Λιντς - Τσέλσι

21/8/2022 16:00
Κωδ ΟΠΑΠ: 1082
3 - 0
Ο συγκεκριμένος αγώνας παίχτηκε πριν 622 ημέρες. Για να δείτε την τελευταία αναμέτρηση πατήστε εδώ: Τσέλσι - Λιντς στις 28/2/2024

• Θεατές: 36372
90+4'

90+4'

36372 θεατές βρίσκονται σήμερα στο γήπεδο

90+4'

Κατοχή: Λιντς: 40%, Τσέλσι: 60%.

90+3'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Kai Havertz από την ομάδα Τσέλσι ανατρέπει τον Adam Forshaw

90+2'

Ο Mateusz Klich τιμωρείται για σπρώξιμο στον Thiago Silva

90+2'

Ο Joe Gelhardt τιμωρείται για σπρώξιμο στον Cesar Azpilicueta

90+1'

Ο Joe Gelhardt τιμωρείται για σπρώξιμο στον Ruben Loftus-Cheek

90+1'

Ο Diego Llorente από την ομάδα Λιντς απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

90+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 3'

90+1'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Tyler Adams από την ομάδα Λιντς ανατρέπει τον Christian Pulisic

90'

Κατοχή: Λιντς: 41%, Τσέλσι: 59%.

90'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Cesar Azpilicueta από την ομάδα Τσέλσι ανατρέπει τον Joe Gelhardt

89'

Η ομάδα Λιντς κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

89'

Η ομάδα Τσέλσι κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

88'

Ο Thiago Silva κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

88'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Hakim Ziyech από την ομάδα Τσέλσι ανατρέπει τον Luis Sinisterra

88'

87'

Ο Raheem Sterling δίνει τη θέση του στον Cesar Azpilicueta

87'

Ο Mateusz Klich από την ομάδα Λιντς το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Ruben Loftus-Cheek

86'

Η ομάδα Λιντς κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

86'

Η ομάδα Τσέλσι κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

86'

86'

86'

Ο Ruben Loftus-Cheek από την ομάδα Τσέλσι απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

84'
Κόκκινη κάρτα

ΚΟΚΚΙΝΗ ΚΑΡΤΑ! - Ο Kalidou Koulibaly βλέπει δεύτερη κίτρινη κάρτα και αποβάλλεται

84'

Ο Kalidou Koulibaly από την ομάδα Τσέλσι το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Joe Gelhardt

84'

84'

83'

Ο Rodrigo δίνει τη θέση του στον Joe Gelhardt

83'

Ο Brenden Aaronson δίνει τη θέση του στον Mateusz Klich

83'

Ο Jack Harrison δίνει τη θέση του στον Sam Greenwood

82'

Ο Kai Havertz από την ομάδα Τσέλσι είναι σε θέση οφσάιντ

82'

Το σουτ του Hakim Ziyech μπλοκάρεται

82'

Ο Pascal Struijk από την ομάδα Λιντς απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

81'

81'

81'

81'

80'

Κατοχή: Λιντς: 42%, Τσέλσι: 58%.

80'

79'

79'

Ο Tyler Adams σταματά επιτυχώς το σουτ

79'

79'

Ο Pascal Struijk από την ομάδα Λιντς το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Kai Havertz

79'

79'

Ο Luis Sinisterra κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Ben Chilwell.

78'

77'

Ο Mason Mount δίνει τη θέση του στον Ben Chilwell

76'

Ο Pascal Struijk είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

76'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Christian Pulisic για την ομάδα Τσέλσι. Ο Pascal Struijk σταματάει την φάση.

76'

76'

Ο Rasmus Kristensen σταματά επιτυχώς το σουτ

76'

Το σουτ του Mason Mount μπλοκάρεται

75'

Κατοχή: Λιντς: 44%, Τσέλσι: 56%.

74'

Η ομάδα Τσέλσι κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

74'

Η ομάδα Τσέλσι κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

72'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Luis Sinisterra από την ομάδα Λιντς ανατρέπει τον Kalidou Koulibaly

72'

Ελεύθερο για την ομάδα Τσέλσι

71'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Kai Havertz από την ομάδα Τσέλσι ανατρέπει τον Tyler Adams

71'

Η ομάδα Λιντς κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

70'

Ο Daniel James δίνει τη θέση του στον Luis Sinisterra

70'

Κατοχή: Λιντς: 43%, Τσέλσι: 57%.

70'

Ο Daniel James έδωσε την ασίστ για το γκολ!

69'

Ο Rodrigo έδωσε την ασίστ για το γκολ.

69'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Jack Harrison σκοράρει με το αριστερό πόδι!

69'

Ο Rodrigo από την ομάδα Λιντς δεν πιάνει καλά το σουτ και η μπάλα φεύγει μακριά από την εστία

69'

Η σέντρα από τον Daniel James από την ομάδα Λιντς βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

69'

Ο Thiago Silva κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Rodrigo.

68'

Ο Reece James από την ομάδα Τσέλσι είναι σε θέση οφσάιντ

68'

Ο Tyler Adams κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

67'

Ο Kai Havertz από την ομάδα Τσέλσι απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

67'

Ο Jack Harrison από την ομάδα Λιντς εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

67'

67'

Ο Reece James κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Jack Harrison.

66'

66'

Η ομάδα Λιντς κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

66'

Ο Kalidou Koulibaly από την ομάδα Τσέλσι απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

65'

Ο Kalidou Koulibaly κάνει την κεφαλιά προς την εστία αλλά ο Illan Meslier μπλοκάρει εύκολα

65'

Ο Mason Mount από την ομάδα Τσέλσι εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

65'

65'

Ο Reece James σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Illan Meslier ελέγχει την φάση

65'

64'

64'

Ο αρχηγός παραδίδει το περιβραχιόνιο του καθώς βγαίνει αλλαγή.

64'

Ο Jorginho δίνει τη θέση του στον Hakim Ziyech

64'

Ο Conor Gallagher δίνει τη θέση του στον Christian Pulisic

63'

63'

63'

62'

61'

61'

Ο Marc Roca δίνει τη θέση του στον Adam Forshaw

60'

60'

Η ομάδα Τσέλσι ξεκινάει αντεπίθεση

60'

58'

Ο Rasmus Kristensen απομακρύνει τη μπάλα

58'

Η σέντρα από τον Mason Mount από την ομάδα Τσέλσι βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

58'

Ο Jack Harrison από την ομάδα Λιντς απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

58'

Ο Mason Mount από την ομάδα Τσέλσι εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

58'

Ο Marc Roca σταματά επιτυχώς το σουτ

58'

Το σουτ του Conor Gallagher μπλοκάρεται

57'

Ο Jorginho σταματά επιτυχώς το σουτ

57'

Το σουτ του Tyler Adams μπλοκάρεται

57'

57'

Ο Brenden Aaronson από την ομάδα Λιντς εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

56'

55'

Ο Brenden Aaronson από την ομάδα Λιντς το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Jorginho

55'

Ο Thiago Silva απομακρύνει τη μπάλα

55'

55'

54'

54'

Ο Diego Llorente απομακρύνει τη μπάλα

53'

Φράγμα από τον Marc Cucurella, ο οποίος διακόπτει το τρέξιμο του Daniel James. Το φάουλ σφυρίχτηκε.

53'

52'

Ο Jorginho τιμωρείται για σπρώξιμο στον Tyler Adams

52'

Ο Raheem Sterling από την ομάδα Τσέλσι είναι σε θέση οφσάιντ

52'

Το σουτ του Ruben Loftus-Cheek μπλοκάρεται

51'

Ο Marc Cucurella από την ομάδα Τσέλσι είναι σε θέση οφσάιντ

51'

Ο Jack Harrison σταματά επιτυχώς το σουτ

50'

50'

50'

Ο Thiago Silva κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Robin Koch.

50'

50'

Ο Jack Harrison από την ομάδα Λιντς εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

49'

Ο Kalidou Koulibaly σταματά επιτυχώς το σουτ

49'

Το σουτ του Rodrigo μπλοκάρεται

48'

Ελεύθερο για την ομάδα Λιντς

48'

Ο Marc Cucurella από την ομάδα Τσέλσι είχε προσπάθεια εκτός στόχου

48'

Ο Mason Mount τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

48'

Η σέντρα από τον Marc Cucurella από την ομάδα Τσέλσι βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

47'

Ο Kalidou Koulibaly κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Daniel James.

47'

47'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Marc Cucurella για την ομάδα Τσέλσι. Ο Daniel James σταματάει την φάση.

46'

45+3'

45+3'

45+3'

Ο Illan Meslier κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

45+2'

Ο Brenden Aaronson σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Edouard Mendy ελέγχει την φάση

45+1'

45+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 2'

45'

45'

45'

Κατοχή: Λιντς: 48%, Τσέλσι: 52%.

44'

Ο Diego Llorente κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Thiago Silva.

44'

44'

44'

43'

43'

Ο Marc Roca είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

42'

Φράγμα από τον Marc Roca, ο οποίος διακόπτει το τρέξιμο του Conor Gallagher. Το φάουλ σφυρίχτηκε.

41'

Ο Rasmus Kristensen από την ομάδα Λιντς κάνει το φάουλ καθώς βρίσκει με τον αγκώνα του τον Conor Gallagher

41'

41'

Κατοχή: Λιντς: 47%, Τσέλσι: 53%.

40'

40'

40'

40'

Ο Ruben Loftus-Cheek τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

40'

Ο Daniel James από την ομάδα Λιντς απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

39'

Ο Thiago Silva από την ομάδα Τσέλσι πιάνει την κεφαλιά αλλά η προσπάθεια του είναι πολύ άστοχη.

39'

Ο Mason Mount από την ομάδα Τσέλσι εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

37'

Ο Jack Harrison έδωσε την ασίστ για το γκολ.

37'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Rodrigo της ομάδας Λιντς σκοράρει με κεφαλιά

37'

Η σέντρα από τον Jack Harrison από την ομάδα Λιντς βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

36'

Κίτρινη κάρτα για τον Raheem Sterling

36'

Ο Raheem Sterling από την ομάδα Τσέλσι το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Marc Roca

36'

36'

Ο Thiago Silva από την ομάδα Τσέλσι απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

35'

35'

35'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Kalidou Koulibaly από την ομάδα Τσέλσι ανατρέπει τον Daniel James

33'

ΓΚΟΛ! Εύκολο τελείωμα από τον Brenden Aaronson της ομάδας Λιντς ο οποίος «τσίμπησε» την μπάλα στην κενή εστία με το δεξί πόδι!

33'

Ο Edouard Mendy έκανε μία κακή εκτέλεση που οδήγησε σε γκολ του αντιπάλου.

33'

Ο Conor Gallagher κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

33'

32'

Ο Rodrigo έκανε ένα σουτ προς την εστία

31'

Ο διαιτητής σφύριξε. Ο Rodrigo ανέτρεψε τον Reece James από πίσω και δόθηκε φάουλ

30'

Η ομάδα Τσέλσι έχει την κατοχή της μπάλας

30'

Κατοχή: Λιντς: 51%, Τσέλσι: 49%.

30'

29'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Diego Llorente από την ομάδα Λιντς αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

29'

Ο Brenden Aaronson από την ομάδα Λιντς εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

28'

28'

Η ομάδα Λιντς έχει την κατοχή της μπάλας

26'

26'

25'

Κατοχή: Λιντς: 53%, Τσέλσι: 47%.

25'

Ο διαιτητής σφύριξε. Ο Pascal Struijk ανέτρεψε τον Ruben Loftus-Cheek από πίσω και δόθηκε φάουλ

24'

24'

24'

24'

23'

22'

22'

Ο Robin Koch από την ομάδα Λιντς απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

22'

Ο Mason Mount από την ομάδα Τσέλσι εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

22'

Ο Illan Meslier κάνει μία καθοριστική επέμβαση.

22'

Καλή ενέργεια από τον Mason Mount ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

22'

Ο Kai Havertz τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

21'

21'

Ο Tyler Adams τιμωρείται για σπρώξιμο στον Marc Cucurella

20'

20'

Ο Rodrigo από την ομάδα Λιντς είχε προσπάθεια εκτός στόχου

20'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Kai Havertz για την ομάδα Τσέλσι. Ο Marc Roca σταματάει την φάση.

20'

20'

Ο Kalidou Koulibaly κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Rodrigo.

19'

18'

Ο Daniel James από την ομάδα Λιντς είναι σε θέση οφσάιντ

18'

17'

16'

16'

15'

Κατοχή: Λιντς: 56%, Τσέλσι: 44%.

15'

14'

13'

12'

12'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Tyler Adams από την ομάδα Λιντς ανατρέπει τον Jorginho

11'

Ο Daniel James κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

11'

10'

Φράγμα από τον Rasmus Kristensen, ο οποίος διακόπτει το τρέξιμο του Marc Cucurella. Το φάουλ σφυρίχτηκε.

10'

10'

Κατοχή: Λιντς: 52%, Τσέλσι: 48%.

10'

Ο Reece James από την ομάδα Τσέλσι απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

9'

Κίτρινη κάρτα για τον Kalidou Koulibaly

9'

Ο Kalidou Koulibaly από την ομάδα Τσέλσι το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Brenden Aaronson

8'

Ο Edouard Mendy από την ομάδα Τσέλσι απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

8'

7'

6'

Ο Ruben Loftus-Cheek από την ομάδα Τσέλσι κάνει το φάουλ καθώς βρίσκει με τον αγκώνα του τον Pascal Struijk

6'

6'

Ο Rodrigo από την ομάδα Λιντς απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

6'

5'

Κατοχή: Λιντς: 50%, Τσέλσι: 50%.

5'

5'

5'

Ο Diego Llorente κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Kai Havertz.

4'

Καλή ενέργεια από τον Jack Harrison ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

4'

4'

4'

Ο Daniel James αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

4'

3'

3'

3'

2'

2'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Rodrigo από την ομάδα Λιντς ανατρέπει τον Jorginho

2'

2'

1'

Ο Raheem Sterling από την ομάδα Τσέλσι είχε προσπάθεια εκτός στόχου

1'

Η ομάδα Τσέλσι έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

1'

Ο Kai Havertz από την ομάδα Τσέλσι κάνει το φάουλ καθώς βρίσκει με τον αγκώνα του τον Marc Roca

1'

Ο Marc Roca κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Kai Havertz.

1'

1'

Τέλεια ημέρα για ποδόσφαιρο, με ηλιόλουστο καιρό

1'

Η ομάδα Τσέλσι είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

0'

0'

Καλησπέρα σας από το Elland Road, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

Με Τούχελ στον πάγκο για το 3x3

Θάνος Τσαλουχίδης Αθλητικογράφος

Η Λιντς δεν κατάφερε να φύγει με το διπλό από την έδρα της Σαουθάμπτον παρά το γεγονός πως μέχρι το 71’ βρισκόταν μπροστά στο σκορ με 2-0. Δεν πτοείται βέβαια, έχει κάνει ένα καλό ξεκίνημα με τέσσερις βαθμούς σε δύο παιχνίδια και ό,τι πάρει απέναντι στην Τσέλσι θα είναι επιτυχία. Από την άλλη οι «μπλε» προέρχονται από μία εντυπωσιακή ισοπαλία με την Τότεναμ, θα έχουν τελικά στον πάγκο τους τον Τούχελ παρά την αποβολή του Γερμανού μετά το παιχνίδι με τους «πετεινούς» παραμένουν σαφώς ποιοτικότερη ομάδα. Οριακά αποδεκτό το διπλό και θα πάμε μαζί του.

• Η ομάδα Λιντς δεν έχει χάσει στους τελευταίους 6 από 7 αγώνες σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: 1X με απόδοση 2.37 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Τσέλσι νικούσε στο ημίχρονο στους τελευταίους 4 από 5 αγώνες σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: Ημ.2 με απόδοση 1.94 στον ΟΠΑΠ

ΑΓΓΛΙΑ: Πρέμιερ Λιγκ