Ο James Maddison εκτελεί το φάουλ αλλά η μπάλα βρίσκει στο τείχος

90+3'

Κίτρινη κάρτα για τον Alexis Mac Allister

90+3'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Alexis Mac Allister από την ομάδα Μπράιτον ανατρέπει τον James Maddison

90+3'

Ο Patson Daka κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

90+3'

Η ομάδα Λέστερ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

90+3'

Ο Timothy Castagne κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Alexis Mac Allister.

90+3'

Η ομάδα Μπράιτον κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

90+3'

Ο Joel Veltman από την ομάδα Μπράιτον απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

90+2'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Pascal Gross από την ομάδα Μπράιτον ανατρέπει τον Nampalys Mendy

90+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 4'

90+1'

Ο Robert Sanchez κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

90+1'

Ο Lewis Dunk κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

90+1'

90'

Απρόσεκτο μαρκάρισμα εδώ. Ο Moises Caicedo υποπίπτει σε σκληρό φάουλ στον James Maddison

90'

Με αυτό το γκολ, η ομάδα Μπράιτον ισοφάρισε. Υπάρχει παιχνίδι!

89'

Ο Kaoru Mitoma έδωσε την ασίστ για το γκολ!

88'

Ο Pervis Estupinan έδωσε την ασίστ για το γκολ.

88'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Evan Ferguson της ομάδας Μπράιτον σκοράρει με κεφαλιά

88'

Η σέντρα από τον Pervis Estupinan από την ομάδα Μπράιτον βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

88'

Η ομάδα Μπράιτον εκδηλώνει επίθεση

87'

Ο Daniel Amartey από την ομάδα Λέστερ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

86'

Ο Jamie Vardy δίνει τη θέση του στον Patson Daka

86'

Ο Jamie Vardy έκανε φάουλ στον Joel Veltman

85'

85'

Ο Danny Ward κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

85'

Ο Pascal Gross από την ομάδα Μπράιτον εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

85'

Ο Alexis Mac Allister σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Danny Ward ελέγχει την φάση

85'

Η ομάδα Μπράιτον έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

85'

Ο Kaoru Mitoma κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

84'

Ο Youri Tielemans κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

84'

Η ομάδα Μπράιτον κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

84'

83'

82'

Ελεύθερο για την ομάδα Λέστερ

82'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Jamie Vardy από την ομάδα Λέστερ ανατρέπει τον Joel Veltman

81'

81'

Ο Tariq Lamptey από την ομάδα Μπράιτον είχε προσπάθεια εκτός στόχου

81'

Ο Pascal Gross τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

81'

81'

Η σέντρα από τον Tariq Lamptey από την ομάδα Μπράιτον βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

80'

Ο Moises Caicedo κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

80'

Κατοχή: Λέστερ: 37%, Μπράιτον: 63%.

79'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Moises Caicedo από την ομάδα Μπράιτον ανατρέπει τον James Maddison

78'

Ο Jan Paul van Hecke δίνει τη θέση του στον Tariq Lamptey

78'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Alexis Mac Allister από την ομάδα Μπράιτον ανατρέπει τον Marc Albrighton

78'

77'

77'

Η ομάδα Λέστερ ξεκινάει αντεπίθεση

77'

Καλή ενέργεια από τον Solly March ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

77'

Ο Alexis Mac Allister τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

76'

Ο Wout Faes από την ομάδα Λέστερ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

76'

75'

75'

Ο Luke Thomas απομακρύνει τη μπάλα

75'

75'

75'

Η ομάδα Λέστερ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

74'

Ο Joel Veltman κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Harvey Barnes.

74'

74'

Ο Jan Paul van Hecke αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

73'

73'

72'

72'

Η ομάδα Μπράιτον κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

72'

Η ομάδα Μπράιτον κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

71'

71'

70'

70'

Κατοχή: Λέστερ: 39%, Μπράιτον: 61%.

70'

69'

Ο Kiernan Dewsbury-Hall δίνει τη θέση του στον James Maddison

69'

69'

Ο Youri Tielemans απομακρύνει τη μπάλα

68'

Ο Harvey Barnes τιμωρείται για σπρώξιμο στον Joel Veltman

68'

68'

Το αμυντικό λάθος του Joel Veltman μπορεί να κοστίσει με γκολ στην ομάδα του

67'

Η ομάδα Λέστερ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

67'

67'

66'

Ο Danny Welbeck δίνει τη θέση του στον Evan Ferguson

66'

Ο Jan Paul van Hecke κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Jamie Vardy.

65'

Κατοχή: Λέστερ: 40%, Μπράιτον: 60%.

65'

Ο Danny Welbeck έκανε φάουλ στον Wout Faes

63'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Harvey Barnes στέλνει με το δεξί πόδι τη μπάλα στα δίχτυα!

63'

Ο Luke Thomas τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

63'

Ο Marc Albrighton από την ομάδα Λέστερ εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

63'

Ο Lewis Dunk σταματά επιτυχώς το σουτ

63'

Το σουτ του Harvey Barnes μπλοκάρεται

63'

Ο Kiernan Dewsbury-Hall τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

63'

Ο Jamie Vardy τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

62'

Η ομάδα Λέστερ έχει την κατοχή της μπάλας

62'

61'

Η ομάδα Μπράιτον έχει την κατοχή της μπάλας

61'

60'

Ο Jan Paul van Hecke από την ομάδα Μπράιτον απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

60'

Ο Marc Albrighton από την ομάδα Λέστερ εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

60'

59'

Ο Lewis Dunk απομακρύνει τη μπάλα

59'

Ο Pervis Estupinan απομακρύνει τη μπάλα

59'

Ο Timothy Castagne κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

59'

59'

Ο Danny Welbeck από την ομάδα Μπράιτον είναι σε θέση οφσάιντ

58'

58'

58'

Ο Solly March χάνει ανεπανάληπτη ευκαιρία για να σκοράρει!

58'

Ο Solly March πηγαίνει για γκολ, αλλά η προσπάθειά του δεν ήταν ποτέ κοντά στο στόχο.

58'

Ο Kaoru Mitoma τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

58'

Ο Lewis Dunk τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

57'

56'

Η ομάδα Λέστερ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

56'

55'

55'

54'

54'

54'

Ο Solly March από την ομάδα Μπράιτον εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

52'

Ο διαιτητής δε δέχεται τα παράπονα από τον Roberto De Zerbi, που βλέπει κίτρινη κάρτα για διαμαρτυρία

52'
Ολοκληρώθηκε

Ο ΕΛΕΓΧΟΣ ΤΟΥ VAR ΤΕΛΕΙΩΣΕ - Δεν θα υπάρξει κάποια αλλαγή απόφασης μετά τον έλεγχο του VAR.

52'
Σε εξέλιξη

VAR - ΠΙΘΑΝΟ ΠΕΝΑΛΤΙ! - Ο διαιτητής σταματάει το παιχνίδι. Έλεγχος από το VAR σε εξέλιξη, πιθανός καταλογισμός πέναλτι.

52'

Το σουτ του Solly March μπλοκάρεται

52'

52'

Ο Joel Veltman έκανε φάουλ στον Kiernan Dewsbury-Hall

51'

Ο Nampalys Mendy κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

50'

50'

Κατοχή: Λέστερ: 41%, Μπράιτον: 59%.

50'

49'

49'

49'

Ο Luke Thomas από την ομάδα Λέστερ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

48'

48'

47'

47'

47'

47'

46'

46'

45+5'

45+5'

45+5'

45+4'

Ο Daniel Amartey τιμωρείται για σπρώξιμο στον Alexis Mac Allister

45+3'

45+3'

45+3'

45+2'

Ο Alexis Mac Allister επιστρέφει στο γήπεδο.

45+2'

Το παιχνίδι αρχίζει ξανά με ελεύθερο

45+2'

Ο Alexis Mac Allister από την ομάδα Μπράιτον βγαίνει εκτός γηπέδου επειδή η μύτη του έχει ματώσει.

45+1'

45+1'

Ο Alexis Mac Allister είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

45+1'

45'

45'

44'

44'

43'

43'

43'

Ο Joel Veltman αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

43'

Ο Marc Albrighton σταματά επιτυχώς το σουτ

42'

Το σουτ του Pascal Gross μπλοκάρεται

42'

41'

41'

Κατοχή: Λέστερ: 43%, Μπράιτον: 57%.

41'
Γκολ

ΤΟ ΓΚΟΛ ΜΕΤΡΑΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ! - Αφού είδε ξανά τη φάση, ο διαιτητής αποφασίζει ότι το γκολ για την ομάδα Λέστερ μετράει κανονικά.

40'
Σε εξέλιξη

VAR - ΠΙΘΑΝΟ ΓΚΟΛ! - Ο διαιτητής σταματάει το παιχνίδι. Έλεγχος από το VAR σε εξέλιξη, πιθανός καταλογισμός γκολ.

38'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Marc Albrighton αντιδρά πρώτος σε μία διεκδικούμενη μπάλα και τη στέλνει στα δίχτυα με το δεξί!!

38'

38'

Το σουτ του Youri Tielemans μπλοκάρεται

38'

Ο Joel Veltman σταματά επιτυχώς το σουτ

38'

38'

37'

37'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Wout Faes από την ομάδα Λέστερ ανατρέπει τον Danny Welbeck

37'

37'

Ο Kaoru Mitoma από την ομάδα Μπράιτον είναι σε θέση οφσάιντ

36'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Jamie Vardy από την ομάδα Λέστερ ανατρέπει τον Lewis Dunk

36'

36'

36'

35'

Ο Dennis Praet είναι τραυματίας και αντικαθίσταται από τον Marc Albrighton

34'

Ο Dennis Praet είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

34'

34'

33'

33'

Η ομάδα Λέστερ εκδηλώνει επίθεση

32'

32'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Kiernan Dewsbury-Hall από την ομάδα Λέστερ ανατρέπει τον Pascal Gross

31'

31'

30'

30'

Ο Adam Lallana είναι τραυματίας και αντικαθίσταται από τον Joel Veltman

29'

29'

Ένα υποψήφιο γκολ της χρονιάς!

28'

Ο Alexis Mac Allister έδωσε την ασίστ για το γκολ!

27'

27'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Kaoru Mitoma της ομάδας Μπράιτον νικάει τον τερματοφύλακα έξω από την περιοχή με το δεξί πόδι!

27'

27'

27'

Ο Jamie Vardy κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

26'

26'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Luke Thomas από την ομάδα Λέστερ αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

26'

Ο Youri Tielemans από την ομάδα Λέστερ εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

25'

Ο Kaoru Mitoma απομακρύνει τη μπάλα

25'

25'

Ο Jan Paul van Hecke χάνει ανεπανάληπτη ευκαιρία για να σκοράρει!

25'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Jan Paul van Hecke από την ομάδα Μπράιτον αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

24'

Ο Pascal Gross από την ομάδα Μπράιτον εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

24'

Κατοχή: Λέστερ: 35%, Μπράιτον: 65%.

24'

Ο Timothy Castagne απομακρύνει τη μπάλα

24'

23'

23'

23'

22'

Ο Solly March από την ομάδα Μπράιτον απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

22'

21'

21'

21'

Ο Pascal Gross έκανε φάουλ στον Nampalys Mendy

20'

Ο Wout Faes σταματά επιτυχώς το σουτ

20'

Το σουτ του Pervis Estupinan μπλοκάρεται

20'

20'

20'

Ο Jamie Vardy από την ομάδα Λέστερ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

20'

19'

Ο Daniel Amartey απομακρύνει τη μπάλα

19'

19'

Ο Pascal Gross από την ομάδα Μπράιτον εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

18'

18'

Ελεύθερο για την ομάδα Μπράιτον

17'

17'

16'

16'

Κατοχή: Λέστερ: 38%, Μπράιτον: 62%.

16'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Jamie Vardy από την ομάδα Λέστερ ανατρέπει τον Moises Caicedo

15'

Ο Pervis Estupinan κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

15'

15'

14'

14'

13'

Το παιχνίδι έχει χαμηλό ρυθμό καμία από τις δύο πλευρές δεν έχει πάρει την πρωτοβουλία

13'

13'

Ο Dennis Praet κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

12'

12'

11'

11'

Ο Youri Tielemans από την ομάδα Λέστερ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

10'

10'

Κατοχή: Λέστερ: 30%, Μπράιτον: 70%.

9'

9'

Ο Danny Ward από την ομάδα Λέστερ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

9'

8'

Απρόσεκτο μαρκάρισμα εδώ. Ο Dennis Praet υποπίπτει σε σκληρό φάουλ στον Moises Caicedo

8'

Ο Moises Caicedo από την ομάδα Μπράιτον απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

8'

Ο Youri Tielemans από την ομάδα Λέστερ εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

7'

7'

Ο Robert Sanchez από την ομάδα Μπράιτον απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

7'

Η ομάδα Λέστερ έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

6'

Ο Jan Paul van Hecke κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

6'

5'

5'

4'

4'

Ο Pascal Gross κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

3'

Ο Pervis Estupinan τιμωρείται για σπρώξιμο στον Dennis Praet

3'

2'

1'

1'

Συννεφιασμένος ο καιρός αυτήν τη στιγμή.

1'

Η ομάδα Μπράιτον είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

0'

0'

Καλησπέρα σας από το King Power Stadium, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

Διαφορά μομέντουμ

Λέστερ και Μπράιτον συγκρούονται στο «Κινγκ Πάουερ Στέντουμ» με τους γηπεδούχους να «καίγονται» για βαθμούς στη μάχη της παραμονής και τους φιλοξενούμενους να θέλουν να συνεχίσουν το απόλυτο μέσα στο 2023.

Ηττήθηκε με 2-0 στο εκτός έδρας ντέρμπι με την Νότιγχαμ και έχασε κι άλλο έδαφος στη μάχη της σωτηρίας. Μια ήττα που ήρθε αρχικά χάρη στην αστοχία της, με τον Μπαρνς να σπαταλά δύο τεράστιες φάσεις για να τη βάλει μπροστά στο σκορ, αλλά και τα μεγάλα αμυντικά κενά τα οποία εκμεταλλεύτηκε η αντίπαλος της, πετυχαίνοντας δύο γκολ στο δεύτερο μέρος (56’, 84’).

Έχει μόνο ήττες (4) στο πρωτάθλημα μετά την επανέναρξη της σεζόν και έχει υποχωρήσει στην 15η θέση και στο +2 από τη ζώνη του υποβιβασμού. Δεν παίζει άσχημα και άξιζε κάτι καλύτερο βάσει εμφανίσεων αλλά πληρώνει την επιθετική δυστοκία μαζί σε συνδυασμό με τα αμυντικά κενά που παρουσιάζει. Κινδυνεύει να χάσει τέσσερα διαδοχικά εντός έδρας ματς στο πρωτάθλημα χωρίς να σκοράρει για πρώτη φορά στην ιστορία της.

Υπάρχει αρκετή γκρίνια από τους οπαδούς για τα διαδοχικά αρνητικά αποτελέσματα, με τον τεχνικός της Ρότζερς να τους δικαιολογεί λέγοντας πως είναι δουλειά της ομάδας να προσφέρει μια απόδοση ώστε να διασφαλίσει τη στήριξη τους. Εν όψει του σημερινού, δήλωσε: «Είναι ένα δύσκολο παιχνίδι. Δεν υπάρχει εύκολο σε αυτό το πρωτάθλημα. Είναι ένας σύλλογος που θαυμάζω πραγματικά. Διατηρούν την μπάλα πολύ καλά και αυτό τους επιτρέπει να δημιουργούν ευκαιρίες. Έχουν πραγματικά καλούς παίκτες που είναι τεχνικά πολύ καλοί».

Αγωνιστικά Νέα: Επέστρεψε στις προπονήσεις ο σταρ επιθετικός χαφ Μάντισον (13/7, 4 ασίστ) και αναμένεται να αγωνιστεί για πρώτη φορά μετά την επανέναρξη. Από τεστ ετοιμότητας θα περάσουν ο βασικός μέσος Ντιούσμπερι-Χολ (17/2) και ο αναπληρωματικός επιθετικός Πέρεθ (8/0), ενώ διαθέσιμος είναι ο εναλλακτικός μέσος Πράετ (8/0). Συνεχίζουν εκτός ο κάπτεν/στόπερ Έβανς (9/0), ο βασικός μέσος Σουμαρέ (14/0) και οι καλοί μπακ Τζάστιν (14/0), Μπέρτραντ (-) και Περέιρα (-). Πραγματοποίησε μία από τις κορυφαίες εφετινές της εμφανίσεις και επικράτησε με 3-0 της Λίβερπουλ στο «Άμεξ». Κυρίαρχη στο παιχνίδι, πέτυχε και τα τρία γκολ στο δεύτερο μέρος με τους Μαρς (46’, 53’) και Γουέλμπεκ (81’) ενώ απειλήθηκε ελάχιστα. Μάλιστα αν δεν ήταν ο αντίπαλος γκολκίπερ θα είχε ευκαιρίες για μεγαλύτερο σκορ.

Έχει κάνει το 3x3 μέσα στο 2023 με συνολικό σκορ 12-2! Δεύτερη διαδοχική νίκη στο πρωτάθλημα μετά από αυτή με 4-1 επί της Έβερτον, ενώ ενδιάμεσα είχε κερδίσει με 5-1 την Μίντλεσμπρο στο Κύπελλο. Πάει ολοταχώς για ευρωπαϊκή έξοδο, καθώς βρίσκεται στην 7η θέση και στο -1 από την 6η Φούλαμ με δύο ματς λιγότερα. Όλα αυτά παίζοντας επιθετικό ποδόσφαιρο σε υψηλό τέμπο, σκοράροντας 1,94 γκολ/αγώνα. Εκτός έδρας μετράει τρεις σερί νίκες στο πρωτάθλημα, που αποτελεί ρεκόρ συλλόγου στην πρώτη κατηγορία.

Ο εξτρέμ Τροσάρ παραχωρήθηκε στην Άρσεναλ και ο τεχνικός της Ντε Τσέρμπι ρωτήθηκε αν η ομάδα θα κινηθεί για την απόκτηση επιθετικού: «Δεν ξέρω αν θα πάρουμε επιθετικό. Αυτή είναι ερώτηση περισσότερο για τον αθλητικό διευθυντή. Σκοράρουμε αρκετά γκολ και βρισκόμαστε σε καλό επίπεδο. Έχουμε πολύ καλούς παίκτες, δεν είναι τόσο εύκολο να βελτιώσουμε την ομάδα. Τα πηγαίνουμε καλά αλλά νομίζω βρισκόμαστε στο 60% των δυνατοτήτων μας αυτή τη στιγμή. Μπορούμε να συνεχίσουμε να βελτιωνόμαστε αρκετά. Δεν ξέρω αν η εξάδα είναι εφικτός στόχος αλλά θα το προσπαθήσουμε. Πιστεύω στους παίκτες μου».

Αγωνιστικά Νέα: Δεν υπολογίζεται για το σημερινό ο στόπερ Κόλβιλ (7/0) καθώς και δύο μακροχρόνιοι. Παραχωρήθηκε στην Άρσεναλ ο σταρ εξτρέμ Τροσάρ (16/7, 3 ασίστ), που δεν αγωνίζονταν στα τελευταία παιχνίδια, ενώ ο σύλλογος πιέζεται από την Τσέλσι για την παραχώρηση του κομβικού μέσου Καϊσέδο.

Κώστας Καραγιαννόπουλος Αθλητικογράφος

Σε εξαιρετική κατάσταση η Μπράιτον η οποία έχει σκοράρει 12 γκολ σε τρία ματς στο 2023 και είναι δικαίως το φαβορί για τη νίκη στο Λέστερ. Βαρύ το κλίμα στους γηπεδούχους οι οποίοι δεν παίζουν άσχημα αλλά πληρώνουν επιθετική δυστοκία και αμυντικά προβλήματα, μετρώντας μόνο ήττες στο πρωτάθλημα μετά την επανέναρξη. Κομβική πάντως η επιστροφή του σταρ επιθετικού χαφ Μάντισον για τις «αλεπούδες» που θα ψάξουν αντίδραση μπροστά στον κόσμο τους. Στα μάτια μας το «διπλό» είναι κάτω από τα όρια του αποδεκτού. Προτιμότερο να στραφούμε στο όβερ, οι δύο ομάδες δεν κλείνονται και προσπαθούν να παίζουν ορθολογικό ποδόσφαιρο, αλλά αμυντικά δεν κρατούν εύκολα το μηδέν.

• Στους τελευταίους 10 από 11 αγώνες της ομάδας Μπράιτον, μπήκαν περισσότερα από 2.5 γκολ (σε όλες τις διοργανώσεις).
    Σημείο: Over με απόδοση 1.67 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Λέστερ έχασε στους τελευταίους 4 αγώνες στη διοργάνωση Πρέμιερ Λιγκ.
    Σημείο: 2 με απόδοση 1.82 στον ΟΠΑΠ
  • Στους τελευταίους 4 αγώνες της ομάδας Λέστερ, μπήκαν λιγότερα από 2.5 γκολ (σε όλες τις διοργανώσεις).
    Σημείο: Under με απόδοση 2.12 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Μπράιτον δεν έχει χάσει στους τελευταίους 6 από 7 αγώνες σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: X2 με απόδοση 1.24 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Μπράιτον νίκησε στους τελευταίους 4 από 5 αγώνες σε όλες τις διοργανώσεις.

ΑΓΓΛΙΑ: Πρέμιερ Λιγκ