία άτυχη στιγμή, με τον Μουτουσαμί να στέλνει άθελά του την μπάλα στο βάθος της εστίας της ομάδας του. Πίεσε αφόρητα τους πρωταθλητές Ελλάδας και στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Γκεσάντ με δυνατή κεφαλιά της έδωσε τη μεγάλη νίκη. Την προσεχή Πέμπτη θα συγκρουστεί εκτός έδρας με την Καραμπάκ για τη δεύτερη αγωνιστική.

Μερικά εικοσιτετράωρα νωρίτερα είχε συναντήσει τη μεγαλύτερη εντός έδρας πρόκληση της σεζόν, καθώς έπρεπε να τα βάλει με την πανίσχυρη Παρί Σεν Ζερμέν. Τα πράγματα δεν εξελίχθηκαν καθόλου καλά και ηττήθηκε τόσο εύκολα όσο δείχνει το τελικό 0-3. Θέλησε να αιφνιδιάσει στο ξεκίνημα χωρίς επιτυχία και πριν καν συμπληρωθεί το πρώτο εικοσάλεπτο ο Εμπαπέ παραβίασε την εστία της για το 0-1. Τα πάντα κρίθηκαν έξι λεπτά αργότερα, όταν ο Φάμπιο αντίκρισε την απευθείας κόκκινη κάρτα του διαιτητή. Άντεξε πάντως μέχρι την ανάπαυλα του ημιχρόνου. Εννιά λεπτά μετά τη σέντρα στην επανάληψη ο Εμπαπέ σημείωσε το 0-2 και στο 68’ ήταν η σειρά του Μέντες να στείλει την μπάλα στα δίχτυα της για το 0-3. Αποδέχθηκε τη μοίρα της και προσπάθησε απλώς να μην μεγαλώσει η «ζημιά» κάτι που κατάφερε.

Η Ναντ δεν έχει ενθουσιάσει με την παρουσία της στο ξεκίνημα της σεζόν στη Λιγκ 1, καθώς έχει καταφέρει να πανηγυρίσει όλη κι όλη μία νίκη, σε συνδυασμό πάντως με τρεις ισοπαλίες και δύο ήττες. Η συγκομιδή των 6 βαθμών φέρνει τα «καναρίνια» στα χαμηλά «στρώματα» του βαθμολογικού πίνακα και θα πρέπει να καταφέρουν να ορθοποδήσουν, έχοντας παράλληλα και την Ευρώπη στο πίσω μέρος του μυαλού τους, με τις αγωνιστικές υποχρεώσεις να είναι σχεδόν ασταμάτητες μέχρι το Μουντιάλ. Τα τέσσερα από τα έξι φετινά ματς τους στο πρωτάθλημα ήταν αμφίσκορα.

«Ευχαριστώ τον κόσμο μας ο οποίος μας στηρίζει συνεχώς και αρκετές φορές δεν τον κάνουμε χαρούμενο. Προσπαθεί συνεχώς να μας σπρώξει προς τη νίκη ανεξάρτητα από τους αντιπάλους μας και του χρωστάμε ένα μεγάλο ευχαριστώ διότι μας βοηθάει σημαντικά. Νομίζω ότι στον τελευταίο μας αγώνα για το πρωτάθλημα με την Παρί αδικηθήκαμε. Η κόκκινη κάρτα ήταν αυστηρή και το δεύτερο γκολ τους ίσως ήταν οφσάιντ. Πρέπει να κοιτάμε κάθε παιχνίδι ξεχωριστά και μας ενδιαφέρει μόνο η Λοριάν» σχολίασε ο κόουτς των φιλοξενούμενων, Αντουάν Κομπουαρέ.

Αγωνιστικά Νέα: Αποβλήθηκε στο προηγούμενο παιχνίδι ο μπακ Φάμπιο (6/0) και θα εκτίσει την ποινή του. Ξανά εκτός ο αμυντικός Τραορέ (-). Νέο πρόβλημα αυτό του μέσου Μουτουσαμί (6/0).

Δημήτρης Ρήγας Αθλητικογράφος

Ενθουσιασμός επικρατεί στις τάξεις της Λοριάν και δικαίως, από τη στιγμή που το ξεκίνημά της στην τρέχουσα αγωνιστική περίοδο είναι απολαυστικό, αποτελώντας δίχως την παραμικρή αμφιβολία μία από τις ευχάριστες εκπλήξεις της χρονιάς. Μεσοβδόμαδα έπαιξε με τη Λυών εντός έδρας σε εξ αναβολής αναμέτρηση. Από την άλλη η Ναντ όχι μόνο δεν έχει ενθουσιάσει έως τώρα, αλλά καλείται να διαχειριστεί και μία πρωτόγνωρη κατάσταση με συνεχόμενους αγώνες και μεσοβδόμαδα. Είναι δεδομένο ότι είναι αρκετά κουρασμένη από τον εντός έδρας αγώνα της με τον Ολυμπιακό που χρειάστηκε να τα δώσει όλα μέχρι το τέλος για να φτάσει στη δίκαιη νίκη. Θα στηριχτούμε στη φόρμα και θα πάμε στον «άσο» σε πολύ καλή απόδοση.

• Η ομάδα Λοριάν δεν έχει χάσει στους τελευταίους 7 από 8 αγώνες σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: 1X με απόδοση 1.38 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Λοριάν νίκησε στους τελευταίους 4 από 5 αγώνες εντός έδρας σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: 1 με απόδοση 2.32 στον ΟΠΑΠ
  • Στους τελευταίους 4 από 5 αγώνες της ομάδας Λοριάν, μπήκαν περισσότερα από 2.5 γκολ (στη διοργάνωση Λιγκ 1).
    Σημείο: Over με απόδοση 1.97 στον ΟΠΑΠ
  • Στους τελευταίους 4 από 5 αγώνες της ομάδας Ναντ, μπήκαν περισσότερα από 2.5 γκολ (σε όλες τις διοργανώσεις).

ΓΑΛΛΙΑ: Λιγκ 1