21+

Αθλέτικ Μπιλμπάο - Βαλένθια

21/8/2022 18:30
Κωδ ΟΠΑΠ: 1118
Ο συγκεκριμένος αγώνας παίχτηκε πριν 620 ημέρες. Για να δείτε την τελευταία αναμέτρηση πατήστε εδώ: Βαλένθια - Αθλέτικ Μπιλμπάο στις 20/1/2024

• Θεατές: 43333
90+7'

90+7'

Κατοχή: Αθλέτικ Μπιλμπάο: 37%, Βαλένθια: 63%.

90+6'

Ο Marcos de Sousa χάνει ανεπανάληπτη ευκαιρία για να σκοράρει!

90+6'

Ο Marcos de Sousa από την ομάδα Βαλένθια στέλνει την μπάλα λίγο άουτ. Τόσο κοντά!

90+6'

Η ομάδα Βαλένθια έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

90+6'

Η ομάδα Βαλένθια κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

90+6'

90+5'

Η ομάδα Αθλέτικ Μπιλμπάο ξεκινάει αντεπίθεση

90+5'

Ο Yuri Berchiche σταματά επιτυχώς το σουτ

90+5'

Το σουτ του Samuel Castillejo μπλοκάρεται

90+5'

Ο Maximiliano Gomez κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Daniel Vivian.

90+4'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Unai Vencedor για την ομάδα Αθλέτικ Μπιλμπάο. Ο Toni Lato σταματάει την φάση.

90+4'

Ο Gabriel Paulista κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

90+3'

Ο Raul Garcia από την ομάδα Αθλέτικ Μπιλμπάο είναι σε θέση οφσάιντ

90+2'

Ο Nico Williams δίνει τη θέση του στον Ander Capa

90+2'

Ο Inaki Williams δίνει τη θέση του στον Jon Morcillo

90+2'

Ο Samuel Castillejo από την ομάδα Βαλένθια το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Inaki Williams

90+2'

Η ομάδα Αθλέτικ Μπιλμπάο κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

90+2'

Ελεύθερο για την ομάδα Αθλέτικ Μπιλμπάο

90+1'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Marcos de Sousa από την ομάδα Βαλένθια αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

90+1'

Ο Marcos de Sousa κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Daniel Vivian.

90+1'

Η σέντρα από τον Dimitri Foulquier από την ομάδα Βαλένθια βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

90+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 5'

90+1'

90'

90'

90'

89'

Η σέντρα από τον Carlos Soler από την ομάδα Βαλένθια βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

88'

Κίτρινη κάρτα για τον Yeray Alvarez

88'

Απρόσεκτο μαρκάρισμα εδώ. Ο Yeray Alvarez υποπίπτει σε σκληρό φάουλ στον Carlos Soler

87'

Η ομάδα Βαλένθια έχει την κατοχή της μπάλας

86'

Κατοχή: Αθλέτικ Μπιλμπάο: 36%, Βαλένθια: 64%.

86'

Κίτρινη κάρτα για τον Yuri Berchiche

86'

Ο διαιτητής σφύριξε. Ο Yuri Berchiche ανέτρεψε τον Samuel Castillejo από πίσω και δόθηκε φάουλ

85'

85'

Ο Raul Garcia κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Toni Lato.

85'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Samuel Castillejo από την ομάδα Βαλένθια ανατρέπει τον Yeray Alvarez

84'

Ο Giorgi Mamardashvili κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

84'

Η ομάδα Αθλέτικ Μπιλμπάο έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

83'

Ο Unai Simon από την ομάδα Αθλέτικ Μπιλμπάο απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

83'

82'

Ο Inaki Williams από την ομάδα Αθλέτικ Μπιλμπάο είναι σε θέση οφσάιντ

82'

Ο Unai Vencedor από την ομάδα Αθλέτικ Μπιλμπάο απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

82'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Yeray Alvarez από την ομάδα Αθλέτικ Μπιλμπάο ανατρέπει τον Maximiliano Gomez

81'

Ο Nico Williams από την ομάδα Αθλέτικ Μπιλμπάο είναι σε θέση οφσάιντ

81'
Γκολ

ΑΚΥΡΩΝΕΤΑΙ ΤΟ ΓΚΟΛ! - Αφού είδε ξανά τη φάση, ο διαιτητής γνωστοποίησε ότι το γκολ για την ομάδα Αθλέτικ Μπιλμπάο δεν μετράει λόγω οφσάιντ.

81'

VAR - ΠΙΘΑΝΟ ΓΚΟΛ! - Ο διαιτητής σταματάει το παιχνίδι. Έλεγχος από το VAR σε εξέλιξη, πιθανός καταλογισμός γκολ.

81'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ! Η ομάδα Αθλέτικ Μπιλμπάο σκοράρει! Ο Nico Williams βάζει το όνομά του στον πίνακα των σκόρερ.

81'

Η σέντρα από τον Inaki Williams από την ομάδα Αθλέτικ Μπιλμπάο βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

80'

Η ομάδα Αθλέτικ Μπιλμπάο κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

80'

80'

Ο Raul Garcia κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Mouctar Diakhaby.

80'

79'

Ο Unai Simon της ομάδας Αθλέτικ Μπιλμπάο βλέπει κίτρινη κάρτα για καθυστέρηση

79'

Η ομάδα Βαλένθια κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

78'

Η ομάδα Βαλένθια εκδηλώνει επίθεση

77'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Daniel Vivian από την ομάδα Αθλέτικ Μπιλμπάο ανατρέπει τον Maximiliano Gomez

76'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Daniel Vivian από την ομάδα Αθλέτικ Μπιλμπάο ανατρέπει τον Marcos de Sousa

76'

Κατοχή: Αθλέτικ Μπιλμπάο: 38%, Βαλένθια: 62%.

76'

Ελεύθερο για την ομάδα Βαλένθια

75'

75'

Η σέντρα από τον Raul Garcia από την ομάδα Αθλέτικ Μπιλμπάο βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

75'

Ο Hugo Guillamon δίνει τη θέση του στον Marcos de Sousa

75'

Ο Thierry Correia δίνει τη θέση του στον Dimitri Foulquier

74'

Κίτρινη κάρτα για τον Mouctar Diakhaby

74'

Ο Mouctar Diakhaby τιμωρείται για σπρώξιμο στον Raul Garcia

74'

73'

Ο αρχηγός παραδίδει το περιβραχιόνιο του καθώς βγαίνει αλλαγή.

73'

Ο Oihan Sancet δίνει τη θέση του στον Raul Garcia

73'

Ο Iker Muniain δίνει τη θέση του στον Unai Vencedor

73'

72'

72'

71'

71'

Η ομάδα Βαλένθια κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

71'

Η ομάδα Βαλένθια κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

70'

69'

69'

Ο Samuel Castillejo είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

69'

68'

Κίτρινη κάρτα για τον Iker Muniain

68'

Απρόσεκτο μαρκάρισμα εδώ. Ο Iker Muniain υποπίπτει σε σκληρό φάουλ στον Samuel Castillejo

67'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Hugo Guillamon για την ομάδα Βαλένθια. Ο Oihan Sancet σταματάει την φάση.

67'

65'

Κατοχή: Αθλέτικ Μπιλμπάο: 39%, Βαλένθια: 61%.

65'

65'

Η ομάδα Αθλέτικ Μπιλμπάο κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

64'

64'

Ο Alex Berenguer δίνει τη θέση του στον Oier Zarraga

63'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Samuel Castillejo από την ομάδα Βαλένθια ανατρέπει τον Alex Berenguer

62'

62'

Ο Jesus Vazquez δίνει τη θέση του στον Toni Lato

62'

Ο Yunus Musah δίνει τη θέση του στον Nico Gonzalez

62'

61'

61'

Ο Iker Muniain από την ομάδα Αθλέτικ Μπιλμπάο απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

60'

Ο Samuel Castillejo από την ομάδα Βαλένθια εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

60'

Ο Mikel Vesga σταματά επιτυχώς το σουτ

60'

60'

60'

60'

59'

59'

59'

Ο Jesus Vazquez σταματά επιτυχώς το σουτ

59'

Το σουτ του Yeray Alvarez μπλοκάρεται

59'

Ο Yunus Musah από την ομάδα Βαλένθια απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

58'

Ο Iker Muniain από την ομάδα Αθλέτικ Μπιλμπάο εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

58'

Ο Samuel Dias Lino απομακρύνει τη μπάλα

58'

57'

57'

56'

56'

Ο Oihan Sancet πηγαίνει για γκολ, αλλά η προσπάθειά του δεν ήταν ποτέ κοντά στο στόχο.

56'

Ο Alex Berenguer από την ομάδα Αθλέτικ Μπιλμπάο εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

55'

Ο Thierry Correia απομακρύνει τη μπάλα

55'

55'

55'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Samuel Castillejo από την ομάδα Βαλένθια ανατρέπει τον Iker Muniain

54'

54'

54'

Ο Gabriel Paulista πηγαίνει για γκολ, αλλά η προσπάθειά του δεν ήταν ποτέ κοντά στο στόχο.

53'

Ο Carlos Soler από την ομάδα Βαλένθια εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

53'

53'

52'

Ο Yeray Alvarez απομακρύνει τη μπάλα

52'

52'

Ο Mouctar Diakhaby κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Inaki Williams.

51'

51'

Ο Samuel Castillejo από την ομάδα Βαλένθια το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Mikel Vesga

50'

Ο Jesus Vazquez τιμωρείται για σπρώξιμο στον Oihan Sancet

50'

Η σέντρα από τον Thierry Correia από την ομάδα Βαλένθια βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

50'

49'

Ο Daniel Vivian κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Jesus Vazquez.

49'

49'

48'

Ο Iker Muniain αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

48'

48'

43333 θεατές βρίσκονται σήμερα στο γήπεδο

48'

Η ομάδα Αθλέτικ Μπιλμπάο έχει την κατοχή της μπάλας

48'

Ο Alex Berenguer κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Thierry Correia.

48'

Ο Daniel Vivian κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Samuel Dias Lino.

47'

47'

47'

Ο Thierry Correia από την ομάδα Βαλένθια απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

47'

Ο Alex Berenguer από την ομάδα Αθλέτικ Μπιλμπάο εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

46'

Ο Jesus Vazquez από την ομάδα Βαλένθια απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

46'

46'

Ο Maximiliano Gomez τιμωρείται για σπρώξιμο στον Yeray Alvarez

46'

45+4'

45+4'

45+4'

45+3'

Ο Hugo Guillamon από την ομάδα Βαλένθια απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

45+3'

45+3'

Ο Yunus Musah απομακρύνει τη μπάλα

45+3'

Ο Inaki Williams τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

45+3'

45+3'

45+2'

Το σουτ του Yunus Musah μπλοκάρεται

45+2'

Ο Yeray Alvarez από την ομάδα Αθλέτικ Μπιλμπάο απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

45+2'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Yeray Alvarez από την ομάδα Αθλέτικ Μπιλμπάο ανατρέπει τον Samuel Dias Lino

45+1'

45+1'

45+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 3'

45+1'

45'

Κατοχή: Αθλέτικ Μπιλμπάο: 42%, Βαλένθια: 58%.

45'

44'

44'

44'

44'

Ο Inaki Williams έδωσε την ασίστ για το γκολ!

42'

Ο Mikel Vesga έδωσε την ασίστ για το γκολ.

42'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Alex Berenguer της ομάδας Αθλέτικ Μπιλμπάο νικάει τον τερματοφύλακα έξω από την περιοχή με το αριστερό πόδι!

42'

Ο Inaki Williams κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

41'

41'

Ο Daniel Vivian από την ομάδα Αθλέτικ Μπιλμπάο απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

41'

40'

40'

Ο Nico Williams τιμωρείται για σπρώξιμο στον Mouctar Diakhaby

39'

Ο Oscar de Marcos κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Samuel Dias Lino.

39'

38'

Ο Jesus Vazquez κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

38'

38'

Ο Yuri Berchiche από την ομάδα Αθλέτικ Μπιλμπάο απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

37'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Samuel Castillejo από την ομάδα Βαλένθια ανατρέπει τον Yuri Berchiche

36'

36'

35'

35'

35'

34'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Maximiliano Gomez για την ομάδα Βαλένθια. Ο Yeray Alvarez σταματάει την φάση.

33'

33'

32'

Η ομάδα Αθλέτικ Μπιλμπάο κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

32'

Ο Giorgi Mamardashvili από την ομάδα Βαλένθια απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

31'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Hugo Guillamon από την ομάδα Βαλένθια ανατρέπει τον Iker Muniain

31'

31'

30'

Ο Jesus Vazquez τιμωρείται για σπρώξιμο στον Nico Williams

30'

30'

Ο Inaki Williams από την ομάδα Αθλέτικ Μπιλμπάο απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

29'

29'

Ο Yeray Alvarez σταματά επιτυχώς το σουτ

29'

Ο Maximiliano Gomez της ομάδας Βαλένθια παίρνει την κεφαλιά αλλά βλέπει την προσπάθεια του να μπλοκάρεται πριν καταλήξει στα δίχτυα.

29'

29'

28'

28'

27'

27'

27'

Ο Alex Berenguer από την ομάδα Αθλέτικ Μπιλμπάο πιάνει την κεφαλιά αλλά η προσπάθεια του είναι πολύ άστοχη.

27'

Η σέντρα από τον Oscar de Marcos από την ομάδα Αθλέτικ Μπιλμπάο βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

26'

Ο Carlos Soler απομακρύνει τη μπάλα

26'

26'

26'

25'

Κατοχή: Αθλέτικ Μπιλμπάο: 32%, Βαλένθια: 68%.

25'

24'

24'

Κίτρινη κάρτα για τον Yunus Musah

23'

Ο Yunus Musah υποπίπτει σε χέρι

23'

23'

23'

22'

Ο Samuel Castillejo αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

22'

22'

22'

Ο Samuel Castillejo χάνει ανεπανάληπτη ευκαιρία για να σκοράρει!

21'

Ο Samuel Castillejo από την ομάδα Βαλένθια είχε προσπάθεια εκτός στόχου

21'

Ο Maximiliano Gomez τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

21'

Η ομάδα Βαλένθια ξεκινάει αντεπίθεση

21'

Ο Thierry Correia κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

20'

Κατοχή: Αθλέτικ Μπιλμπάο: 27%, Βαλένθια: 73%.

20'

19'

19'

18'

Το σουτ του Iker Muniain μπλοκάρεται

18'

Ο Nico Williams τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

18'

18'

17'

17'

17'

17'

Ο Hugo Duro είναι τραυματίας και αντικαθίσταται από τον Maximiliano Gomez

17'

Δεν μοιάζουν καλά τα πράγματα, με τον Hugo Duro να μεταφέρεται εκτός γηπέδου για να δεχτεί ιατρική περίθαλψη

16'

15'

Ο Gabriel Paulista απομακρύνει τη μπάλα

15'

15'

Κατοχή: Αθλέτικ Μπιλμπάο: 30%, Βαλένθια: 70%.

15'

14'

14'

Ο Hugo Duro είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

13'

12'

Κίτρινη κάρτα για τον Daniel Vivian

12'

Φράγμα από τον Daniel Vivian, ο οποίος διακόπτει το τρέξιμο του Samuel Dias Lino. Το φάουλ σφυρίχτηκε.

12'

12'

11'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Alex Berenguer από την ομάδα Αθλέτικ Μπιλμπάο ανατρέπει τον Samuel Castillejo

11'

11'

Ο Alex Berenguer απομακρύνει τη μπάλα

11'

10'

10'

9'

Ο Samuel Dias Lino από την ομάδα Βαλένθια προσπαθεί να σκοράρει έξω από την περιοχή, αλλά το σουτ του έφυγε δίπλα από την εστία.

9'

9'

9'

8'

6'

Κατοχή: Αθλέτικ Μπιλμπάο: 40%, Βαλένθια: 60%.

6'

6'

Ο Mouctar Diakhaby σταματά επιτυχώς το σουτ

6'

Το σουτ του Oihan Sancet μπλοκάρεται

6'

Ο Iker Muniain από την ομάδα Αθλέτικ Μπιλμπάο εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

6'

5'

Ο Samuel Dias Lino από την ομάδα Βαλένθια το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Iker Muniain

5'

5'

5'

Ο Nico Williams από την ομάδα Αθλέτικ Μπιλμπάο προσπαθεί να σκοράρει έξω από την περιοχή, αλλά το σουτ του έφυγε δίπλα από την εστία.

5'

Ο Giorgi Mamardashvili κάνει μία καθοριστική επέμβαση.

5'

Ο Alex Berenguer χάνει ανεπανάληπτη ευκαιρία για να σκοράρει!

4'

Καλή ενέργεια από τον Alex Berenguer ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

4'

Ο Iker Muniain τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

4'

4'

4'

Ο Yeray Alvarez κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Mouctar Diakhaby.

3'

Ο Yuri Berchiche υποπίπτει σε χέρι

3'

2'

Ο Hugo Guillamon σταματά επιτυχώς το σουτ

2'

2'

Ο Mouctar Diakhaby από την ομάδα Βαλένθια απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

2'

1'

1'

1'

Είναι μία όμορφη ζεστή μέρα για ποδόσφαιρο.

1'

Η ομάδα Βαλένθια είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

0'

0'

Καλησπέρα σας από το San Mames Barria, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

Φαβορί της... υπερβολής οι Βάσκοι

Γιώργος Χρονόπουλος Αθλητικογράφος

Η Αθλέτικ Μπιλμπάο «κόλλησε» στο 0-0 στην πρεμιέρα με την Μαγιόρκα έχοντας σπαταλήσει σωρεία ευκαιριών και δείχνοντας συνολικά καλή εικόνα, αλλά το σετ αποδόσεων είναι υπερβολικό, αφού η Βαλένθια μπορεί να μην εντυπωσίασε στη νίκη (1-0) επί τη Τζιρόνα, αλλά έδειξε στοιχεία καλής συνοχής και δεν θα είναι εύκολος αντίπαλος. Υπερβολικά υψηλό το Χ2 για να αγνοηθεί.

• Η ομάδα Αθλέτικ Μπιλμπάο έφερε ισοπαλία στους τελευταίους 4 από 5 αγώνες εντός έδρας σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: X με απόδοση 3.35 στον ΟΠΑΠ

ΙΣΠΑΝΙΑ: Λα Λίγκα