• Θεατές: 17756
90+7'

Ο Sergej Milinkovic-Savic από την ομάδα Λάτσιο είναι υποψήφιος για παίκτης του παιχνιδιού μετά την σπουδαία σημερινή του εμφάνιση

90+7'

Η ομάδα Λάτσιο είναι η νικήτρια του αγώνα, σ' ένα μοιρασμένο παιχνίδι όπου η μπίλια μπορούσε να κάτσει παντού

90+7'

90+7'

Κατοχή: Λάτσιο: 57%, Μίντιλαντ: 43%.

90+7'

17756 θεατές βρίσκονται σήμερα στο γήπεδο

90+7'

Ο Danilo Cataldi από την ομάδα Λάτσιο εκτελεί το κόρνερ χαμηλά από τα αριστερά.

90+6'

Ο Erik Sviatchenko σταματά επιτυχώς το σουτ

90+6'

Το σουτ του Pedro Rodriguez μπλοκάρεται

90+6'

Ο Sergej Milinkovic-Savic τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

90+5'

Κίτρινη κάρτα για τον Erik Sviatchenko

90+5'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Erik Sviatchenko από την ομάδα Μίντιλαντ ανατρέπει τον Sergej Milinkovic-Savic

90+5'

Ο Nikolas Dyhr κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Felipe Anderson.

90+4'

Ελεύθερο για την ομάδα Λάτσιο

90+3'

Ο Erik Sviatchenko κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

90+3'

Η ομάδα Λάτσιο ξεκινάει αντεπίθεση

90+3'

90+2'

Ο Juninho από την ομάδα Μίντιλαντ κάνει το φάουλ καθώς βρίσκει με τον αγκώνα του τον Sergej Milinkovic-Savic

90+2'

Ο Sergej Milinkovic-Savic από την ομάδα Λάτσιο απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

90+1'

Ο Jonas Loessl κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

90+1'

Ο Erik Sviatchenko κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Pedro Rodriguez.

90+1'

Κατοχή: Λάτσιο: 56%, Μίντιλαντ: 44%.

90+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 6'

90'

Κίτρινη κάρτα για τον Juninho

90'

Ο Juninho από την ομάδα Μίντιλαντ κάνει το φάουλ καθώς βρίσκει με τον αγκώνα του τον Nicolo Casale

90'

Ο Anders Dreyer τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

90'

Ο Matias Vecino επιστρέφει στο γήπεδο.

90'

Η ομάδα Μίντιλαντ ξεκινάει αντεπίθεση

90'

Ο Alessio Romagnoli κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Sory Kaba.

89'

89'

Δεν μοιάζουν καλά τα πράγματα, με τον Matias Vecino να μεταφέρεται εκτός γηπέδου για να δεχτεί ιατρική περίθαλψη

89'

Κίτρινη κάρτα για τον Matias Vecino

89'

Ο Matias Vecino είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

88'

88'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Matias Vecino από την ομάδα Λάτσιο ανατρέπει τον Erik Sviatchenko

88'

Ελεύθερο για την ομάδα Μίντιλαντ

88'

Ο Matias Vecino από την ομάδα Λάτσιο πιάνει την κεφαλιά αλλά η προσπάθεια του είναι πολύ άστοχη.

88'

Η ομάδα Λάτσιο κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

87'

87'

Ο Nikolas Dyhr σταματά επιτυχώς το σουτ

87'

Το σουτ του Luka Romero μπλοκάρεται

86'

Κατοχή: Λάτσιο: 55%, Μίντιλαντ: 45%.

86'

Ο Ivan Provedel κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

86'

Ο Adam Marusic από την ομάδα Λάτσιο απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

86'

86'

Η ομάδα Μίντιλαντ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

86'

Ο Evander Ferreira απομακρύνει τη μπάλα

85'

Ο Erik Sviatchenko από την ομάδα Μίντιλαντ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

85'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Henrik Dalsgaard για την ομάδα Μίντιλαντ. Ο Sergej Milinkovic-Savic σταματάει την φάση.

84'

Ο Sory Kaba από την ομάδα Μίντιλαντ είναι σε θέση οφσάιντ

84'
Ολοκληρώθηκε

Ο ΕΛΕΓΧΟΣ ΤΟΥ VAR ΤΕΛΕΙΩΣΕ - Δεν θα υπάρξει κάποια αλλαγή απόφασης μετά τον έλεγχο του VAR.

84'

VAR - ΠΙΘΑΝΟ ΓΚΟΛ! - Ο διαιτητής σταματάει το παιχνίδι. Έλεγχος από το VAR σε εξέλιξη, πιθανός καταλογισμός γκολ.

83'
ΜΕΓΑΛΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ!

Το γκολ του Juninho με κεφαλιά ακυρώνεται

83'

Το σουτ του Evander Ferreira μπλοκάρεται

83'

83'

Ο Elseid Hysaj απομακρύνει τη μπάλα

83'

Η ομάδα Μίντιλαντ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

82'

Ο Emiliano Martinez δίνει τη θέση του στον Juninho

82'

Ο Paulinho δίνει τη θέση του στον Nikolas Dyhr

82'

Ο Mario Gila δίνει τη θέση του στον Nicolo Casale

81'

81'

Ο Pedro Rodriguez από την ομάδα Λάτσιο είναι σε θέση οφσάιντ

81'
Γκολ

ΑΚΥΡΩΝΕΤΑΙ ΤΟ ΓΚΟΛ! - Αφού είδε ξανά τη φάση, ο διαιτητής γνωστοποίησε ότι το γκολ για την ομάδα Λάτσιο δεν μετράει λόγω οφσάιντ.

81'

80'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ! Η ομάδα Λάτσιο σκοράρει! Ο Pedro Rodriguez βάζει το όνομά του στον πίνακα των σκόρερ.

79'

Ο Sory Kaba κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Mario Gila.

79'

78'

Ο Adam Marusic απομακρύνει τη μπάλα

78'

78'

Απρόσεκτο μαρκάρισμα εδώ. Ο Matias Vecino υποπίπτει σε σκληρό φάουλ στον Emiliano Martinez

77'

77'

Ο Sergej Milinkovic-Savic από την ομάδα Λάτσιο είχε προσπάθεια εκτός στόχου

77'

Ο Felipe Anderson τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

76'

Η ομάδα Λάτσιο κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

76'

75'

Η ομάδα Μίντιλαντ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

75'

73'

Ο Mattia Zaccagni δίνει τη θέση του στον Luka Romero

72'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Mads Doehr Thychosen από την ομάδα Μίντιλαντ ανατρέπει τον Mattia Zaccagni

72'

Ο Matias Vecino από την ομάδα Λάτσιο απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

72'

71'

71'

Ο Sergej Milinkovic-Savic επιχειρεί να σκοράρει με απευθείας φάουλ, αλλά η μπάλα φεύγει άουτ

70'

Ο Evander Ferreira από την ομάδα Μίντιλαντ το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Felipe Anderson

70'

70'

Ο Danilo Cataldi από την ομάδα Λάτσιο απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

69'

Ο διαιτητής δε δέχεται τα παράπονα από τον Mario Gila, που βλέπει κίτρινη κάρτα για διαμαρτυρία

69'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Mattia Zaccagni από την ομάδα Λάτσιο ανατρέπει τον Pione Sisto

69'

Ο Alessio Romagnoli απομακρύνει τη μπάλα

69'

Ο Henrik Dalsgaard τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

69'

Η σέντρα από τον Evander Ferreira από την ομάδα Μίντιλαντ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

68'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Sergej Milinkovic-Savic από την ομάδα Λάτσιο ανατρέπει τον Emiliano Martinez

67'

Η ομάδα Λάτσιο κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

66'

66'

Ο Henrik Dalsgaard απομακρύνει τη μπάλα

66'

Η σέντρα από τον Felipe Anderson από την ομάδα Λάτσιο βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

66'

65'

Ο Evander Ferreira κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

65'

Η ομάδα Λάτσιο κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

65'

Ο Jonas Loessl κάνει μία καθοριστική επέμβαση.

65'

Καλή ενέργεια από τον Felipe Anderson ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

65'

64'

Ο Gustav Isaksen από την ομάδα Μίντιλαντ το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Adam Marusic

64'

Ο Sory Kaba κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Alessio Romagnoli.

63'

Ο Adam Marusic κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

62'

62'

Ο Jonas Loessl από την ομάδα Μίντιλαντ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

61'

61'

Ο Charles δίνει τη θέση του στον Sory Kaba

61'

Ο Anders Dreyer από την ομάδα Μίντιλαντ προσπαθεί να σκοράρει έξω από την περιοχή, αλλά το σουτ του έφυγε δίπλα από την εστία.

61'

Ο Evander Ferreira από την ομάδα Μίντιλαντ εκτελεί το κόρνερ χαμηλά από τα αριστερά.

60'

Κατοχή: Λάτσιο: 58%, Μίντιλαντ: 42%.

60'

58'

Ο Matias Vecino έδωσε την ασίστ για το γκολ!

58'

Ο Mattia Zaccagni έδωσε την ασίστ για το γκολ.

58'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Pedro Rodriguez σκοράρει με το αριστερό πόδι!

58'

Ο Mattia Zaccagni τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

58'

Ο Erik Sviatchenko έκανε μία κακή εκτέλεση που οδήγησε σε γκολ του αντιπάλου.

58'

58'

57'

Ο Anders Dreyer απομακρύνει τη μπάλα

57'

Ο Danilo Cataldi από την ομάδα Λάτσιο εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

57'

Ο Mattia Zaccagni σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Jonas Loessl ελέγχει την φάση

56'

55'

55'

Ο Matteo Cancellieri δίνει τη θέση του στον Pedro Rodriguez

55'

Ο Toma Basic δίνει τη θέση του στον Matias Vecino

55'

Ο Marcos Antonio δίνει τη θέση του στον Danilo Cataldi

54'

53'

Ο Edward Chilufya δίνει τη θέση του στον Pione Sisto

53'

Ο Joel Andersson δίνει τη θέση του στον Mads Doehr Thychosen

53'

Ο Anders Dreyer υποπίπτει σε χέρι

53'

Ο Paulinho κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Sergej Milinkovic-Savic.

52'

52'

Ο Anders Dreyer από την ομάδα Μίντιλαντ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

52'

Ο Toma Basic από την ομάδα Λάτσιο εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

51'

Καλή ενέργεια από τον Mattia Zaccagni ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

51'

51'

51'

Ο Mario Gila κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

51'

Ο Evander Ferreira τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

49'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Marcos Antonio για την ομάδα Λάτσιο. Ο Charles σταματάει την φάση.

48'

48'

48'

Ο Edward Chilufya από την ομάδα Μίντιλαντ δεν πιάνει καλά το σουτ και η μπάλα φεύγει μακριά από την εστία

48'

ΔΟΚΑΡΙ! Η κεφαλιά του Anders Dreyer χτυπάει στο δοκάρι

48'

Η σέντρα από τον Paulinho από την ομάδα Μίντιλαντ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

47'

47'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Anders Dreyer από την ομάδα Μίντιλαντ ανατρέπει τον Mario Gila

46'

46'

45+3'

45+3'

Κατοχή: Λάτσιο: 61%, Μίντιλαντ: 39%.

45+2'

Ο Elseid Hysaj κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Edward Chilufya.

45+2'

45+1'

45+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 2'

45+1'

45+1'

Ο Mattia Zaccagni από την ομάδα Λάτσιο εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

45'

Ο Sergej Milinkovic-Savic σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Jonas Loessl ελέγχει την φάση

45'

Ο Henrik Dalsgaard κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

45'

Κατοχή: Λάτσιο: 59%, Μίντιλαντ: 41%.

45'

Ο Alessio Romagnoli κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Gustav Isaksen.

44'

Ο Henrik Dalsgaard από την ομάδα Μίντιλαντ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

42'

Κίτρινη κάρτα για τον Joel Andersson

42'

Φράγμα από τον Joel Andersson, ο οποίος διακόπτει το τρέξιμο του Mattia Zaccagni. Το φάουλ σφυρίχτηκε.

41'

41'

41'

41'

41'

Ο Charles απομακρύνει τη μπάλα

41'

40'

Κατοχή: Λάτσιο: 60%, Μίντιλαντ: 40%.

40'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Marcos Antonio από την ομάδα Λάτσιο ανατρέπει τον Emiliano Martinez

40'

40'

39'

39'

39'

39'

39'

Το σουτ του Toma Basic μπλοκάρεται

38'

Ο Emiliano Martinez απομακρύνει τη μπάλα

37'

37'

37'

37'

36'

Ο Mattia Zaccagni έδωσε την ασίστ για το γκολ!

36'

Ο Felipe Anderson έδωσε την ασίστ για το γκολ.

36'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Sergej Milinkovic-Savic σκοράρει με το δεξί πόδι!

36'

35'

35'

35'

34'

33'

Ο Felipe Anderson από την ομάδα Λάτσιο είχε προσπάθεια εκτός στόχου

33'

33'

33'

33'

Έχει σταματήσει το παιχνίδι και ο διαιτητής μιλάει στους παίκτες.

32'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Emiliano Martinez από την ομάδα Μίντιλαντ ανατρέπει τον Sergej Milinkovic-Savic

32'

31'

31'

Ο Toma Basic από την ομάδα Λάτσιο το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Gustav Isaksen

31'

Ο Emiliano Martinez σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Ivan Provedel ελέγχει την φάση

30'

Ο Marcos Antonio σταματά επιτυχώς το σουτ

30'

Το σουτ του Gustav Isaksen μπλοκάρεται

30'

30'

30'

29'

29'

Η ομάδα Μίντιλαντ έχει την κατοχή της μπάλας

28'

28'

Ο Charles κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Toma Basic.

27'

Ο Ivan Provedel απομακρύνει τη μπάλα

27'

Ο Evander Ferreira από την ομάδα Μίντιλαντ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

27'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Henrik Dalsgaard από την ομάδα Μίντιλαντ ανατρέπει τον Matteo Cancellieri

25'

25'

24'

23'

23'

22'

21'

Ο Paulinho κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

21'

21'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Matteo Cancellieri από την ομάδα Λάτσιο ανατρέπει τον Paulinho

20'

20'

Ο Toma Basic από την ομάδα Λάτσιο στέλνει την μπάλα λίγο άουτ. Τόσο κοντά!

20'

20'

19'

Ο Erik Sviatchenko απομακρύνει τη μπάλα

19'

19'

Ο Ivan Provedel από την ομάδα Λάτσιο απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

18'

Ο Anders Dreyer σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Ivan Provedel ελέγχει την φάση

18'

Η ομάδα Μίντιλαντ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

17'

17'

Ο Henrik Dalsgaard από την ομάδα Μίντιλαντ είναι σε θέση οφσάιντ

17'

16'

16'

Ο Gustav Isaksen είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

15'

15'

Κίτρινη κάρτα για τον Alessio Romagnoli

15'

Φράγμα από τον Alessio Romagnoli, ο οποίος διακόπτει το τρέξιμο του Gustav Isaksen. Το φάουλ σφυρίχτηκε.

15'

Ο Mattia Zaccagni από την ομάδα Λάτσιο είναι σε θέση οφσάιντ

14'

14'

14'

13'

13'

Ο Sergej Milinkovic-Savic χάνει ανεπανάληπτη ευκαιρία για να σκοράρει!

13'

12'

11'

Ο Evander Ferreira από την ομάδα Μίντιλαντ φαίνεται να έκανε φάουλ στον Felipe Anderson, αλλά ο διαιτητής λέει να συνεχιστεί το παιχνίδι.

11'

Ο Toma Basic απομακρύνει τη μπάλα

11'

Ο Mario Gila απομακρύνει τη μπάλα

11'

10'

Ο Elseid Hysaj κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

10'

10'

Η ομάδα Μίντιλαντ κατάφερε να σκοράρει το σημαντικό πρώτο γκολ. Μπορεί να χτίσει πάνω σε αυτό;

10'

Κατοχή: Λάτσιο: 70%, Μίντιλαντ: 30%.

9'

9'

Ο Marcos Antonio έκανε μία κακή εκτέλεση που οδήγησε σε γκολ του αντιπάλου.

8'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Gustav Isaksen της ομάδας Μίντιλαντ σκοράρει έξω από την περιοχή με το δεξί πόδι!

8'

Το αμυντικό λάθος του Mario Gila μπορεί να κοστίσει με γκολ στην ομάδα του

8'

8'

7'

7'

6'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Emiliano Martinez από την ομάδα Μίντιλαντ ανατρέπει τον Mattia Zaccagni

5'

Κατοχή: Λάτσιο: 82%, Μίντιλαντ: 18%.

5'

5'

5'

4'

4'

3'

3'

2'

Ο Mattia Zaccagni από την ομάδα Λάτσιο εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

2'

2'

2'

Ο Henrik Dalsgaard σταματά επιτυχώς το σουτ

2'

Ο Sergej Milinkovic-Savic της ομάδας Λάτσιο παίρνει την κεφαλιά αλλά βλέπει την προσπάθεια του να μπλοκάρεται πριν καταλήξει στα δίχτυα.

2'

Ο Mattia Zaccagni από την ομάδα Λάτσιο εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

1'

1'

1'

Ο Paulinho απομακρύνει τη μπάλα

1'

1'

1'

Καλώς ήρθατε στο σημερινό παιχνίδι όπου οι προβολείς φωτίζουν όλο το γήπεδο.

1'

Η ομάδα Μίντιλαντ είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

0'

0'

Καλησπέρα σας από το Stadio Olimpico, Rome, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

«Εκδίκηση» ουσίας για την πεντάρα ψάχνουν οι «λατσιάλι»

Η Λάτσιο υποδέχεται την Μίντιλαντ στο «Ολίμπικο» για την 5η αγωνιστική του 6ου ομίλου του Γιουρόπα Λιγκ. Από εκτός έδρας ισοπαλίες έρχονται αμφότερες κόντρα σε Στουρμ Γκρατς οι γηπεδούχοι και Φέγενορντ αντίστοιχα οι φιλοξενούμενοι.

Αναδείχθηκε ισόπαλη 2-2 με την Στουρμ Γκρατς στο «Ολίμπικο». Η Λάτσιο ξεκίνησε το ματς με διάθεση για επίθεση από το πρώτο λεπτό. Έχασε τεράστια εξ επαφής ευκαιρία με τον Ιμόμπιλε στο 29' και είχε δοκάρι με σουτ του Πέδρο μέσα από την περιοχή στο 35', βρίσκοντας τελικά το γκολ που έψαχνε στο 45' με πέναλτι του Ιμόμπιλε. Στο 45' + 1' όμως άλλαξαν όλα, αφού ο Λαζάρι αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα για χτύπημα εκτός φάσης και οι γηπεδούχοι αγωνίστηκαν για ένα ολόκληρο ημίχρονο με παίκτη λιγότερο. Στο 56' ισοφαρίστηκε δεχόμενη γκολ σε αντεπίθεση, αλλά δεν πτοήθηκε και πήρε προβάδισμα με σουτ του Πέδρο στο 71', αλλα΄στο 83' δέχτηκε παρόμοιο τέρμα με το πρώτο και ισοφαρίστηκε εκ νέου στο τελικό σκορ.

Η απίστευτη ισορροπία έτσι παρέμεινε έτσι στον 6ο όμιλο, αφού όλες οι ομάδες έχουν από 5 βαθμούς και η Λάτσιο λόγω συντελεστή τερμάτων(-2) είναι στην 3η θέση αυτή τη στιγμή και ψάχνει το τρίποντο που θα την κάνει φαβορί για την πρόκριση, αν και την τελευταία αγωνιστική θα πρέπει να επισκεφτεί το «Ντε Κάιπ» ώστε να αντιμετωπίσει την Φέγενορντ στο θεωρητικά πιο δύσκολο ματς που έχει να δώσει στον όμιλο.

Από εκεί και πέρα συνεχίζει την εξαιρετική της πορεία στο πρωτάθλημα της Σέριε Α, όπου είναι στην 3η θέση με 24 βαθμούς και το -5 από την κορυφή, αφού την Κυριακή (23/100 πέρασε νικηφόρα από την έδρα της Αταλάντα με 2-0.

«Η μέχρι τώρα πορεία μας στην Ευρώπη έχει κριθεί από ένα ματς που ήμασταν κάκιστοι. Αναφέρομαι σε αυτό στη Δανία. Κατά τα άλλα, η ισοπαλία στην Αυστρία με τη Στουρμ Γκρατς δεν ήταν άσχημο αποτέλεσμα, ενώ και η εντός έδρας ισοπαλία με τους Αυστριακούς οφείλεται σε μεγάλο βαθμό στο ότι παίζαμε για μεγάλο διάστημα με παίκτη λιγότερο» δήλωσε ο τεχνικός των «λατσιάλι», Μαουρίτσιο Σάρι.

Αγωνιστικά νέα: Τιμωρημένος ο μπακ Λατζάρι και τραυματίας ως το τέλος του έτους ο πρώτος σκόρερ της ομάδας Ιμόμπιλε. Παρ' όλα αυτά σημαντική είναι η επιστροφή του μεσοεπιθετικού Λουίς Αλμπέρτο.Κατάφερε και πήρε τον βαθμό της ισοπαλία και στο εκτός έδρας ματς με την Φέγενορντ, με την οποία αναδείχθηκε ισόπαλη 2-2. Η Μίντιλαντ απείλησε πρώτη με τον Ίσακσον να νικιέται από τον αντίπαλο γκολκίπερ σε τετ-α-τετ στο 9', αλλ΄ά στο 16' ο Μαρτίνζε με «κεραυνό» από τα 20 μέτρα έδωσε προβάδισμα στους φιλοξενούμενους. Το ματς παρέμεινε ανοιχτό με την ισοφάριση να έρχεται στο 32', ενώ στο 48' μετά από αδράνει στην δανέζικη άμυνα η Μίντιλαντ υπέστη την ανατροπή, αντισρώντας ωστόσο άμεσα αφού στο 58' ο Σβιατσένκο με όμορφη φαλτσαριστή κεφαλιά μετά από εκτέλεση φάουλ έφερε το ματς στα ίσα με τον ρυθμό να πε΄φτει στη συνέχεια και το σκορ να μην αλλάζει ως το τέλος.

Στους 5 βαθμούς και η Μίντιλαντ, όπως όλοι στον όμιλο, αλλά στην δεύτερη θέση αφού έχει συντελεστή τερμάτων +3 και ταυτόχρονα το πιο ευνοϊκό πρόγραμμα, αφού την τελευταία αγωνιστική παίζει εντός έδρας με την Στουρμ Γκρατς.

Πρόέρχεται από το ισόπαλο εκτός έδρας ντέρμπι με την Κοπεγχάγη στο πρωτάθλημα, το οποίο έληξε 1-1 και αγωνίστηκε με όλους τους βασικούς παίκτες της. Με την ισοπαλία αυτή έφτασε στους 21 βαθμούς σε 14 ματς και βρίσκεται στην 5η θέση της βαθμολογίας, 7 πόντους πίσω από την πρωτοπόρο Νόρντζελαντ.

Αγωνιστικά νέα: Νοκ άουτ ο μέσος Σόρενσεν και μακροχρόνια εκτός ο επιθετικός Μπρουμάδο.

Γιώργος Χρονόπουλος Αθλητικογράφος

Η Λάτσιο εντός έδρας «μεταμορφώνεται» προς το καλύτερο, αλλά η Μίντιλαντ έχει άγνοια κινδύνου, όπως έχει αποδείξει πολλάκις φέτος. Μεγάλη η απώλεια του Ιμόμπιλε για τους γηπεδούχους, που στηρίζονται στην επίθεσή τους, όπως άλλωστε και οι Δανοί και με τον άσο τόσο χαμηλά, προτιμότερο είναι το αποδεκτό σε απόδοση αμφίσκορο.

• Η ομάδα Λάτσιο δεν έχει χάσει στους τελευταίους 7 από 8 αγώνες εντός έδρας σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: 1X με απόδοση 1.14 στον ΟΠΑΠ

ΔΙΕΘΝΗ: Γιουρόπα Λιγκ