Μίντιλαντ - Λάτσιο

15/9/2022 19:45
Κωδ ΟΠΑΠ: 897
5 - 1
Ο συγκεκριμένος αγώνας παίχτηκε πριν 602 ημέρες. Για να δείτε την τελευταία αναμέτρηση πατήστε εδώ: Λάτσιο - Μίντιλαντ στις 27/10/2022

• Θεατές: 9052
90+4'

Δίκαιη νίκη για την ομάδα Μίντιλαντ μετά από μία καλή εμφάνιση

90+4'

90+4'

Κατοχή: Μίντιλαντ: 38%, Λάτσιο: 62%.

90+4'

Ο Gustav Isaksen από την ομάδα Μίντιλαντ είναι υποψήφιος για παίκτης του παιχνιδιού μετά την σπουδαία σημερινή του εμφάνιση

90+3'

Ο Kristoffer Olsson κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

90+2'

Η ομάδα Λάτσιο κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

90+2'

Ελεύθερο για την ομάδα Μίντιλαντ

90+2'

Ο Marcos Antonio αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

90+2'

90+1'

Ο Erik Sviatchenko από την ομάδα Μίντιλαντ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

90+1'

Ο Luis Alberto από την ομάδα Λάτσιο εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

90+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 3'

90+1'

Ο Henrik Dalsgaard σταματά επιτυχώς το σουτ

90+1'

Το σουτ του Luka Romero μπλοκάρεται

90+1'

Ο Felipe Anderson τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

90'

Η ομάδα Λάτσιο κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

89'

Ο Matteo Cancellieri από την ομάδα Λάτσιο είναι σε θέση οφσάιντ

89'

Η ομάδα Λάτσιο κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

88'

Ο Jonas Loessl κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

87'

Κατοχή: Μίντιλαντ: 41%, Λάτσιο: 59%.

87'

87'

87'

Ο Sory Kaba δίνει τη θέση του στον Valdemar Byskov

87'

87'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Sergej Milinkovic-Savic από την ομάδα Λάτσιο αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

87'

Η σέντρα από τον Adam Marusic από την ομάδα Λάτσιο βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

86'

86'

Ο Henrik Dalsgaard από την ομάδα Μίντιλαντ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

86'

Ο Luis Alberto από την ομάδα Λάτσιο εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

86'

86'

Το σουτ του Matteo Cancellieri μπλοκάρεται

85'

84'

Ελεύθερο για την ομάδα Λάτσιο

84'

Ο Pione Sisto επιχειρεί να σκοράρει με απευθείας φάουλ, αλλά η μπάλα φεύγει άουτ

83'

Ο Luka Romero από την ομάδα Λάτσιο το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Pione Sisto

82'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Sergej Milinkovic-Savic από την ομάδα Λάτσιο ανατρέπει τον Pione Sisto

82'

Ο Mario Gila κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

82'

Η ομάδα Μίντιλαντ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

82'

Ο Gustav Isaksen σταματά επιτυχώς το σουτ

82'

Το σουτ του Sergej Milinkovic-Savic μπλοκάρεται

81'

Ο Charles σταματά επιτυχώς το σουτ

81'

81'

Ο Sergej Milinkovic-Savic τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

81'

Κατοχή: Μίντιλαντ: 42%, Λάτσιο: 58%.

80'

Ο Ivan Provedel κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

80'

Ο Ivan Provedel από την ομάδα Λάτσιο απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

80'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Mario Gila από την ομάδα Λάτσιο ανατρέπει τον Sory Kaba

79'

79'

Ο Felipe Anderson από την ομάδα Λάτσιο στέλνει την μπάλα λίγο δίπλα από το δοκάρι. Τόσο κοντά!

79'

Ο Erik Sviatchenko απομακρύνει τη μπάλα

79'

Η ομάδα Μίντιλαντ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

79'

Η ομάδα Μίντιλαντ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

78'

9052 θεατές βρίσκονται σήμερα στο γήπεδο

78'

78'

Ο Luis Alberto αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

77'

Ο Gustav Isaksen δίνει τη θέση του στον Edward Chilufya

76'

Ο αρχηγός παραδίδει το περιβραχιόνιο του καθώς βγαίνει αλλαγή.

76'

Ο Ciro Immobile δίνει τη θέση του στον Luka Romero

76'

Ο Matteo Cancellieri από την ομάδα Λάτσιο το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Pione Sisto

76'

Κατοχή: Μίντιλαντ: 43%, Λάτσιο: 57%.

75'

Ο Marcos Antonio απομακρύνει τη μπάλα

75'

Ο Pione Sisto τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

75'

Ο Mads Doehr Thychosen κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

75'

75'

74'

74'

Ο Evander Ferreira κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

74'

Ο Paulinho απομακρύνει τη μπάλα

74'

73'

Ο Paulinho από την ομάδα Μίντιλαντ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

72'

Ο Kristoffer Olsson έδωσε την ασίστ για το γκολ!

72'

Ο Evander Ferreira έδωσε την ασίστ για το γκολ.

72'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Erik Sviatchenko σκοράρει με το αριστερό πόδι!

72'

Η σέντρα από τον Evander Ferreira από την ομάδα Μίντιλαντ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

72'

71'

71'

Ο Gustav Isaksen είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

71'

70'

Κίτρινη κάρτα για τον Alessio Romagnoli

70'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Alessio Romagnoli για την ομάδα Λάτσιο. Ο Gustav Isaksen σταματάει την φάση.

69'

Ο Danilo Cataldi δίνει τη θέση του στον Marcos Antonio

69'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Adam Marusic από την ομάδα Λάτσιο ανατρέπει τον Henrik Dalsgaard

69'
Ολοκληρώθηκε

Ο ΕΛΕΓΧΟΣ ΤΟΥ VAR ΤΕΛΕΙΩΣΕ - Δεν θα υπάρξει κάποια αλλαγή απόφασης μετά τον έλεγχο του VAR.

69'
Γκολ

ΤΟ ΓΚΟΛ ΜΕΤΡΑΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ! - Αφού είδε ξανά τη φάση, ο διαιτητής αποφασίζει ότι το γκολ για την ομάδα Μίντιλαντ μετράει κανονικά.

68'

VAR - ΠΙΘΑΝΟ ΓΚΟΛ! - Ο διαιτητής σταματάει το παιχνίδι. Έλεγχος από το VAR σε εξέλιξη, πιθανός καταλογισμός γκολ.

67'

67'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Gustav Isaksen εκμεταλλεύεται μία διεκδικούμενη μπάλα και σκοράρει με το αριστερό!

67'
ΜΕΓΑΛΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ!

ΤΟ ΕΧΑΣΕ! - Ο Evander Ferreira εκτελεί το πέναλτι αλλά ο Ivan Provedel μπλοκάρει!

67'

67'
Πέναλτι

Μετά από εξέταση του VAR, ο διαιτητής αποφάσισε να παραμείνει στην αρχική απόφασή του και να καταλογίσει πέναλτι για την ομάδα Μίντιλαντ!

67'

VAR - ΠΙΘΑΝΟ ΠΕΝΑΛΤΙ! - Ο διαιτητής σταματάει το παιχνίδι. Έλεγχος από το VAR σε εξέλιξη, πιθανός καταλογισμός πέναλτι.

66'

ΠΕΝΑΛΤΙ- Ο Adam Marusic από την ομάδα Λάτσιο υποπίπτει σε πέναλτι καθώς ανέτρεψε τον Gustav Isaksen.

65'

65'

Ο Erik Sviatchenko κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

65'

64'

Ο Pione Sisto από την ομάδα Μίντιλαντ είναι σε θέση οφσάιντ

64'

63'

Η ομάδα Λάτσιο κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

63'

62'

Ο Anders Dreyer δίνει τη θέση του στον Pione Sisto

62'

Ο Emiliano Martinez δίνει τη θέση του στον Charles

61'

Ο Ciro Immobile από την ομάδα Λάτσιο είναι σε θέση οφσάιντ

61'

61'

Ο Jonas Loessl της ομάδας Μίντιλαντ βλέπει κίτρινη κάρτα για καθυστέρηση

60'

60'

Ο Matteo Cancellieri από την ομάδα Λάτσιο προσπαθεί να σκοράρει έξω από την περιοχή, αλλά το σουτ του έφυγε δίπλα από την εστία.

59'

59'

Ο Elseid Hysaj από την ομάδα Λάτσιο το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Gustav Isaksen

58'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Evander Ferreira από την ομάδα Μίντιλαντ ανατρέπει τον Elseid Hysaj

58'

58'
Γκολ

ΤΟ ΓΚΟΛ ΜΕΤΡΑΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ! - Αφού είδε ξανά τη φάση, ο διαιτητής αποφασίζει ότι το γκολ για την ομάδα Λάτσιο μετράει κανονικά.

57'

57'

Ο Danilo Cataldi έδωσε την ασίστ για το γκολ!

57'

Ο Ciro Immobile έδωσε την ασίστ για το γκολ.

57'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Sergej Milinkovic-Savic της ομάδας Λάτσιο νικάει τον τερματοφύλακα έξω από την περιοχή με το δεξί πόδι!

57'

Ο Ciro Immobile τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

56'

Η ομάδα Λάτσιο ξεκινάει αντεπίθεση

56'

Ο Paulinho κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

56'

55'

Κίτρινη κάρτα για τον Paulinho

55'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Paulinho από την ομάδα Μίντιλαντ ανατρέπει τον Matteo Cancellieri

55'

55'

55'

54'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Alessio Romagnoli από την ομάδα Λάτσιο ανατρέπει τον Sory Kaba

54'

54'

Ο Elseid Hysaj κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

54'

53'

Ο Pedro Rodriguez δίνει τη θέση του στον Matteo Cancellieri

53'

Ο Matias Vecino δίνει τη θέση του στον Sergej Milinkovic-Savic

53'

Ο Stefan Daniel Radu δίνει τη θέση του στον Adam Marusic

52'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Evander Ferreira της ομάδας Μίντιλαντ ευστοχεί στο πέναλτι με το δεξί πόδι! Ο Ivan Provedel επέλεξε τη λάθος γωνία.

52'

51'
Πέναλτι

51'

51'

ΠΕΝΑΛΤΙ! Ο Danilo Cataldi τράβηξε τον Gustav Isaksen από τη φανέλα και ο διαιτητής έδειξε άσπρη βούλα!

50'

ΔΟΚΑΡΙ! Αγγίζει το γκολ ο Luis Alberto αλλά το τελείωμα του βρίσκει στο δοκάρι!

50'

49'

49'

Ο Mads Doehr Thychosen απομακρύνει τη μπάλα

49'

48'

48'

Ο Evander Ferreira από την ομάδα Μίντιλαντ προσπαθεί να σκοράρει έξω από την περιοχή, αλλά το σουτ του έφυγε δίπλα από την εστία.

47'

Ο Sory Kaba από την ομάδα Μίντιλαντ είναι σε θέση οφσάιντ

47'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Matias Vecino για την ομάδα Λάτσιο. Ο Erik Sviatchenko σταματάει την φάση.

46'

Η ομάδα Μίντιλαντ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

46'

45+2'

45+1'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Luis Alberto για την ομάδα Λάτσιο. Ο Kristoffer Olsson σταματάει την φάση.

45+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 1'

45+1'

45'

Ο Pedro Rodriguez από την ομάδα Λάτσιο απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

44'

43'

Κατοχή: Μίντιλαντ: 34%, Λάτσιο: 66%.

42'

41'

Ο Evander Ferreira από την ομάδα Μίντιλαντ στέλνει την μπάλα λίγο άουτ. Τόσο κοντά!

41'

40'

Ο Stefan Daniel Radu από την ομάδα Λάτσιο απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

39'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Emiliano Martinez από την ομάδα Μίντιλαντ ανατρέπει τον Danilo Cataldi

38'

38'

38'

Ο Luis Alberto από την ομάδα Λάτσιο προσπαθεί να σκοράρει έξω από την περιοχή, αλλά το σουτ του έφυγε δίπλα από την εστία.

38'

Καλή ενέργεια από τον Pedro Rodriguez ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

36'

Ο διαιτητής σφύριξε. Ο Felipe Anderson ανέτρεψε τον Paulinho από πίσω και δόθηκε φάουλ

35'

Ο Alessio Romagnoli από την ομάδα Λάτσιο απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

35'

34'

34'

Ο Luis Alberto σταματά επιτυχώς το σουτ

34'

Το σουτ του Anders Dreyer μπλοκάρεται

34'

Ο Matias Vecino από την ομάδα Λάτσιο απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

34'

Ο Evander Ferreira από την ομάδα Μίντιλαντ εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

33'

Ο Henrik Dalsgaard κάνει την κεφαλιά προς την εστία αλλά ο Ivan Provedel μπλοκάρει εύκολα

33'

Ο Evander Ferreira από την ομάδα Μίντιλαντ εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

32'

Η ομάδα Μίντιλαντ ξεκινάει αντεπίθεση

32'

Κατοχή: Μίντιλαντ: 33%, Λάτσιο: 67%.

31'

30'
Γκολ

30'

30'

Ο Gustav Isaksen έδωσε την ασίστ για το γκολ!

30'

Ο Anders Dreyer έδωσε την ασίστ για το γκολ.

30'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Sory Kaba σκοράρει με το δεξί πόδι!

30'

30'

29'

28'
Γκολ

27'

27'

Ο Anders Dreyer έδωσε την ασίστ για το γκολ!

26'

26'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Paulinho σκοράρει με το αριστερό πόδι!

26'

ΟΡΙΖΟΝΤΙΟ ΔΟΚΑΡΙ! Το σουτ από τον Gustav Isaksen τραντάζει το οριζόντιο δοκάρι!

26'

Κατοχή: Μίντιλαντ: 29%, Λάτσιο: 71%.

25'

25'

24'

24'

23'

Ο Mario Gila από την ομάδα Λάτσιο απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

23'

22'

20'

Ο Kristoffer Olsson από την ομάδα Μίντιλαντ το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Danilo Cataldi

20'

19'

Ο Gustav Isaksen από την ομάδα Μίντιλαντ είναι σε θέση οφσάιντ

19'

18'

Ο Jonas Loessl από την ομάδα Μίντιλαντ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

18'

Η φιλοξενούμενη ομάδα αρχίζει πραγματικά να ασκεί πίεση στην αντίπαλο της τώρα.

17'

16'

Ο Gustav Isaksen υποπίπτει σε χέρι

16'

16'

15'

Ο Emiliano Martinez κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

13'

Ο Danilo Cataldi από την ομάδα Λάτσιο το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Evander Ferreira

11'

11'

11'

10'

Ο Anders Dreyer από την ομάδα Μίντιλαντ προσπαθεί να σκοράρει έξω από την περιοχή, αλλά το σουτ του έφυγε δίπλα από την εστία.

10'

Η ομάδα Μίντιλαντ έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

8'

Ο Felipe Anderson από την ομάδα Λάτσιο είναι σε θέση οφσάιντ

7'

7'

6'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Emiliano Martinez από την ομάδα Μίντιλαντ ανατρέπει τον Matias Vecino

6'

6'

5'

5'

5'

5'

4'

Ο Paulinho σταματά επιτυχώς το σουτ

3'

3'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Sory Kaba από την ομάδα Μίντιλαντ ανατρέπει τον Ivan Provedel

2'

Καλή ενέργεια από τον Anders Dreyer ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

2'

Ο Stefan Daniel Radu σταματά επιτυχώς το σουτ

2'

Το σουτ του Evander Ferreira μπλοκάρεται

1'

1'

1'

Συννεφιασμένος ο καιρός αυτήν τη στιγμή.

1'

Η ομάδα Μίντιλαντ είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

0'

0'

Καλησπέρα σας από το MCH Arena, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

Γίνονται «αφεντικό» του ομίλου οι «Λατσιάλι»

Η Μίντιλαντ υποδέχεται την Λάτσιο στην 2η αγωνιστική του 6ου ομίλου του Γιουρόπα Λιγκ. Την ήττα στην έδρα της Στουρμ Γκρατς γνώρισαν οι γηπεδούχοι στην πρεμιέρα, ενώ η οι «Λατσιάλι» πανηγύρισαν μεγάλη νίκη επί της Φέγενορντ στο «Ολίμπικό».

Ηττήθηκε πιο εύκολα απ' ότι δείχνει το τελικό 1-0 στην πρεμιέρα από την Στούρμ Γκρατς εκτός έδρας. Η Μίντιλαντ μπήκε σαν... υπνωτισμένη στο ματς και βρέθηκε πίσω στο σκορ μόλις στο 8', ενώ στο 25' γλίτωσε από το δοκάρι και στο 32' ο γκολκίπερ της, Λέσι, έκανε μεγάλη επέμβαση σε σουτ στην κίνηση εντός περιοχής. Η εικόνα δεν άλλαξε ούτε στα πρώτα λεπτά της επανάληψης με το δοκάρι να να γλιτώνει ξανά τους Δανούς στο 62', ενώ στο 65' ο Καμπά έχασε την σπουδαιότερη ευκαιρία της Μίντιλαντ για την ισοφάριση, όταν μετά από αντε0πίθεση πλάσαρε άουτ λίγο πίσω από το ύψος του πέναλτι. Στο 73' οι γηπεδούχοι έμειναν με 10 παίκτες, αλλά παρά το αριθμητικό πλεονέκτημα που είχε η Μίντινλαντ δεν δημιούργησε κάποια αξιόλογη φάση ως το τέλος του ματς.

Σε δεύτερη μοίρα πάντως έχει μπει η Ευρώπη, αφού συνεχίζει να... ψάχνεται αγωνιστικά. Στο πρωτάθλημα είναι στην 8η θέση με διαφορά 10 πόντων από την πρωτοπόρο Νόρτζελαντ, στην έδρα της οποίας απέσπασε πάντως ισοπαλία την Κυριακή (11/9).

Αγωνιστικά νέα: Αμφίβολος ο αμυντικός Παουλίνιο. Νοκ άουτ για έναν μήνα περίπου ο βασικός αμυντικός Πάμπλο Ορτίθ, ενώ χάνει το υπόλοιπο της σεζόν ο τραυματίας επιθετικός Μπρουμάδο.Έκανε ιδανική και εντυπωσιακή πρεμιέρα στην διοργάνωση, επικρατώντας 4-2 της Φέγενορντ στο «Ολίμπικο» σε ένα από τα δύο ντέρμπι πρωτιάς του ομίλου. Οι Ρωμαίοι ξεκίνησαν πολύ δυνατά στο ματς και αιφνιδίασαν μόλις στο 4' με τέρμα του Λουίς Αλμπέρτο, ενώ πριν καν συμπληρωθεί το πρώτο μισάωρο το σκορ είχε γίνει 3-0 με γκολ των Φελίπε (15') και Βεσίνο (28'). Η πίεση και η ορμή των γηπεδούχων «έπνιξε» τους Ολλανδούς, που δέχθηκαν και τέταρτο γκολ στο 63' ξανά με τον Βεσίνο, ενώ το σκορ θα μπορούσε μέχρι εκείνο το σημείο να έχει πάρει και μεγαλύτερες διαστάσεις. Η φυσιολογική χαλάρωση που έδειξε στα τελευταία λεπτά η Λάτσιο «τιμωρήθηκε» πάντως με δύο γκολ (69', 88') τα οποία διαμόρφωσαν απλά το τελικό σκορ.

Η Λάτσιο πήρε έτσι προβάδισμα για την πρώτη θέση του 6ου ομίλου, αφού υπάρχει δεδομένη διαφορά δυναμικότητας των Ρωμαίων και των Ολλανδών σε σχέση με την Στουρμ Γκρατς και την Μίντιλαντ, οι οποίες δύσκολα θα μπουν «σφήνα» για την πρόκριση.

Όσον αφορά τις υποχρεώσεις της στην Σέριε Α. Νίκησε 2-0 την Βερόνα εντός έδρας την Κυριακή (11/9) και επανήλθε στις επιτυχίες εγχώρια, μετά την εντός έδρας ήττα από την Νάπολι. Έτσι μετά από 6 αγωνιστικές βρίσκεται στην 7η θέση με 11 βαθμούς και ρεκόρ 3-2-1, απέχοντας τρεις πόντους από την κορυφή πάντως.

Αγωνιστικά νέα: Αμφίβολοι ο επιθετικό Πέδρο και ο μεσοεπιθετικός Τζακάνι. Νοκ άουτ ο μπακ Λαζίρ, που χτύπησε κόντρα στη Βερόνα, ενώ εκτός ευρωπαϊκής λίστας βρίσκονται οι αμυντικοί Καμένοβιτς και Φαρές.

Γιώργος Χρονόπουλος Αθλητικογράφος

Πολύ πιο ποιοτικό σύνολο η Λάτσιο, που δείχνει ταυτόχρονα σε εξαιρετική κατάσταση στο ξεκίνημα της σεζόν σε αντίθεση με την ασταθή Μίντιλαντ, η οποία ακόμα ψάχνει αγωνιστική ταυτότητα, αφού άλλαξε προσφάτως προπονητή. Έχουν όλα τα φόντα να κάνουν το 2Χ2 στον όμιλο οι Ιταλοί και να αποκτήσουν προβάδισμα για την κατάληψη της πρώτης θέσης και με το διπλό να είναι σε εξαιρετική απόδοση, αυτή είναι και η επιλογή μας.

• Η ομάδα Μίντιλαντ δεν έχει κερδίσει στους τελευταίους 8 από 9 αγώνες σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: X2 με απόδοση 1.24 στον ΟΠΑΠ
  • Στους τελευταίους 5 αγώνες της ομάδας Μίντιλαντ, μπήκαν λιγότερα από 2.5 γκολ (σε όλες τις διοργανώσεις).
    Σημείο: Under με απόδοση 2.07 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Λάτσιο δεν έχει χάσει στους τελευταίους 7 από 8 αγώνες σε όλες τις διοργανώσεις.
  • Η ομάδα Μίντιλαντ έχασε στους τελευταίους 4 αγώνες εντός έδρας σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: 2 με απόδοση 1.72 στον ΟΠΑΠ

ΔΙΕΘΝΗ: Γιουρόπα Λιγκ