11/12/2021 17:00
Κωδ ΟΠΑΠ: 220
3 - 2
Τελείωσε
Ο συγκεκριμένος αγώνας παίχτηκε πριν 877 ημέρες. Για να δείτε την τελευταία αναμέτρηση πατήστε εδώ: Τσέλσι - Λιντς στις 28/2/2024

95 ψήφοι:

90+8'

90+8'

39959 θεατές βρίσκονται σήμερα στο γήπεδο

90+8'

Κατοχή: Τσέλσι: 58%, Λιντς: 42%.

90+8'

Η ομάδα Τσέλσι κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

90+7'

90+7'

90+6'

Ο διαιτητής δε δέχεται τα παράπονα από τον Diego Llorente, που βλέπει κίτρινη κάρτα για διαμαρτυρία

90+5'

Κατοχή: Τσέλσι: 57%, Λιντς: 43%.

90+4'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Jorginho της ομάδας Τσέλσι ευστοχεί στο πέναλτι με το δεξί πόδι! Ο Illan Meslier επέλεξε τη λάθος γωνία.

90+3'

Ο διαιτητής δείχνει κίτρινη στον Illan Meslier για αντιαθλητικό χτύπημα

90+3'
Πέναλτι

Μετά από εξέταση του VAR, ο διαιτητής αποφάσισε να παραμείνει στην αρχική απόφασή του και να καταλογίσει πέναλτι για την ομάδα Τσέλσι!

90+3'
Σε εξέλιξη

VAR - ΠΙΘΑΝΟ ΠΕΝΑΛΤΙ! - Ο διαιτητής σταματάει το παιχνίδι. Έλεγχος από το VAR σε εξέλιξη, πιθανός καταλογισμός πέναλτι.

90+2'

Έχει σταματήσει το παιχνίδι και ο διαιτητής μιλάει στους παίκτες.

90+2'

ΠΕΝΑΛΤΙ- Ο Mateusz Klich από την ομάδα Λιντς υποπίπτει σε πέναλτι καθώς ανέτρεψε τον Antonio Ruediger.

90+2'

Η ομάδα Τσέλσι έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

90+1'

Ο Kai Havertz από την ομάδα Τσέλσι είναι σε θέση οφσάιντ

90+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 5'

90'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Adam Forshaw από την ομάδα Λιντς ανατρέπει τον Ruben Loftus-Cheek

90'

Η ομάδα Λιντς κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

90'

89'

Ο Andreas Christensen τιμωρείται για σπρώξιμο στον Tyler Roberts

88'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Adam Forshaw από την ομάδα Λιντς ανατρέπει τον Kai Havertz

87'

Ο Daniel James δίνει τη θέση του στον Charlie Cresswell

87'

Ο Marcos Alonso δίνει τη θέση του στον Romelu Lukaku

87'

Ο Tyler Roberts από την ομάδα Λιντς είναι σε θέση οφσάιντ

86'

Το σουτ του Mateusz Klich μπλοκάρεται

86'

Ο Joe Gelhardt από την ομάδα Λιντς πασάρει σε έναν συμπαίκτη του.

86'

Ο Joe Gelhardt από την ομάδα Λιντς προωθεί την μπάλα μπροστά και προσπαθεί να δημιουργήσει ευκαιρία

86'

Η ομάδα Λιντς ξεκινάει αντεπίθεση

86'

86'
Απόκρουση

Ο Jack Harrison απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

86'
Γέμισμα

Ο Marcos Alonso εκτελεί το φάουλ με γέμισμα προς την περιοχή

85'

Ο Mateusz Klich τιμωρείται για σπρώξιμο στον Ruben Loftus-Cheek

85'

Η ομάδα Τσέλσι κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

85'

Κατοχή: Τσέλσι: 67%, Λιντς: 33%.

84'

Ένα γκολ από υπέροχη ομαδική προσπάθεια!

83'

Ο Tyler Roberts έδωσε την ασίστ για το γκολ.

83'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Joe Gelhardt σκοράρει με το δεξί πόδι!

83'
Σέντρα

Ο Tyler Roberts κάνει τη σέντρα

83'

Ο Tyler Roberts από την ομάδα Λιντς προωθεί την μπάλα μπροστά και προσπαθεί να δημιουργήσει ευκαιρία

83'

Η ομάδα Τσέλσι κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

82'

Ο Raphinha αποχωρεί και δίνει τη θέση του στον Joe Gelhardt

81'

Ο Callum Hudson-Odoi τιμωρείται για σπρώξιμο στον Luke Ayling

81'

80'

Η ομάδα Λιντς κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

80'

Ελεύθερο για την ομάδα Λιντς

79'

Ο Thiago Silva πηγαίνει για γκολ, αλλά η προσπάθειά του δεν ήταν ποτέ κοντά στο στόχο.

79'

Ο Callum Hudson-Odoi από την ομάδα Τσέλσι πασάρει σε έναν συμπαίκτη του.

78'

78'

Η ομάδα Λιντς κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

77'

Ο Mateusz Klich τιμωρείται για σπρώξιμο στον Callum Hudson-Odoi

77'

Η ομάδα Τσέλσι κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

76'
Σέντρα

Ο Junior Firpo από την ομάδα Λιντς προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

76'

Η ομάδα Λιντς έχει την κατοχή της μπάλας

75'

Κατοχή: Τσέλσι: 60%, Λιντς: 40%.

75'

74'

Ο αρχηγός παραδίδει το περιβραχιόνιο του καθώς βγαίνει αλλαγή.

74'

Ο Cesar Azpilicueta δίνει τη θέση του στον Andreas Christensen

74'

Ο Timo Werner δίνει τη θέση του στον Callum Hudson-Odoi

73'

Ο Raphinha εκτελεί το φάουλ αλλά η μπάλα βρίσκει στο τείχος

72'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Thiago Silva από την ομάδα Τσέλσι ανατρέπει τον Mateusz Klich

72'

72'

71'

71'

71'

70'

Η ομάδα Λιντς κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

69'

Κίτρινη κάρτα για τον Mateusz Klich

69'

Απρόσεκτο μαρκάρισμα εδώ. Ο Mateusz Klich υποπίπτει σε σκληρό φάουλ στον Jorginho

68'

Το σουτ του Raphinha μπλοκάρεται

68'
Ντρίμπλα

Επίδειξη τεχνικής κατάρτησης από τον Raphinha , ο οποίος προσπερνάει με ντρίπλες τους αντιπάλους του

68'

68'
Απόκρουση

Ο Thiago Silva απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

68'
Σέντρα

Ο Jack Harrison κάνει τη σέντρα

68'

Ο Raphinha από την ομάδα Λιντς είδε την πάσα του να κόβεται από έναν αντίπαλο.

68'

Η ομάδα Λιντς έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

68'
Απόκρουση

Ο Luke Ayling απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

67'
Σέντρα

Ο Cesar Azpilicueta κάνει τη σέντρα

67'

Ο Ruben Loftus-Cheek τιμωρείται για σπρώξιμο στον Adam Forshaw

67'

67'

66'

Καλή ενέργεια από τον Tyler Roberts ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

66'

66'

65'

65'

Κατοχή: Τσέλσι: 62%, Λιντς: 38%.

64'

Ο Raphinha από την ομάδα Λιντς είναι σε θέση οφσάιντ

63'

63'

62'

Η ομάδα Τσέλσι παίζει κοντά την μπάλα σε ελεύθερο.

62'

62'

61'

Κατοχή: Τσέλσι: 66%, Λιντς: 34%.

61'
Απόκρουση

Ο Illan Meslier απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

61'
Γέμισμα

Ο Reece James εκτελεί το φάουλ με γέμισμα προς την περιοχή

61'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Junior Firpo από την ομάδα Λιντς ανατρέπει τον Reece James

60'

60'

60'

Ο Mason Mount από την Τσέλσι είναι πολύ χαρούμενος και δεν σταματάει να πανηγυρίζει. Ο διαιτητής δεν έχει άλλη επιλογή από το να του δείξει την κίτρινη κάρτα.

59'

Ο Jamie Shackleton δίνει τη θέση του στον Mateusz Klich

58'

57'

ΠΕΝΑΛΤΙ! Ο Raphinha ανατρέπει καθαρά τον Antonio Ruediger μέσα στην περιοχή και είναι πέναλτι!

57'
Πέναλτι

Μετά από εξέταση του VAR, ο διαιτητής αποφάσισε να αλλάξει την απόφασή του και να καταλογίσει πέναλτι για την ομάδα Τσέλσι!

56'
Σε εξέλιξη

56'
Απόκρουση

Ο Raphinha απομακρύνει τον κίνδυνο διώχνοντας τη μπάλα σε κόρνερ...

55'

Το σουτ του Kai Havertz μπλοκάρεται

55'

Ο Kai Havertz από την ομάδα Τσέλσι προωθεί την μπάλα μπροστά και προσπαθεί να δημιουργήσει ευκαιρία

55'

Ο Stuart Dallas από την ομάδα Λιντς ανατρέπει έναν αντίπαλο του.

55'

Η ομάδα Τσέλσι έχει την κατοχή της μπάλας

54'

Ο Edouard Mendy κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

54'
Σέντρα

Ο Jack Harrison από την ομάδα Λιντς κάνει μία σέντρα που κοντράρει μέσα στην περιοχή.

54'

54'

Ο Daniel James από την ομάδα Λιντς είδε την πάσα του να κόβεται από έναν αντίπαλο.

54'

53'

Κίτρινη κάρτα για τον Jamie Shackleton

53'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Jamie Shackleton από την ομάδα Λιντς ανατρέπει τον Marcos Alonso

53'

Ο Timo Werner κάνει την κεφαλιά προς την εστία αλλά ο Illan Meslier μπλοκάρει εύκολα

52'

Ο Reece James από την ομάδα Τσέλσι εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

52'

Ο Kai Havertz από την ομάδα Τσέλσι είδε την πάσα του να κόβεται από έναν αντίπαλο.

52'

Εδώ θα μπορούσε να γίνει μία καλή ευκαιρία καθώς ο Ruben Loftus-Cheek από την ομάδα Τσέλσι «κόβει» την αντίπαλη άμυνα στα δύο με μία κάθετη πάσα...

51'

51'

51'

Κατοχή: Τσέλσι: 65%, Λιντς: 35%.

50'

Καλή ενέργεια από τον Jack Harrison ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

50'

49'

49'

49'

48'

48'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Mason Mount από την ομάδα Τσέλσι ανατρέπει τον Junior Firpo

48'

47'

47'

47'

46'

46'

46'

45+3'

45+3'

45+2'

Ο Marcos Alonso από την ομάδα Τσέλσι πιάνει την κεφαλιά αλλά η προσπάθεια του είναι πολύ άστοχη.

45+2'
Σέντρα

45+2'

Ο Mason Mount από την ομάδα Τσέλσι εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

45+2'

Ο Kai Havertz χάνει μια καταπληκτική ευκαιρία για να σκοράρει, καθώς η προσπάθεια του μπλοκαρίστηκε!

45+2'

Ο Ruben Loftus-Cheek της ομάδας Τσέλσι παίρνει την κεφαλιά αλλά βλέπει την προσπάθεια του να μπλοκάρεται πριν καταλήξει στα δίχτυα.

45+1'

45+1'

Θα έπρεπε να ήταν γκολ! Ο Kai Havertz έχασε μια μεγάλη ευκαιρία να σκοράρει, αλλά η προσπάθειά του πέρασε πίσω από τον Illan Meslier

45+1'

Εδώ θα μπορούσε να γίνει μία καλή ευκαιρία καθώς ο Jorginho από την ομάδα Τσέλσι «κόβει» την αντίπαλη άμυνα στα δύο με μία κάθετη πάσα...

45+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 2'

45'

45'

44'

Ο Marcos Alonso επιχειρεί να σκοράρει με απευθείας φάουλ, αλλά η μπάλα φεύγει άουτ

43'

Φράγμα από τον Luke Ayling, ο οποίος διακόπτει το τρέξιμο του Ruben Loftus-Cheek. Το φάουλ σφυρίχτηκε.

43'

Ο Ruben Loftus-Cheek από την ομάδα Τσέλσι προωθεί την μπάλα μπροστά και προσπαθεί να δημιουργήσει ευκαιρία

43'

42'

Ο διαιτητής δε δέχεται τα παράπονα από τον Junior Firpo, που βλέπει κίτρινη κάρτα για διαμαρτυρία

42'

Ο Marcos Alonso έδωσε την ασίστ για το γκολ.

42'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Mason Mount σκοράρει με το αριστερό πόδι!

42'
Σέντρα

Ο Marcos Alonso κάνει τη σέντρα

41'

Κατοχή: Τσέλσι: 68%, Λιντς: 32%.

41'

Ο Illan Meslier κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

41'
Σέντρα

Ο Mason Mount κάνει τη σέντρα

41'

40'

40'
Γέμισμα

39'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Tyler Roberts από την ομάδα Λιντς ανατρέπει τον Jorginho

39'

37'

Η ομάδα Λιντς παίζει κοντά την μπάλα σε ελεύθερο.

37'

36'

36'

35'

34'

Κίτρινη κάρτα για τον Reece James

34'

Απρόσεκτο μαρκάρισμα εδώ. Ο Reece James υποπίπτει σε σκληρό φάουλ στον Daniel James

34'

Ο Jorginho από την ομάδα Τσέλσι κάνει μία πάσα στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας αλλά «κόβεται από τον αντίπαλο.

33'

Ο Daniel James από την ομάδα Λιντς είναι σε θέση οφσάιντ

33'

33'

Ο Daniel James από την ομάδα Λιντς προωθεί την μπάλα μπροστά και προσπαθεί να δημιουργήσει ευκαιρία

33'

33'

Το σουτ του Antonio Ruediger μπλοκάρεται

33'

Ο Ruben Loftus-Cheek από την ομάδα Τσέλσι είδε την πάσα του να κόβεται από έναν αντίπαλο.

32'

31'

31'

Ο Antonio Ruediger από την ομάδα Τσέλσι κάνει την πάσα μέσα στην περιοχή αλλά ο Illan Meslier βγαίνει μπροστά και μαζεύει τη μπάλα

31'

31'

31'
Απόκρουση

Ο Jamie Shackleton απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

30'

Ο Mason Mount από την ομάδα Τσέλσι εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

30'
Σέντρα

Ο Marcos Alonso από την ομάδα Τσέλσι προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

30'

29'

28'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Raphinha της ομάδας Λιντς στέλνει την μπάλα στα δίχτυα από το σημείο του πέναλτι με το αριστερό πόδι! Ο Edouard Mendy αποφάσισε να μείνει στη μέση της εστίας του.

27'
Πέναλτι

Μετά από εξέταση του VAR, ο διαιτητής αποφάσισε να παραμείνει στην αρχική απόφασή του και να καταλογίσει πέναλτι για την ομάδα Λιντς!

27'
Σε εξέλιξη

26'

ΠΕΝΑΛΤΙ! Ο Marcos Alonso ανατρέπει καθαρά τον Daniel James μέσα στην περιοχή και είναι πέναλτι!

26'
Ντρίμπλα

Επίδειξη τεχνικής κατάρτησης από τον Daniel James , ο οποίος προσπερνάει με ντρίπλες τους αντιπάλους του

26'

25'

25'
Απόκρουση

Ο Stuart Dallas απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

25'
Σέντρα

25'

24'

24'

23'

23'
Απόκρουση

23'
Γέμισμα

22'

Ο Junior Firpo τιμωρείται για σπρώξιμο στον Mason Mount

22'

22'
Γέμισμα

Ο Raphinha εκτελεί το φάουλ με γέμισμα προς την περιοχή

21'

21'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Timo Werner από την ομάδα Τσέλσι ανατρέπει τον Tyler Roberts

20'

Ο Junior Firpo από την ομάδα Λιντς πιάνει την κεφαλιά αλλά η προσπάθεια του είναι πολύ άστοχη.

20'
Σέντρα

Ο Raphinha κάνει τη σέντρα

20'

Το απευθείας φάουλ του Raphinha κατέληξε στα χέρια του γκολκίπερ, ο οποίος δίνει συνέχεια στο ματς

19'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Jorginho από την ομάδα Τσέλσι ανατρέπει τον Tyler Roberts

19'

19'

18'

17'

17'
Απόκρουση

Ο Diego Llorente απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

17'
Σέντρα

Ο Timo Werner κάνει τη σέντρα

17'

Η ομάδα Τσέλσι εκδηλώνει επίθεση

16'

Κατοχή: Τσέλσι: 69%, Λιντς: 31%.

16'

Το σουτ του Ruben Loftus-Cheek μπλοκάρεται

16'

Ο Reece James από την ομάδα Τσέλσι πασάρει σε έναν συμπαίκτη του.

16'

Ο Reece James από την ομάδα Τσέλσι προωθεί την μπάλα μπροστά και προσπαθεί να δημιουργήσει ευκαιρία

16'
Απόκρουση

Ο Kai Havertz απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

16'

Ο Raphinha από την ομάδα Λιντς εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

15'

15'
Απόκρουση

Ο Antonio Ruediger απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

15'

Ο Stuart Dallas από την ομάδα Λιντς εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

15'

Η βροχή κάνει δύσκολες τις συνθήκες για τους παίκτες

15'

Το σουτ του Jack Harrison μπλοκάρεται

15'

Ο Daniel James από την ομάδα Λιντς πασάρει σε έναν συμπαίκτη του.

15'

14'

14'

Ο Ruben Loftus-Cheek από την ομάδα Τσέλσι προσπαθεί να σκοράρει έξω από την περιοχή, αλλά το σουτ του έφυγε δίπλα από την εστία.

14'

14'

13'

13'

13'

13'

12'
Σέντρα

Ο Cesar Azpilicueta από την ομάδα Τσέλσι σπάει την μπάλα μέσα από την περιοχή.

12'

12'

11'

11'

Ο Timo Werner από την ομάδα Τσέλσι προωθεί την μπάλα μπροστά και προσπαθεί να δημιουργήσει ευκαιρία

11'

10'

10'

Κατοχή: Τσέλσι: 75%, Λιντς: 25%.

10'

9'

8'

8'

7'

Ο Reece James επιχειρεί να σκοράρει με απευθείας φάουλ, αλλά η μπάλα φεύγει άουτ

7'

6'

Ο Mason Mount σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Illan Meslier ελέγχει την φάση

6'

Ο Reece James από την ομάδα Τσέλσι είδε την πάσα του να κόβεται από έναν αντίπαλο.

6'

6'

5'

Κατοχή: Τσέλσι: 56%, Λιντς: 44%.

5'

Ο Ruben Loftus-Cheek από την ομάδα Τσέλσι κάνει την πάσα στην πλάτη της άμυνας αλλά ο τερματοφύλακας βγαίνει και μαζεύει.

4'

4'
Απόκρουση

Ο Raphinha απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

3'

3'

Ο Timo Werner από την ομάδα Τσέλσι προσπαθεί να παίξει το 1-2 με τον Antonio Ruediger του αλλά η μπάλα δεν περνάει.

3'

3'

2'

Ο Timo Werner από την ομάδα Τσέλσι κάνει την σέντρα μέσα στην περιοχή αλλά ο Illan Meslier βγαίνει μπροστά και μαζεύει τη μπάλα

2'

1'

Ο Kai Havertz από την ομάδα Τσέλσι κάνει μία πάσα στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας αλλά «κόβεται από τον αντίπαλο.

1'

1'

1'

Συννεφιασμένος ο καιρός αυτήν τη στιγμή.

1'

Η ομάδα Λιντς είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

0'

0'

Καλησπέρα σας από το Stamford Bridge, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

Να επιστρέψει στις νίκες η Τσέλσι, θέλει βαθμούς η Λιντς

Θάνος Τσαλουχίδης Αθλητικογράφος

Η Τσέλσι υπέστη ψυχρολουσία στην τελευταία φάση του αγώνα με τη Ζενίτ όπου δέχτηκε την ισοφάριση και έχασε έτσι την 1η θέση του ομίλου από τη Γιουβέντους. Θα έχει δύσκολη κλήρωση τη Δευτέρα αλλά το μυαλό της είναι στο πρωτάθλημα. Βρίσκεται στο -2 από την κορυφή και ξέρει πως δεν έχει περιθώρια για πολλές απώλειες μετά και την ήττα της προηγούμενης αγωνιστικής από την Γουέστ Χαμ. Η Λιντς από την άλλη «έσωσε» τον βαθμό στο τέλος του παιχνιδιού απέναντι στη Μπρέντφορντ και συνεχίζει να προβληματίζει. Με το γνωστό της στυλ θα παρουσιαστεί και στο «Στάμφορντ Μπριτζ», ελκυστικό το αμφίσκορο.

• Η ομάδα Τσέλσι δεν έχει χάσει στους τελευταίους 13 από 14 αγώνες σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: 1X με απόδοση 1.03 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Τσέλσι νικούσε στο ημίχρονο στους τελευταίους 6 από 7 αγώνες εντός έδρας σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: Ημ.1 με απόδοση 1.65 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Λιντς ήταν ισόπαλη στο ημίχρονο στους τελευταίους 6 από 7 αγώνες εκτός έδρας σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: Ημ.X με απόδοση 2.52 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Λιντς δεν έχει κερδίσει στους τελευταίους 6 από 7 αγώνες εκτός έδρας σε όλες τις διοργανώσεις.
  • Στους τελευταίους 5 από 6 αγώνες της ομάδας Τσέλσι, μπήκαν περισσότερα από 2.5 γκολ (σε όλες τις διοργανώσεις).
    Σημείο: Over με απόδοση 1.35 στον ΟΠΑΠ

ΑΓΓΛΙΑ: Πρέμιερ Λιγκ