21+

Αθλέτικ Μπιλμπάο - Θέλτα

17/4/2022 19:30
Κωδ ΟΠΑΠ: 485
Ο συγκεκριμένος αγώνας παίχτηκε πριν 742 ημέρες. Για να δείτε την τελευταία αναμέτρηση πατήστε εδώ: Αθλέτικ Μπιλμπάο - Θέλτα στις 10/11/2023

• Θεατές: 35541
90+6'

Δίκαιη νίκη για την ομάδα Θέλτα μετά από μία καλή εμφάνιση

90+6'

90+6'

35541 θεατές βρίσκονται σήμερα στο γήπεδο

90+5'

Κατοχή: Αθλέτικ Μπιλμπάο: 50%, Θέλτα: 50%.

90+5'

Η ομάδα Θέλτα κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

90+5'

Η ομάδα Αθλέτικ Μπιλμπάο κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

90+4'

Ο Matias Dituro κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

90+4'
Γέμισμα

Ο Unai Vencedor εκτελεί το φάουλ με γέμισμα προς την περιοχή

90+3'

Κίτρινη κάρτα για τον Renato Tapia

90+3'

Απρόσεκτο μαρκάρισμα εδώ. Ο Renato Tapia υποπίπτει σε σκληρό φάουλ στον Raul Garcia

90+2'

90+2'

Η ομάδα Αθλέτικ Μπιλμπάο έχει την κατοχή της μπάλας

90+1'

Ο Joseph Aidoo δίνει τη θέση του στον Carlos Dominguez

90+1'
Απόκρουση

Ο Daniel Vivian απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

90+1'

Ο Brais Mendez από την ομάδα Θέλτα στέλνει την μπάλα στην καρδιά της περιοχής.

90'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 5'

90'

Η ομάδα Θέλτα εκδηλώνει επίθεση

90'

90'
Απόκρουση

Ο Joseph Aidoo απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

89'
Σέντρα

Ο Alex Berenguer κάνει τη σέντρα

89'
Απόκρουση

Ο Nestor Araujo απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

89'

Ο Alex Berenguer από την ομάδα Αθλέτικ Μπιλμπάο εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

89'

Ο Raul Garcia έχει μια καταπληκτική ευκαιρία να σκοράρει, αλλά η κεφαλιά του απομακρύνθηκε σε κόρνερ από τον τερματοφύλακα!

89'
Σέντρα

Ο Nico Williams κάνει τη σέντρα

89'

88'

Ο Denis Suarez δίνει τη θέση του στον Augusto Solari

88'

Το σουτ του Yuri Berchiche μπλοκάρεται

87'

Ο Unai Vencedor από την ομάδα Αθλέτικ Μπιλμπάο εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

87'
Σέντρα

Ο Nico Williams από την ομάδα Αθλέτικ Μπιλμπάο προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

87'

Η ομάδα Αθλέτικ Μπιλμπάο κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

86'
Απόκρουση

Εξαιρετική άμυνα από τον Javi Galan της ομάδας Θέλτα για να αποτρέψει το γκολ.

86'
Σέντρα

Ο Unai Vencedor κάνει τη σέντρα

85'

Κατοχή: Αθλέτικ Μπιλμπάο: 51%, Θέλτα: 49%.

84'

Εδώ θα μπορούσε να γίνει μία καλή ευκαιρία καθώς ο Renato Tapia από την ομάδα Θέλτα «κόβει» την αντίπαλη άμυνα στα δύο με μία κάθετη πάσα...

84'

Η ομάδα Θέλτα έχει την κατοχή της μπάλας

84'

Η ομάδα Θέλτα κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

83'

Ο Nolito τιμωρείται για σπρώξιμο στον Alex Petxa

82'
Απόκρουση

82'

Ο Denis Suarez από την ομάδα Θέλτα στέλνει την μπάλα στην καρδιά της περιοχής.

82'

Η ομάδα Αθλέτικ Μπιλμπάο παίζει κοντά την μπάλα σε ελεύθερο.

82'
Απόκρουση

Ο Yeray Alvarez απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

82'

81'

Ο Nico Williams από την ομάδα Αθλέτικ Μπιλμπάο είναι σε θέση οφσάιντ

81'

O Unai Vencedor στέλνει τη μπάλα μακριά.

81'

80'

80'

Ο Raul Garcia τιμωρείται για σπρώξιμο στον Jeison Murillo

80'
Γέμισμα

Ο Alex Berenguer εκτελεί το φάουλ με γέμισμα προς την περιοχή

79'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Javi Galan από την ομάδα Θέλτα ανατρέπει τον Nico Williams

79'

79'

78'

Ο Alex Petxa είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

78'

77'
Απόκρουση

77'
Σέντρα

Ο Fran Beltran κάνει τη σέντρα

77'

Ο Denis Suarez από την ομάδα Θέλτα εκτελεί το κόρνερ χαμηλά από τα αριστερά.

76'

Ο Iago Aspas από την ομάδα Θέλτα κάνει την πάσα μέσα στην περιοχή αλλά ένας αντίπαλος διώχνει

76'

76'

Η ομάδα Αθλέτικ Μπιλμπάο κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

75'

Η ομάδα Θέλτα κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

75'

Κατοχή: Αθλέτικ Μπιλμπάο: 52%, Θέλτα: 48%.

74'

74'
Σέντρα

Ο Nico Serrano κάνει τη σέντρα

74'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Raul Garcia από την ομάδα Αθλέτικ Μπιλμπάο ανατρέπει τον Renato Tapia

73'

Ο Franco Cervi δίνει τη θέση του στον Renato Tapia

72'

Ο Kevin Vazquez δίνει τη θέση του στον Jeison Murillo

72'

Ο Santi Mina δίνει τη θέση του στον Nolito

72'

Ο Asier Villalibre δίνει τη θέση του στον Nico Serrano

71'

Ο Alex Berenguer από την ομάδα Αθλέτικ Μπιλμπάο είναι σε θέση οφσάιντ

71'

Ο Unai Vencedor από την ομάδα Αθλέτικ Μπιλμπάο πασάρει σε έναν συμπαίκτη του.

70'

70'

Ο Santi Mina τιμωρείται για σπρώξιμο στον Alex Berenguer

69'

68'

68'

Ο Iker Muniain δίνει τη θέση του στον Raul Garcia

68'

Ο Joseph Aidoo στέλνει τη μπάλα με κεφαλιά προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ σώζει

67'

Ο Denis Suarez από την ομάδα Θέλτα εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

67'
Απόκρουση

Ο Joseph Aidoo απομακρύνει τον κίνδυνο διώχνοντας τη μπάλα σε κόρνερ...

66'
Γέμισμα

Ο Iago Aspas εκτελεί το φάουλ με γέμισμα προς την περιοχή

66'

Ο Daniel Vivian από την ομάδα Αθλέτικ Μπιλμπάο το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Iago Aspas

66'

Η ομάδα Αθλέτικ Μπιλμπάο κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

65'

Ο Iker Muniain από την ομάδα Αθλέτικ Μπιλμπάο κάνει την πάσα στην πλάτη της άμυνας αλλά ο τερματοφύλακας βγαίνει και μαζεύει.

65'

65'

65'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Nestor Araujo από την ομάδα Θέλτα ανατρέπει τον Alex Berenguer

64'

63'

62'

Κίτρινη κάρτα για τον Iker Muniain

62'

Ο Iker Muniain τιμωρείται για σπρώξιμο στον Iago Aspas

62'

Η ομάδα Αθλέτικ Μπιλμπάο εκδηλώνει επίθεση

62'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Brais Mendez από την ομάδα Θέλτα ανατρέπει τον Unai Vencedor

61'

Ο Javi Galan από την ομάδα Θέλτα κάνει μία πάσα στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας αλλά «κόβεται από τον αντίπαλο.

60'

Παίκτης της ομάδας Θέλτα σπρώχνει τον Yuri Berchiche και ο διαιτητής δίνει φάουλ

60'

Ο Denis Suarez από την ομάδα Θέλτα το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Nico Williams

60'

60'

59'

59'
Σέντρα

Ο Asier Villalibre κάνει τη σέντρα

58'
Απόκρουση

58'
Σέντρα

Ο Alex Petxa κάνει τη σέντρα

58'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Fran Beltran από την ομάδα Θέλτα ανατρέπει τον Unai Vencedor

57'
Απόκρουση

Ο Matias Dituro απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

57'
Γέμισμα

Ο Iker Muniain εκτελεί το φάουλ με γέμισμα προς την περιοχή

56'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Brais Mendez από την ομάδα Θέλτα ανατρέπει τον Iker Muniain

56'

56'

55'

Κατοχή: Αθλέτικ Μπιλμπάο: 47%, Θέλτα: 53%.

54'

54'

Η ομάδα Θέλτα κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

53'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Iker Muniain για την ομάδα Αθλέτικ Μπιλμπάο. Ο Kevin Vazquez σταματάει την φάση.

53'

51'

Κίτρινη κάρτα για τον Kevin Vazquez

51'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Oier Zarraga από την ομάδα Αθλέτικ Μπιλμπάο ανατρέπει τον Fran Beltran

51'

50'

50'

Ο Unai Simon κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

50'

Ο Franco Cervi από την ομάδα Θέλτα εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

50'

49'
Απόκρουση

Ο Yeray Alvarez απομακρύνει τον κίνδυνο διώχνοντας τη μπάλα σε κόρνερ...

49'
Σέντρα

Ο Santi Mina κάνει τη σέντρα

49'

49'

48'

47'

Ο Alex Berenguer από την ομάδα Αθλέτικ Μπιλμπάο κάνει την πάσα στην πλάτη της άμυνας αλλά ο τερματοφύλακας βγαίνει και μαζεύει.

47'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Oier Zarraga από την ομάδα Αθλέτικ Μπιλμπάο ανατρέπει τον Denis Suarez

46'

Ο Oihan Sancet δίνει τη θέση του στον Nico Williams

46'

Ο Inaki Williams δίνει τη θέση του στον Asier Villalibre

46'

Ο Mikel Vesga δίνει τη θέση του στον Oier Zarraga

46'

45+1'

Ήταν μία θαυμάσια εμφάνιση από την ομάδα Θέλτα και οι οπαδοί της έχουν λόγους για να διασκεδάσουν κατά τη διάρκεια της ανάπαυλας του ημιχρόνου.

45+1'

45+1'

Κατοχή: Αθλέτικ Μπιλμπάο: 46%, Θέλτα: 54%.

45+1'

Ο διαιτητής σφύριξε. Ο Unai Vencedor ανέτρεψε τον Franco Cervi από πίσω και δόθηκε φάουλ

45'

44'

Η ομάδα Θέλτα ξεκινάει αντεπίθεση

44'

Το σουτ του Alex Petxa μπλοκάρεται

44'
Σέντρα

Ο Yuri Berchiche κάνει τη σέντρα

43'

Ο Iker Muniain από την ομάδα Αθλέτικ Μπιλμπάο εκτελεί το κόρνερ χαμηλά από τα αριστερά.

43'
Απόκρουση

Ο Nestor Araujo απομακρύνει τον κίνδυνο διώχνοντας τη μπάλα σε κόρνερ...

43'
Γέμισμα

42'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Franco Cervi από την ομάδα Θέλτα ανατρέπει τον Inaki Williams

42'

41'

Κίτρινη κάρτα για τον Alex Petxa

41'

Ο Alex Petxa από την ομάδα Αθλέτικ Μπιλμπάο κάνει το φάουλ καθώς βρίσκει με τον αγκώνα του τον Santi Mina

40'

40'

40'

39'
Σέντρα

39'

38'

Ένα πολύ όμορφο γκολ από τον Fran Beltran

37'

Ο Denis Suarez έδωσε την ασίστ για το γκολ.

37'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Fran Beltran της ομάδας Θέλτα νικάει τον τερματοφύλακα έξω από την περιοχή με το δεξί πόδι!

37'

Ο Javi Galan από την ομάδα Θέλτα στέλνει την μπάλα μέσα στην περιοχή αλλά κόβεται από έναν αντίπαλο.

36'
Σέντρα

Ο Unai Vencedor από την ομάδα Αθλέτικ Μπιλμπάο προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

36'

Ο Denis Suarez τιμωρείται για σπρώξιμο στον Unai Vencedor

36'

35'
Απόκρουση

Ο Oihan Sancet απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

35'

Ο Denis Suarez από την ομάδα Θέλτα εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

35'

Κατοχή: Αθλέτικ Μπιλμπάο: 44%, Θέλτα: 56%.

35'
Σέντρα

Ο Javi Galan από την ομάδα Θέλτα προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

34'
Απόκρουση

34'

Ο Javi Galan από την ομάδα Θέλτα κάνει μία εναέρια πάσα σε συμπαίκτη του.

34'

33'

33'

33'
Σέντρα

33'

32'

Ο Iker Muniain από την ομάδα Αθλέτικ Μπιλμπάο κάνει την πάσα μέσα στην περιοχή αλλά ένας αντίπαλος διώχνει

31'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Franco Cervi από την ομάδα Θέλτα ανατρέπει τον Alex Petxa

31'

Ο Oihan Sancet τιμωρείται για σπρώξιμο στον Denis Suarez

31'

30'

30'

Ο Brais Mendez από την ομάδα Θέλτα είχε προσπάθεια εκτός στόχου

30'

Ο Santi Mina από την ομάδα Θέλτα πασάρει σε έναν συμπαίκτη του.

30'

30'

29'

Ελεύθερο για την ομάδα Θέλτα

28'
Απόκρουση

Εξαιρετική άμυνα από τον Joseph Aidoo της ομάδας Θέλτα για να αποτρέψει το γκολ.

28'

27'

26'

26'
Σέντρα

26'

26'

25'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Iker Muniain από την ομάδα Αθλέτικ Μπιλμπάο ανατρέπει τον Brais Mendez

25'

24'

Ο Kevin Vazquez τιμωρείται για σπρώξιμο στον Daniel Vivian

23'

Ο Franco Cervi από την ομάδα Θέλτα είναι σε θέση οφσάιντ

23'

Ο Javi Galan από την ομάδα Θέλτα πασάρει σε έναν συμπαίκτη του.

22'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Mikel Vesga για την ομάδα Αθλέτικ Μπιλμπάο. Ο Brais Mendez σταματάει την φάση.

22'

21'

21'

21'
Απόκρουση

21'

Ο Iker Muniain από την ομάδα Αθλέτικ Μπιλμπάο εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

21'

Το σουτ του Oihan Sancet μπλοκάρεται

21'

20'

Κατοχή: Αθλέτικ Μπιλμπάο: 45%, Θέλτα: 55%.

20'
Σέντρα

Ο Alex Petxa από την ομάδα Αθλέτικ Μπιλμπάο προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

19'

Ο Oihan Sancet από την ομάδα Αθλέτικ Μπιλμπάο επιχείρησε γέμισμα μέσα στην περιοχή, αλλά ο τερματοφύλακας βγήκε και μάζεψε την μπάλα.

19'

Εδώ θα μπορούσε να γίνει μία καλή ευκαιρία καθώς ο Inaki Williams από την ομάδα Αθλέτικ Μπιλμπάο «κόβει» την αντίπαλη άμυνα στα δύο με μία κάθετη πάσα...

19'

18'

Ο Iago Aspas κάνει την κεφαλιά προς την εστία αλλά ο Unai Simon μπλοκάρει εύκολα

18'
Γέμισμα

Ο Denis Suarez εκτελεί το φάουλ με γέμισμα προς την περιοχή

18'

Ο Alex Petxa από την ομάδα Αθλέτικ Μπιλμπάο το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Javi Galan

17'
Απόκρουση

17'
Σέντρα

Ο Franco Cervi από την ομάδα Θέλτα κάνει μία σέντρα που κοντράρει μέσα στην περιοχή.

16'

16'

Ο Oihan Sancet από την ομάδα Αθλέτικ Μπιλμπάο είχε προσπάθεια εκτός στόχου

16'

15'

Κατοχή: Αθλέτικ Μπιλμπάο: 37%, Θέλτα: 63%.

15'

14'

Το σουτ του Inaki Williams μπλοκάρεται

14'

14'

Το μακρινό σουτ του Alex Berenguer μπλοκαρίστηκε από τον γκολκίπερ, που δίνει συνέχεια στο παιχνίδι

13'

Ο Iker Muniain από την ομάδα Αθλέτικ Μπιλμπάο πασάρει σε έναν συμπαίκτη του.

13'

11'

Ο Brais Mendez έδωσε την ασίστ για το γκολ.

11'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Iago Aspas σκοράρει με το αριστερό πόδι!

11'

11'

Ο Kevin Vazquez από την ομάδα Θέλτα πασάρει σε έναν συμπαίκτη του.

11'

Ο Brais Mendez από την ομάδα Θέλτα κάνει την πάσα μέσα στην περιοχή αλλά ένας αντίπαλος διώχνει

10'

10'

Κατοχή: Αθλέτικ Μπιλμπάο: 40%, Θέλτα: 60%.

9'

9'

8'

Ο Oihan Sancet από την ομάδα Αθλέτικ Μπιλμπάο κάνει μία πάσα στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας αλλά «κόβεται από τον αντίπαλο.

8'

8'
Σέντρα

7'

7'

7'

6'

Ο Franco Cervi από την ομάδα Θέλτα είχε προσπάθεια εκτός στόχου

6'

6'

Ο Iago Aspas από την ομάδα Θέλτα πασάρει σε έναν συμπαίκτη του.

5'

Κατοχή: Αθλέτικ Μπιλμπάο: 27%, Θέλτα: 73%.

4'

4'

Ο Inaki Williams από την ομάδα Αθλέτικ Μπιλμπάο είχε προσπάθεια εκτός στόχου

4'

3'

Η ομάδα Αθλέτικ Μπιλμπάο ξεκινάει αντεπίθεση

3'

Ο Denis Suarez από την ομάδα Θέλτα κάνει μία πάσα στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας αλλά «κόβεται από τον αντίπαλο.

3'

3'

2'

2'
Απόκρουση

1'
Σέντρα

Ο Kevin Vazquez κάνει τη σέντρα

1'

1'

Είναι μία όμορφη ζεστή μέρα για ποδόσφαιρο.

1'

1'

Η ομάδα Θέλτα είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

0'

0'

Καλησπέρα σας από το San Mames Barria, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

Τέσσερα ματς χωρίς νίκη η Θέλτα

Η Αθλέτικ Μπιλμπάο έχει ως στόχο την ευρωπαϊκή έξοδο και υποδέχεται την Θέλτα, η οποία δεν βρίσκεται σε καλή κατάσταση.

ΑΘΛΕΤΙΚ ΜΠΙΛΜΠΑΟ

Πήγε στην έδρα της Βιγιαρεάλ με στόχο το τρίποντο που θα την προσπερνούσε στη βαθμολογία, αλλά παρότι είχε ευκαιρίες τελικά έφυγε με τον βαθμό της ισοπαλίας μετά το 1-1. Έχει δείξει μια βελτίωση στο επιθετικό κομμάτι, αλλά πάλι δημιουργεί ευκαιρίες, αλλά δυσκολεύεται να βρει δίχτυα. Πήρε το προβάδισμα στο 43΄ με τον Ραούλ Γκαρθία, αλλά στο 60΄ ο Πεντράθα διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα. Η Αθλέτικ συνεχίζει να πολεμά για την έξοδο στην Ευρώπη, αλλά θέλει και τρίποντα για να διατηρεί ζωντανές τις ελπίδες της.

«Κάναμε γρήγορους και ακριβείς συνδυασμούς δημιουργώντας πολλές ευκαιρίες. Όταν είχαμε το παιχνίδι πολύ ελεγχόμενο, σε μια ενέργεια στην οποία θα μπορούσαμε να ήμασταν καλύτεροι αμυντικά, η Βιγιαρεάλ σκόραρε. Είναι κρίμα που παίζουμε τόσο καλό παιχνίδι και δημιουργούμε τόσο πολύ κόντρα σε έναν πολύ καλό αντίπαλο, είναι αλήθεια ότι έκανε πολλές αλλαγές λόγω και του Τσάμπιονς Λιγκ. Είχαμε έξι ευκαιρίες να κερδίσουμε και ο αντίπαλος μας έκανε ελάχιστο κίνδυνο. Το παιχνίδι που παίξαμε είναι μια ικανοποίηση» ήταν τα λεγόμενα του προπονητή Μαρθελίνο.

Αγωνιστικά Νέα: Λείπουν ξανά ο στόπερ Ίνιγκο Μαρτίνεθ (21/3) και ο μπακ Λέκουε (23/0).

ΘΕΛΤΑ

Δεν βρίσκεται σε καλή κατάσταση, αφού γνώρισε άλλη μια ήττα και έφτασε τις τέσσερις σερί αγωνιστικές χωρίς νίκη (0-1-3), καθώς έχασε στην Βαρκελώνη από την Εσπανιόλ με 1-0, παρότι είχε σημαντικές ευκαιρίες. Δέχθηκε το μοναδικό γκολ της συνάντησης στο 89' από τον Γου Λέι, με τον προπονητή της να έχει τρομερά παράπονα από τους παίκτες του στον αγωνιστικό χώρο. Μπορεί να μην κινδυνεύει με υποβιβασμό, αλλά δείχνει μια χαλαρότητα στο χορτάρι με αποτέλεσμα να μην μαζεύει βαθμό ή βαθμούς.

«Το παιχνίδι ήταν ομοιόμορφο, νομίζω ότι είχαμε πιο ξεκάθαρες καταστάσεις, αλλά δεν μου άρεσε ο ρυθμός, ή η ένταση, δεν μου άρεσε η στάση Πρέπει να αντιδράσουμε γιατί δεν πετύχαμε τον πρώτο στόχο, τον πιο σημαντικό για εμάς, και να παίξουμε έτσι θα είναι δύσκολο για εμάς. Σκέφτομαι ότι πρέπει να δουλέψουμε, πρέπει να βρούμε τον καλύτερο τρόπο αντίδρασης γιατί νιώθω ότι καταφέραμε να πάρουμε ένα ποσοστό βαθμών και ότι αυτό μπορεί να σου συμβεί αν χαλαρώσεις. Δεν μου άρεσε που σταματήσαμε να είμαστε εμείς. Δεν μου αρέσει αυτό. Έχουμε μια ιδέα, μια μορφή και θέλω να τη διατηρήσουμε.» ανέφερε χαρακτηριστικά ο κόουτς Κουντέτ.

Αγωνιστικά Νέα: Χωρίς νέες απώλειες. Μοναδική απουσία του μπακ Ούγκο Μάγιο (21/1), ο οποίος είναι γνωστό πως δεν θα ξανά αγωνιστεί φέτος.

Γιώργος Βροντάκης Αθλητικογράφος

Η Αθλέτικ Μπιλμπάο συνεχίζει να πολεμά για την έξοδο στην Ευρώπη, αλλά θέλει και τρίποντα για να διατηρεί ζωντανές τις ελπίδες της και απέναντι της θα βρει την Θέλτα, η οποία έφτασε τις τέσσερις σερί αγωνιστικές χωρίς νίκη (0-1-3) και δεν βρίσκεται στα καλύτερα της. Η ομάδα του Βίγκο έχει να πάρει διπλό από τις 2 Ιανουαρίου και έχει φέρει μόνο ένα over από τότε. Ολα δείχνουν under και αυτό θα ποντάρουμε.

• Η ομάδα Θέλτα δεν έχει κερδίσει στους τελευταίους 7 από 8 αγώνες στη διοργάνωση Λα Λίγκα.
    Σημείο: 1X με απόδοση 1.16 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Αθλέτικ Μπιλμπάο νίκησε στους τελευταίους 4 από 5 αγώνες εντός έδρας στη διοργάνωση Λα Λίγκα.
    Σημείο: 1 με απόδοση 1.70 στον ΟΠΑΠ

ΙΣΠΑΝΙΑ: Λα Λίγκα